صفحه 42 از 188 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

پیش فرض پاسخ : وثیقه

دوستان کسی اطلاع داره، بعد از قیمت گذاری و تایید کارشناس دادگستری در مورد سند ملک، باید دفتر خونه هم برین یا نه خود نظام وظیفه باقی کارها رو انجام می ده؟؟ (در صورتی که بخوایم سند رو نزد خود وزارت علوم به عنوان وثسقه بگذاریم).

در کل بعد از مرحلۀ کارشناسی حدوداً چند روز کار داریم؟؟؟

ممنون می شم سریعتر دوستان پاسخ بدن.

Member sare2010 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فیزیک

کلا یه سوال:

سفارت به مدت اعتبار پاسپورت محل میزاره یا به مهر خروجش؟
    اصلا مهر خروجش رو میبینه؟
    ممنون از اینکه پست من رو خوندید!

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط sare2010 نمایش پست ها
    کلا یه سوال:

سفارت به مدت اعتبار پاسپورت محل میزاره یا به مهر خروجش؟
    اصلا مهر خروجش رو میبینه؟
    مدت اعتبار مهمه براشون.مشکل خروج واسه ما هاست که باید یه جوری حلش کنیم!اونا به این قضیه کاری ندارند.
    I am not in this site anymore.Alireza

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

خُب منم مراحلی رو که رفتم در اختیار دوستان قرار میدم:
    اول که نامه وزارت علوم رو گرفتم و بردم نظام وظیفه (میدان سپاه - خیابان سپاه)..
    بعد رفتم سالن پنج یه فرم دو برگی بهم داد که پر کردم و راهنماییم کرد به سالن 2 واسه گذاشتن وثیقه..
    تو سالن دو نوع وثیقه‌ای که میزارین رو مشخص میکنین که یا پول نقده یا ضمانت‌نامه. که من گفتم ضمانت‌نامه میارم.
    اگه ضمانت نامه بانکی رو انتخاب کنین باید اسم و شعبه یه بانک رو مشخص کنین که مطمئنین بهتون ضمانت نامه میده (ممکنه افسره بگه فقط فلان بانک مورده قبوله و از این حرفا که در کل به حرفش توجه نکنین ! چون از هر بانکی بتونین بگیرین معتبره )..
    به‌هرحال منم ضمانت‌نامه رو انتخاب کردمو دو برگه رو ازم گرفت و یه شماره زد روشونو یه نامه داد به بانکی که مشخص کرده بودم (بانک مسکن - شعبه گلسار رشت)
    بعد برگشتم خونه و از فرداییش رفتم بانک مسکن دنبال ضمانت‌نامه. چون از بانک مسکن وام داشتیم واسه خونه و سند گروی بانک بود که خُب بانکم قبول کرد ضمانت‌نامه بده؛
    کارمند بانکه اول گفت برو یه حساب قرض‌الحسنه 50 تومنی و یه حساب کارتی 11 تومنی باز کن به اسم خودت (خودم) و یه حساب کارتی 6 تومنی به اسم صاحب‌سند.. بعد یه سری فرم داد که پر کردم. شناسنامه و کارت ملی ضامن (صاحب سند) و متعهد (خودتون) هم به همراه چندین فتو ازشون همراتون باشه..
