صفحه 109 از 188 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط nagual نمایش پست ها
    سلام دوستان.میشه در مورد سفته یکم بیشتر توضیح بدین؟من از شهرستان میخوام برم نظام وظیفه.به نظرتون قبل از رفتن با بانک صحبت کنم که ببینم راضی میشه با سفته به من ضمانت بده که بعدش با خیال راحت برم نظام وظیفه این فرم رو بگیرم؟با توجه به چیزایی که من تو فروم خوندم ظاهرا اگه بخوایم مثلا با سفته برای ضمانت اقدام کنیم تو نظام وظیفه فرم متفاوتی بهمون میدن درسته؟در ضمن به بانک باید بگم که من یه ضمانت نامه ی 15 میلیونی برای نظام وظیفه میخوام, شما تحت چه شرایطی با سفته به من این ضمانت نامه رو میدین؟درسته؟
    درسته، باید بانک موافقت کنه، بعدش یه نفر میشه متعهد شما (مثلن یکی از والدین) و دو نفر دیگه هم ضمانت ایشون رو می کنند (کلن سه نفر). افرادی که ضامن میشن، باید شغل های مناسبی داشته باشن، مثل کارمند دولت، پزشک، ...
    همین طور باید 10% مبلغی که ضمانت میخواین (یعنی 1.5 میلیون) رو ودیعه بذارید، و 120% باقی مونده (16 میلیون و دویست) رو سفته بذارید.

Junior Member

سلام .. من الان دارم آموزشی سربازی میگذرونم, این کارا کلی زمان میبره ... نامه پزیرشم به زودی دیگه میاد ... همه اینکارا (کاری مربوط به وثیقه سند ملکی) رو باید کرد تا معاف تحصیلی بشم ؟ یا با همون نامه میشه ... آخه اینجوری که من داخل پادگان هستم نمیشه همه کارا رو انجام داد شما اطلاع دارین کی میشه از خدمت ترخیص شد ؟؟؟

Banned

سلام
    من سال پیش یه ضمانت نامه یه ساله به نظام وظیفه دادم که نظام وظیفه گفت یا چهار ساله بگیر یا اینکه ما نامه تمدید نمی دیم، بدون نامه بانک باید تمدید کنه. من به بانک گفتم و قبول کرد. حالا بانک می گه که بدون نامه نمیشه. حالا من چی کار کنم؟ برای نامه باید برم تهران؟ اگه ندن چی کار می تونم انجام بدم؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط bbk_agp نمایش پست ها
    سلام
    من سال پیش یه ضمانت نامه یه ساله به نظام وظیفه دادم که نظام وظیفه گفت یا چهار ساله بگیر یا اینکه ما نامه تمدید نمی دیم، بدون نامه بانک باید تمدید کنه. من به بانک گفتم و قبول کرد. حالا بانک می گه که بدون نامه نمیشه. حالا من چی کار کنم؟ برای نامه باید برم تهران؟ اگه ندن چی کار می تونم انجام بدم؟
    با تشکر
    توی متن نامه های ضمانت نامه ( که معمولاً همه ی بانکا شبیه هم هست ) خودش نوشته که بدون نامه کتبی و طبق درخواست اولیه نظام وظیفه ، ضمانت نامه تمدید میشه ! من از بانک ملت گرفتم و مسئولش بهم گفت که حدود 1 ماه قبل از اینکه ضمانت نامه ات تاریخ 1 سالش تموم بشه ، حدود 100 تا 200 تومن بریز تو حسابت تا ما خودمون کارمزد تمدید رو از حسابت برداریم و واست تمدیدش کنیم. موفق باشید
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط bbk_agp نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    توی متن نامه های ضمانت نامه ( که معمولاً همه ی بانکا شبیه هم هست ) خودش نوشته که بدون نامه کتبی و طبق درخواست اولیه نظام وظیفه ، ضمانت نامه تمدید میشه ! من از بانک ملت گرفتم و مسئولش بهم گفت که حدود 1 ماه قبل از اینکه ضمانت نامه ات تاریخ 1 سالش تموم بشه ، حدود 100 تا 200 تومن بریز تو حسابت تا ما خودمون کارمزد تمدید رو از حسابت برداریم و واست تمدیدش کنیم. موفق باشید
    پیرو پست قبلیم؛ طبق آخرین مراجعه خانوادم به بانک؛ یه نامه بهشون دادن گفتن برو بده به نظام وظیفه که توش نوشته آیا تمدید کنیم یا نه. نظام وظیفه شهرمون گفته باید از تهران پیگیری کنید و گفته که طرف یعنی من باید باشم. چی کار کنم؟ بخشنامه ای قانون چیزی نیست که بهشون بدم برام تمدید کنن؟ حتما باید خودم هم باشم؟ حتما باید ۲ یا ۳ بار برم تهران؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

دوستان این جریان که میگن باید سپرده بیشتر از 3 ماه از تاریخش گذشته باشه چیه؟من الان از بانک نامه ضمانت گرفتم ولی اینقدر که تو فروما دیدم نوشتن سپرده باید 2 3 ماه از تاریخ شروعش گذشته باشه میترسم ازم قبول نکنه نظام وظیفه.میشه توضیح بدین

Junior Member

سلام دوستان،

جواب بعضی از سوال هایی که می پرسم تو پست های قبلی بهشون یه اشاره هایی شده بود ولی چون هم بعضا تاریخشون قدیمی بود و هم اینکه دیدم سوالات خیلی به هم مربوطه من دوباره می پرسم. با اجازه مدیر تاپیک البته. (پیشنهادی که دارم اینه که اگر دوستانی که اطلاعاتشون کامله روال ها و راهنماها و نکات مهم رو توی ویکی سایت بزارن خیلی عالی میشه)

1- اگر اشتباه نکنم همه حالت های موجود عبارتند از:
    (1) واریز وجه نقد به حساب موسسه قوامین نزد بانک کشاورزی یا سپه
    (2) بلوکه کردن پول تو یه حساب بلندمدت بانکمون
    (3)سفته و (4) هم سند. درسته؟ اگه حالت دیگه ای هم هست بگید لطفا.

