صفحه 177 از 188 نخستنخست ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,761 تا 1,770 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وثیقه

بچه ها وثیقه رو بعد از چن مدت میشه تعویض کرد؟؟ یعنی ابتدا ضمانت ملکی گذاشتیم، بعد بخایم بکنیم ش ضمانت نقدی. یه جا تو فروم دیدمش ولی نمی دونم کجا بود!!ممنون میشم کمکم کنین. خیلی نیازه بدونم.

سلام

دوستان با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگیریم چند بار میتونیم از کشو خارج شیم؟ چون حداقل دوبار لازمه یکی برا ویزا و یکی برای رفتن به آمریکا.

و در ضمن اون مهلت 60 روزه خروج قابله تمدید هستش؟

سلام

لطفا شرایط و ریز کاریهای ( اعم از رسمی و غیر رسمی)گرفتن ضمانتنامه از طریق سفته رو توضیح میدید...

بهترین بانک برای گرفتن وثیقه به صورت سپرده نقدی کدوم بانک هست؟

تشکر.

با سلام و خسته نباشید،

ببخشید برای گذاشتن وثیقه نقدی 15 میلیون تومان به نظام وظیفه تهران (جهت خروج از کشور برای تحصیل دکترا) می شود 15 میلیون رو تو شعبه شهرستان (قوامین مشهد) ریخت و فقط با در دست داشتن دفترچه بانک شهرستان به نظام وظیفه تهران مراجعه کرد و کار خروج رو انجام داد؟ یا باید باز برگردم مشهد جهت مهر و امضا بانک؟

با تشکر فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید،

ببخشید برای گذاشتن وثیقه نقدی 15 میلیون تومان به نظام وظیفه تهران (جهت خروج از کشور برای تحصیل دکترا) می شود 15 میلیون رو تو شعبه شهرستان (قوامین مشهد) ریخت و فقط با در دست داشتن دفترچه بانک شهرستان به نظام وظیفه تهران مراجعه کرد و کار خروج رو انجام داد؟ یا باید باز برگردم مشهد جهت مهر و امضا بانک؟

با تشکر فراوان
    سلام دوست عزیز، برای ثبت وثیقه تحصیلی که مبلغ کلش (وثیقه + ضمانت) نزدیک 17 میلیون میشه، باید نامه نظام وظیفه به بانک رو همراه داشته باشید تا بانک کارش شما رو انجام بده. وقتی کارهاتون در امور دانشجویان تموم شد و باید به نظام وظیفه مراجعه کنید، 17 میلیون رو به حسابتون برزید و بعد برید نظام وظیفه (صبح اول وقت کاری) بعد نامه رو که گرفتید، برید پایین میدون سپاه بانک قوامین، اونجا سریع کاراتون رو میکنن اگه پول تو حسابتون باشه و ضمانت نامه رو میدن بهتون که بدید به مامور نظام وظیفه. کل این پروسه یه صبح تا ظهر طول میکشه. بازهم حتی وقت میمونه که نامه نظام وظیفه رو ببرید امور دانشجویان تا نامه به اداره گذرنامه برای پاسپورت یا اجازه خروج رو بهتون بدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechtasch نمایش پست ها
    سلام

دوستان با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگیریم چند بار میتونیم از کشو خارج شیم؟ چون حداقل دوبار لازمه یکی برا ویزا و یکی برای رفتن به آمریکا.

و در ضمن اون مهلت 60 روزه خروج قابله تمدید هستش؟
    سلام، حداکثر سه بار میتونید خارج بشید، که بار سوم ملزم به ارائه ویزای گرفته شده هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid1996 نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم
    سلام، دوست عزیز متاسفانه همینطوره و قانونا نمیشه بعد از بار دوم انصراف معافیت تحصیلی گرفت. پیشنهاد من به شما اینه که از دانشگاه انصراف ندید، از همونجا مجوز خروج بگیرید و برید. (اگر برگشتن و 15 میلیون وثیقه براتون مهم نیست!)

نقل قول نوشته اصلی توسط Janathan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، برای ثبت وثیقه تحصیلی که مبلغ کلش (وثیقه + ضمانت) نزدیک 17 میلیون میشه، باید نامه نظام وظیفه به بانک رو همراه داشته باشید تا بانک کارش شما رو انجام بده. وقتی کارهاتون در امور دانشجویان تموم شد و باید به نظام وظیفه مراجعه کنید، 17 میلیون رو به حسابتون برزید و بعد برید نظام وظیفه (صبح اول وقت کاری) بعد نامه رو که گرفتید، برید پایین میدون سپاه بانک قوامین، اونجا سریع کاراتون رو میکنن اگه پول تو حسابتون باشه و ضمانت نامه رو میدن بهتون که بدید به مامور نظام وظیفه. کل این پروسه یه صبح تا ظهر طول میکشه. بازهم حتی وقت میمونه که نامه نظام وظیفه رو ببرید امور دانشجویان تا نامه به اداره گذرنامه برای پاسپورت یا اجازه خروج رو بهتون بدن.
    با سلامو تشکر

ببخشید چرا 17 میلیون؟ مگه 15 میلیون نیست؟ پول زوره مگه 2 میلیون تونم. راستش من خیلی خوندم جریان این ضمانت نامه چیه؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    با سلامو تشکر

ببخشید چرا 17 میلیون؟ مگه 15 میلیون نیست؟ پول زوره مگه 2 میلیون تونم. راستش من خیلی خوندم جریان این ضمانت نامه چیه؟
    وثیقه‌ی نظام وظیفه ۱۵ تومنه. بانک ۲ تومن می‌گیره و مسدود می‌کنه تا برای شما ضمانت‌نامه صادر کنه و سود اون ۱۵ تومن هم بهتون بده.
    بعضاً دیده شده که ۲ تومن رو ندادن و سود هم دریافت نکردن. ولی روال عادیش اینه که گفتم، این حالت رو الزاماً نمی‌پذیرن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Janathan نمایش پست ها
    وقتی شما 15 میلیون پول نقد میزاری دیگه ضمانت نامه لازم نیست!!؟؟ وقتی زمانی شخصی سند خونه رو میزاره بانک، اون وقت باید ضمانت نامه بانکی صادر بشه. درسته؟ دوستان درست میگم؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)