صفحه 6 از 188 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

پیش فرض پاسخ : وثیقه

خب دیگه تئوری بسّه. برای آشنا شدن با امور عملی سپردن وثیقه و در جهت تنویر افکار عمومی برید به لینک زیر. این up to date ترین خبره فعلا:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg26995
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

سلام
    از وحيد ممنونم
    بسيار اطلاعات خوبي بود
    خيلي هم منطقي بنظر ميرسه
    فقط يه سوال حالا به فرض ما خواستيم سند بگذاريم اونوقت به نظرتون 2-3 روزه اون بانك سندو قبول كنه يا اينكه سند گذاشتن علافيش بيش از اين حرفاست؟
    و يه سوال ديگه:در مورد 5 ميليون شدن هم صحبت كرديد؟نظام وظيفه و بانك ها چي گفتن؟اصلا خبر داشتن؟شنيده بودن؟نگفتن كي مي خواد اجرا بشه؟
    مرسي
    موفق باشيد

والا برای من بانک پارسیان(میرداماد غربی) حساب رو بلوکه کرد که جمعا شد 5/16 میلیون(همون 15 تومن+ده درصد).یعنی این مقدار پول رو ریخت تو یه حساب سپرده 6 ماهه که خود بانک باز کرد و سود هم روش میاد.البته من خیلی زیر 6 ماه بیرونم!

Senior Member

یه پیشنهاد دوستانه، که بعد از چند روز دوندگی فهمیدم اینکه تا میشه نباید درگیر بانک شد، مگه اینکه مثل رامین به همین اندازه پول نقد توی حسابتون باشه (یا بهش دسترسی داشته باشید)، من پیش هر بانکی که می رفتم و صحبت از ضمانت نامه مر کردم، اول بهم می گفت خوب پول شما آماده هست؟ اگر نبود به یه عنوان میگفتن نمیشه. راجع به سند گذاشتن هم به این راحتی که به نظر میرسه نیست، یه پروسه طولانی مدت (در حدود 3 هفته تا بیشتر از یک ماه) داره تا آماده بشه، در این پروسه هم شما گیر هر اداره ای که تا حالا حتی اسمش هم به گوشتون نخورده خواهید افتاد، از قبیل دارایی، شهرداری، دفترخانه، ... این نیست که شما به راحتی سند رو ببرید بانک، بانک سند رو بگیره و همون روز ضمانت نامه رو پر کنه. تازه این مورد هزینه هم داره (مثلاً مالیات ملک اگر تا حالا نپرداختید، هزینه دفتر خانه که تا سقف 300 هزار تومن میشه، هزینه های شهرداری و ...).
    البته تمام این موارد رو از یکی از همین بانکی هایی که به ظاهر تلاش کرد به نحوی به من کمک کنه متوجه شدم، و با توجه به اینکه یکی از دوستان هم داره این مسیر رو میره و دارم میبینم که دقیقاً همین کارها رو داره انجام میده (و یا باید انجام بده) گفتم. اگر برای انجام کاری راهی وجود داشته باشه که به هر نحوی به بانک ختم نشه، بهترین راهه.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Senior Member

راستش من تا حالا چند بار رفتم نظام وظیفه و نه به من نه به هیچ کدوم دیگه از افرادی که توی صف بودن حرفی راجع به سند نزد، فقط به همه می گفت برید امور مالی چک بدید، یا برید امور مالی پول بدید، که در مورد دوم طرف می تونست به همون آقا بگه که اگر امکان داره به جای پول من ضمانت نامه بانکی می دم. که در این صورت همون آقا نامه مربوط به قسمت مالی رو (سالن 2) به صورتی می نوشت که امور مالی برای شما یه نامه معرفی نامه بانک صادر کنه.
    احتمال این حرف که دقیقاً خود نظام وظیفه سند هم قبول کنه واقعاً ضعیفه، چون من این چند روزه حتی یک نفر هم ندیدم که توی امور مالی و یا امور معافیتها (سالن 5) بگه که من می خوام سند ملک گرو بذارم و فرم مربوط به اون رو بگیره.

