صفحه 12 از 75 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 750

موضوع: سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Networks, University of Applied Science and Technology

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

دوستان، اگر برای فوق لیسانس پذیرش به زبان انگلیسی بگیریم و داشتن A1 آلمانی هم جزو شرایط پذیرش دانشگاه نباشه، ممکنه در صورت Ok شدن پذیرش سفارت بدون داشتن مدرک آلمانی به ما ویزا نده؟ این موضوع رو همیشه بنده شنیدم و برام مبهم بوده.. دسته زیادی هستن که میگن سفارت بدون داشتن حداقل B1 آلمانی به ایرانی ها ویزا نمیده! حتی اگر پذیرش از دانشگاه به زبان آلمانی باشه! این موضوع صحت داره؟
    و اینکه اگر کسی در سن بالا (29-30 سال) از لیسانس فارغ التحصیل بشه، با داشتن معدل و نمره آیلتس خوب و چند مقاله ISI ممکنه بدلیل سن بالا نتونه از دانشگاه های خوب آلمان یا حتی دانشگاه های متوسط پذیرش بگیره؟ در صورت نداشتن مشکل برای پذیرش، ممکنه سفارت ویزا نده؟ با تشکر.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط pouranayt نمایش پست ها
    سلام لطفا جواب سوال من رو هم بدید خیلی ضروریه خواهش میکنم
    من کارشناسی رادیولوژی دارم قصد دارم برای تحصیل در رشته داروسازی در کشور المان اقدام کنم
    سوال من اینه که ایا باید بازم تو کنکور سراسری ایران شرکت کنم و در رشته داروسازی قبول بشم تا بتونم از دانشگاهای دولتی پذیرش بگیرم یا نه؟
    لطفا هرچه زودتر بهم جواب بدین چون می خام واسه کنکور برنامه ریزی کنم.
    نه فکر نمی کنم. من ندیدم دانشگاههای آلمان گواهی قبولی در کنکور سراسری بخواد ولی با توجه به تجربه ی خودم تغییر گرایش هم سخته چه برسه به تغییر رشته. مگر اینکه محتوای دروس مقطع قبلیت خیلی شبیه رشته ی مورد نظرت باشه. من که خودم خواستم گرایشم رو از بیوتکنولوژی کشاورزی به بیوتکنولوژی مولکولی عوض کنم خیلی کشورا به علت نداشتن بکگراند کافی ردم کردن.

سلام دوستان
    کسی می دونه برای ارشد تا چه زمانی فرصت داریم apply کنیم برای دانشگاه های آلمان ؟(لطفا هم برای ترم پاییز و بهمن سال بعد لطفا بگین)

ضمنا با B1 میشه پذیرش گرفت ؟
    اگر جواب بله هست در نظر دارم با b1 اپلای کنم ،بعد از گرفتن پذیرش تا c1 بخونم.شنیدم پول زیادی میگیرن اونجا برای زبان
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_soozer نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی می دونه برای ارشد تا چه زمانی فرصت داریم apply کنیم برای دانشگاه های آلمان ؟(لطفا هم برای ترم پاییز و بهمن سال بعد لطفا بگین)

ضمنا با B1 میشه پذیرش گرفت ؟
    اگر جواب بله هست در نظر دارم با b1 اپلای کنم ،بعد از گرفتن پذیرش تا c1 بخونم.شنیدم پول زیادی میگیرن اونجا برای زبان
    ممنون
    سلام
    در صفحه 2 همین بخش جواب سوالاتتون هست،باز من کپی می کنم براتون:
    ددلاین اکثر دانشگاه های ( و نه همه) 15 جولای برای ترم زمستان (شروع در اکتبر) و 15 ژانویه برای ترم تابستان (شروع در آپریل) هست.

