صفحه 7 از 188 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وثیقه

من امروز در همین مورد از بانک ملت و بانک تجارت و مسکن پرسیدم، بانک ملت گفت اگر ملکی توی همین بانک گرو داری می تونی بیای تقاضای افزایش اعتبار بدی، ما هم موافقت می کنیم و ضمانت نامه رو بر این اساس پر می کنیم. بانک مسکن گفت ضمانت نامه مگه با سند هم میشه؟!؟ بانک تجارت هم بهم گفت شما اگر سند اینجا داری بیا تقاضای افزایش اعتبار بده، که البته باید به مراجع بالاتر بانک این تقاضا رو بدی و دست ما نیست و احتمالاً هم موافقت نمیشه!!!
    البته یه مورد دیگه هم متوجه شدم و اون هم اینکه شعبه به شعبه هم ممکنه قوانین فرق کنه. چون یکی از دوستان داره کار ضمانت نامه رو با استفاده از سند از بانک مسکن پیش میبره، بعد من امروز رفتم بانک مسکن بهم میگه مگه با سند هم میشه؟؟ وقتی گفتم آره، گفت بانک ما این کار رو نمی کنه، وقتی هم که گفتم شعب دیگه دارن این کار رو انجام می دن، گفت خود شعبات هم سطوح مختلفی دارن، شعبه ای به سطح ما این کار رو انجام نمی ده، حس خودم این بود که یارو چیزی حالیش نبود و داشت پرت و پلا می گفت!!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

پروسه سند گذاشتن توی بانک تا جایی که من میدونم اینجوریه:
    - اول از جایی که وثیقه می‌خواد (مثلاً نظام وظیفه)‌ یک نامه باید به بانک بخوره. توی این نامه بانک و شعبه‌اش هست. پس قبلش باید اینارو تعیین کرده باشید و به ن.و بگین.
    - بانک سند رو میگیره به اضافه یه درصدی (فکر می‌کنم حدود 10-15 درصد)
    - از طرف شهرداری یه بازرس باید بیاد خونه رو بازدید کنه و در نهایت شهرداری ok میده که خونه مثلاً توی فضای آموزشی،سبز و ... نیست و بدهی به شهرداری نداره.
    - شما با دارایی حسابتونو باید صاف کنید. مثلاً هر مالیاتی که تا حالا خونه داشته باید بدین.
    کل این پروسه میتونه تا یک هفته تموم بشه اما من تا دو ماه هم من شنیدم که ممکنه الاف بشین. مثلاً برای بازدید خونه ممکنه شهرداری مورد شمارو بذاره تو نوبت برای یه ماه دیگه. پس حساب کارهاتونو داشته باشین.
    این اطلاعاتی بود که من تا حالا کسب کردم. چیز دیگه‌ای اگه فهمیدم میام میگم.
    راه، همان است که تو می‌روی.

0hamed0
    Guest

با توجه به اینکه ارائه ضمانت نامه بانکی به عنوان وثیقه به ازای سند ملکی توسط بانکها کاملا سلیقه ای صورت می گیرد، جهت تسهیل این روند لطفا دوستانی که این پروسه را طی کرده یا در حال انجام می باشند یا حتی نتوانسته اند، اطلاعات زیر را در اختیار بقیه قرار دهند:

1- نام بانک و شعبه
    2- شرایط علاوه بر سند ملکی (مثلا داشتن حساب بانکی در آن شعبه به ازای درصدی از مبلغ وثیقه یا مقدار کارمزد مشخص یا هر چیز دیگه)
    3- در صورتی که از بند پ (پارتی) بدین منظور استفاده کرده اید، آیا به نظر شما در آن شعبه بدون این بند امکان سپردن وثیقه از طریق سند ملکی امکان پذیر است یا خیر؟

جوابهای من تاکنون:
    1- سپه، شعبه رسالت : از بیخ قبول نمی کنه که به ازای سند ملکی، ضمانت نامه 15 میلیونی بده
    2- پارسیان، شعبه رسالت: ایضا
    3- اقتصاد نوین، شعبه رسالت: قبول می کنه ولی میگه باید 20 درصد مبلغ وثیقه رو تو حسابتون تو این بانک قرار دهید (بدون پارتی).

