صفحه 56 از 188 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_a نمایش پست ها
    دوستان 3 سوال مهم (به معنای واقعی کلمه):

1- من اگر شنبه صبح نامه وزارت علوم رو ببرم به نظام وظیفه (فرض کنید فردا به هیچ وجه نمی تونم) و سه شنبه هفته بعد (که تعطیل رسمی هم هست) بخوام از کشور خارج بشم، این امکان پذیره؟ یعنی پروسه وثیقه و خرید مدرک دانشنامه و کلا دریافت نهایی اجازه خروج از شنبه صبح تا دوشنبه شب! میشه؟

راستش من برای سه شنبه بلیط چارتر دارم و خیلی نگرانم.

2- در همین راستا برای تسریع پروسه وثیقه کدوم نوعش از همه سریعتره؟ پول؟ هر بانکی؟ یا سفته ؟ یا چی؟

3- ضمانتنامه بانکی رو میشه از حسابی که توی قوامین هم هست گرفت؟ قوامین شعبه میدون سپاه نه ها، یه شعبه دیگه.

ممنون می شم بچه ها اگه کسایی که تجربه دارن جواب بدن چند خانواده رو از نگرانی برهانند.
    رضا جان ببین.

اینطور که من متوجه شدم شما نامۀ وزارت علوم رو داری الان (نامه ای که تایید میکنه پذیرش شما معتبر هست).
    فرض هم می کنیم شما فردا نمی تونید برید نظام وظیفه و پروسه رو از شنبه صبح اول وقت (که فکر می کنم 8:00 باشه) شروع می کنیم.

1- شما می ری نظام وظیفه و ابتدای امر میرید سالن شمارۀ 5 اگر اشتباه نکنم. یک خانم هست که مسئول قسمت رایانه اس. اگر برای ادامه تحصیل (بالای شش ماه) دارید خارج می شید از ایشون دو عدد فرم می گیرید و پر می کنید و در انتهای صف همون اطاق می ایستید. بعد از رسیدن نوبت شما از شما می پرسن که وثیقه رو به چه شکل می گذارید؟

بعد این رو در بند سوم اون فرم می نویسند و شما باید برید و از یکی از سرهنگ هایی که به شما معرفی می کنند امضا بگیرید که معمولاً سرهنگ کاظمی فرد هستند در اطاق رو به رویی.

بعد از امضاء شما می رید سالن شمارۀ 2، امور مالی و آقای نصیری اونجا نگاه می کنه به برگه و با توجه به روشی که می خواید وثیقه بگزارید، عمل می کنه.

در اینجا من توصیم این هست که شما اگر سه شنبه باید خارج شید، سریعترین روش گذاشتن وثیقه که پول نقد در بانک کشاورزی شعبۀ نظام وظیفه (داخل محوطه) است رو پیش بگیرید.

بگید می خواید نقداً 15.000.000 رو بگذارید. بعد آقای نصیری شما رو به بانک معرفی می کنه و شما می رید و حساب باز می کنید و پول رو می گذارید (1 الی 2 ساعت کارهای بانک طول خواهد کشید) بعد بانک نامه ای مبنی بر دریافت وجه وثیقه به شما می ده و اون رو می برید برای آقای نصیری.

آقای نصیری (امور مالی ) هم بند 4 فرم رو پر می کنند مبنی بر اعلام اخذ وثیقه از شما و فرم رو می دن شما که برید مجدداً سالن شمارۀ 5 پیش همون خانم کاربر رایانه تا معافیت شما وارد سیستم بشه و نامه به نظام وظیفه صادر بشه.

با گرفتن نامه از ایشون کار شما در نظام وظیفه تموم هست.

***توجه:

در هر یک از بخش های ذکر شده، ممکن خیلی راحت به شما بگن برو فردا بیا. در اینجا شما کوتاه نیا، خیلی مودبانه بگو که عجله داری و باید امروز کارت تموم شه.
    شما برای اینکه سه شنبه از کشور خارج شید، و با توجه به اینکه سه شنبه تعطیل رسمی هست و گذرنامه هم طبعاً تعطیل خواهد بود، باد کل این کارها رو تا حدود ساعت 10 روز یک شنبه تموم کنید.

بعد از گرفتن نامه از نظام وظیفه، سریع می رید وزارت علوم پیش آقای فرجی و بعد از گفتن شمارۀ پروندتون در وزارت و نشون دادن نامه، ایشون شما رو معرفی می کنن اطاق روبه رو نزد آقای مقیمی و ایشون هم نامه ای به گذر نامه می زنند و در صورتی که تعهد خدمت نداشته باشید به دانشگاه هم یک نامه جهت تحویل اصل دانشنامه (مراحل خرید خدمت و آزاد کردن دانشنامه طی یک یا دو روز خیلی بعیده).

