صفحه 9 از 188 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1880

موضوع: وثیقه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : آیا معافیت تحصیلی 15 ملیونی برای مقطع فوق لیسانس صادر نمی شود ؟

بعيد مي دونم اين طوري باشه تا حالا كلي از بچه ها براي فوق رفتن.
    ولي اينو مي دونم كه اگه تو ايران فوق خونده باشي ديگه براي دوباره فوق خوندن بهت اجازه نمي دن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ميشه منبعتون رو بگيد؟ از كجا شنيديد چنين چيزي رو؟

پیش فرض پاسخ : وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomjoon
    سلام به همه، من حدود 2 ماه پیش برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و الکی گفتم می خوام toefl و gre بدم. از دانشگاه یک نامه گرفتم و 3 تا امضا باید می گرفتم. اون امضا ها رو هم از مسئولای مربوطه دانشگاه گرفتم بعد رفتم وزارت علوم. اونجا یک نامه برای نظام وظیفه داد بعد رفتم نظام وظیفه. 3 یا 4 تا راه برای دادن وثیقه بودش: 1- 15میلیون بدی بهشون قرض. 2- 10 میلیون چک، 5 میلیون نقد. 3- 10 میلیون چک و 5 میلیون ضمانت بانکی. بانک من که پارسیان بود و پروسش اینجوری بود که اول باید اون پول تو حسابت باشه بعد 500 هزار تومان رو برداشتند ازش (نمی دونم به چه حسابی ریختن) بعد یه نامه دادن به من بردم نظام وظیفه در ضمن برای چک هم از بانکی که چک داری باید یک نامه خوش حسابی ببری. همین . بعد نظام وظیفه نامه داد برای گذرنامه.
    جناب hoomjoon
    شما گفتید از بانک پارسیان ضمانت گرفتید
    چقدر طول کشید تا بدهند؟
    به من گفت بیش از 10 روز طول میکشه!
    برای مدت بلوکه شدن پول، بهش سود تعلق می گرفت؟
    برای آزاد کردنش باید مدت اعتبار خروج تموم بشه؟

ممنون میشم جواب بدین

همونطور که می دونید برای خروج موقت میشه میزان 10 میلیون از 15 میلیون (فعلی) رو چک داد. اما نظام وظیفه ازتون میخواد که نام و شعبه بانکی که میخواید ازش چک بکشید رو بگید تا سر اون بانک نامه بزنه تا اون بانک نامه خوش حسابی بده.
    اما
    اما نکته اینه که من سر بانک ملی نامه گرفتم ولی یارو رئیس بانک رو هر کاریش کردم نامه نداد و گفت ما بخشنامه داریم که بانکهای ملی نامه خوش حسابی که توش باید امظای طرف رو هم تایید کنیم ندیم!
    حالا اگه دوستان اطلاعات جدید تری دارند بگن تا یه کسایی مثل من به دوباره کاری نیافتن
    من که فردا دوباره باید برم نظام وظیفه و سر یه بانک دیگه نامه بگیرم

Senior Member

من هم از بانک ملی گرفتم و همین رو بهم گفت، اما گفت ما می تونیم بنا به درخواست خود صاحب حساب، نامه ای به نظام وظیفه بنویسیم و وضعیت حساب رو توی اون نامه گزارش کنیم. من هم اون نامه رو گرفتم، اما هنوز نظام وظیفه نبردم که ببینم تایید می کنن یا نه. حالا شما اگر از بانک دیگه ای تونستی بخوای که این برگه رو پر کنن، بیا اینجا و بگو چه بانکی این کار رو کرده.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

ببين براي هر مقطع فقط يكبار معافيت صادر مي كنند حالا چه ليسانس چه فوق چه دكتري .يعني اگه تو فوق داشته باشي و دوباره بخواي فوق بگيري نميذارن حالا چه تو ايران چه خارج از كشور ميگن اول بيا سربازي را برو بعد هر كاري خواستي بكن

سلام

می خواستم بدونم اگه یکی آمد و ۱۸ میلیون (۱۵ + ۱.۵ + ۱.۵) حساب سپرده ی بانکی گذاشت در یک بانکی و ضمانت بانکی رو تحویل نظام وظیفه داد آیا می تونه از همون مبلغ Bank Statement بگیره واسه سفارت ها؟ یا نه، چون ضمانت به حساب اون مبلغ صادر شده همچین کاری ممکن نیست؟

Junior Member

در واقع برای دوباره فوق خوندن تنها راه ( به جز سریازی رفتن ) اینه که به یه بهانه ای وثیقه بذاری بری و بر نگردی و بی خیال 15 میلیون بشی .... من هم یه مدت پرس و جو کردم راه دیگه ای نیست

نه هيچ مشكلي نداره شما ميتوني براي مقطع فوق ليسانس هم وثيقه رو بگذاري و خارج بشي
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

پیش فرض پاسخ : نظام وظیفه و مشکل سند ملکی

جناب vahid1982 و یا سایر دوستان:
    من برای خروج کوتاه مدت رفتم پی 5 میلیون ضمانت بانکی (با استفاده از پول نقد) + 10 میلیون چک. ولی .... ولی:
    1- بانک پارسیان گفت ضمانت صادر کردن 10 روز طول میکشه!
    2- بانک سپه گفت انشای متن ضمانت رو خودمون تعیین میکنیم و به انشای نمونه ارسالی از نظام وظیفه پایبند نیستیم
    3- فعلا هم رفتم سراغ بانک صادرات. اونم گفته باید از دایره حقوقی مرکز!!! اجازه کتبی بگیرم
    حالا شما اگه پول نقد دادید به کی دادید؟
    اگه ضمانت نامه نخواییم میتونیم پول نقد رو به مثلا بانک قوامین بدیم؟
    چه راه ساده تری هست که این پول بی زبون رو بدیم و دردسر نکشیم؟ > ??? :'(

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)