    وقتی پرونده تکمیل شد یه برگ استعلام از شهرداری میده بهتون و یه فیش 28 تومنی (حدودا) هم باید واریز کنین واسه ارزیابی ملک توسط خود نماینده بانک مسکن..
    برگه شهرداری رو میبرین میدین شهرداری منطقه خودتون و منتظر میمونین نمایندش بیاد که بررسی کنه. نتیجه رو هم احتمالا خودش میفرسته بانک مسکن..
    نماینده بانک مسکن هم احتمالا صبح روز بعد از تشکیل پرونده میاد خونه رو ارزیابی می‌کنه..
    بعد از این بانک مدارکتون رو میفرسته واسه استعلام کلی و چند روز بعد هم نتیجش میاد و اگه مشکلی نباشه بعدش میرین دفترخانه و سایر مراحل که حدود 400 تومنی هم هزینه داره و چند روزی هم کار داره از اینجا به بعدش..
    منم دیدم جلوی ضررو هر وقت بگیری منفعته و البته به توصیه کارمنده بانک کلا رویه رو عوض کردم و از طریق گذاشتن سفته اقدام کردم
    مراحل سفته به این صورت بود:
    که 16,200,000 سفته‌ که امضای دو تا ضامن معتبر پشتشون باشه و ادرس مشخصات خودتون رو همه سفته‌ها باشه..
    یه سری فرم که هر دو تا ضامن باید امضا کنن و البته خودتون..
    شناسنامه و کارت‌ملی هر دو ضامن و متعهد به همراه فتوهاشون..
    1,500,000 پول نقد که بلوکه میشه و تا ابطال ضمانت‌نامه نمی‌تونین برداشت کنین به همراه کارمزد بانک که حدود 300 هزار تومن میشه (سالیانه)..
    یه سری ریزه‌کاریم داره که خود کارمند بانک بهتون میگه.. مثل مهر برجسته و یه مُهر 15,000,000 رو ضمانت‌نامه و فتو از سفته‌ها و ...
    در پایان هم یه ضمانت‌نامه یه ساله بهتون میده که حتما همونطوری که Izak عزیز گفت یه گواهی هم بگیرین که ضمانت‌نامه در قبال چی صادر شده (پشت همون ضمانت‌نامه میتونه بنویسه که مثلا در قبال سفته با امضای دو ضامن و رئیس شعبه و رئیس اعتبارات امضا و مُهرش کنن)
    بعد میرین نظام‌وظیفه و فرم دو برگه و ضمانت‌نامه رو میدین یه برگه هم میده که شما قول بدین قبل از یک سال تمدیدش می‌کنین و به نظام‌وظیفه تحویلش می‌دین..
    بعد هم امضا و مهر آقای نصیری میخوره روش و برمی‌گردین سالن 5..
    .......
    من به عنوان کسی که هر دو راه رو رفته شدیدا توصیه می‌کنم از سندملکی استفاده نکنین چون خیلی دردسر و هزینه داره.. از راه سفته می‌تونین چند روزه ضمانت‌نامه رو بگیرین..
    ......
    با آرزوی موفقیت در این نبرد نابرابر برای همه دوستان..

