نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر شما درباره کیفیت این برنامه چیست؟

رأی دهندگان
186. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • عالی

87 46.77%
  • خوب

66 35.48%
  • متوسط

17 9.14%
  • ضعیف

6 3.23%
  • بد

10 5.38%
صفحه 9 از 325 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3241

موضوع: انتظار برای ویزا؛ سوالات و مسایل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : الگوریتم ویزا و نحوه های پیگیری از سفرات آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط vaguecreature نمایش پست ها
    اطلاعاتی که درین خصوص اینجا می ذارم نتیجه تجربه شخصیم و صحبت با دوست صمیمیم که یکی از همین آفیسرهایی هستش که مصاحبه می کنه هست.مدارک بعد از اینکه تحویل گرفته شد تو بخش دیگری توسط مسئولین مربوط کنترل می شه.ازین لحاظ که چیزی کم و کسر نباشه و یه اطمینان نسبی در مورد وضعیت ساپورت مالی به دست بیاد.بر خلاف حرف دوستمون تا جایی که من اطلاع دارم و تماس هایی که خودم با داخل سفارت داشتم مسئول اصلی کنترل مدارک و تایید نهاییشون 2 تا خانوم هستند که اصل کار دست اونهاست.چنانچه مشکلی قابل حل تو پرونده دیده شه یکی ازین خانومها کسری مدارک رو می زنن تو سیستم و با شما تماس می گیرن تا مشکل حل بشه.بعد از اون یه نظر مقدماتی راجع به پرونده داده می شه که می شه ازین نظر با تماس و پیگیری مطلع شد(حدودا 2 هفته بعد از مصاحبه).بعد از اون خانوم دوم که کنسول امور دانشجویی هستند و بسیار آدم دلسوز و خوش بر خوردیم هستن تایید نهایی رو می کنن و بسته به اینکه رشته خاص باشه یا نه به اداره اقامت یا امنیت می فرستند پروندرو.تو اداره اقامت پرونده از لحاظ مدارک تحصیلی پذیرش شما و غیره بررسی می شه و در صورت مثبت بودن نظر به تهران ارسال می شه تا در صورت بلا مانع بودن وضعیت مالی متقاضی ویزا صادر بشه.لذا دوستان توجه داشته باشن در صورتی که اگه پرونده به آلمان برسه به این معناست که شما تقریبا نباید از نقص یا اشکالی در مدارک نگران باشین.بعد از ورود پرونده به آلمان بزرگترین خطر پذیرش شماست که در صورت عدم وجود مشکلی خاص(مثل شرطی که ارضا نشده باشه) تقریبا کار تمام هست.نکته آخر اینکه پرونده شما بعد از تایید نهایی به تهران ارسال می شه ولی همون موقع تو سیستم جوابش میاد و شما می تونین باز با پیگیری مطلع بشین اما تا پرونده نرسه تهران زنگ نمی زنن بهتون.
    دوست عزیز همونطور که نوشتی از زمان مصاحبه تا اینکه جواب مثبت بیاد 2 بار میشه پیگیری کرد که پرونده تو چه وضعیتی (یکی 2 هفته بعد از مصاحبه و یکی هم وقتی جواب صادر میشه در آلمان تا به ایران برسه) درسته؟
    خب اگه لطف کنی و راهنمایی کنید که برای هر دو مرحله چجوری باید پیگیری کرد فکر کنم خیلی کمک کنه به بچه ها تا از نگرانی هاشون کم بشه!

بازم ممنون از اطلاعات خوبت

نقل قول نوشته اصلی توسط Aman نمایش پست ها
    دوست عزیز همونطور که نوشتی از زمان مصاحبه تا اینکه جواب مثبت بیاد 2 بار میشه پیگیری کرد که پرونده تو چه وضعیتی (یکی 2 هفته بعد از مصاحبه و یکی هم وقتی جواب صادر میشه در آلمان تا به ایران برسه) درسته؟
    خب اگه لطف کنی و راهنمایی کنید که برای هر دو مرحله چجوری باید پیگیری کرد فکر کنم خیلی کمک کنه به بچه ها تا از نگرانی هاشون کم بشه!

بازم ممنون از اطلاعات خوبت
    ببن دوست عزیز این توضیحاتی که داده شده درباره فرایند ویزا تقریبن درسته بجز یه مورد که اونم برگشتن پرونده به ایران هست. تا جایی که من می دونم پرونده اصلی در اداره مهاجرت تو آلمان باقی می مونهو این دلیل اصلی هست که ازمون دو سری مدرک می خوان یکی برای اینکه تو ایران باشه یکی که بیشتر مدارک اصلی هست فرستاده می شه آلمان. جوابی که از آلمان میاد همونطور ه دوستمون گفتن سریعن وارد سیستم می شه و اینجا تو سسفارت در جریان نظر اداره مهاجرت قرار می گیرن اما بعد از این جواب دوباره پرونده تو ایران چک نهایی می شه و در صورت بدون مشکل بودن زنگ زده می شه. حالا در طی این زمان دو راه واسه چک کردن پرونده هست تماس با اداره مهاجرت شهر مورد نظر و تماس با سسفارت که مورد دوم در مواقع شلوغ ممکن با برخورد سرد سفارت همراه باشه.