برای اپلای کردن در رشته های به زبان آلمانی حداقل به مدرک B1 احتیاج دارید. اینجا رو برای خواندن زبان المانی بخونید.
    برای اکثر دانشگاه ها باید کپی تایید شده توسط سفارت از ترجمه مدارکتون بفرستید. اینجا رو درباره تایید مدارک توسط سفارت بخونید.
    حداقل سطح زبان لازم برای اپلای میتونه B1 یا B2 یا حتی C1 باشه(برای دانشگاه هایی که کلاس زبان دارن) که در اینطورت به شما پذیرش کلاس زبان یا مشروط به کلاس زبان میدن تا شما در دانشگاه های آلمان کلاس زبان شرکت کنید و امتحان DSH بدید. بعد از گرفتن مدرک DSH2 در دانشگاه میتونید درستون رو شروع کنید. البته میتونید در ایران هم مدرک TestDaf 4x4 بجای DSH2 بگیرید. درباره پذیرش مشروط اینجا بخونید.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط MoshfeghAli نمایش پست ها
    دوستان، اگر برای فوق لیسانس پذیرش به زبان انگلیسی بگیریم و داشتن A1 آلمانی هم جزو شرایط پذیرش دانشگاه نباشه، ممکنه در صورت Ok شدن پذیرش سفارت بدون داشتن مدرک آلمانی به ما ویزا نده؟ این موضوع رو همیشه بنده شنیدم و برام مبهم بوده.. دسته زیادی هستن که میگن سفارت بدون داشتن حداقل B1 آلمانی به ایرانی ها ویزا نمیده! حتی اگر پذیرش از دانشگاه به زبان آلمانی باشه! این موضوع صحت داره؟
    و اینکه اگر کسی در سن بالا (29-30 سال) از لیسانس فارغ التحصیل بشه، با داشتن معدل و نمره آیلتس خوب و چند مقاله ISI ممکنه بدلیل سن بالا نتونه از دانشگاه های خوب آلمان یا حتی دانشگاه های متوسط پذیرش بگیره؟ در صورت نداشتن مشکل برای پذیرش، ممکنه سفارت ویزا نده؟ با تشکر.
    اگه رشتتون به زبان آلمانی باشه، باید حداقل B1 رو ارائه کنین به سفارت.
    اگه رشتتون دو زبانه هم باشه، معمولا B1 رو ازتون درخواست میکنن. در کل بستگی به نوع پذیرشتون داره.
    فقط زمانی به مدرک آلمانی جهت ارائه به سفارت نیاز ندارین که کل رشته به زبان انگلیسی تدریس بشه و دانشگاه از شما مدرکی دال بر تواناییهای زبان انگلیسی خواسته !
    مشکل سن معمولا برای پذیرش از جانب دانشگاه نیست و دانشگاه مشکلی با این قضیه نداره.
    بالارفتن سن میتونه از نظر سفارت یه نکته منفی به حساب بیاد، زمانی که :

1- فرد متقاضی گپ تحصیلی رو نتونسته خوب توجیه کنه.
    2- هدف از رفتن و ادامه تحصیل مشخص نباشد.
    3- انگیزه های بازگشت به ایران نا مفهوم باشه.

موفق باشید.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MoshfeghAli نمایش پست ها
    اگر رشته تون به انگلیسی باشه،سفارت از شما فقط مدرک انگلیسی میخواد،اصلا المانی نمیخواد.با سن بالا هم مشکلی پیش نمیاد .اما اگه از لیسانستون زمان زیادی گذشته باشه،باید بگید که این گپ رو چیکار داشتید میکردید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational Mechanics, Technical University of Munich

سلام خدمت دوستان
    یک سوال مهم که خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده و متعجبم که چرا هیچکس نمی پرسه (چون به نظر من همه به این مورد بر می خورن) اینه که مدارک رو وقتی که هنوز فارغ التحصیل نشدیم از کجا باید بیاریم و بدیم به سفارت و دانشگاه و دار الترجمه و ...؟؟؟
    من در حال حاضر سه سال از لیسانسم رو خوندم. یک سال دیگه مونده. می خوام خرداد سال دیگه که لیسانسم تموم میشه برای همون سال (4 ماه بعدش که میشه وینتر سمستر) برم آلمان برای ارشد. اما مشکل اینجاست که زمان اپلای کردن دانشگاه ها برای وینتر سمستر اغلب اسفند تا دیگه حداکثر نیمه خرداده (یعنی وقتی که من ترم 8 هستم). در اون موقع من هنوز فارغ التحصیل نشدم. با توجه به اطلاعاتی که دارم اگر خیلی خوش شانس باشم (و همچنین حدود 11 تا 12 ملیون هزینه خرید مدرکم هم آماده داشته باشم) میتونم اواخر تیر مدرک رو از دانشگاه بگیرم و اگر فرضا برای تایید های وزارت خانه ها و اداره جات مختلف و ترجمه ها هم 10 روز نیاز باشد، مدرک من نیمه مرداد آماده است. نکته اینجاست که در آن موقع نه زمانی برای اپلای کردن هست (همه ددلاین ها گذشته) و نه وقت گرفتن سفارت.
    حال چند سوال دارم:
    1- آیا بدین ترتیب من اصلا نمی توانم بلافاصله پس از پایان لیسانس (همان سال) به آلمان برای ارشد بروم؟ باید برای سال بعدش برنامه ریزی کنم؟
    2- آیا می شود با مدرک 7 ترم (بدون ترم 8) هم از دانشگاه پذیرش گرفت؟ (شرایط را برایشان توضیح می دهیم و اصل مدرک را بعدا برایشان می فرستیم)
    3- به فرض که دانشگاه قانع شود، آیا سفارت هم قبول میکند؟ (یک مدرک تایید نشده ناقص؟)
    در کل به نظر من تمام کسانی که وقفه ای در تحصیلاتشان نباشد و بخواهند بلافصله بعد از اتمام یک مقطع اقدام به رفتن کنند با این مشکل روبه رو هستند.
    با تشکر از اینکه مرا راهنمایی می کنید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezafg73 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    یک سوال مهم که خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده و متعجبم که چرا هیچکس نمی پرسه (چون به نظر من همه به این مورد بر می خورن) اینه که مدارک رو وقتی که هنوز فارغ التحصیل نشدیم از کجا باید بیاریم و بدیم به سفارت و دانشگاه و دار الترجمه و ...؟؟؟
    من در حال حاضر سه سال از لیسانسم رو خوندم. یک سال دیگه مونده. می خوام خرداد سال دیگه که لیسانسم تموم میشه برای همون سال (4 ماه بعدش که میشه وینتر سمستر) برم آلمان برای ارشد. اما مشکل اینجاست که زمان اپلای کردن دانشگاه ها برای وینتر سمستر اغلب اسفند تا دیگه حداکثر نیمه خرداده (یعنی وقتی که من ترم 8 هستم). در اون موقع من هنوز فارغ التحصیل نشدم. با توجه به اطلاعاتی که دارم اگر خیلی خوش شانس باشم (و همچنین حدود 11 تا 12 ملیون هزینه خرید مدرکم هم آماده داشته باشم) میتونم اواخر تیر مدرک رو از دانشگاه بگیرم و اگر فرضا برای تایید های وزارت خانه ها و اداره جات مختلف و ترجمه ها هم 10 روز نیاز باشد، مدرک من نیمه مرداد آماده است. نکته اینجاست که در آن موقع نه زمانی برای اپلای کردن هست (همه ددلاین ها گذشته) و نه وقت گرفتن سفارت.
    حال چند سوال دارم:
    1- آیا بدین ترتیب من اصلا نمی توانم بلافاصله پس از پایان لیسانس (همان سال) به آلمان برای ارشد بروم؟ باید برای سال بعدش برنامه ریزی کنم؟
    2- آیا می شود با مدرک 7 ترم (بدون ترم 8) هم از دانشگاه پذیرش گرفت؟ (شرایط را برایشان توضیح می دهیم و اصل مدرک را بعدا برایشان می فرستیم)
    3- به فرض که دانشگاه قانع شود، آیا سفارت هم قبول میکند؟ (یک مدرک تایید نشده ناقص؟)
    در کل به نظر من تمام کسانی که وقفه ای در تحصیلاتشان نباشد و بخواهند بلافصله بعد از اتمام یک مقطع اقدام به رفتن کنند با این مشکل روبه رو هستند.
    با تشکر از اینکه مرا راهنمایی می کنید
    با درود

