صفحه 188 از 188 نخستنخست ... 88138178179180181182183184185186187188
نمایش نتایج: از شماره 1,871 تا 1,880 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط jameslennon نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه جریان اون دو میلیون و 800 هزار تومانی که افزون بر 20 میلیون تومن میگیرن دقیقا چیه؟ یعنی الان وثیقه 22.8 میلیونه رسما نه 20 میلیون (اسما 20 هست فقط). حداقل واسه دوره دکترا.

اگه اشتباه نکنم این 3 میلیون اضافی اختیاری هست و بستگی به این داره که آیا مایل به برداشت مستمر سود وثیقه هستید یا خیر.

تا جایی که در جریان هستم، زمانی که شما بخواین وثیقه بذارید ازتون میخوان که 2 حساب جداگانه باز کنید. اولی برای سپردن وثیقه (مسدود خواهد شد) و دومی هم برای واریز سود.
    زمانی که 20 میلیون تومان وثیقه قرار بدین و حساب رو مسدود کنید، سودی که با گذر زمان به پولتون تعلق میگیره به حساب دوم منتقل خواهد شد ولی اجازه ی برداشت از سود رو تا زمان آزاد کردن وثیقه نخواهید داشت.
    زمانی که 23 میلیون تومان وثیقه قرار بدین و حساب رو مسدود کنید، سودی که با گذر زمان به پولتون تعلق میگیره به حساب دوم منتقل خواهد شد و اجازه ی برداشت از سود رو در هر زمان خواهید داشت.

و اصلا هم عجیب نیست که بانک‌های خاصی که برای دریافت وثیقه انتخاب شده‌ن، از قدرتشون سوءاستفاده کنن و گزینه‌ی اول رو به هر دلیلی نپذیرند.

در کنار باقی حساب و کتاب‌ها به این مورد هم توجه داشته باشید که حداکثر مدت اعتبار وثیقه یک سال هست، به همین دلیل با رسیدن تاریخ سررسید (یکسال) وثیقه باطل میشه و باید مجددا سپرده بشه.
    بانک‌ها این روند رو به صورت اتوماتیک براتون انجام میدن (نیازی به حضور شما نیست) ولی برای هر بار تمدید مبلغی به عنوان کارمزد دریافت میکنن. این مبلغ مستقیما از محل سود وثیقه برداشت میشه.

(* و طیق روال معمول: اگر اشتباه میکنم، دوستان لطفا اصلاح بفرمایید)

نقل قول نوشته اصلی توسط jameslennon نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه جریان اون دو میلیون و 800 هزار تومانی که افزون بر 20 میلیون تومن میگیرن دقیقا چیه؟ یعنی الان وثیقه 22.8 میلیونه رسما نه 20 میلیون (اسما 20 هست فقط). حداقل واسه دوره دکترا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اگه اشتباه نکنم این 3 میلیون اضافی اختیاری هست و بستگی به این داره که آیا مایل به برداشت مستمر سود وثیقه هستید یا خیر.

تا جایی که در جریان هستم، زمانی که شما بخواین وثیقه بذارید ازتون میخوان که 2 حساب جداگانه باز کنید. اولی برای سپردن وثیقه (مسدود خواهد شد) و دومی هم برای واریز سود.
    زمانی که 20 میلیون تومان وثیقه قرار بدین و حساب رو مسدود کنید، سودی که با گذر زمان به پولتون تعلق میگیره به حساب دوم منتقل خواهد شد ولی اجازه ی برداشت از سود رو تا زمان آزاد کردن وثیقه نخواهید داشت.
    زمانی که 23 میلیون تومان وثیقه قرار بدین و حساب رو مسدود کنید، سودی که با گذر زمان به پولتون تعلق میگیره به حساب دوم منتقل خواهد شد و اجازه ی برداشت از سود رو در هر زمان خواهید داشت.

و اصلا هم عجیب نیست که بانک‌های خاصی که برای دریافت وثیقه انتخاب شده‌ن، از قدرتشون سوءاستفاده کنن و گزینه‌ی اول رو به هر دلیلی نپذیرند.

در کنار باقی حساب و کتاب‌ها به این مورد هم توجه داشته باشید که حداکثر مدت اعتبار وثیقه یک سال هست، به همین دلیل با رسیدن تاریخ سررسید (یکسال) وثیقه باطل میشه و باید مجددا سپرده بشه.
    بانک‌ها این روند رو به صورت اتوماتیک براتون انجام میدن (نیازی به حضور شما نیست) ولی برای هر بار تمدید مبلغی به عنوان کارمزد دریافت میکنن. این مبلغ مستقیما از محل سود وثیقه برداشت میشه.

