صفحه 59 از 75 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 750

موضوع: سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    برای تحصیل دندان در فنلاند باید به زبان فنلاندی مسلط باشند و فکر کنم برای اینترنشنال رایگان نیست. ممکن هست لینکی مبنی بر رایگان بودن تحصیل در این رشته در این دانشگاه برای غیر اتحادیه ارائه کنید؟
    و درمورد آلمان حتما لازم نیست رشته تحصیلی دانشگاهی در ایران دندان باشد. البته دانشگاه ها ممکن هست رویه مختلفی داشته باشند همانطور که شما فرمودید ولی تحصیل در دندان در ایران الزامی نیست. به مرتبط بودن خیلی اهمیت نمی دهند چون باید از ابتدا شروع کنند مجدد همانطور که شما گفتید نمرات و معدل بالا خیلی مهم هست.
    موفق باشید
    درود بر شما

درسته ، در هر کشوری طبیعتا باید به زبان اون کشور مسلط بود ، آلمان هم همینطور ، ولی من فقط به دانشگاه هلسینکی فنلاند اشاره کردم که اکثر رشته ها هم به دو زبان سوئدی و فنلاندی ارائه میشه و هم اینکه هنوز برای رشته های غیر انگلیسی رایگانه:

بیولوژی: https://www.helsinki.fi/en/node/41036

دندانپزشکی: https://www.helsinki.fi/en/node/40998

پزشکی: https://www.helsinki.fi/en/node/41139

عجیبه که پزشکی و دندانپزشکی رو جز Master's degree حساب کرده.

درباره آلمان هم همونطور که گفتم یا دندان یا رشته مرتبط ؛ ولی بله لازم نیست حتما دندان باشه. اما تا جایی هم که من اطلاع دارم جوری هم نیست که مثلا طرف بره دو ترم حسابداری بخونه و بعد بخواد پذیرش مستقیم دندان بگیره. قبلش باید مکاتبه کرد که چه رشته هایی از نظر دانشگاه مقصد مرتبط با دندانپزشکی به حساب میان.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط Invincible نمایش پست ها
    درود بر شما

درسته ، در هر کشوری طبیعتا باید به زبان اون کشور مسلط بود ، آلمان هم همینطور ، ولی من فقط به دانشگاه هلسینکی فنلاند اشاره کردم که اکثر رشته ها هم به دو زبان سوئدی و فنلاندی ارائه میشه و هم اینکه هنوز برای رشته های غیر انگلیسی رایگانه:

بیولوژی: https://www.helsinki.fi/en/node/41036

دندانپزشکی: https://www.helsinki.fi/en/node/40998

پزشکی: https://www.helsinki.fi/en/node/41139

عجیبه که پزشکی و دندانپزشکی رو جز Master's degree حساب کرده.

درباره آلمان هم همونطور که گفتم یا دندان یا رشته مرتبط ؛ ولی بله لازم نیست حتما دندان باشه. اما تا جایی هم که من اطلاع دارم جوری هم نیست که مثلا طرف بره دو ترم حسابداری بخونه و بعد بخواد پذیرش مستقیم دندان بگیره. قبلش باید مکاتبه کرد که چه رشته هایی از نظر دانشگاه مقصد مرتبط با دندانپزشکی به حساب میان.
    سلام

بابت لینک ها متشکرم. مستر بودن مشکلی نیست. سیستم بعضی کشورها به همین صورت هست.
    منظور من از تسلط این هست که افراد مدرکی دال بر تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی باید ارائه کنند و مثل اینکه یک امتحان ورودی هم داره و دانشکده اشاره کرده دوره زبان هم نداره با این حساب اگر مشکل زبان رو بتونند حل کنند و از عهده ی امتحان ورودی که حالت سلکشن داره بربیایند میتونند در رشته دندان یا پزشکی در فنلاند ادامه تحصیل بدهند.
    در مورد آلمان هم من به شخصه ندیدم که مرتبط بودن اهمیت داشته باشه یا ذکر شده باشه ولی البته که بهتر و لازم هست ابتدا با دانشگاه مکاتبه شود. متشکرم و موفق باشید