Junior Member

سلام، من 2 ماه پیش واسه ویزای دانشجویی(دکترا با فاند) درخواست دادم و هنوز جوابش نیومده. با سفارت که تماس گرفتم گفتن الان تو یه اداره ای تو آلمانه! فکر کنم منظورشون همون اداره مهاجرت آلمانه. گفتن که ممکنه 3 الی 7 ماه طول بکشه آیا واقعا این قدر طول میکشه؟ و ممکنه بعد 7 ماه ریجکت کنند؟ چون از حرفای شما اینطور متوجه شدم که تقریبا بخش اصلی کار انجام شده!یه سوال دیگه هم داشتم و اونم اینه که من خودم میتونم با اداره مهاجرت تماس بگیرم و پیگیری کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Atrisa نمایش پست ها
    سلام، من 2 ماه پیش واسه ویزای دانشجویی(دکترا با فاند) درخواست دادم و هنوز جوابش نیومده. با سفارت که تماس گرفتم گفتن الان تو یه اداره ای تو آلمانه! فکر کنم منظورشون همون اداره مهاجرت آلمانه. گفتن که ممکنه 3 الی 7 ماه طول بکشه آیا واقعا این قدر طول میکشه؟ و ممکنه بعد 7 ماه ریجکت کنند؟ چون از حرفای شما اینطور متوجه شدم که تقریبا بخش اصلی کار انجام شده!یه سوال دیگه هم داشتم و اونم اینه که من خودم میتونم با اداره مهاجرت تماس بگیرم و پیگیری کنم؟
    واسه دانشجوای دکترا چون شما حقوق بگیر دولت آلمان می شین نیاز به بررسی های بیشتری هست و بررسی های اصلی هم تو خود آلمان انجام می شه. بله می تونین ایمیل اداره مهاجرت شهرتون رو پیدا کنن و ازشون پیگیری کنین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزا تحصیلی به اقامت

من از یه شرکت آلمانی پیشنهاد کار دارم. توی سایت سفارت آلمان در ایران چیزی در مورد ویزای کاری نوشته نشده. کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟

Junior Member

پیش فرض دارالترجمه رسمی زبان آلمانی

سلام دوستان
    من برای گرفتن ویزای آلمان باید مدارک تحصیلی و ریز نمراتم را به آلمانی ترجمه کنم. توی شهر خودمون دارلترجمه آلمانی نیست و باید بیارمش تهران. از دوستان می خوام که من برای انتخاب یک دارالترجمه خوب که بتونه ریز نمرات رو بدون غلط ترجمه کنه و تا 10 روز هم تحویل بده راهنمایی کنند. چون خودم آلمانی بلد نیستم اگر غلط هم ترجمه کنه متوجه نمیشم پس مهمترین فاکتور برام صحت ترجمه است.
    با سپاس فراوان

Member moshel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software engineering

پیش فرض پاسخ : دارالترجمه رسمی زبان آلمانی

دوستان برای ترجمه سایت یه بخش خاص داره
    بهتر هست به اونجا مراجعه کنید
    موضوع بسته شد
    اینم لینک
    http://www.applyabroad.org/forum/for...A7%D8%B1%DA%A9

پیش فرض پاسخ : نشانه های قبولی ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.bahmaniar نمایش پست ها
    بهش نگفتن کدوم مدرکش ناقصه؟ و اینکه تا کی باید براشون ببره؟ از مسئول مربوطه چیزی نپرسیده در مورد علت این کارشون؟ به نظر من بهترین کار اینه که از خود سفارت در این مورد سوال کنید. ببینید تکلیف چیه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pars_1361 نمایش پست ها
    مثل اینکه دعوت نامه اش صنعتی بوده بهش گفتن یه دعوتنامه از فرد یا شخص حقیقی بیار و الانم اون دعوتنامه اش آماده است ولی تو سفارت راهش ندادن که تحویل بده حالا نمی دونه چه کار کنه چون هدفش شرکت تو یه کنفرانس هم هست و میترسه زمان کنفرانس رد بشه اگه بخواد یه وقت دیگه بگیره؟
    ممنون میشم راهنمایش کنید
    جدیدا به این صورت است که آفیسر شما یک مهر در گذرنامه می زنه و شما می تونید با نشون دادن اون مهر، بدون داشتن وقت وارد سفارت بشید.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

سلام دوستان. برای درخواست اقامت دایم آلمان اونطور که گفته شد باید 5 سال کار همراه با پرداخت مالیات داشته باشیم. سوال من اینه که آیا دوره دکترا تو آلمان (از این جهت که استخدام دانشگاه هستید و با ویزای کاری در حال اقامت هستید) جزو این 5 سال محسوب میشه؟

Junior Member ardabili آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad1983 نمایش پست ها
    سلام دوستان. برای درخواست اقامت دایم آلمان اونطور که گفته شد باید 5 سال کار همراه با پرداخت مالیات داشته باشیم. سوال من اینه که آیا دوره دکترا تو آلمان (از این جهت که استخدام دانشگاه هستید و با ویزای کاری در حال اقامت هستید) جزو این 5 سال محسوب میشه؟
    سلام، وقتی که شما برای این دوره حقوق بگیرید و مالیات از حقوقتون کسر بشه، جزو این 5 سال حساب میشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)