(* و طیق روال معمول: اگر اشتباه میکنم، دوستان لطفا اصلاح بفرمایید)
    سلام
    در کنار صحبت های جناب darklord، یه نکته ی دیگه ای که وجود داره اینه که قانون هر بانک با بانک دیگه متفاوت هستش. خودم زمانی که می خواستم وثیقه گذاری کنم، اکثرا واسه ی دریافت سود پول همون مبلغ اضافی رو هم مسدود می کردن. امیدوارم اسم بردن از بانک خلاف قوانین نباشه. من از ۲۵ میلیونی که قبلا شخصی در بانک دی سپرده گذاری کرده بودن، وثیقه رو گرفتم و دقیقا هم به همون اندازه ی ۱۵ تومن رو بلاک کردن (زمانی که هنوز ۲۰ تومن نشده بود). ایشون الان سود سپرده (۱.۵-۲۵) تومن رو ماهیانه دریافت می کنن، یعنی از کل ۲۵ تومن، ۱۵ تومن مسدود شد، و به ۲۳.۵ میلیون از سپرده شون سود تعلق می گیره. صحیح ترش اینه که از اون ۱۵ تومنی که مسدود کردن، به ۱۳.۵ سود تعلق می گیره
    واسه ی کارمزد هم، کارمزد کل دوره که ۴ سال بودش رو یکجا گرفتن، منتهی هر سال این کارمزد از حساب کم میشه (که اگه زودتر خواستین وثیقه رو باطل کنین، سال های دیگه کارمزدش رو نداده باشین).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام
    می خواستم بدونم آیا وثیقه میشه سند ملکی گذاشت؟
    و اگر میشه آیا می تونیم از ملک استفاده تجاری کنیم مثلاً اجاره بدیم؟

سلام
    من برای وثیقه ملی به بانک رفاه مراجعه کردم و اونا هم از من شناسه ملی سازمان نظام وظیفه رو خواستن. کسی این شناسه ملی رو میدونه چیه و اصلا نیازه هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gholizadeh1992 نمایش پست ها
    سلام
    من برای وثیقه ملی به بانک رفاه مراجعه کردم و اونا هم از من شناسه ملی سازمان نظام وظیفه رو خواستن. کسی این شناسه ملی رو میدونه چیه و اصلا نیازه هست؟
    شناسه ملی نظام وظیفه در پایین نامه نظام وظیفه کنار کد پستی درج شده.

دوستان اخیرا کسی صدور ضمانتنامه بانکی با سفته یا سند رو انجام داده؟ نظام وظیفه هنوز قبول میکنه؟ اگر آره، روالش چقدر طول میکشه حدودا؟ اگر بعد تحصیل برنگردیم تکلیف سند چی میشه؟ معادل ریالی زمان حال (20 تومن) رو باید بدیم یا بسته به اون زمان ازمون پول میگیرن؟

سلام

امکان خروج از کشور برای مقطع دکتری بدون وثیقه سربازی برای مشمولانی که عضو بنیاد نخبگان هستند، امکان پذیر هست؟

ممنون

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    در کنار صحبت های جناب darklord، یه نکته ی دیگه ای که وجود داره اینه که قانون هر بانک با بانک دیگه متفاوت هستش. خودم زمانی که می خواستم وثیقه گذاری کنم، اکثرا واسه ی دریافت سود پول همون مبلغ اضافی رو هم مسدود می کردن. امیدوارم اسم بردن از بانک خلاف قوانین نباشه. من از ۲۵ میلیونی که قبلا شخصی در بانک دی سپرده گذاری کرده بودن، وثیقه رو گرفتم و دقیقا هم به همون اندازه ی ۱۵ تومن رو بلاک کردن (زمانی که هنوز ۲۰ تومن نشده بود). ایشون الان سود سپرده (۱.۵-۲۵) تومن رو ماهیانه دریافت می کنن، یعنی از کل ۲۵ تومن، ۱۵ تومن مسدود شد، و به ۲۳.۵ میلیون از سپرده شون سود تعلق می گیره. صحیح ترش اینه که از اون ۱۵ تومنی که مسدود کردن، به ۱۳.۵ سود تعلق می گیره
    واسه ی کارمزد هم، کارمزد کل دوره که ۴ سال بودش رو یکجا گرفتن، منتهی هر سال این کارمزد از حساب کم میشه (که اگه زودتر خواستین وثیقه رو باطل کنین، سال های دیگه کارمزدش رو نداده باشین).
    با سلام

سال 94 داداشم با گذاشتن وثیقه 15 (به اضافه 1.5 میلیون تومان ضمانت بانکی) از کشور خارج شد و در این مدت مبلغی به عنوان سود وثیقه برامون واریز میشد. خب با تموم شدن دوره 4 ساله، مبلغ 15 تومان بلاک و اون سود هم قطع میشه. الان چنتا سوال دارم:

1- پس گرفتن اون 1.5 میلیون تومن امکان‌پذیره یا نه؟
    2- اگر آره پروسه رو توضیح بفرمایید.

ممنون از وقتی که میذارید

با تشکر/

Junior Member

سلام دوستان من نصف خدمتم یعنی 11 ماه از 21 ماه رو گدروندم اگر بخوام برای تحصیل خارج از کشور وثیقه بزارم چه مبلغی باید بزارم وثیقه؟؟؟ همچنین برای آزاد کردن مدرک ارشد روزانه از مبلغ کسر میشود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام

سلام من دکنری ام رو ۲۰ دسامبر 2019 گرفتم و قصد دارم برگردم و برم سربازی. مدرکم رو در سایت میخک ابلود کردم تا تایید بشه. سوالم اینه که بعد از تایید باید در سامانه سجاد درخواست نامه نظام وظیفه بزنم؟ و بعد برم دنبال کسری خدمت و اینا؟

مراحل یس گرفتن وثیقه رو اطلاع دارین ؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)