صفحه 178 از 188 نخستنخست ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    وثیقه‌ی نظام وظیفه ۱۵ تومنه. بانک ۲ تومن می‌گیره و مسدود می‌کنه تا برای شما ضمانت‌نامه صادر کنه و سود اون ۱۵ تومن هم بهتون بده.
    بعضاً دیده شده که ۲ تومن رو ندادن و سود هم دریافت نکردن. ولی روال عادیش اینه که گفتم، این حالت رو الزاماً نمی‌پذیرن.
    با سلام و تشکر،

ببخشید من متوجه نشدم. میشه دوباره یه خورده واضح تر بگید؟ سود و بازگشت پول، کی میدن و ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    وقتی شما 15 میلیون پول نقد میزاری دیگه ضمانت نامه لازم نیست!!؟؟ وقتی زمانی شخصی سند خونه رو میزاره بانک، اون وقت باید ضمانت نامه بانکی صادر بشه. درسته؟ دوستان درست میگم؟؟
    سلام، 15 میلیون مبلغ وصیفه هست، یک میلیون 600 - 700 هم بانک میگیره برای کارمزد و بلاک کردن پول و صادر کردن ضمانت نامه. این روال بانک قوامینه، شاید بانک ها دیگه که نظام وظیفه قبول داره روال و شرایطشون برای صدور ضمانت نامه یکم فرق داشته باشه.
    من چون سند نذاشتم زیاد اطلاعاتم دقیق نیست، ولی تا جایی که میدونم شما بعد از تاییدیه گرفتن از شهرداری و تعیین قیمت ملک و چیزای دیگه، سند رو به عنوان ضمانت به نظام وظیفه میسپرید. اینجوری دیگه پولی نمیزارید تو بانک که به شما ضمانت نامه بدن.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

با سلام و تشکر،

ببخشید من متوجه نشدم. میشه دوباره یه خورده واضح تر بگید؟ سود و بازگشت پول، کی میدن و ...
    برای بانک‌های مختلف جزئیات متفاوته.
    سود اون ۱۵ تومن رو معمولاً به طور ماهانه می‌ریزن توی یک حساب جاری.
    از طرف دیگه ضمانت‌نامه هر سال نیاز به تمدید داره. بعضی بانک‌ها لازمه خودتون یا کسی از طرف شما سر سال بره و تمدید کنه و دوباره ببره نظام وظیفه. ولی اکثراً خودشون تمدید می‌کنن و کارمزد رو یا همون روز اول به اندازه‌ی تعداد سال‌هایی که معافیت گرفتید کسر می‌کنن، یا سر هر سال از حساب سودتون کم می‌کنن.
    اون دو تومن هم جداگانه توی حساب مسدود می‌شه و سودی هم بهش تعلق نمی‌گیره.

متشکرم و متوجه شدم.

ممکنه بگید کدوم بانک فقط 15 میلیون میگیره و ضمانت نامه میده؟ من نمی خوام سود دریافت کنم.

Junior Member

متشکرم و متوجه شدم.

ممکنه بگید کدوم بانک فقط 15 میلیون میگیره و ضمانت نامه میده؟ من نمی خوام سود دریافت کنم.

اگه سود نخواید همه بانک ها براتون خیلی راحت و سریع ضمانتنامه صادر میکنن و کارمزدش هم کمتره.

ولی از اول میتونین توی نظام وظیفه بگید نقدی میدید که فکر کنم دیگه کارمزد هم نمیخواد و میفرسنتون بانک قوامین و یک ساعته کارای بانکتون انجام میشه.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

بچه ها يك سوال !

اونهايي كه مشمولن و پذيرششون اومده و همه ي كارهاي نشا رو انجام دادن (ولي هنوز كلي كار براي ويزاشون مونده طبيعتا از مدارك و ترجمه و غيره) در همين مرحله اول براي گرفتن معافيت تحصيلي بايد 15 مليون رو بريزن تو حساب قوامين؟! اگه 15 نباشه معافيت نمي دن نه؟!

پيشاپيش ممنونم
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    بچه ها يك سوال !

