صفحه 5 از 188 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وثیقه

یعنی سندملکی نمیشه گذاشت؟ قانون عوض شده یا چطوره؟ کدوم قسمت نظام وظیفه رفتید از کی پرسیدید؟!

یه سوال دیگه:
    این ضمانت‌نامه ای که بانک میده تاریخ داره؟ یعنی یک مدت خاص اعتبار داره؟
    راه، همان است که تو می‌روی.

اکّهِی... یعنی سند مالید؟ پس بچه ها چی میگفتن تو صفحه اول این تاپیک؟؟ آدم یه روز تو این فروم آرامش نداره. دستم بشکنه که این تاپیکو زدم!
    کسی چیز دیگه ای نمیدونه؟
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

طی آمار معتبری که من از یه درجه دار آشنا گرفتم یا باید 15 میلیون نقد بدی یا باید 150 میلیون سند بذاری والسلام منم 2 هفتس که دپرس شدم
    :-[ :-[ :-[ :-[ :'(
    every thing is possible, but you must pay for it

دقیقا!! یکی از همین آشناها به من میگفت تو قبل از اینکه درست تموم بشه برو برای معافیت اقدام کن. چنان با یقین میگفت که من امر بهم مشتبه شد. بعد که رفتم نظام وظیفه بهم خندیدن. نتیجه اینکه من حساب کردم اگه تا 2 هفته دیگه هم خوشبینانه، فارغ بشم و بخوام برای معافیت اقدام کنم، ویزاهه ممکنه بعد از شروع ترم Fall2008 صادر بشه!! لذا کلا بیخیال معافیت شدم و از این حق خدادادی، ملی، و دینی خود گذشتم.
    منظور اینکه حرف زیاده. آدم تا خودش وارد بازی نشه نمیفهمه چه خبره.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط sandbad
    طی آمار معتبری که من از یه درجه دار آشنا گرفتم یا باید 15 میلیون نقد بدی یا باید 150 میلیون سند بذاری والسلام منم 2 هفتس که دپرس شدم
    :-[ :-[ :-[ :-[ :'(
    این همه راجع به این موضوع صحبت شده و اخبار گفته شده، شما تنها کسی هستی که داری چنین خبری را میدی!! به نظرم آشنا و اینا را ول کنید و یکم وقت بذارید برید از خود نظام وظیفه سوال کنید و از درستی خبر مطمئن باشید. تا چند وقت پیش که همچین قانونی که شما میگی نبوده! سند 150 میلیونی میخوان چیکار آخه؟ مگه نظام وظیفه بنگاه مسکنه؟
    اون زمانی هم که شما سند میذارید، ازش به اندازه 15 میلیون تومان ازش به گرو میره نه کل سند!
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

نقل قول نوشته اصلی توسط vigilantboy

اون زمانی هم که شما سند میذارید، ازش به اندازه 15 میلیون تومان ازش به گرو میره نه کل سند!
    vigilantboy جون با این قسمت حرفت موافقم یعنی اگه نخای برگردی 15 تومن بدی سندت آزاده اما اگه بخای سند بذاری باید ارزش اون 150 تومن باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط vigilantboy

به نظرم آشنا و اینا را ول کنید و یکم وقت بذارید برید از خود نظام وظیفه سوال کنید و از درستی خبر مطمئن باشید
    خدا اون نازنین پدرت رو بیامرزد!!!!!!!(پدر دکتر غریب) خودت در زمینه برو رو مین به همه خبر بده
    every thing is possible, but you must pay for it

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض مسائل پیرامون گذاشتن وثیقه (نقد - سند ملک - ضمانت نامۀ بانکی)

سلام
    من امروز نظام وظیفه بودم و گفتم خودم برم و جدای همه شایعاتی که هست در این مورد که مهم هم هست تحقیق کنم.
    اگی کسی بخواد برای مدت بالای 6 ماه خارج بشه 2 راه داره.
    1- باید 15 میلیون نقد بذاره
    2- باید 15 میلیون ضمانت بانکی بذاره

حالا ضمانت بانکی رو همه بانکها میتونن صادر کنن. مثلا 2 نفر رو اونجا دیدم که یکیشون از پارسیان گرفته بود و یکیشون همین هفته پیش از ملی. میشه برای ضمانت نامه گرفتن سند هم گذاشت. منتها هر بانکی به همراه سند برای صادر کردن ضمانت نامه یه پول کمی هم میگیره. مثلا ملی 10 درصد مقدار ضمانت نامه رو هم نقد میگیره و اون پول رو بلوکه میکنه (که میشه 1/5 میلیون). ولی مثلا پارسیان از این طرفی که پرسیدم 500 تومن فقط گرفته بود. اصلا هم تو بانک آشنا نبوده و سابقه خاصی نداشته و اینطور که میگفت بانکهای خصوصی خیلی راحتتر و سریعتر کار راه میندازن. بعد رفتم قوامین شعبه میدان سپاه گفتم جریان ضمانت نامه چی هست؟ نظام وظیفه معرفی میکنه به شما و شما باید صادر بکنید یا اینکه هر بانکی میشه رفت؟ گفتن که ما اصلا ضمانت نامه صادر نمیکنیم و باید بانکهای دیگه بریم (همونطور که میدونید همه کارای نظام وظیفه دست این بانک و شعبه هست)

حالا کاری که باید بکنیم این هست که بهترین و کار راه اندازترین بانک رو پیدا کنیم که هم سریعتر کارمون رو واه بندازه و هم اینکه کمتر پول نقد بگیره. شاید بد نباشه هر کی هر بانکی رفت بیاد اینجا و نتیجه رو بنویسه.

ولی در کل مشکلی برای سند نیست. فعلا هم حرفی از تبدیل وثیقه 15 میلیونی به 5 میلیونی نیست.

موفق باشید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

اگه زیر 6 ماه باشه چی؟
    مثلا" 2 هفته

مهم هست آدم چند بار بر خارج؟
    (من سربازی نرفتم)

حداکثر 2 بار میشه رفت یا محدودیت نداره؟
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

برای خروج کوتاه مدت 2 نوع وثیقه میشه گذاشت:

1- 10 میلیون چک+پنج میلیون نقد
    2- 5 میلیون چک+10 میلیون ضمانتنامه

اگه دانشجو باشی من شنیدم ترمی 1 بار میتونی خارج بشی ولی اگه درست تمام شده باشه محدودیت وجود نداره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)