2-آیا اگه حالت (1) رو بریم دیگه احتیاج به تمدید وثیقه و .. نداریم؟
    2-1-این درسته که در حالت (1) سودی به پولمون تعلق نمی گیره؟

3- میشه فرایند انجام حالت (2) رو توضیح بدین؟
    4- در حالت (2) آیا دوماه باید از افتتاح گذشته باشه یا از واریز 15 تومن؟
    4-1- آیا امکان اینکه حساب کوتاهمدت رو تبدیل کرد به بلندمدت وجود داره؟ مثل اینکه یکی از بچه ها این کا رو کرده تو پستای قبلی. اگه اطلاع دارین بگین که بانک ها چطور با این موضوع کنار میان؟
    5- در حالت (2) باید هرسال تمدید کنیم؟
    6- تو حالت (2) آیا نظام وظیفه باید فرم ضمانت نامه خاص خودش رو بده تا ما ببریم بانک یا بانک با استفاده از فرمت خودش اقدام میکنه؟ اصلا این موضوع مهم هست؟ توی تاپیک زیاد راجع به این موضوع بحث شده و اصلا نمیشه یه نتیجه کلی گرفت.
    7- در حالت (2) آیا باید از شعبه قوامین در سالن 3 نظام وظیفه چیز خاصی بگیریم ببریم بانک؟

8- حالت هایی که پیچیدگی و دردسر و زمان بیشتری میبره اخذ ضمانت بابت سفته و وثیقه ملکی هست درسته؟
    9-آیا در این حالت هم هر سال باید تمدید کنیم؟

10- بعد از اینکه از یکی از این روش ها استفاده کردیم میشه سال بعد تبدیلش کرد به حالت دیگه؟ معمولا توی سال اوله که ممکنه عجله داشته باشیم و بخوایم پول نقد بدیم ولی تو سالهای بعد میشه با فرصت بیشتر پیگیر روش های بهتر شد در صورت امکان.

ممنون

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab_a نمایش پست ها
    چرا پاسپورتو دارم.الان اصلا نمیتونم تو سایت ثبت نام کنم؟ اگه بعد از گرفتن مدارکم ثبت نام کنم دیر نمیشه؟ اخه فکر میکنم تا مدارکم آماده بشه 1 هفته بیشتر تا زمان مصاحبم نمونده باشه
    کلا بعد اینکه من کار فاغ التحصیلیم انجام شد چه قدر دیگه حدودا این تایید وزارت علومو نظام وظیفه زمان میبره؟
    حتما نظام وظیفه و کارای وثیقه باید از تهران پیگیری شه؟ از طریق نظام وظیفه خود شهرستان نمیشه؟
    نه الان نمیتونید در سایت ثبت نام کنید.اگه وثیقه نقدی بذارید کارها تا نامه به گذرنامه در عرض 2 روز انجام میشه. گذرنامه هم میشه 1 یا 2 روزه با پیگیری گرفت.
    پیشنهاد می‌کنم با خانوم خسروی در وزارت علوم که خانم خوبیه تماس بگیردید و بپرسید که میتونید بدون نامه دانشگاه مبنی بر فارغ التحصیلی در سایت ثبت نام کنید یا نه. از اونجایی‌ که هرجا رفتم این نامه‌رو ازم میخواستن پس زیاد امیدوار نباشید، ولی‌ بپرسید بد نیست.
    همه کارهاتون تهران انجام میشه حتی نظام وظیفه. اگه بخواید وثیقه ملکی که در شهرستان هست رو به ضمانت بذارید باید استعلام ثبت و دارایی شهرستان رو ببرید.

ویرایش توسط civil2015 : July 2nd, 2012 در ساعت 10:19 AM

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    نه الان نمیتونید در سایت ثبت نام کنید.اگه وثیقه نقدی بذارید کارها تا نامه به گذرنامه در عرض 2 روز انجام میشه. گذرنامه هم میشه 1 یا 2 روزه با پیگیری گرفت.
    پیشنهاد می‌کنم با خانوم خسروی در وزارت علوم که خانم خوبیه تماس بگیردید و بپرسید که میتونید بدون نامه دانشگاه مبنی بر فارغ التحصیلی در سایت ثبت نام کنید یا نه. از اونجایی‌ که هرجا رفتم این نامه‌رو ازم میخواستن پس زیاد امیدوار نباشید، ولی‌ بپرسید بد نیست.
    همه کارهاتون تهران انجام میشه حتی نظام وظیفه. اگه بخواید وثیقه ملکی که در شهرستان هست رو به ضمانت بذارید باید استعلام ثبت و دارایی شهرستان رو ببرید.

اگه پاسپورت دارین پس نگران چی هستین؟
    عارف جان پاس رو اگه به منظور سفر نیمه علمی تافل بگیریم و نریم میتونیم ازش برای گرفتن ویزا استفاده کنیم یا نمیزارن؟

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    عارف جان پاس رو اگه به منظور سفر نیمه علمی تافل بگیریم و نریم میتونیم ازش برای گرفتن ویزا استفاده کنیم یا نمیزارن؟
    والا نمیدونم.مهر خروج داره؟

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)