صفحه 12 از 188 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

پیش فرض پاسخ : وثیقه

فكر نمي كنم اينوطر باشه. سوال خيلي خوبيه چون اگر اينطور باشه من مي تونم با يك سفر رفت و برگشت فرايند گرفتن ويزا رو حدود يك ماه جلو بياندازم. اگر كسي جواب amiraliz رو مي دونه لطفاً دريغ نكنه.

بانك سپه از من خواست كه به دو صورت عمل كنم:
    1-چون 15 مليون ضمانت مي خواستم گفت ارزش سند بايد 150%مبلغ وثيقه باشه يعني حدود 22.5 مليون و كارمزد هم حدودا 120000 تومان واسه هر سال كه ساليانه ازم بگيرن
    2-1.5مليون نقد بذارم و 13.5 مليون سفته كه به اون 1.5 مليون سود ميدن و كارمزدش هم تقريبا مثله همون بالايي بود.

درروش اول ديگه نمي خواست پول نقد بذارم فقط رفتم محضر و سند ملكي رو به اسم خودم زدم و تمام.
    حالا هركدوم ببينيد اگه شرايط بانكي بهتر هست از اونجا اقدام كنيد.سعي مي كنم اسكن بخشنامه بانك سپه مربوط به وثيقه سربازي رو در چند وز آينده بذارم.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

0hamed0
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط svmostaf
    سلام
    من هفته گذشته ضمانتنامه بانکی گرفتم. 5/1 میلیون بلوکه کردم و 5/1 میلیون هم کارمزد دادم یعنی مجموعا 3 میلیون. بقیه اش رو هم چک دادم. بانک داره بهت زور میگه. پیگیری کن حتما به نتیجه می رسی.

دوست عزیز، شما 15 میلیون ضمانت نامه بانکی برید نظام وظیفه، درست فهمیدم؟ بقیه اش رو هم چک دادم یعنی چی؟ یعنی به بانک چک دادید یا نظام وظیفه؟
    اگه چکو به بانک دادید میشه بگید به چه اعتباری بانک چک شما رو قبول کرد؟ مثلا گردش مالی حسابتون تو اون بانک چقدر بود یا اینکه بواسطه آشنا این کارو کردید؟ می دونید وقتی تو اینجا میگید با پیگیری این کار قابل حله، تا اونجایی که من دیدم (و اینکارو کردم) با پیگیری قابل حل نیست، بلکه یک حساب بانکی با گردش خیلی زیاد میخواد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    بانك سپه از من خواست كه به دو صورت عمل كنم:
    1-چون 15 مليون ضمانت مي خواستم گفت ارزش سند بايد 150%مبلغ وثيقه باشه يعني حدود 22.5 مليون و كارمزد هم حدودا 120000 تومان واسه هر سال كه ساليانه ازم بگيرن
    2-1.5مليون نقد بذارم و 13.5 مليون سفته كه به اون 1.5 مليون سود ميدن و كارمزدش هم تقريبا مثله همون بالايي بود.

درروش اول ديگه نمي خواست پول نقد بذارم فقط رفتم محضر و سند ملكي رو به اسم خودم زدم و تمام.
    حالا هركدوم ببينيد اگه شرايط بانكي بهتر هست از اونجا اقدام كنيد.سعي مي كنم اسكن بخشنامه بانك سپه مربوط به وثيقه سربازي رو در چند وز آينده بذارم.
    میشه شما هم بگید به اعتبار چه حساب بانکی قبول کردن ازتون سفته بگیرن؟ همچنین ممنون میشم شعبه این بانک سپه رو هم بگید. چون من تا حالا هر بانک سپه رفتم گفت ما به هیچ وجه سند ملکی (با هر ارزشی) قبول نمی کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_hamed
    13.5 میلیون وثیقه. 1.5 میلیون نقد. 1.5 میلیون هم کارمزد. (بانک مسکن). موفق باشید.
    ببخشید شما چی کار کردید؟ یعنی سند، سفته یا چک گذاشتید بانک، به اعتبار چه حساب بانکی؟

ممنون از جواباتون

من نه خودم و نه پدرم اونجا حساب بانكي نداشتيم.در ضمن سفته نذاشتم فقط سند گذاشتم.اگه مي خواستنم سفته بذارم رئيس بانك گفت اون آدمايي كه ميان پشت سفته رو امضا مي كنن بايد گردش حساب خوبي داشته باشن.در حقيقت بانك با افرادي كه ضامن اجراي سفته ميشدن كار داشت و به من بخاطر حساب نداشتنم اونجا گيري نداد.