شما تا اینجا رو باید قبل از یکشنبه ساعت 10 صبح انجام بدید تا بتونید نامۀ وزارت علوم به گذرنامه رو به همراه پاسپورتتون ببرید ادارۀ گذرنامه و تحویل بدید. اونا هم شماره می زنند و می گن فردای اون روز ساعت 11 صبح به بعد برای تحویل گرفتن برگرد. (در اینجا هم اگر گفتن برو بعد از تعطیلات بیا حتماً سمج بشو و بگو من 3 شنبه پرواز دارم)

این از مراحل کاری که باید انجام بدی.

حالا من اکیداً توصیه می کنم شما از فردا صبح بیفت دنبال کارت.

موفق باشی
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    در ضمن یک نکته در رابطه با صفوفی که در نظام وظیفه باید در اونها بایستید. گول ظاهر کوتاهشون رو نخورید. برای یک صف با 10 نفر که جلوتون ایستادن باید برای 1 ساعت ایستادن خودتون رو اماده کنید. پس در هر مرحله برای قسمت بعدی نوبت بگیر در صف ها

totototi عزیز. خیلی لطف کردی، امیدوارم هرکاری داری زود راه بندازه که کار بقیه رو انقدر با حوصله راه میندازی. فقط در ادامه بحث قبلی:

اینایی که گفتی کاملا درسته. اما من از دو جهت نگرانی دارم:

1- می گن انگار وزارت علوم و آقای مقیمی جدیدا اون دو تا نامه اداره گذرنامه و آزاد کردن مدرک رو با هم نمیده، درسته؟ در نتیجه من حتما باید اول پول مدرک رو بدم و مدرک رو آزاد کنم؟ این پروسه آزاد کرده منو از پرواز سه شنبه باز نمیداره؟؟!

2- این وثیقه که می ذارم تو بانک کشاورزی شعبه نظام وظیفه، بعدا قابل تبدبل هست؟ یعنی مثلا بعد از اینکه من رفتم پدرم که وکالت هم داره از طرف من پول رو برداره و توی یک بانک دیگه سفته بذاره مثلا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_a نمایش پست ها
    totototi عزیز. خیلی لطف کردی، امیدوارم هرکاری داری زود راه بندازه که کار بقیه رو انقدر با حوصله راه میندازی. فقط در ادامه بحث قبلی:

اینایی که گفتی کاملا درسته. اما من از دو جهت نگرانی دارم:

1- می گن انگار وزارت علوم و آقای مقیمی جدیدا اون دو تا نامه اداره گذرنامه و آزاد کردن مدرک رو با هم نمیده، درسته؟ در نتیجه من حتما باید اول پول مدرک رو بدم و مدرک رو آزاد کنم؟ این پروسه آزاد کرده منو از پرواز سه شنبه باز نمیداره؟؟!

2- این وثیقه که می ذارم تو بانک کشاورزی شعبه نظام وظیفه، بعدا قابل تبدبل هست؟ یعنی مثلا بعد از اینکه من رفتم پدرم که وکالت هم داره از طرف من پول رو برداره و توی یک بانک دیگه سفته بذاره مثلا؟

خواهش می کنم.

والّا من خودم چون هزینه هام رو با دانشگاه تسویه کرده بودم و هیچ بدهی ای نداشتم، جفت نامه ها رو به من داد ولی یکی از دوستان می گفت با مراجعه به وزارت علوم این مشکل براش پیش اومده، ولی منطقاً نباید هیچ ربطی به هم داشته باشه و باید نامۀ گذرنامه رو به شما بدن. ولی نامۀ آزاد کردن مدرک رو بعد از تسویه حساب.

(البته آزاد کردن مدرک عرض کردم کار یکی دو روز نیست ها)

صحبت کن با آقای مقیمی انشاءالله که کارت رو راه می ندازه.

چون دقیقاً مطمئن نیستم، باز هم زمانی که می رید از آقای نصیری بپرسید. چون بالاخره برای اینکه کارتون با پیشترین سرعت پیش ببره، باید پول نقد رو بگزارید ولی می تونید جهت راحت شدن خیالتون بپرسید. قاعدتاً باید بشه ولی در مورد سندی که در رهن خود نظام وظیفه است می گفتن نمی شه تعویضش کرد.

امیدوارم امروز شروع کرده باشی پروسه رو.
    آرزوی موفقیت دارم برات

نقل قول نوشته اصلی توسط sinagholamain نمایش پست ها
    سلام دوستان.