Senior Member pouya4 آواتار ها

به نظر شما از کی میشه این پروسه ضمانت نامه بانکی رو شروع کرد که کار آدم جلو بیافته؟ اصلا تا قبل از این که کارت تو وزارت علوم حل بشه میشه سراغش رفت یا نه؟
    ممنون!
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

سلام به همه، من حدود 2 ماه پیش برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و الکی گفتم می خوام toefl و gre بدم. از دانشگاه یک نامه گرفتم و 3 تا امضا باید می گرفتم. اون امضا ها رو هم از مسئولای مربوطه دانشگاه گرفتم بعد رفتم وزارت علوم. اونجا یک نامه برای نظام وظیفه داد بعد رفتم نظام وظیفه. 3 یا 4 تا راه برای دادن وثیقه بودش: 1- 15میلیون بدی بهشون قرض. 2- 10 میلیون چک، 5 میلیون نقد. 3- 10 میلیون چک و 5 میلیون ضمانت بانکی. بانک من که پارسیان بود و پروسش اینجوری بود که اول باید اون پول تو حسابت باشه بعد 500 هزار تومان رو برداشتند ازش (نمی دونم به چه حسابی ریختن) بعد یه نامه دادن به من بردم نظام وظیفه در ضمن برای چک هم از بانکی که چک داری باید یک نامه خوش حسابی ببری. همین . بعد نظام وظیفه نامه داد برای گذرنامه.

شنيدم به دانشجوهاي كارشناسي اجازه ي خروج براي امتحان دادن مثل تافل يا GRE نميدن!! درسته؟ شما هم شنيديد؟؟ اگه آره پس ما كارشناسي ها به چه بهانه اي از دانشگاه اجازه براي رفتن به مصاحبه ي سفارت در قبرس يا تركيه بگيريم؟؟
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Junior Member

من هفته پیش مجوز خروج گرفتم. توی هدف از سفر نوشتم: "مصاحبه برای ادامه تحصیل" و نه دانشگاه و نه وزارت علوم گیر ندادند.

نمی دانم چرا اینجوریه! مثل این که بعضی قصد دارند با دادن اطلاعات غلط بقیه را گمراه کنند.

آقا جان شما به چند صورت می توانید اقدام کنید.
    1- سند خود را در اختیار سازمان نظام وظیفه قرار دهید. می روید در یک دفتر خانه در خیابان کریم خان و آن ها در سند می نویسند که این سند در اختیار یا نمی دانم رهن سازمان نظام وظیفه است و سند را به شما تحویل می دهند. البته هزینه ای هم باید بابت ثبت رسمی بپردازید
    2- ضمانت نامه بانکی ببرید .حالا اون ها کار ندارند که چرا بانک برای شما ضمانت نامه صادر کرده است. این مشکلی است بین شما و بانک.. در مورد چند و چون این مورد دقیق اطلاع ندارم

این اطلاعاتی بود که من همین امروز از نظام وظیفه گرفته ام.

این که بعضی عنوان کرده اند سند نمی شود و این جور حرف ها مستند نیست و زدن این جور حرف ها مشکوک به نظر می رسه و مدیران باید کنترل کنند.

دو سوال:
    1- سپرده ای که به عنوان وثیقه تو موسسه قوامین گذاشتین تحت چه عنوانی بود؟ مثلا سپرده سرمایه گذاری بلند مدت، یا قرض الحسنه، یا چیز دیگه؟ بعد اینکه سود این سپرده چند درصد بود؟
    2- 10 تومن چکی که به عنوان ضمانت گذاشتین (آیا 10 تومن گذاشتین؟) به نام خودتون بود یا بستگانتون مثل پدر و مادر؟

خیلی ممنون..
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

ببخشید یادم رفت:
    3- نوع چکی که گذاشتین چی بوده؟ بانکی یا کارمندی؟ آیا فرقی هم می کنه؟
    همه چیز به دست خداست و تو دست خدایی...<br />http://sites.google.com/site/saeedmirshekari/home

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)