صفحه 107 از 188 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    یک سوال دیگه.من رفتم بانک امروز معاونش که آشنامونه می گفت نمی تونه نامه بده به نظام وظیفه که بابت وثیقه برای من ضمانت صادر شده و می گفت همچین چیزی نداریم ما.بنظرتون بدون اون نامه هم می تونم برم نظام وظیفه یا هر طوری هست با هر بدبختی مخ این یارو آشنای نفهممون رو بزنم؟
    من تو انجمن ضمانت نامه بانکی نمونه اون نامه رو گذاشتم، پرینت بگیرین ببرین پیش آشناتون بگین همه این کار رو میکنن و کار عجیبی نیست.
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amin25m نمایش پست ها
    این دقیقا مشکل من هم هستش. من از بانک ملی ضمانت نامه یک ساله به ازای حساب بلند مدت گرفتم. بهم هم نامه نداد که ضمانت نامه در قبال چی بوده. کارمون به جای باریک هم کشید ولی حاضر نشد نامه ای صادر کنه.چکار کنم؟
    به رییس بانک بگین یه نامه دستی بنویسه و بگه این ضمانت نامه در قبال چی صادر شده. این هیچ مشکلی نداره. فقط کافیه مهر بانک بخوره. همین. باید قبول کنن.

بچه ها یه نکته بگم شاید بلای من سرتون نیاد. من از شیراز رفتم تهران نامه وزارت علوم رو بردم نظام وظیفه و از اونجا واسه یه بانکی تو شیراز معرفینامه واسه ضمانت گرفتم. همراه اون نامه یه نامه ی خالی هم بهم دادن که بالاش نوشته بود "ضمانت نامه تعهد پرداخت". این نامه دقیقاً متن ضمانت نامه ای بود که باید بانک اون ضمانت نامه ای که میخواد واسه من صادر کنه رو توی این برگه ای که نظام وظیفه داده صادر کنه. بانک به من گفت ما همچین کاری نمی کنیم و فقط روی سربرگ خودمون و با متن خودمون ضمانت نامه بهتون میدیم. خلاصه ما ضمانت نامه رو گرفتیم و آوردیم تهران. چشمتون روز بد نبینه که مسئول امور مالی گیر داد که چرا تو نامه ی خودمون ننوشتن ؟ بعد من گفتم : عزیز برادر ، متن نامه ها که یکیه ! اینم که یه ضمانت نامه معتبره ، چرا گیر بیخودی میدی؟ اون گفت : یه بند توی متن ما هست که توی متن بانک نیست . تا اون نباشه کار ما نمیشه ! پس شما دقت کنید اگه میخواید ضمانت نامه بگیرید حتماً یا توی همون برگه نظام وظیفه ضمانت نامه بگیرین یا حتماً چک کنید که متن ضمانت نامه ها دقیقاً یکی باشه ، در غیر این صورت بلای من سرتون میاد و همه چی تون میره تو هوا !!!
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    بچه ها یه نکته بگم شاید بلای من سرتون نیاد. من از شیراز رفتم تهران نامه وزارت علوم رو بردم نظام وظیفه و از اونجا واسه یه بانکی تو شیراز معرفینامه واسه ضمانت گرفتم. همراه اون نامه یه نامه ی خالی هم بهم دادن که بالاش نوشته بود "ضمانت نامه تعهد پرداخت". این نامه دقیقاً متن ضمانت نامه ای بود که باید بانک اون ضمانت نامه ای که میخواد واسه من صادر کنه رو توی این برگه ای که نظام وظیفه داده صادر کنه. بانک به من گفت ما همچین کاری نمی کنیم و فقط روی سربرگ خودمون و با متن خودمون ضمانت نامه بهتون میدیم. خلاصه ما ضمانت نامه رو گرفتیم و آوردیم تهران. چشمتون روز بد نبینه که مسئول امور مالی گیر داد که چرا تو نامه ی خودمون ننوشتن ؟ بعد من گفتم : عزیز برادر ، متن نامه ها که یکیه ! اینم که یه ضمانت نامه معتبره ، چرا گیر بیخودی میدی؟ اون گفت : یه بند توی متن ما هست که توی متن بانک نیست . تا اون نباشه کار ما نمیشه ! پس شما دقت کنید اگه میخواید ضمانت نامه بگیرید حتماً یا توی همون برگه نظام وظیفه ضمانت نامه بگیرین یا حتماً چک کنید که متن ضمانت نامه ها دقیقاً یکی باشه ، در غیر این صورت بلای من سرتون میاد و همه چی تون میره تو هوا !!!
    به من هم همین گیر رو دادن که چرا اون دو خط آخر ضمانت نامه رو نداری و اینا. من اما زنگ زدم بانک . اونا گفتن تحت هیچ شرایطی مینوت رو نمیتونن عوض کنن. من هم رفتم پیش رییس اداره مالی (نه اون سربازه) و ازش خواستم راهنماییم کنه. اونم گفت با اخذ تعهد از پدر یا برادرت ، میتونی همین ضمانت نامه رو بذاری. در نتیجه این مشکل حل شد. شما چکار کردی آخرش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2010 نمایش پست ها
    به من هم همین گیر رو دادن که چرا اون دو خط آخر ضمانت نامه رو نداری و اینا. من اما زنگ زدم بانک . اونا گفتن تحت هیچ شرایطی مینوت رو نمیتونن عوض کنن. من هم رفتم پیش رییس اداره مالی (نه اون سربازه) و ازش خواستم راهنماییم کنه. اونم گفت با اخذ تعهد از پدر یا برادرت ، میتونی همین ضمانت نامه رو بذاری. در نتیجه این مشکل حل شد. شما چکار کردی آخرش؟
    برگشتم شیراز و رییس بانک رو راضی کردم که به صورت دستی یه چیزی تو مایه های بند آخر زیر ضمانت نامم پاراف کنه !!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