برای طول مدت تحصیل برای مدرک ارشد در خارج از کشور، ضمانت نامه بانکی که برای وثیقه به نظام وظیفه ارائه می دیم باید چند ساله باشه؟ بانک ها می گن ما ضمانت نامه یک ساله می دیم، ولی نظام وظیفه چند ساله می خواد. چه جوری این مشکل رو می شه حل کرد؟
    مرسی
    نظام وظیفه برای شما در دورۀ مستر 4 سال رو در نظر می گیره ولی اکثر بانک ها ضمانت نامه رو یکساله قابل تمدید در سررسید صادر می کنند. شما عقلانی هست که یکساله بگیرید

هم اینکه نظام وظیفه قبول می کنه یکساله رو و هم اینکه شما در صورتی که بخواید 4 ساله بگیرید که در برخی بانک ها هم امکان پذیر هست باید کارمزد هر چهار سال رو یکجا و در ابتدای امر بپردازید که یک هزینۀ اضافی هست چون هیچ کس طول دورۀ مسترش به چهار سال نمی رسه معمولا.

پس شما یکساله قابل تمدید در سر رسید بگیر. قبول خواهند کرد مثل 99% افرادی که این کار رو کردند.

من نزدیک به 1 ماه هست که نظام وظیفه نرفتم. دوستانی که جدیداً رفتن هم پاسخ بدن ممنون می شم. اگر قوانین جدیداً عوش نشده باشه که بعید می دونم همچنان قبول می کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط manidiba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از کجا معلوم میشه که با دانشگاه تسویه کردیم؟
    یعنی وقتی نامه نظام وظیفه رو می بریم وزارت علوم ،باید نامه ای مبنی بر اینکه با دانشگاه تسویه کردیم هم ببریم؟
    به احتمال زیاد در سیستم اونها همه چیز موجوده. از من چنین نامه ای خواسته نشد و فقط گفتند از فلان اطاق یه استعلام بیارید که من هم 10 دقیقه ای گرفتم و بی هیچ حرف اضافه نامه ها صادر شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط esivoltaj نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز فارق التحصل نشدم ومیخوام واسه ویزا برم آنکارا. از بچه های فروم شنیدم که وزارت علوم برای افرادی که فارق التحصیل نشدن نامه ای برای نظام وظیفه نمی دن (حتما باید فارق التحصیل بشی تا این کار رو بکنند)آیا درسته ؟یکی لطف کنه حجت رو تمام کنه و به ما بگه که وزارت علوم به کسایی که فراق نشدن نامه (نامه اجازه خروج)میده یا نه؟
    در ضمن نظام وظیفه برای سفرهای تفریحی هم اجازه میده .اگه اینجوری باشه میشه قید وزارت علوم رو زد و مستقیم سراغ نظام وظیفه رفت؟
    مرسی
    ببینید دوست من

شما اگر فارق التحصیل بشید که نمی تونید قبل از ارائۀ نامۀ پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم از تسهیلات خروج از کشور استفاده کنید.
    الان که شما فارق التحصیل نشدید، از دانشگاه یک نامۀ اشتغال به تحصیل بگیرید و با اون برای سفر تفریحی یا هر سفر کوتاه مدت دیگه ای اقدام کنید.

نظام وظیفه در واقع فقط گفتۀ وزارت علوم رو مبنی بر تایید قصد شما از سفر قبول می کنه و بعد از گرفتن وثیقۀ 5 میلیون تومانی برای خروج زیر 6 ماه به اداره گذر نامه جهت مجوز خروج نامه می زنه.

پس در هر صورت شما باید برای رفتن به ترکیه (که قاعدتاً به عنوان زیارتی هم نمی تونید برید) از سد وزارت علوم بگذرید. و در حال حاضر هم باید نامۀ اشتغال به تحصیل رو ارائه بدید.
    ویرایش توسط tititoti : July 31st, 2010 در ساعت 01:59 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط amirim نمایش پست ها
    سلام
    من تازه فارغ التحصیل شدم..دانشگاه به من فقط نامه نظام وظیفه رو داد..من پذیرش دارم اما می خوام منتظر جواب ارشد تو ایران بمونم که هفته اول شهریور میاد که اگه جای خوبی قبول نشدم برم..به خاطر اینکه از قبل پاسپورت داشتم ویزا رو از الان اقدام می کنم..فکر نکنم مشکل ویزا داشته باشم..اما واسه ی ثبت خروج از کشور تو پاسپورتم اگر 7 شهریور شروع به کار کنم به نظرتون تا 20 شهریور تموم می شه؟ چون من باید 23 شهریور واسه ثبت نام اونجا باشم!! وثیقه ای که می خوام بزارم هم غیر نقدی هست...
    در ضمن تازه ماه پیش از خارج از کشور برگشتم..با وثیقه خارج بودم از وزازت علوم هم اقدام کرده بودم...واسه سفر علمی...اگر الان دوباره اقدام کنم به نظرتون به من گیر میدن که باید 6 ماه از خروج قبلیت گذشته باشه بعد بتونی بری یا اینکه چون الان دیگه دانشجو نیستم مشکلی نیست؟
    برای شروع کارها از 7 شهریور تا 20 اُم شما 13 روز وقت خواهید داشت. از اونجایی که 7 شهریور، یکشنبه است، ممکنه به اگر به موقع کارها انجام نشه، به جلسۀ اونروز نرسید و جواب وزارت علوم شما روز سه شنبۀ هفتۀ بعدش به دستتون برسه که با توجه به اینکه می خواید وثیقه رو به صورت غیر نقدی بگذارید بعید می دونم حتی با یک هفته وقت اضافه هم موفق بشید.

