صفحه 53 از 188 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط nobody نمایش پست ها
    تفاوت مورد ۲ و مورد ۳-ب در چیه؟
    فکر کنم مشخصه دیگه: اولی گفته سند ملک یعنی باید ساخت وساز صورت گرفته باشه و زمین خالی نباشه.
    مورد 3 ب اینه که می تونه احتمالا زمین باشه که توش ملکی ساخته نشده است.
    I am not in this site anymore.Alireza

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    فکر کنم مشخصه دیگه: اولی گفته سند ملک یعنی باید ساخت وساز صورت گرفته باشه و زمین خالی نباشه.
    مورد 3 ب اینه که می تونه احتمالا زمین باشه که توش ملکی ساخته نشده است.

سند باید حتماً محضری باشه یا از این سند های دستی هم میشه ؟؟
    یعنی اگه سند زمین کشاورزی که سند اراثت وراثت داره را به بانک بدیم برای گرفتن ضمانت نامه پانزده میلیون امکان پذیره ؟؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    یعنی اگه سند زمین کشاورزی که سند اراثت وراثت داره را به بانک بدیم برای گرفتن ضمانت نامه پانزده میلیون امکان پذیره ؟؟
    امین جان، اصلا در این زمینه وارد نیستم، بهتره یا کسی که اینکارو کرده جواب بده، یا هم از بانک بپرسی خودت و اگه پرسیدی حتما اینجا اعلام کن. مرسی.

Senior Member

ببین باید بانک رو راضی کنی.... دیگه خودت میدونی... اما چون تجربه ی مشابه دارم میگم... یا قبول نمیکنه بانک یا اگه قبول کنه اینقدر طول میکشه و اذیتت میکنن که پشیمون بشی...

به نظر من بیخیال شو رو سفته فک کن....
    در ضمن توئ چرا اینقد میخای همه چیز رو دور بزنی؟ حالا شاید 3 سال دیگه تصمیم گرفتی بیای ایران!! یا اصلا دلت رو اونجا زد برگشتی موندی تو این مملکت... عزیز دلم تو که داری ضمانت نامه رو میگیری.... دیگه چیکار داری که چظوری میشه پیچوندش و دیگه بر نگشت!!!؟؟ برو یه سال بمون اونجا بعد به این چیزا فک کن... چون گرفتن ضمانت نامه به قصد موندن در اونطرف آب و برگشت به ایران دقیقا یه شکله!!! فقط ذهنته که باعث تفاوتش میشه.....
    اینطوری پل های پشت سرت رو میشکنی...

موفق باشی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member

در مورد 2 سند ملکی شما به رهن نظام وظیفه در میاد و شما دیگه کاری با بانک ندارید... و در مورد 3 ب این بانکه که در ازای ارائه ی سند ملکی یا زمین براتون ضمانت نامه رو صادر میکنه و نظام وظبفه هست که اینجا کاری به ملک یا زمین شما نداره و فقط بانک رو میشناسه....

در ضمن مورد 2 معمولا اتفاق نمی افته ، چون نظام وظیفه دوس نداره!!! ؛)
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

ببینید مورد 2 یعنی اینکه خود نظام وظیفه از شما سند یک ملک (نه زمین خالی یا کشاورزی یا باغ و ...) که به صورت عرصه و اعیان باشه و در رهن جایی هم نباشه و به صورت شش دانگ کامل باشه و ارزشی بیش از 15 میلیون داشته باشه به عنوان وثیقه قبول می کنه .... در این حالت طرف حساب شما نظام وظیفه است و سند در رهن اونها می ره.

ولی مورد "ب" از گزینۀ 3، یکی از حالت هایی هست که شما می تونید با اون از بانک ضمانت نامه بگیرید. در اینجا هر نوع سندی که مورد قبول بانک باشه می تونه مورد استفاده قرار بگیره و طرف حساب بانک خواهد بود و شما حتی می تونید با سندی که قبلً در گرو اون بانک بوده به هر دلیلی و ارزشش بیش از این حرفاست مجدد و روی همون سند ضمانت نامه بگیرید.
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    در مورد 2 سند ملکی شما به رهن نظام وظیفه در میاد و شما دیگه کاری با بانک ندارید... و در مورد 3 ب این بانکه که در ازای ارائه ی سند ملکی یا زمین براتون ضمانت نامه رو صادر میکنه و نظام وظبفه هست که اینجا کاری به ملک یا زمین شما نداره و فقط بانک رو میشناسه....