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    من به عنوان کسی که هر دو راه رو رفته شدیدا توصیه می‌کنم از سندملکی استفاده نکنین چون خیلی دردسر و هزینه داره.. از راه سفته می‌تونین چند روزه ضمانت‌نامه رو بگیرین..
    ......
    پس فقط اگه یک و نیم ملیون تومن نقد و دو نفر ضامن داشته باشیم می تونیم سفته بذاریم؟ آیا ضامن ها باید شرایط خاصی داشته باشند؟ چه بانکی با سفته ضمانت میده؟

راستی این یک و نیم ملیون قابل برگشت هست یا نه؟ (بعد از پایان تعهد)

ممنون

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein2712 نمایش پست ها
    پس فقط اگه یک و نیم ملیون تومن نقد و دو نفر ضامن داشته باشیم می تونیم سفته بذاریم؟ آیا ضامن ها باید شرایط خاصی داشته باشند؟ چه بانکی با سفته ضمانت میده؟

راستی این یک و نیم ملیون قابل برگشت هست یا نه؟ (بعد از پایان تعهد)

ممنون
    آره دیگه گفتم که بلوکه میشه تا زمانی که بانک ضمانت کرده. بعد پسش میدن..
    آره یک و نیم نقد + 300 کارمزد واسه سال اول
    من ضامن‌هام بابام و عموم بودن که هر دوشون بازنشسته آموزش‌وپرورش هستن.. کلا فکنم باید یه فیش حقوقی داشته باشه طرف یا مورد اعتماد بانک باشه..
    من از بانک مسکن گرفتم. به نظر من، شما اول مطمئن بشین که بانک مورد نظرتون ضمانت‌نامه رو میده بعد برین نظام‌وظیفه چون اونجا باید شعبه رو مشخص کنین.. ;-)
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    \من به عنوان کسی که هر دو راه رو رفته شدیدا توصیه می‌کنم از سندملکی استفاده نکنین چون خیلی دردسر و هزینه داره.. از راه سفته می‌تونین چند روزه ضمانت‌نامه رو بگیرین..
    ......
    اولاً تبریک می گم بهت دوست عزیز.
    می خواستم بدونم در مورد گذاشتن سند ملک در خود نظام وظیفه هم اطلاعی داری؟

من نامه ای مبنی بر گرفتن ضمانت نامه از نظام وظیفه گرفتم. ولی نظرم عوض شد و تصمیم گرفتم سند ملک رو خود نظام وظیفه به عنوان وثیقه بگزارم.

در نتیجه دیروز با امور مالی تماس گرفتم که گفتند باید سند رو بیاری تا کارشناس دادگستری بررسی و قیمت گذاری کنه، من هم از یک کارشناس دادگستری در شهرستان خواستم تا سند رو قیمت گذاری کنه و عطف به نظام وظیفه یک نامه بزنه و الان کارهام از صبح تا ظهر انجام شد و فردا صبح تهران خواهم بود.

می خوام بدونم کسی از دوستان می دونه که بعد از این مرحله، خیلی کار دارم یا نه و همینطور در مورد هزینه های بعدی.

ممنونم

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    اولاً تبریک می گم بهت دوست عزیز.
    می خواستم بدونم در مورد گذاشتن سند ملک در خود نظام وظیفه هم اطلاعی داری؟

من نامه ای مبنی بر گرفتن ضمانت نامه از نظام وظیفه گرفتم. ولی نظرم عوض شد و تصمیم گرفتم سند ملک رو خود نظام وظیفه به عنوان وثیقه بگزارم.

در نتیجه دیروز با امور مالی تماس گرفتم که گفتند باید سند رو بیاری تا کارشناس دادگستری بررسی و قیمت گذاری کنه، من هم از یک کارشناس دادگستری در شهرستان خواستم تا سند رو قیمت گذاری کنه و عطف به نظام وظیفه یک نامه بزنه و الان کارهام از صبح تا ظهر انجام شد و فردا صبح تهران خواهم بود.

می خوام بدونم کسی از دوستان می دونه که بعد از این مرحله، خیلی کار دارم یا نه و همینطور در مورد هزینه های بعدی.

ممنونم
    ممنون.
    نه اطلاع خاصی در این مورد ندارم ولی ظاهرا خودت همه کاراشو انجام دادی که.. فک کنم فقط دفترخونه هم باید ببری..
    البته کلا خودم با گذاشتن سند تو نظام وظیفه مخالفم.. نمی‌دونم چرا احساس می‌کنم اونجا جاش امن نیس !
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

سلام

من امروز برادرم رفته بوده نظام وظیفه واسه کار خروجیه من، یارو گفته فقط بانک کشاورزی قبوله،ظاهرا هم برادرم هر چی چونه زده یاروگفته نه فقط بانک کشاورزی کسی نظری داره؟؟ نامه رو هم فعلا به همون بانک کشاورزی زده. حالا من فردا خودم می خوام برم سراغش به نظرتون فایده ای داره؟؟ ممنون

Junior Member

یارو افسره که تو امور مالی نشسته حرف مفت زیاد می زنهو به من هم همینو گفت منم محکم گفتم که بابام هرچی پول داره تو حساب باتک تجارته و با بانک های دیگه اصلا کار نمی کنه یارو هم گفت برو یه اتق دیگه که یه سروان توش نشسته بود به اونم مشکل رو گفتم .طرف هم قبول کرد و به زیردستش دستور داد که کارمو راه بندازه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)