حالا پیشنهاد من:

شما از همین فردا برید وزارت علوم و با در دست داشتن " نامۀ پذیرش معتبر از دانشگاه (نسخۀ اصلی)، کارنامۀ آزمون زبان، نامۀ دانشگاه مبنی بر فارق التحصیلی و باقی مدارک مورد نیاز" تشکیل پرونده بدید و قطعاً هفتۀ آینده روز یکشنبه، جواب کمیسیون رو خواهید داشت که پیرو اون نامه ای به نظام وظیفه می زنند تا برید و مراحل گزاشتن وثیقه رو آغاز کنید.

حالا شما اینجا استُپ می کنید. و از 7 شهریور در صورت نیاز می رید و نامه رو می برید نظام وظیفه و اونجا مراحل رو آغاز می کنید که با توجه به نوع وثیقۀ غیر نقدی (ضمانت نامه یا سند) کار شما حدود یک الی دو هفته طول خواهد کشید.

مدت زمان مورد نیاز برای گذاشتن هر نوع وثیقه رو هم می تونید با مطالعۀ همین بخش فروم پیدا کنید.
    در همین حد توضیح بدم که در صورت نقدی بودن، حدود 2-3 روز و در صورت گذاشتن سند نزد خود نظام وظیفه حدود 1 هفته و در صورتی که بخواید ضمانت نامۀ بانکی بزارید بستگی به روال اون بانک خواهد داشت.

پس الآن بهتره کارهای وزارت علوم رو که هیچ هزینه ای نداره و مشکلی هم پیش نمیاره انجام بدید.

در صورت داشتن نامۀ پذیرش و گرفتن تاییدیۀ کمیسیون وزارت علوم، فکر نمی کنم مشکلی با خروج قبلی شما داشته باشن حتی اگر مربوط به هفتۀ قبلش باشه.

Member aidin1840 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مترجمی زبان انگلیسی پیام نور دماوند

ممنون از پاسخ کاملتون tititoti. فقط مسئله این است که دانشگاه به من گفته که 6 ماه دیگه مدرک موقت حاضر میشه! من دانشجوی دانشگاه پیام نور دماوند هستم. این واقعیت داره یا بازم راهی هست که بشه زودتر گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin1840 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کاملتون tititoti. فقط مسئله این است که دانشگاه به من گفته که 6 ماه دیگه مدرک موقت حاضر میشه! من دانشجوی دانشگاه پیام نور دماوند هستم. این واقعیت داره یا بازم راهی هست که بشه زودتر گرفت؟
    خواهش می کنم.

نه عزیزم. فکر نمی کنم اینطور باشه. به احتمال 90% اون چیزی که 6 ماه آینده حاضر می شه، دانشنامه است. چون گواهی موقت یه تیکه کاغذه که اسم و مشخصات رو همونجا براتون روش پرینت می کنند و بعد از زدن عکس و باطل کردن تمبر تحویل می دن به شما و بعد از حاضر شدن دانشنامه، اون رو از شما تحویل می گیرن.

مجدد با دانشگاه تماس بگیرید و بگید که چی می خواید (گواهی موقت و اصل ریزنمرات). احتمالاً اونها متوجه منظور شما نشدن دقیقاً

نقل قول نوشته اصلی توسط r_e_z_a_65 نمایش پست ها
    یک سوال از بچه هایی که 15 میلیون تو بانک کشاورزی شعبه نظام وظیفه گذاشتن دارم. میخواستم بدونم سود این بانک برای این سپرده بلند مدت چقدره و اینکه وقتی حساب به اسم منه و میخوام از کشور خارج شم، کس دیگه ای میتونه هر چند وقت یه بار سود حساب رو برداشت کنه؟
    در مورد سودش دوستانی که جدیداً به این بانک رفتن لطفاً توضیح بدن.

ولی در مورد برداشت سود، تصور می کنم با یک وکالت به یکی از افرادی که مد نظر شما هست، این مسئله حل می شه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)