صفحه 15 از 188 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وثیقه

2 مورد اول کوتاه مدت (در حین تحصیل)
    2 مورد بعدی کوتاه مدت یا بلند مدت (بعد از فارغ التحصیلی)
    اگه زیارتی بخوای عراق یا عربستان بری میتونی فقط 15 میلیون چک بذاری
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member pouya4 آواتار ها

بعد این ضمانتنامه برای فوق لیسانس باید حتما 3 ساله باشه؟ بانک میگه 1 ساله بیشتر نمیده که
    یکی از بچه ها گفته بود 1 ساله رو هم نظام محترم وظیفه با التماس و خواهش قبول کرده (خدایی بدبختیا ما رو ببین...)
    سایر دوستان اطلاعی دارن؟
    سپاس!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

من خودم 1 ساله بردم و يكم بالا پايين كرد ولي قبول مي كنه.بانكها بخشنامه دارن كه 1 ساله بيشتر صادر نكنن(بعضي بانكها هم صادر ميكنن!!!!)به هر حال هر سال بايد ابن وثيقه تمديد بشه.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نه من تنها نبودم.1 نفر ديگه هم بود كه داشت واسه دكترا اقدام مي كرد خودش از بخشنامه بانك سپه يه كپي گرفته بود وقتي نشون داد طرف ديگه روش نشد چيزي بگه!!!اينقدر مخه يارو رو خورد گفت اصلا من دلم مي خواد ضمانت نامه 100 ساله بيارم ولي خودت ببين كه بانكها بخشنامه دارن كه 1 ساله بدن ولي هر سال هم قابل تمديده ديگه كار اونو كه راه انداخت ماله منم امضا كرد گفت شره اينم بكنم كه حوصله كل كل ندارم!!!!خوب بعضي وقتها هم آدم اينجوري شانس مياره.... :P
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    نه عزیزم همونی که نوشتم درسته
    اینطوری که میشه مثل مورد 1
    خوب من که گفتم، نظام وظیفه ضمانت نامه رو مثل پول نقد می دونه، این خود این آقاهه کیه، بحریان که برگه ها رو می نویسه گفت. این طور که شما می گی مثل این می مونه که یکی بیاد به جای 5 تومن نقد و 10 تومن چک، 10 تومن نقد و 5 تومن چک به نظام وظیفه بده که خوب البته میشه، اما کی میاد این کارو بکنه؟ در هر صورت، who care

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    2 مورد اول کوتاه مدت (در حین تحصیل)
    2 مورد بعدی کوتاه مدت یا بلند مدت (بعد از فارغ التحصیلی)
    اگه زیارتی بخوای عراق یا عربستان بری میتونی فقط 15 میلیون چک بذاری
    در تکمیل این نوشته هم بگم که برای کوتاه مدت، اگر هدف سفر علمی نباشه، باز هم باید 15 تومن نقد بذاری، مثلاً بخوای بری سوریه، یونان، ترکیه و ... واسه گردش!!!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

اشتباهت همین جا هست دیگه
    ضمانت فقط با پول نقد صادر نمیشه
    تو میتونی با سند ضمانت نامه بگیری
    پس 5 میلیون نقد با 5 میلیون ضمانت نامه فرق داره
    این رو اگه دیده باشی اتاق 65 رو میزش رو کاغذ نوشته و چسبونده رو میز
    این دفعه اگه رفتی دقت کن و بخون
    فقط یکم زیادی واسه عددها صفر گذاشتن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

منظور منو نگرفتی، ببین چی گفتم:

خوب من که گفتم، نظام وظیفه ضمانت نامه رو مثل پول نقد می دونه، این خود این آقاهه کیه، بحریان که برگه ها رو می نویسه گفت.
    من نگفتم که پول نقد همون ضمانت نامه هست، می دونم که ضمانت نامه هم فقط با پول نقد صادر نمیشه، فرق این دوتا طوری که من فهمیدم مثل فرق تراول با پول نقد میمونه. بانکها ضمانت نامه رو فقط با پول نقد، یا چیز دیگه ای که ارزش معادلی داشته باشه صادر می کنن، یعنی یا باید پارتی کلفتی داشته باشی (داشتن این مورد از هر چیز بهتر بود و ما نداشتیم)، مثلاً بابات رئیس بانک باشه. یا اینکه سند خونه بذاری (که می دونی سند خونه ای که بانک میگیره و باهاش ضمانت می ده خیلی ارزشش بیشتر از این حرفاس، اونم تو تهران)، حتی سفته هم خیلی از بانکها قبول نمی کنن. من از یکی از آشناها که حساب خیلی خوبی داشت خواستم که از بانکش بخواد برام با سفته ضمانت نامه بنویسه، می دونی وقتی با اون آشنامون رفتیم پیش رئیس بانک چی گفت؟ گفت "ضمانت نامه برای ما مثل پول نقد میمونه، به محض درخواست نظام وظیفه باید به حسابشون بریزیم. این تقاضای شما از من مثل این میمونه که بیام فقط به حساب اعتبار و با چند برگ کاغذ، به شما 15 تومن پول بدم، هر چقدر هم شما اعتبار داشته باشی، منطقی هست که من این کارو بکنم؟"
    (من که هر کاری کردم با سفته قبول نکردن کارم رو راه بندازن، بقیه بچه ها فکر کنم خیلی شانس داشتن!!!)

رو همین حساب واسه نظام وظیفه فرقی نمی کنه که پول نقد بگیره یا ضمانت نامه، چون ضمانت نامه رو از من نمیگیره که پس فردا در برم و هیچی دستش نباشه، یا مثل چک باشه که بعداً بخواد بیفته دنبالش، از یه بانک میگیره و هر موقع هم که خواست می تونه نقدش کنه.

راستی، اون عددها رو هم خیلی دیدم، سه چهار روزه زدن، قبلاً نبود، اما خوب شد زدن، چون هی چپ و راست مردم سوال می کردن
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

آقا تمديد ضمانت نامه دردسر نداره (اگه فرض کنيم نظام وظيفه يک ساله قبول ميکنه)؟ به نظرت ارزش داره که الان وقت و انر‍‍ژي (خيلي)بيشتري بذارم و 6 ساله بگيرم؟

0hamed0
    Guest

بچه ها نگران اون ضمانت نامه 1 ساله نباشید، یارو قبول می کنه، اگه اون روزی هم که دارید نامه ی خطاب به بانک رو می برید تو امور مالی تهدیدتون کنه که اگه بری یه ساله بیاری من پارش می کنم و از این حرفا، اصلا به رو خودتون نیارید بگید باشه بعد برید 1 ساله بیارید چیزی نمی گه (فکر کنم از این ماجرا خودشم خسته شده!)

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    نه من تنها نبودم.1 نفر ديگه هم بود كه داشت واسه دكترا اقدام مي كرد خودش از بخشنامه بانك سپه يه كپي گرفته بود وقتي نشون داد طرف ديگه روش نشد چيزي بگه!!!اينقدر مخه يارو رو خورد گفت اصلا من دلم مي خواد ضمانت نامه 100 ساله بيارم ولي خودت ببين كه بانكها بخشنامه دارن كه 1 ساله بدن ولي هر سال هم قابل تمديده ديگه كار اونو كه راه انداخت ماله منم امضا كرد گفت شره اينم بكنم كه حوصله كل كل ندارم!!!!خوب بعضي وقتها هم آدم اينجوري شانس مياره.... :P
    کسی هست از این بخشنامه ها داشته باشه؟ اگه دارین که upload کنید بقیه بتونن پرینت بگیرن وقتی میرن نظام وظیفه با خودشون ببرن که به مشکلی بر نخورن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)