نتيجه گيري شخصي من:
    طبق بخشنامه اي كه من تو بانك سپه ديدم 3 حالت ميشه وثيقه صادر كرد:
    1-واريز نقد همه پول
    2-اون 2 روشي كه يالا گفتم.
    ولي بانكها تمايل دارند به هر نحو ممكن يه پول نقدي از ما بگيرن كه بذارن تو حساب واسه همون اعتبار خود بانكشون.در هر صورت اينكه چرا بعضي بانكها اين كارها رو اينقدر با اكراه انجام ميدن نمي دونم.حتي من بانك صادرات رفتم گفت اصلا واسه اين مقدار پول فقط بايد همشو بريزي تو حساب و هيچ راهه دگه ايي نداره!!!از همين بانكهاي صادرات آدمايي بودن كه سند هم گذاشتن.كاملا اين بحث به نحوه تعامل بانك با شما بر ميگرده و هيچ منطق و بايد و نبايدي بنظر مياد تو كارشون نيست.
    شعبه بانك هم تو يزد بود.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

سلام بهروز

يعني شما 1.5 ميليون تو حساب بلوکه نکردين؟ در روش دوم هم شما بايد اصولا ده درصد مبلغ ضمانت نامه رو تو حسابتون داشته باشيد (ملي و صادرات). ظاهرا کارمزد بانک سپه هم کمتر هست ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadt
    سلام بهروز

يعني شما 1.5 ميليون تو حساب بلوکه نکردين؟ در روش دوم هم شما بايد اصولا ده درصد مبلغ ضمانت نامه رو تو حسابتون داشته باشيد (ملي و صادرات). ظاهرا کارمزد بانک سپه هم کمتر هست ...
    نه من 10%پول نقد رو ديگه نذاشتم.يكي از كارمنداي بانك آشنامون بود كه اون به رئيس شعبه بصورت شفاهي فقط گفته بود كه كار منو راه بندازه.فقط همين.(منم زياد اصرار كردم كه اگه ممكنه كارمزدتون رو بيشتر بگيرين ولي من پوله نقد نذارم.البته به ظاهر كه گفتن نميشه ولي فككر كنم يه چيزي بيشتر حساب كرد!!!! :)اينكه پول نذاشتم هم دليلش اين بود كه بجايه اينكه پول بي صاحب بذارم تو بانك بخوابه بتونم يه لب تاپ بگيرم كه لااقل به يه دردي ميخوره. :P ;D

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

والا من جواب amiraliz رو مطمئن نیستم ولی از اونجایی که اجازه خروج فقط برای یک بار خروج صادر شده حرفش به نظر من منطقی هست.
    در ضمن پس گرفتن وثیقه 1 ساعت بیشتر کار نداشت. حداقل برای من که اینطوری بود اونم به دلیل شلوغ بودن صف ها بود که اینقدر طول کشید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

سلام دوستان
    من برای ارائه مقاله ام در یک کنفرانس در کانادا، نامه از دانشگاه گرفتم که تقریبا 2 هفته طول کشید بعد از ارائه نامه به نظام وظیفه، برای من ضمانت نامه 15 میلیونی تعیین کرد، هر خواهشی کردم گفتم من برای ارائه دارم میرم من دانشجو هستم ، فایده ای نداشت. بعد از اینکه به 1000 در زدم تونستم این 15 میلیون رو فراهم کنم که 1 ماه طول کشید، و ضمانت نامه را با توجه به اینکه شهرستانی بودم( من 3 بار مسیر 1000 کیلومتری را با اتوبوس مجبور شدم بیام) با 1000 سختی تونستم به نظام وظیفه ببرم. روز آخری که من اجازه گرفتن گذرنامه را گرفتم یه دانشجو مشابه خودم را تو نظام وظیفه دیدم که اون هم می خواست برای ارائه به کانادا بره، دقیقا" شرایط را اینجوری گرفته بود:

برای خروج کوتاه مدت 2 نوع وثیقه میشه گذاشت:
    1- 10 میلیون چک+پنج میلیون نقد
    2- 5 میلیون چک+10 میلیون ضمانتنامه

اون روز من واقعا از ته دل گریه کردم چون این تاخیر منجر به این شد که نتونم ویزا بگیرم . من از اون کارمند نظام وظیفه ناراحت نیستم من از کسانی ناراحتم که اون بالا نشستن. و باید اگر واقعا" عدالتی وجود داره در حضور خداوند پاسخگو باشند، برای همه شما عزیزان دعا می کنم که هیچ وقت با مشکل من روبرو نشید.
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

اینا مثل اینکه از هیچ قانونی تبعیت نمی کنند، نه اینها، به هر کی کارت بیفته، انگار باید ببینی طبق قانون اون فرد میتونی عمل کنی یا نه......... اینجا کار گیر افراد هست نه سیستم، متاسفانه!

فقط یک سوال، اینکه میگید 10 میلیون چک و 5 میلیون نقد، یعنی باید 5 میلیون رو ببری دستی بدی به خودشون یا مثلا میشه 5 میلیون رو ضمانت بانکی هم برد؟؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amiraliz
    اینا مثل اینکه از هیچ قانونی تبعیت نمی کنند، نه اینها، به هر کی کارت بیفته، انگار باید ببینی طبق قانون اون فرد میتونی عمل کنی یا نه......... اینجا کار گیر افراد هست نه سیستم، متاسفانه!

فقط یک سوال، اینکه میگید 10 میلیون چک و 5 میلیون نقد، یعنی باید 5 میلیون رو ببری دستی بدی به خودشون یا مثلا میشه 5 میلیون رو ضمانت بانکی هم برد؟؟
    باید بری یه بانکی که خودشون میگن (فکر کنم ملت بود یادم نیست) پول بریزی رسید بگیری ببری بانک قوامین شعبه میدون سپاه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)