در مورد گرو گذاشتن سند ملک پیش بانک برای پر کردن ضمانت نامه هم در لینکی که مدیر داد نوشتم که تقریباً چه مراحلی داره.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به رامین:
    من خودم برای خروج 1 ماهه مجبور شدم پول نقد و چک بذارم همینطور که گفتم بحث خروج کوتاه مدت فرق داره

به هاشمیان:
    من خودم با کسایی که همین هفته پیش این راه رو رفته بودن صحبت کردم و میگفتن که اگه زرنگ باشی میتونی 1 هفته ای هم کارات رو انجام بدی. همینطور که گفتم این کار شدنی هست و خیلی بستگی به این داره که چه بانکی بری. البته احتمالا واسه بانک ملک های گرون قیمت تو تهران معتبرتر باشن و راحتتر قبول کنن. تو اینکه بانکهای خصوصی هم سریعتر هستن شک نکنید. شاید تو یه بانک مثل ملی 1 ماه کارتون گیر کنه. ذر ضمن اونی که بانک پارسیان اقدام کرده بود میگفت تازه حساب باز کرده بودو هیچ پولی همم تو حساب نداشت ولی سندی که گذاشته بود 200 میلیون ارزش داشت.
    ضمنا همونطور که گفتم واسه نظام وظیفه سند تعریف نشده هست و ضمانت نامه رو قبول میکنن که باید توسط بانک صادر بشه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

0hamed0
    Guest

سلام،

یک تا سوال در رابطه با گرو گذاشتن سند داشتم:

من می خوام از یک سند خونه 200 میلیونی تو تهران که در حال حاضر برای 6 میلیون گرو یک بانکه، ضمانت نامه ها رو (15 میلیون نظام وظیفه + 5 مدرک) (از همون بانک) بگیرم. آیا از لحاظ قانونی امکان پذیره که از یک سند در گرو ضمانت نامه جدید بگیری؟ کسی تا حالا این کارو کرده؟

خیلی ممنون که کمک می کنید.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

فکر نکنم کسی بتونه با اطمینان بهت جوابی بده. ممکن هست اگه بری همون بانکی که قبلا سند رو گرو گذاشتی قبول کنن. به نظر من بهترین راه این هست که بری همون بانک و از خودشون بپرسی. نتیجشم اگه بگی ممنون میشم چون واسه خود من هم این مشکل وجود داره.
    شوپنهاور

0hamed0
    Guest

می دونی مشکل چیه وحید! اگه الان برم بپرسم و بگه نه، چون هنوز هیچی دستم نیست نمی تونم (از لحاظ بار روانی ماجرا) باش چونه بزنم و دفعه بعد هم که برم میگه هیچی، مگه قبلا بت نگفتم نه!!، به خاطر همین من ترجیح می دم روزی که ضمانت نامه ها رو گرفتم برم پیششون. از طرف دیگه فکر می کنم (مطمئن نیستم!) این قضیه کاملا به تصمیم مدیر بانکه وابسته باشه، چون یکم کار روتینی نیست که قانون درست حسابی داشته باشه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

یه چیزی رو بهت بگم. من امروز که نظام وظیفه بودم یکی که سند 200 میلیونی گذاشته بود تو بانک پارسیان میگفت بهش گفتن تا همین 200 میلیون هم بهش ضمانت نامه میدن منتها چون 15 میلیون میخواست ازش 500 تومن نقد هم گرفته بودن که احتمالا واسه پول بیشتر مقدار بیشتری هم اضافه میگیرن.
    ولی به نظر من باید از الان به فکر باشیم. چون 2-1 ماه دیگه دیر هست. اومدیم و 2 ماه دیگه رفتی و گفت نمیشه. دیگه فرصت نمیشه فکر کنی که چه کاری میشه کرد و چه راه دیگه ای میشه پیدا کرد. البته من حرفتو قبول دارم که همه چی دست رئیس خود باتک هست.
    شوپنهاور

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)