نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: آزمون زبان Telc

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض آزمون زبان Telc

کسی در مورد این آزمون اطلاعاتی داره؟ اعتبارش چقدره؟دانشگاهها و موسسات دولتی آلمان و سفارت قبولش دارن؟

پیش فرض پاسخ : آزمون زبان Telc

برای آیندگان مینویسم شاید به دردشون بخوره.
    همه جا قبولش دارن. امتحانش سخت تر از د اس ها و تست داف ه. 2 تایله، اشپقشن و تایل دیگه هوقن و شقایبن و لزن. اگه یه تایل رو قبول شین براتون نگه میدارن و میتونین امتحان بعدی فقط تایلی که قبول نشدین رو امتحان بدین. الانی که مینویسم براتون 180 یوروئه. شاید زنده نبودیم در آینده ولی این میراثی باشد برای شما.

امتحان Start Deutsch 1 مستلزم داشتن دانش بسیار ساده در زبان آلمانی است.این امتحان با پایه اول A1 از 6 سطح موجود در جدول GER (چارچوب تعیین شده مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان) مطابقت دارد.

شما بعد از قبولی در این امتحان قادر خواهید بود :

- در موقعییت های روزمره موضوعات و سوالات کلی و بسیار ساده، دستور العمل ها و اطلاعیه ها را درک کرده و همچنین پیغام های تلفنی، اطلاعیه های عمومی و گفت و گوهای کوتاه را متوجه شوید،
    - قسمت های مهم در اطلاعیه ها ، تابلوهای عمومی و آگهی ها را استخراج کنید،
    - اعداد، مقادیر، زمان و قیمت ها را بیان کرده و متوجه شوید،
    - قادر به به پر کردن پرسشنامه ها در مورد اطلاعات شخصی خود باشید ،
    - وارد گفت و گو شوید و به سوالاتی که از شما پرسیده میشود جواب دهید ،
    - پیام های کوتاه شخصی بنویسید ،
    - درخواستهای متداول روزمره را مطرح کنید و به آنها عکس العمل نشان دهید.

Fit in Deutsch 1 اسم امتحانی هست که در این لول برگزار میشود.

Junior Member

سلام ب دوستان عزیز
    بنده در کشور آلمان تحصیل می کنم و مدارک زبان آلمانی رو از موسسه Telc از سطح ب ۱ تا س ۱ hochschule اخذ کردم . خوشحال می شم تجربیات خودم و در اختیار مابقی دوستان بزارم

دوستان مسئله ای ک هست و شاید بعضی از شرکت کننده ها در موردش نگرانن اعتبار مدارک telc هست . اینجا از اداره امور خارجیان تا دانشگاه ها و شرکت ها اعتبار مدارک گوته و تلک یکسان هستش . البته باید این رو ب اینصورت بیان کنم ک معمولا تفاوتی بین اسم موسسه نیست و هر کدوم از موسسات مورد تایید مدارکشون معتبر هستش بنابراین نگران نباشین

مطلب دیگه اینکه بنده زمانی ک می خواستم وربونگ انجام بدم وبسایت شاید نزدیک ب ۶۰ هوخ شوله تو المان و ب دقت مطالعه کردم همگی مدارک c1 Telchochschule یا b2 تلک رو مورد تایید داشتن . البته این ب اینصورت بیان می شد ک می نویسن مثلا سطح مورد نیاز س۱( استاندارد سطح زبان اروپایی ک می شه معادل مثلا ایلتس ۷) بعد مدارک مورد قبول :
    اولیش مثلا تست داف ۲
    بعد تلک س۱ هوخ شوله
    و مابقی موسساتی ک تعداشونم کم نیس و معمولا در کشورهای سویس و اتریش لیشتن اشتاین قرار دارن

ی نکته ای ک هدف اصلی من از شرکت تو فوروم اپلای ابرود هست اینه ک من ب عنوان شخصی ک اینجا از تجربیات دوستان استفاده کردم و ب نتیجه رسیدم می خوام یک چیز مهم ک احتمالا بچه ها ازش بی اطلاعن و باهاتون در میوم بزارم ب امید اینکه شما هم در اینده از این منابع استفاده کنین و همین راه پیش بگیرین