در ضمن مورد 2 معمولا اتفاق نمی افته ، چون نظام وظیفه دوس نداره!!! ؛)

ممنون Spt جان. دقیقاً همینطوره که گفتید. مثل اینکه جواب شما که ارسال شده من در حال نوشتن بودم. جوابم تکراری شده

در مورد گزینۀ دوم. شاید کمی نظام وظیفه با کراهت بر خورد کنه. چون نقد کردنش براشون درد سر خواهد داشت ولی نشدنی نیست و من خودم به سادگی مورد دوم رو اجرا کردم و در عرض یک هفته معافیتم صادر شد.

می دونید چیه؟ این راه ها همش یک ارزش رو دارن. این شرایط ماست که فرق می کنه و باید ببینیم با کدوم یکی از این راه ها سازگارتریم.
    یکی پول نقد زیاد داره میزاره بانک و هم ضمانت نامه می گیره و هم در سال حدود 13 میلیون سود می کنه، یکی چند تا سند خونه و ملک داره که بیکار افتاده ، خوب سند رو میزاره . پس هر کسی باید بهترین راه رو با شرایط خودش انتخاب کنه

این 13 میلیون سود در سال را چطور حساب کردی ؟؟ هه هه !!!

بله بله ... واقعاً عذر خواهی می کنم و ممنون بابت تذکر. این مبلغ برای 5 سال اگر اشتباه نکنم هست. من با یکی از آشنایان که به امور آشنا هستند صحبت می کردم می گفت که البته نه برای مستر (برای دکترا و امثالهم) یک حساب بلند مدت باز می کنید که سود هم بهش تعلق می گیره و در صورتی که حساب بلند مدت 5 ساله باشه حدود 13 میلیون سود به 15 میلیون تعلق می گیره.

باز هم ممنون بابت تذکر

ممنون از جواب های همه ی دوستان.
    من می خوام سند بزارم برای وثیقه ولی هنوز نفهمیدم که بهتره سند رو رهن بانک بزارم یا خود نظام وظیفه؟ کدوم دردسر کمتری داره و زودتر نتیجه می ده؟ در ضمن اگه بعدا بخوام سند رو آزاد کنم و مثلا پول بزارم در کدوم حالت امکان پذیره؟
    طبق گفتۀ آقای نصیری، کاربر امور مالی نظام وظیفه، ایشون گفتند که شرط ما برای قبول سند ملک، عدم جایگزینی و تعویض اون با چیز دیگری در طول مدت وثیقه هست.
    حالا چقدر این قانون مستند هست و عملی من در جریان نیستم.

در مورد هر دو گزینه، شما باید مراحل اداری از جمله گرفتن استعلام ها و کارشناسی و غیره رو طی کنید.
    اما هر دوی اینها مزایا و معایب هم داره:

اگر سند رو در رهن بانک بگذارید، خُب قطعاً سر و کله زدن با رئیس یک بانک به مراتب راحت تر از منطق بی منطقی در نظام وظیفه اس.
    شما در این حالت می تونید با توافق بانک سند رو با هر چیز دیگری که مورد قبول بانک باشه جایگزین کنید.
    اما برای اینکار شما سالانه حدود 200-300 هزار تومان باید کارمزد بپردازید و در بعضی جاها هم می گن باید 1.5 میلیون رو به صورت نقدی در یک حساب بانکی در اون بانک بلوکه کنید.

اما در نظام وظیفه، بعد از کارشناسی و گرفتن استعلام ها می رید دفتر خونه و سند رو در حضور نمایندۀ نظام وظیفه در رهن اونها می زارید که کل هزینۀ این پروسه برای کل دورۀ معافیت، حدود 300 هزار تومان می شه و دیگه نیازی به پرداخت کارمزد و افتتاح حساب 1.5 میلیون تومانی نیست.
    ولی اگر گفتۀ جناب نصیری طبق قوانین باشه، دیگه نمی تونید تا پایان تحصیلتون اون سند رو تعویض و یا جابجا کنید

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arminz نمایش پست ها
    یک سوال دارم من شهریور درسم کلا تموم می شه اگه بتونم برای بهمن ماه apply بگیرم اون وقت باید 15 میلیون وثیقه بزارم تا برم , می خواستم بدونم این 15 میلیون تا کی گرو می مونه ؟
    تا پایان درس شما و بازگشتتون به ایران.

لطفا قبل سوال کردن جستجو کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)