دوست عزیز
    قبل از شما دوستان زیادی این سوال رو مطرح کردند.
    اگر پستهای قبلی رو مطالعه کنین به پاسخ سوالتون میرسین.
    ولی به صورت خلاصه...
    با ریزنمره ناقص پذیرش میتونین بگیرین ولی نه از همه جا، باید قبلش وب سایت تمام دانشگاه ها رو با دقت مطالعه کنین.
    ولی برای سفارت، بایستی مدرکی دال بر اتمام تحصیلات به صورت موفقیت آمیز تا زمان مصاحبه ارائه کنین.
    ضمن اینکه تمام مدارک که به سفارت ارائه میشه، باید قبلش ترجمه رسمی و تاییدیه خود سفارت رو هم داشته باشه.
    اگه دانشگاه بازی درنیاره و سریع کارهاتون انجام بشه، بلافاصله هم امکان پذیره.
    شرایط رو خودتون ارزیابی کنین و برنامه ریزی کنین.

موفق باشید.

Junior Member

با سلام
    برای پذیرش دکتری حتما باید با استادی تو دانشگاه مکاتبه کرد؟
    من دانشجوی ترم 4 ارشدم و مدرک هم ندرام هم نمرات ارشد و هم کارشناسی زده که قابل ترجمه و معتبر نیست پشت مدرک موقت کارشناسی هم همینطور. با این وجود آیا باز هم میتونم ترجمه کنم و به صورت موقت بفرستم تا اصل مدارک حاضر بشه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط elahe269 نمایش پست ها
    با سلام
    برای پذیرش دکتری حتما باید با استادی تو دانشگاه مکاتبه کرد؟
    من دانشجوی ترم 4 ارشدم و مدرک هم ندرام هم نمرات ارشد و هم کارشناسی زده که قابل ترجمه و معتبر نیست پشت مدرک موقت کارشناسی هم همینطور. با این وجود آیا باز هم میتونم ترجمه کنم و به صورت موقت بفرستم تا اصل مدارک حاضر بشه؟
    پشت مدارک موقت همینو مینویسن.
    منتها مدارک شما قابلیت ترجمه رسمی و بعد از اون تایید سفارت رو پیدا میکنه، که قبلش توسط وزارت علوم ( سامانه تایید مدارک ) تایید شده باشه.
    اگه دانشگاه آزاده؛ سازمان دانشگاه آزاد بایستی تاید کنه.
    شما میتونین وبسایت مراکز تحقیقاتی و شرکت ها رو هم علاوه بر وب سایت دانشگاه چک کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)