دوستان من نامه ی نظام وظیفم خطاب به بانک ملته اما چون بانک ملت زده زیر حرفش و با سفته ضمانت نمی ده به من من می خوام برم بانک مسکن اونا قراره با سفته بهم ضمانت بدن.لازمه که دوباره برم از نظام وظیفه نامه بگیرم یا همینکه اسم بانک رو لاک بگیرم و ضمانت رو براشون ببرم کافیه؟خواهش می کنم زود جواب بدید کرم بدجور گیر کرده!

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    دوستان من نامه ی نظام وظیفم خطاب به بانک ملته اما چون بانک ملت زده زیر حرفش و با سفته ضمانت نمی ده به من من می خوام برم بانک مسکن اونا قراره با سفته بهم ضمانت بدن.لازمه که دوباره برم از نظام وظیفه نامه بگیرم یا همینکه اسم بانک رو لاک بگیرم و ضمانت رو براشون ببرم کافیه؟خواهش می کنم زود جواب بدید کرم بدجور گیر کرده!
    اگه خود بانک مسکن مشکلی نداشته باشه ، نظام وظیفه هم مشکلی نداره. فقط به نکته ای که 2 3 تا پست بالاتر گفتم خوب دقت کن !!

Junior Member

سلام بچه ها . . این حقیقت داره که نظام وظیفه ضمانت با حساب جدید التاسیس را در بانکهای دیگه رو قبول نمیکنه ؟ !!!! آخه یکی از بچه ها تو یه تاپیک دیگه گفت چند روز پیش پرسیده این رو و حقیقت داره!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط esih2002 نمایش پست ها
    سلام بچه ها . . این حقیقت داره که نظام وظیفه ضمانت با حساب جدید التاسیس را در بانکهای دیگه رو قبول نمیکنه ؟ !!!! آخه یکی از بچه ها تو یه تاپیک دیگه گفت چند روز پیش پرسیده این رو و حقیقت داره!!!!!!!
    من خودم 4 روز پیش نظام وظیفه بودم. یه برگه توی قسمت امور مالی هست که روش واسه قسمت ضمانت نامه نوشته که اگه می خواین از بانک در قبال سپرده بلند مدت ضمانت نامه بگیرن باید کپی سپرده ها رو ببرین تا نشون بده تاریخ افتتاحشون مال 2 ماه پیشه ! اگه هم سفته یا سند میخواید بزارید باید کپی اونا رو ببرین. همون موقع هم ازتون می پرسه که چه جور ضمانت نامه ای میخواین بگیرین تا توی نامه معرفی به بانک هم بنویسه ! این رو مخصوصاً واسه بچه های غیر تهرانی میگم که حتماً قبل از رفتن به نظام وظیفه تصمیم خودتون رو بگرین که چه جور ضمانت نامه ای میخواین بگیرین.
    البته توی ضمانت نامه به هیچ وجه ذکر نمیشه که در قبال چی به شما ضمانت نامه داده و شما اگه بانکی میشناسید که همین جوری بهتون ضمانت نامه میده ( احتمالش نزدیک به 0 هست ) دیگه همه چی حله !!!

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    من خودم 4 روز پیش نظام وظیفه بودم. یه برگه توی قسمت امور مالی هست که روش واسه قسمت ضمانت نامه نوشته که اگه می خواین از بانک در قبال سپرده بلند مدت ضمانت نامه بگیرن باید کپی سپرده ها رو ببرین تا نشون بده تاریخ افتتاحشون مال 2 ماه پیشه ! !!!
    ممنون میشم دوستان بگن این قانون واقعا عملی‌ می‌شه یا نه؟خیلی‌ استرس گرفتم یک هو. مطمئناً این همه اعضائ فروم که وثیقه گذاشتن از قبل سپرده بلند مدت نداشتن!!
    اگه این قانون واقعا عملی‌ می‌شه یعنی‌ همه کارا به هم میریزه
    من فقط می‌تونم نقدی وثیقه بذارم،تازه می‌خواستم حساب باز کنم. به نظرتون چیکار کنم؟؟
    ویرایش توسط civil2015 : June 10th, 2012 در ساعت 01:19 AM

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)