صفحه 143 از 182 نخستنخست ... 4393133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,421 تا 1,430 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : وثیقه

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط archer70 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه بگین بالاخره الان برای خروج، مقطع دکترا، سند ملکی می شه گذاشت یا نه؟ و سند باید به اسم خود شخص باشه؟ و اگه سند ماله شهرستان باشه کار دیگه ی خاصی باید انجام داد؟
    لطفا جواب بدین خیلی خیلی ممنون
    در مورد شدن یا نشدن اطلاعی ندارم (تا دوماه پیش که می شد سند گذاشت). اما در مورد بقیه موارد پست دوم این ادرس رو مطالعه کنید دوستان کامل توضیح دادن.

نقل قول نوشته اصلی توسط turajab نمایش پست ها
    برای خروج جتما باید 15 میلیون نقد بذاری؟یا میشه کمترم گذاشت و ضمانت نامه بانکی داد؟
    پول رو نظام وظیفه از شما نمی گیره و فقط ضمانت نامه ی بانکی می خواد از شما به ارزش 15 میلیون تومان. حالا بانک برچه اساسی این ضمانت نامه رو صادر می کنه به خودش مربوط هست اما من از یک بانک پرسیدم می گفتن بر اساس بخش نامه ی جدید بانک مرکزی این ضمانت نامه باید در ازای 15 میلیون وجه نقد صادر بشه. در هر صورت همه چی به رئیس شعبه و رابطه ی شما با اون بر می گرده.

Junior Member

برای خروج جتما باید 15 میلیون نقد بذاری؟یا میشه کمترم گذاشت و ضمانت نامه بانکی داد؟

Junior Member yunus آواتار ها

دوستان فکر کنم جای نگرانی نیست.
    من هنوز به نظام وظیفه مراجعه نکردم اما امروز به دفترخانه 1301 واقع در میدون سپاه رفتم که برای کارهای وثیقه ملکی طرف قرارداد نظام وظیفه است. به خانومی که مسئول دفترخونه بود گفتم که می خوام کارهای اولیه وثیقه ملکی رو بکنم اما هنوز از نظام وظیفه نامه ندارم، ایشون هم من رو راهنمایی کرد و برام پرونده تشکیل داد و کارهای استعلام مالیات و ثبت اسناد رو به سرعت برام انجام داد. با یک ارباب رجوع دیگه هم که صحبت می کرد داشت می گفت نماینده نظام وظیفه امروز ساعت 8 صبح اینجا بود (اون ارباب رجوع دیر اومده بود و باید فردا دوباره مراجعه می کرد)

همون طور که گفتم من هنوز از وزارت علوم نامه نظام وظیفه رو نگرفتم و بنابراین نتونستم از خود نظام وظیفه دقیق بپرسم، اما این طور که به نظر می رسه، طبق روال سابق می شه وثیقه ملکی گذاشت و چیزی در این مورد تغییر نکرده. به شما هم پیشنهاد می کنم برای این که کارهاتون جلو بیفته مثل من قبل از این که برید نظام وظیفه، اول برید دفترخونه 1301 کاغذبازی های اولیه رو انجام بدید که وقتی نامه نظام وظیفه رو گرفتید دیگه فقط کارتون یه امضا باشه که یه روزه تموم شه.

در ضمن توی تاپیک جامع... نوشته که دفترخونه 625 طرف قرارداد نظام وظیفه است، ولی امروز اون جا که رفتم گفتند دیگه ما با نظام وظیفه قرارداد نداریم و باید برید 1301 که همون ساختمون بغلی شه.

خلاصه این که نگران نباشید
    باز هروقت رفتم نظام وظیفه و اطلاعات دقیق تری گرفتم، به شما هم خبر می دم

ارادت

Junior Member

سلام، اقا من رفتم بانک صادرات گفتن طبق بخش نامه جدید واسه ضمانت نامه باید حتما 15 نقد سپرده کنید.!!!!!

Junior Member

سلام. من چند سال پیش توی بانک ملی شهرستان وثیقه ۱۵ میلیونی با ضمانت سند و سفته گذاشته بودم و هر سال تمدیدش میکردم. امسال که پدرم برای تمدید رفته گفتند که بخشنامه جدید اومده که فقط پول نقد قبول میکنند اون هم بدون سود!
    کسی از شما با این مشکل مواجه شده؟
    بانک سامان گفته که ضمانت به همراه سود میدیم. سوال دیگه اینکه کسی تا حالا ضمانت یا بانک رو عوض کرده؟ مراحل تغییر بانک چیه؟ میشه بدون مراجعه حضوری با نظام وظیفه تهران مراحل رو انجام داد؟

سلام دوستان!

من با مرخصی تحصیلی از کشور خارج شدم و در حین تحصیل تونستم معافیت کفالت بگیرم. از دوستان کسی اطلاع داره که چطور می تونم بدون برگشتن به ایران سندی رو که برای خروج گذاشتم آزاد کنم؟
    البته من به یکی از اقوام در ایران وکالت تام دادم که کارهای مربوط به نظام وظیفه رو بتونه برام انجام بده!

