صفحه 10 از 188 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

آقا وحيد ميشه بگيد اينو از كي پرسيديد كه براي مدت بالاي 6 ماه با اين شرايط ميتونه خارج بشه ؟
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

بچه ها برای خروج کوتاه مدت (زیارت، سفر علمی...) میشه 15 میلیون ضمانت بانکی گذاشت یا حتما باید 5 میلیونش رو نقد بدی به خودشون یا چی؟

Senior Member

ببین اونها ضمانت نامه بانکی رو معادل پول نقد می دونن، یعنی اگر گفتن شما 10 تومن چک بده و 5 تومن ضمانت نامه، وقتی می گی من هر 15 تومن رو ضمانت نامه دارم می دم، یعنی داری هر 15 تومن رو پول نقد می دی که خوب مسلماً قبول می کنن. یه روز اگر بری توی صفش وایسی دستت میاد که چی کار می کنن، روزی که من رفتم حداقل یکی دو مورد این طوری دیدم که به طرف گفت 10 تومن هم چک بذار گفت نه همه رو ضمانت نامه میارم.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وثیقه

یعنی با همون نامه بانک ملی که مهروموم شده بود رفتید نظام وظیفه و اونها هم قبول کردن؟ چیزی نگفتن که این فرمی که ما می خواستیم رو شامل نمیشه و از این حرفا؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

امروز رفتم نظام وظیفه که فرم سپردن وثیقه به بانکو بگیرم . گفتن برای ارشد ضمانت نامه 4 ساله باید بیاری ، هر بانکی رفتم میگن ضمانت نامه یک ساله قابل تمدید میدن ، برگشتم نظام وظیفه معرفیم کردن به بانک سپه شعبه پیچ شمرون . اونجام گفت برای ضمانت نامه 4 ساله ، 16.500.000 باید بذاری که ما 15 تومنشو برات ضمانت نامه صادر میکینم و 1.5 میلیون میمونه تا وقتی تکلیف 15 میلیون مشخص شه ! یعنی اگه 15 میلیونه مصادره هم بشه و 1.5 رو برمیگردونن.
    میگه این ده درصدو( میلیون 1.5)برای صدور وثیقه باید بدی!! بعلاوه سالی 113،000 تومن کارمزد.
    یه چیزی دورو بر 17 تومن تموم میشه !!!!!
    میگن راه دیگه ای نیست!
    کسی تجربه ای در این زمینه داره بگه ممنون میشم که کارام کلی گیره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Molecular Biology & Genetic Engineering/ UPM

سلام
    نمیدونم شما از ماجرائی که اینجا مطرح شده خبر داری یا نه ولی اگه بتونی صبر کنی شاید با پیگیری نتیجه بده اونوقت فرقش قابل توجه

در این بخش شرکت کنید : http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,5557.0.html

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

این 15 میلیون رو باید نقد داد یا منظورش سند بوده؟
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

سلام! آقا من یکی از دوستام 2 ماه پیش رفت استرلیا. برای ضمانت دقیقا همین 17 که شما می گی گذاشت! به این دلیل که (فکر کنم اینجوری گفت بهم!) بانک برای این چند سال قراره سود بده! پس اگه شما بخواین زودتر از موعد پول رو پس بگیرید ! بانک ضرر کرده! چون هرچی پول بیشتر تو حساب باشه بیشتر سود داره! و اگه بخوای زود ورداری اینا ازت پول اون ضرر رو کم می کنن! با این حساب 17 ملیون رو ازت می گیرن! (دقیقا مثل سپرده های بانکی که مثلا 5 ساله گذاشتی! بعد بهو می خوای ورش داری! باید جریمه بدی....اینا این جریمه رو زودتر ازت می گیرن! اما اگه به موقع پول رو ورداری بهت پس می دن!)

ok؟؟؟؟ قربونت.

Junior Member

سلام

شما بايد 10% مبلغي که ميخايد براتون ضمانت نامه صادر بشه رو تو حسابتون بلوکه کنيد (بعد از اين که برگرديد قابل برگشت هست). ضمنا بايد مبلغ رو به عنوان کارمزد به بانک پرداخت کنيد که هر بانک فرمول خاص خودشو واسه محاسبه کارمزد داره. مثلا مبلغي که بانک صادرات واسه کارمزد براي صدور ضمانت نامه 15 ميليوني ميگيره تقريبا 260 هزار تومان هست. تا اونجا که مي دونم بانک ملي هم حدود 300 هزار تومان ميگيره (نقل قول). اينکه بانک مجموع مبلغ کارمزد رو يکجا بگيره و تو حسابتون بخابونه و يا اينکه سال به سال ازتون بگيره به نحوه تعامل برميگرده که موردي رو که من سراغ دارم از دوستم بانک کل مبلغو يکجا درخواست کرده بود (تعداد سال * ميزان کارمزد).

من تلاش زيادي کردم که اين مساله رو با سفته حل کنم (با آشناهاي نسبتا قوي). ولي نشد. تاکيد اکيد هست که واسه تعهد پرداخت به نظام وظيفه پول نقد (سپرده بلند مدت هم ممکن هست) يا وثيقه ملکي براي ضمانت نامه استفاده بشه (حداقل تو بانکهاي صادرات و اقتصاد نوين). بانک ملي هم ميدونم اين کار رو خيلي خيلي به ندرت انجام ميده. حتي با وثيقه ملکي هم خيلي از بانکها سنگ اندازي مي کنند و خودشونو به دردسر نميندازند.

Junior Member

سلام
    من هفته گذشته ضمانتنامه بانکی گرفتم. 5/1 میلیون بلوکه کردم و 5/1 میلیون هم کارمزد دادم یعنی مجموعا 3 میلیون. بقیه اش رو هم چک دادم. بانک داره بهت زور میگه. پیگیری کن حتما به نتیجه می رسی.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)