در ادامه پست قبلی بایستی ک ی خاطره ای رو در میون بزارم . من موقعی ک برای امتحانات ب۱ تلک کلاس شرکت می کردم ی خانم عرب سوریه ای تو کلاسمون بود ک همیشه تو امتحانات ازمایشی نمراتش از من بالاتر بود . من اون موقع روزی ۴ پنج ساعت زبان می خوندم بیرونم سعی می کردم با همه کناتکت برقرار کنم زبان انگلیسی تجربه خوندن اکادمیک تا سطح ایلتس ۷(س۱) داشتم ولی این خانم بدون درس خوندن و کناتکت همیشه نمراتش بالاتر بود . از همون هفته اول می دیدم ک ایشون با اینکه یک جمله کامل رو نمی تونه بسازه و بیان کنه و ورت شاتزشم تعزیفی نداره ولی موقع تست زنی از تکنیک های حرفه ای کنکور سراسری خودمون مث خط کشیدن دور عبارات مهم و اینا استفاده می کنه . خیلی هم تو دار و ظاهر ساز بودن ایشون و باخنده همیشه سعی در گمراه کردن داشتن . در نهایت امتحان اصلی رو دادیم و ایشون در گروه واتس اپمون مدرکشون فرستادم ک با نمرات کامل ( تمام نمرات) مدرک و اخذ کرده بودن و از من هم بالاتر !!
    این تو ذهنم موند تا اینکه تو دره ب۲ معلمون ب ما گفت با توجه ب حجم زیادی ک از اعراب ب عنوان پناهنده تو المان هستن برای سهولت کار و پرهیز از سو تفاهم های فرهنگی موسسات برگزاری ( البته الان شامل تمام ادارات المان می شه) از کارمندای عرب هم برلی برگزاری امتحانات استفاده می کنن . حالا این دوستان بر می دارن از نمونه سوالای تلک عکس می گیرن و با پاسخ ( حتی سوالات بخش هورن) در گزوه های وااس اپ دست بدست می کنن . طبق بررسی موسسه تلک تو هر سطحی ( مثلا ب۲) ی تعداد مشخص نمونه سوال داره ک تو هر ازمون از ترکیبی از همونها سوالات میاد . حتی تم های موندلیش و شقیفتلیش هم شخصه!!!

الان من متوجه می شم این خانم چطوری نمراتش همیشه از من بالاتر بود . جالب اینه ک این دوستان عرب همه گی سوالات و دارن ولی ب کسی نمی دن !!! معلم ما تو سطح ب۲ یه خانم المانی بودن ک همسرشون عرب بودن . بهمون واسطه رابطه خوبی با اعراب داشتن و نمونه سوالات و برامون اوردن و کار کردیم . طبق تجربه من در ازمون ب۲ تمامی سوالات از همون نمونه سوالات ما بود . یک خانمی تو کلاس ما بود ک کلا کلاسات شرکت نمی کرد و جملات و بدون صرف فعل انجام می داد!!! ایشون تمامی نمرات و کسب کردن در ازمون اصلی و دوباره بالاتر از من )
    من این سوالات و دارم بخشی شو و می تونم در اختیار دوستان بزارم . منتهی نمی دونم چجوری لطفا ادمین محترم راهنمایی کنن

در سطح س ۱ دوست دختر من با همون خانم عرب تو سطح ب ۱ از قضا همکلاسی در اومدن . دوست دخترم تعریف کردن ک این خانم ب همراه چند خانم عرب دیگه درست دو هفته قبل از اتمام کلاس ها از ازمون تست داف انصراف دادن و همگی خواستار ثبت نام برای ازمون تلک س۱ هوخ شوله شدن!!!

بنده با توجه ب اینکه تو خود کشور المان زندگی می کن و ارتباطاتم خوب هست و زندگی روزمرم ب زبان المانی هست نیازی ب شخصه ب استفاده از این نمونه سوالات نمی بینم اما دوستان عرب بخاطر سطح اختلاف فرهنگی نمی تونن ب اسونی اینجا ادغام بشن ب همین خاطر ب این متریال ها رو می ارن .
    در مورد دوستانی هم ک ایران هستن چون زبان المانی پیچیده است و برای اکثر دوستان جدید ب نظرم این متریال ها بتونه پروسشونو تسهیل بکنه و امکان شانس برابر نسبت ب اعراب تو المان براشون فراهم کنه

دوستان من منتطر پیشنهاداتتون هستم
    ویرایش توسط Simon : January 12th, 2020 در ساعت 09:26 PM

Junior Member

دوست عزیز سلام ......ممنون از اطلاعاتی که دادید.......امکانش هست برای امتحان c1 این منابع رو با ما به اشتراک بگذارید، ممنونم.

Junior Member

سلا وقت بخیر، از چه راهی میتونم این سوالهارو از شما بگیرم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)