لطفا اگر در جریان هستین، مراحل آزاد کردن سند با داشتن معافیت رو توضیح بدین.

تا حالا ندیدم کسی در موردی که دارم صحبتی کرده باشه! اگر در این زمینه اطلاعی دارین و یا جایی توضیح نوشته ممنون میشم راهنمایی کنین.

موفق و پیروز باشید

سلام خدمت دوستانمن در حال حاضر دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم طبیعتا.میخواستم ببینم آیا امکانش هست برم پلیس به علاوه 10 و درخواست پاسپرت بدم؟ بدون گذاشتن وثیقه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط adolf_hitler نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستانمن در حال حاضر دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم طبیعتا.میخواستم ببینم آیا امکانش هست برم پلیس به علاوه 10 و درخواست پاسپرت بدم؟ بدون گذاشتن وثیقه؟
    خیر! باید حتما یکی از انواع وثیقه سپرده بشه (بسته به نوع سفر).
    کلا بدون قصد خروج از کشور به مشمولین پاسپورت داده نمیشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in nuclear physics-Ferdowsi University of Mashhad- Iran

با سلام خدمت دوستان با تجربه. . این اولین پستی است که میذارم و تابحال فقط خواننده بودم اما مشکلم رو در سوال جوابها نیافتم. بنده دانشجوی دکتری هسته ای و البته خانم هستم! (مشکل نظام وضیفه ندارم! ) ) برای فرصت اقدام کردم. حالا مشکل همسرم هست که میخایم با هم بریم. ایشون تا به الان معافیت تحصیلی داشته و تا 6 ماه دیگه انشالله در مقطع دکتری دفاع میکنه. من هم درخواست فرصتم رو برای همون تاریخ دادم. البته لازم به ذکر هست که ایشون بورسیه هیئت علمی یکی از دانشگاههای داخل هم هستند!
    حالا سوالم از دوستان خبره این هست که با چه فیلم و سریالی میشه وثیقه گذاشت برای خروج از کشور؟ آیا میشه در کشور مقصدی که من قصد دارم برم براشون یک پست داک جور بشه و به این بهانه بریم؟
    نکته قابل توجه دیگر از نظر تعهد خدمت ایشان در دانشگاه داخل هست: با توجه به اینکه ایشان بهمن ماه دفاع میکنند و حکم ها همیشه مهرماه میخورد ما تا مهر سال بعدش برای رفت و برگشت وقت داریم.
    امیدوارم بتونم از راهنماییهای مفید شما کمک بگیرم. ممنونم

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Yperfect نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان با تجربه. . این اولین پستی است که میذارم و تابحال فقط خواننده بودم اما مشکلم رو در سوال جوابها نیافتم. بنده دانشجوی دکتری هسته ای و البته خانم هستم! (مشکل نظام وضیفه ندارم! ) ) برای فرصت اقدام کردم. حالا مشکل همسرم هست که میخایم با هم بریم. ایشون تا به الان معافیت تحصیلی داشته و تا 6 ماه دیگه انشالله در مقطع دکتری دفاع میکنه. من هم درخواست فرصتم رو برای همون تاریخ دادم. البته لازم به ذکر هست که ایشون بورسیه هیئت علمی یکی از دانشگاههای داخل هم هستند!
    حالا سوالم از دوستان خبره این هست که با چه فیلم و سریالی میشه وثیقه گذاشت برای خروج از کشور؟ آیا میشه در کشور مقصدی که من قصد دارم برم براشون یک پست داک جور بشه و به این بهانه بریم؟
    نکته قابل توجه دیگر از نظر تعهد خدمت ایشان در دانشگاه داخل هست: با توجه به اینکه ایشان بهمن ماه دفاع میکنند و حکم ها همیشه مهرماه میخورد ما تا مهر سال بعدش برای رفت و برگشت وقت داریم.
    امیدوارم بتونم از راهنماییهای مفید شما کمک بگیرم. ممنونم
    سلام

من به این پاسخی که میدم اطمینان صد درصدی ندارم ولی فکر کنم که تا حد زیادی درست باشه.
    با توجه به اینکه همسرتون دکترا رو هم دارن تموم میکنن دیگه نمیتونن از معافیت تحصیلی استفاده کنن ولی سایر انواع معافیت ها همچنان تا 1 سال برای ایشون قابل استفاده هست.
    میتونن به صورت تفریحی یا زیارتی از کشور خارج بشن ولی در این صورت عملا دیگه نمیتونن برگردن به کشور و در صورت برگشت باید تا اتمام دوره ی سربازی در کشور باقی بمونن.

باز هم صبر کنید تا بقیه دوستان پاسخ بدن شاید راه دیگه ای وجود داشته باشه (که البته بعید میدونم).

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)