صفحه 51 از 188 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech engineering

پیش فرض پاسخ : وثیقه

من هم از 10 تا بانک تو اصفهان سوال کردم تا یکی با سفته قبول کرد بهم ضمانت نامه بده.1.5 میلیونش را نقد گرفت و 2 تا ضامن که کارمند رسمی بودند هم پشت سفته ها را امضا کردند و نامه کسر حقوق و فیش حقوقی برای بانک آوردند.و حدود 300 هزار تومان هم کارمزد گرفت برای یک سال.ضمانت نامه را بردم تهران قبول کرد و بعد بردم اتاق 60 در نظام وظیفه و اونجا یک نامه از نظام وظیفه به وزارت علوم بهم دادند بعد نامه را بردم وزارت علوم اونجا هم این نامه را گرفتند و یک نامه دادن برای اداره گذرنامه.بعد من رفتم اداره گذرنامه که تو خیابان ستارخان-شهرآرا ست.تو اداره گذرنامه در قسمت دبیرخونه در ساختمان 1 یک مهر زدند روی نامه و یه چیزی وارد کامپیوتر کرد.حالا می خوام با این نامه وزارت علوم که مهر اداره گذرنامه روش هست بروم پلیس+10 برای گرفتن پاسپورت...این داستان ادامه دارد....

نقل قول نوشته اصلی توسط alimas64 نمایش پست ها
    من هم از 10 تا بانک تو اصفهان سوال کردم تا یکی با سفته قبول کرد بهم ضمانت نامه بده.1.5 میلیونش را نقد گرفت و 2 تا ضامن که کارمند رسمی بودند هم پشت سفته ها را امضا کردند و نامه کسر حقوق و فیش حقوقی برای بانک آوردند.و حدود 300 هزار تومان هم کارمزد گرفت برای یک سال

روال کار عادیِ گذاشتن وثیقه بر اساس ضمانت نامه ای که در ازای سفته صادر شده، همینی هست که فرمودید و تنها در جزئیاتِ کار برخی بانک ها با توجه به نظر رئیس شعبه تفاوت هایی مشاهده می شه.
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

Junior Member

من میخوام وثیقه نقدی بذارم و رییس بانک (پاسارگاد) بسیار آدم ردیفیه و فک کنم هر چی که بگم مینویسه پشت نامه. میخواستم ببینم چی بنویسه در مورد علت ضمانت بانکی که نظام وظیفه گیر نده بهش؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Siavash_ نمایش پست ها
    من میخوام وثیقه نقدی بذارم و رییس بانک (پاسارگاد) بسیار آدم ردیفیه و فک کنم هر چی که بگم مینویسه پشت نامه. میخواستم ببینم چی بنویسه در مورد علت ضمانت بانکی که نظام وظیفه گیر نده بهش؟
    خیلی سخت نگیر....
    مثلا بنویسه این ضمانت نامه در قبال سفته به امضا یک نفر ضامن به نام (اسم پدرتون) شده صادر شده است .
    پشت ضمانت نامه ی من اینو نوشته بود بانک... اما واقعا سخت نگیر ، راحت قبول میکنن

موفق باشی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Junior Member

سلام
    کسی نمونه نامه ای که نظام وظیفه به بانک میده تا برای برای ادامه تحصیل سند گرو بانک بزاری و ضمانت نامه بگیریم رو داره؟

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

کسی میتونه این تاپیک را خلاصه کنه و اینجا بزاره با توجه به اینکه هر دفعه قوانین عوض میشه الآن به عنوان وثیقه چی ها میشه گذاشت و میلغش باید چقدر باشه ؟؟؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط manidiba نمایش پست ها
    سلام
    کسی نمونه نامه ای که نظام وظیفه به بانک میده تا برای برای ادامه تحصیل سند گرو بانک بزاری و ضمانت نامه بگیریم رو داره؟
    بیا عزیزم.
    این دقیقاً فرمی هست که به شما می دن.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: doc Doc1.doc (134.0 کیلوبایت, 92 views)

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    کسی میتونه این تاپیک را خلاصه کنه و اینجا بزاره با توجه به اینکه هر دفعه قوانین عوض میشه الآن به عنوان وثیقه چی ها میشه گذاشت و میلغش باید چقدر باشه ؟؟؟
    در قوانین، موضوع خاصی عوض نشده. شما با مطالعۀ چند صفحۀ قبل دستتون میاد که الآن اوضاع چگونه است.

نظام وظیفه از شما موارد زیر رو قبول می کنه:

1- 15،000،000 تومان پول نقد که در بانک کشاورزی شعبۀ نظام وظیفه در یک حساب به صورت بلوکه قرار بگیره (البته تصور می کنم به این پول سود هم تعلق می گیره- شرایط دقیق رو باید از بانک کشاورزی بپرسید). کارمزد ندارد.

2- سند ملک (نه زمین) که ارزش اون کمی بیش از 15،000،000 تومان باشه که فکر می کنم در ایران تمامی ملک ها این ارزش رو دارند. و شش دانگ هم باید باشه سند و در رهن جایی هم نباشه. کارمزد ندارد و تنها هزینۀ شما، هزینۀ کارشناس دادگستری و دفترخونه است که بیش از 300.000 تومان نخواهد شد.

3- ضمانت نامۀ بانکی: (در این صورت نظام وظیفه از شما می خواد تا از بانک نامه ای مبنی بر اینکه ضمانت نامه در ازای چه چیزی صادر شده هم می خواد)

الف) در ازای پول نقد (اگر در ازای پول نقد ضمانت نامه بگیرید، ابتدا نظام وظیفه کمی اذیت می کنه که پول نقد رو باید در بانک کشاورزی بریزید و از این صحبت ها ولی با کمی بهونه آوردن می تونید از این مرحله رد شید. که بستگی به خودتون داره که چطور با امور مالی کنار بیاید). کارمزد ندارد

ب) در ازای سند ( در این حالت بستگی به بانک داره و سند، می تونه هر سندی که بانک قبول می کنه باشه - حتی ممکنه سند در رهن همون بانک باشه به هر دلیلی ولی ارزشش خیلی بیشتر باشه که بانک ممکن هست روی همون سند ضمانت نامه هم صادر کنه.) در اینجا نیاز هست که 1.5 میلیون رو به صورت نقدی و در حسابی در همون بانک افتتاح کنید و بلوکه خواهد شد. کارمزد هم سالی 1.5 -1.75 %

ج) در ازای سفته ( در این حالت شما علاوه بر اینکه باید مبلغ 1.5 میلیون رو به صورت نقدی و در حسابی در بانک افتتاح کنید، نیاز با دو ضامن معتبر هم دارید که پشت سفته ها رو امضا کنن). کارمزد 1.5-1.75 % در سال

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

خوب حالا اگه من بخوام برم از ایران و دیگه برنگردم بهترین راه کدوم هستش ؟؟؟
    البته غیر نقدی باشه
    من پول نقد ندارم اینجا بخوابونم خودم صد تا مشکل دارم
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    خوب حالا اگه من بخوام برم از ایران و دیگه برنگردم بهترین راه کدوم هستش ؟؟؟
    البته غیر نقدی باشه
    من پول نقد ندارم اینجا بخوابونم خودم صد تا مشکل دارم
    ببینید، نظام وظیفه در هر صورت 15.000.000 تومان رو ضبط می کنه. حالا شما باید ببینید کدوم براتون مقدور تره.
    اگر ضمانت نامه باشه هم، بانک عندالمطالبه پول رو از بانک می گیره و شما دیگه با بانک طرف هستید که یا سند رو ضبط کنه و ... ووو ... و .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)