صفحه 16 از 188 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وثیقه

سلام حامد و بقيه دوستان،

آقا به نظرتون ضمانت نامه 1 ساله دردسرساز نميشه بعدا؟ تمديدش ... تغيير قوانيني که ممکنه رخ بده .... به نظرت ميصرفه آدم انرژي بيشتري رو بذاره و ضمانت نامه 6 ساله رو بگيره؟

0hamed0
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadt
    سلام حامد و بقيه دوستان،

آقا به نظرتون ضمانت نامه 1 ساله دردسرساز نميشه بعدا؟ تمديدش ... تغيير قوانيني که ممکنه رخ بده .... به نظرت ميصرفه آدم انرژي بيشتري رو بذاره و ضمانت نامه 6 ساله رو بگيره؟

راستش شرمنده نظری ندارم که چه جوری میشه! ولی یه مساله هست و اون اینکه اگه بانک ضمانت 6 ساله بده، بسته به نوع ارتباطتون با بانک (سند، سفته یا نقد) باید یه کارمزدی رو سالانه به بانک بدید، اگه قرار 6 ساله بده، فکر کنم منطقا باید همشو (کارمزدو) اول بگیره که خوب برای بعضیا شاید سخت باشه پرداختش، از اون جهت من ترجیحم 1 ساله است که هر سال یه مقدار کمتری کارمزد بدم. تازه خدارو چه دیدی شاید وقتی ما اون ور بودیم یهو یه قانونی اومد که ما معاف شدیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

سلام

من تو بانک صادرات سند گذاشتم. یکم مشکل داشتن چون می گفتن که ما فرم خودمون رو پر میکنیم و فرم نظام وظیفه رو پر نمی کنیم( در حالی که تو نظام وظیفه تاکید کرده بودن که اگه یک کلمه از اون فرم عوض شه قبول نمی کنن!!) با پا فشاری نامه ی نظام وظیفه رو به مرکز حقوقی بانک فکس کردن و یک روزه بعد تایید کردن.
    کلا من حدود یک ماه درگیر کارای بانک بود. بستگی به کار کنان بانک داره که آیا تا به حال همچین ضمانت نامه ی مشابهی قبلا صادر کردن یا نه! اگر نه(مثله مورد من) چون قوانین رو بلد نبودن هر روز یه چیز می گفتن و تا کارشناس تعیین شه و قیمت بذاره و کارای محضری و کارای بانک ..... شاید بیشتر یک ماه طول کشید. ولی خیلی به پیگیری شما و همکاری اونها بستگی داره. چون من در گیر کارای دیگه در مورد نظام وظیفه . فارغ التحصیلی. قبرس و .... بودم طول کشید.
    به هر حال هر چه زود تر اقدام کنین بهتره. راستی این ماجرا ماله پاییز امسال(پارسال) بود. ابان و اذر ۸۶
    موفق باشین
    میثم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

من همین امروز رفتم. ضمانت نامه هم گرفتند. این حرفها دیگه چیه. ضمانت دقیقا براشون مثل پول نقده.
    Everything is possible

Senior Member pouya4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fassih
    من همین امروز رفتم. ضمانت نامه هم گرفتند. این حرفها دیگه چیه. ضمانت دقیقا براشون مثل پول نقده.
    ممنون رفیق! به قول بزرگی ایرانی جماعت روزی دو تا شایعه نسازه غذاش هضم نمیشه!
    اگه بگی چه نوع ضمانتی گرفتی که لطف بسیار کردی! سند، سپرده،....؟
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من راستش یه موقت گرفتم با پول نقد تو حساب. اما پرسیدم و گفتند که سند هم قبول می کنند. بانک پاسارگاد بود. بانکهای خصوصی بهتر کار آدم را راه می اندازند. البته پدرم هم آنجا حساب داشت.
    اما من شنیدم با 90 درصد سفته + 10 درصد پول نقد هم می دهند، البته باید پارتیت کلفت باشه و کسانی که پشت سفته را امضا می کنند مشتری خوب بانک باشند. این بانک که به ما گفت نمی شه. شما ها اگر پیدا کردید جایی را ما را هم لطفا خبر کنید.
    Everything is possible

Junior Member
    رشته و دانشگاه

تا جایی که من می دانم مشکلی نباید داشته باشه. شما برای گرفتن وثیقه می توانی یه حساب سرمایه گذاری باز کنی و بانک بهش سود هم می دهد. اما حسابل را مسدود می کنه و نمی ذاره پول برداری. برای همین بعید می دانم مساله ای از این جهت باشه و به هر حال موجود حساب شماست و باید اعلامش کنند. البته مبلغی که به عنوان کارمز بر می دارند را فکر کنم حساب نکنند.
    Everything is possible

Senior Member pouya4 آواتار ها

فرید خان فلسفه اون 1.5+1.5 چیه؟ ممنون!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

نقل قول نوشته اصلی توسط Guardiola
    فرید خان فلسفه اون 1.5+1.5 چیه؟ ممنون!
    بلف بانکی ها بود. حل شد با ۱.۵

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

دوستان، من سه شنبه که رفتم نظام برای سپردن وثیقه، گفتم می خوام سند ملک بگذارم. اونا هم (تو سالن 2 )بهم خودشون گفتن باید بری بانک سپه شعبه پیچ شمرون. کارت یک هفته ای انجام میشه.
    کسی تا حالا این مدلی دیده بود؟ که خودشون بگن باید بری فلان بانک؟
    بچه ها که می گفتن بیشتر از چند هفته طول می کشه اگه بخواید سند بگذارید. پس چرا اونا بهم گفتن همش یک هفته طول می کشه؟

ممنون از پاسختون
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)