اونهايي كه مشمولن و پذيرششون اومده و همه ي كارهاي نشا رو انجام دادن (ولي هنوز كلي كار براي ويزاشون مونده طبيعتا از مدارك و ترجمه و غيره) در همين مرحله اول براي گرفتن معافيت تحصيلي بايد 15 مليون رو بريزن تو حساب قوامين؟! اگه 15 نباشه معافيت نمي دن نه؟!

پيشاپيش ممنونم
    سلام، خیر متاسفانه شما باید ملبغ حدودا 17 میلیون رو بزارید به حساب تا نظام وظیفه نامه معافیت رو صادر کنه برای امور دانشجویان، بعد شما نامه بگیرید از امور دانشجویان برای آزاد کردن مدرک و گرفتن اجازه خروج یا پاس. اگه یکم دقیق تر بگید که از کجا پذیرش دارید (کشوری که سفارتش تو ایران هست یا نه) یا اینکه مدارکون آزاد هست یا نه و ... بهتر میشد راهنمایی کرد.
    البته من فرض رو رو این میزارم که مدارکتون آزاد نیست و سفارتتون تو ایران هست و یه راهنمایی میکنم که شاید به درد شما و بقیع دوستان بخوره (من مطمئن نیستم شما که کارای نشا رو کردید بتونید کنسل کنید بدون اینکه براتون معافیت ثبت بشه)
    برای اینکه مدارکتون رو آزاد کنید باید معافیت تحصیلی مقطع بالاتر و ببربد امور دانسجویان و ... بعد نامه رو بگیرید ببرید دانشگاه مدرکتون رو بهتون بدن. وقتی این نامه رو میدن بهتون که شما کارای نظام وظیفه رو هم کرده باشید (16.800 حدودا باید بزارید برای وصیغه بلند مدت با سود برای ادامه تحصیل خارج از کشور) در نتیجه پول لازمه و حتی نتیجه ویزا هم نا معلومه. پیشنهاد من اینه که برگه سبزتون رو بگیرید و بعد با اون برگه برید مدارکتون رو آزاد کنید از دانشگاه. چون تاریخ اعزام معمولا سال بعد هست شما حتی میتونید پاس بگیرید باهاش اگه پاس ندارید یا تاریخش گذشته (تا 45 روز قبل از تاریخ اعزام میتونید این درخواست رو بدید). در هر صورت حالا شما مدارک رو دارید و پاس هم دارید، سفارت هم که داخل هست و میرید درخواست ویزا میکنید. وقتی ویزاتون اومد به امید خدا، اونوقت دیگه با خیاله راحت میرید کارای امور دانشجویان رو انجام میدید و وصیغه میزارید و خارج میشید. این روش این خوبی رو هم داره که اگه خدایی نکرده ویزا نگرفتید و نتونستید برید براتون انصراف نمیزنن و یه تنها انصراف از تحصیلی که اجازه دارید بعدش دوباره ادامه بدید، سوخت نمیشه.

موفق باشید.

Junior Member

یه سوال داشتم لطفا کمکم کنین!

میشه با توجه به اینکه فرمت نامه نظام وظیفه به بانک رو میدونیم، قبل از اینکه بریم نظام وظیفه از بانک ضمامنت نامه بگیریم بعد بریم نظام وظیفه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi4 نمایش پست ها
    یه سوال داشتم لطفا کمکم کنین!

میشه با توجه به اینکه فرمت نامه نظام وظیفه به بانک رو میدونیم، قبل از اینکه بریم نظام وظیفه از بانک ضمامنت نامه بگیریم بعد بریم نظام وظیفه؟
    سلام
    نمیشه. شما نام شعبه و کد بانک رو بخاطر داشته باشید. از نظام وظیفه یک نامه به اون بانک میگیرید و بعد بانک در پاسخ به اون نامه یک نامه به نظام وظیفه میده که همون ضمانت نامه هست. یادتون نره ازش کپی بگیرید.
    موفق باشید

سلام. ببخشید نظام وظیفه واسه مقطع لیسانس معافی میده ؟ من میخواستم واسه undergraduate برای آمریکا اقدام کنم و الان ممنوع الخروج هستم. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)