صفحه 11 از 188 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : وثیقه

ببینید، من پروسه ای رو که طی کردم می گم.

من با پدر رفتیم بانک ایشون. بعد به رئیس بانک موضوع رو گفتیم. اونم بعد از کلی ناز و کرشمه و اینور اونور زنگ زدن، زد تو سایتش، امضای حاجی مارو تائید کرد. یک حساب برامون باز کرد، پولو ریخت اون تو و بعد بلوکش کرد. یک نامه هم نوشت مبنی بر این که این آقا امضاش و سابقش معتبره و ما اخذ پولو هم از ایشون تایید می کنیم. نامه رو هم گذاشت تو پاکت مهر و موم شده و داد دستم. بعد پدر یک چک 10 میلیونی هم برام صادر کرد. و من با این دو تا رفتم اونجا و اونا هم بدون هیچ مشکلی قبول کردن.
    اصلا هدفشون اینه که بانک براشون نامه بده. بانک که الکی به کسی از این جور نامه ها نمیده.

یا علی
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

دوستان بر اساس پرس و جو ها و تجربه شخصی بنده، ساده ترین راه برای گرفتن نامه خوش حسابی رفتن سراغ بانک صادراته
    اگه حساب جاری داشته باشید اونجا و سابقش هم خراب نباشه سه سوت! برگه خوشحسابی رو تایید می کنه و میده دستتون 8)

در مورد وثيقه گذاشتن زياد نوشته شده در اين فوروم ولي در مورد پس گرفتنش خيلي كم. از هر كسي كه تا حالا براي پس گرفتن وثيقه اقدام كرده تقاضاي راهنمايي دارم.

من پذيرش دارم از كانادا و بايد بعد از گرفتن پاسپورت برم سفارت كانادا براي ويزا اقدام كنم. اما براي گرفتن زودتر پاسپورت يك مقاله پذيرش گرفتم. وثيقه گذاشته ام كه براي ارائه مقاله 2 روزه برم مالزي و بيايم. قرار است گذرنامه من به زودي صادر شود. اما زياد مطمئن نيستم كه بروم مالزي يا نه چون هزينه اش زياد مي شود. اگر نخواستم برم مالزي توي فكرم هست كه به محض اينكه گذرنامه ام به دستم رسيد آن را براي شروع مراحل ويزا به سفارت كانادا بدهم. اما اگر اينكار را بكنم آن وقت ديگر گذرنامه در دستم نخواهد بود و مي ترسم براي پس گرفتن وثيقه برايم مشكلي پيش بيايد.

سؤال من اين است:
    آيا براي پس گرفتن وثيقه نيازي به گذرنامه هست يا خير؟ اگر جواب مثبت باشد نمي توانم فعلاً براي ويزا اقدام كنم! اين خيلي مهم است! لطفاً راهنمايي ام كنيد.

از آنجايي كه خيلي از بچه ها دارند به بهانه هاي مختلف گذرنامه براي خروج موقت مي گيرند تا فرايند ويزا را تسريع ببخشند، پاسخ به اين سؤال مي تواند براي همه آنها مفيد باشد.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

بله برای پس دادن از من گذرنامه خواستن. هر قسمت که میرفتم اول گذرنامه رو میخواستن.
    البته من تو تهران اقدام کردم و شهرستانها ممکن هست کمتر سختگیری کنن.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

مرسي از جواب سريعت آقا وحيد! راستي وقتي كه رفتم وثيقه را پس بگيرم اشكالي پيش نمي آيد كه نرفتم مالزي؟

Junior Member

Hi,
    As Vahid already said the passport is needed, because they need to check which country you have gone. And also to be able to release your deposit you have to wait until the deadline for your exit expires, otherwise they will not release it. They don't care if you have gone to Malaysia or not. I did the same procedure but mine was for Syria and didn't leave Iran for Syria

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد كيهاني
    مرسي از جواب سريعت آقا وحيد! راستي وقتي كه رفتم وثيقه را پس بگيرم اشكالي پيش نمي آيد كه نرفتم مالزي؟
    خواهش میکنم
    همونطور که رضا هم گفت اصلا مهم نیست که شما رفته باشی یا نه. من خودم هم نرفتم و فقط برای گرفتن پاسپورت وثیقه گذاشتم. فقط اگه بخوای قبل از پایان مهلت خروج وثیقه رو بگیری پاسپورت رو هم ازت میگیرن ولی بعد از پایان مهلت خروج تا 3 روز وقت داری بری نظام وظیفه و وثیقه رو به راحتی پس بگیری.
    البته گویا شهرستان با داشتن پارتی میشه یه کارای دیگه ای هم کرد.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ممنون از رضا و وحيد. فقط يك سوال ديگر درباره پس گرفتن وثيقه: فرايند پس گرفتن وثيقه چقدر طول مي كشد؟

اگه واقعا از کشور خارج شده باشی که دیگه نیازی نیست تا پایان مهلت خروج برای پس گرفتن وثیقه صبر کنی، به محض اینکه برگشتی ایران میتونی بری و وثیقه ات رو بگیری، درسته؟

13.5 میلیون وثیقه. 1.5 میلیون نقد. 1.5 میلیون هم کارمزد. (بانک مسکن). موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)