Junior Member

سلام
    چندمورد هست که واقعا متوجه نمیشم تو سایتای دانشگاهها تاریخای متفاوت میده-میخام بدونم من میتونم هر زمان که خواستم مثلا الان, مدارکمو بفرستم به یونی اسیست یا برای دانشگاه؟ اونا خودشون ترم پذیرش رو مشخص میکنن؟
    و اینکه الان مدرک زبانم اماده نیست اما تا رفتنم اماده میشه چیکار کنم ,قبول میکنن؟
    نمیتونم بیش از این معطل بمونم تا مدرک زبان بگیرم بعد تازه اقدام کنم...
    راهنمایی و پیشنهاد بدید ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط homa_z نمایش پست ها
    سلام
    چندمورد هست که واقعا متوجه نمیشم تو سایتای دانشگاهها تاریخای متفاوت میده-میخام بدونم من میتونم هر زمان که خواستم مثلا الان, مدارکمو بفرستم به یونی اسیست یا برای دانشگاه؟ اونا خودشون ترم پذیرش رو مشخص میکنن؟
    و اینکه الان مدرک زبانم اماده نیست اما تا رفتنم اماده میشه چیکار کنم ,قبول میکنن؟
    نمیتونم بیش از این معطل بمونم تا مدرک زبان بگیرم بعد تازه اقدام کنم...
    راهنمایی و پیشنهاد بدید ممنون
    سلام
    دانشگاها ددلایناشون مشخصه.
    بعضی ها مشخصا ذکر می کنن دقیقا توی بازه بفرستین. مثلا میگن برای ترم زمستون یک جون تا یک آگوست بفرستین. برای ترم تابستون، یک ژانویه تا یک فوریه. اگر خارج از این زمان براشون بفرستین، اصلا بررسی نمی کنن. اما اگر همچین قانونی ندارن، د ر هر صورت، شما وقتی انگیزه نامه می نویسین، باید به صراحت مشخص کنین برای چه ترمی درخواست دارین. وگرنه ترم جاری رو در نظر می گیرن.
    مدرک زبانتونو باید با دانشگاه هماهنگ کنین. اگه مدارکتون کامل نباشه، یونی اسیست نمی فرسته برای دانشگاه. بنابراین، اگر دانشگاه میخواد مدارک شما رو بدون زبان قبول کنه، خودش باید با یونی اسیست تماس بگیره براتون و بگه برای این فردو استثنائا برامون بفرستین.

Junior Member

سلام . nc و no nc که توو سایت دانشگاه ها نوشته منظورشون چیه دقیقا ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mhoss نمایش پست ها
    سلام،

nc مخفف numerus clausus هستش و به معنی شرط معدل هستش. رشته هایی که nc دارن مثل پزشکی هم طرفدار زیاد دارن و هم ظرفیت محدودی دارن، برای همین شرط معدل دارن برای ثبت نام.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mhoss نمایش پست ها
    در واقع nc معنیش دقیقا همون ظرفیت محدود هست، حالا شرط معدل رو من نمی دونم آیا لزوما همه ی ان سی ها دارن یا نه.
    بعضی دانشگاها هستن تو آلمان که بعضی رشته هاشون ان سی نیستن، اونایی که ان سی نیستن، یعنی هر کس که شرایط لازم و کافی رو داشته باشه، پذیرش می کنن، چه 20 نفر بشه، چه 200 نفر. اونایی که ان سی هستن، میگن ما هر سال مثلا ورودیمون 30 نفره.
    مثل اینه که اونایی که ان سی نیستن، بگن ما هر کسو معدل بالای 19 داره برمیداریم، اونایی که ان سی هستن بگن ما 20 نفر برتر رو برمیداریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در واقع nc معنیش دقیقا همون ظرفیت محدود هست، حالا شرط معدل رو من نمی دونم آیا لزوما همه ی ان سی ها دارن یا نه.
    بعضی دانشگاها هستن تو آلمان که بعضی رشته هاشون ان سی نیستن، اونایی که ان سی نیستن، یعنی هر کس که شرایط لازم و کافی رو داشته باشه، پذیرش می کنن، چه 20 نفر بشه، چه 200 نفر. اونایی که ان سی هستن، میگن ما هر سال مثلا ورودیمون 30 نفره.
    مثل اینه که اونایی که ان سی نیستن، بگن ما هر کسو معدل بالای 19 داره برمیداریم، اونایی که ان سی هستن بگن ما 20 نفر برتر رو برمیداریم.
    بعضی open admission یا غیر nc ها اصلا شرط معدل هم ندارند! یعنی اصلا کاری ندارن دیپلم و پیش دانشگاهی و دانشگاه معدلتون چند شده! همین که این مدارکو دارید کافیه..البته این موردی که که بهش برخوردم تو مقطع لیسانس یک رشته آلمانی بود وگرنه تو رشته های انگلیسی زبان رقابت واسه پذیرش بیشتر هست

بعضی دانشگاها میزنن که برنامه ی دکترا اراعه میدن در فلان رشته ها که در بیسار دپارتمان قرار داره، بعد وقتی میری دپارتمان مربوطه، میبینی فقط توی رنج کارشناسی و مستر دانشجو قبول میکنن!!!من واقعا سره سایتای دانشگاه های آلمانی گیج میشم، نمیدونم باید قسمت پروژه ها رو ببینم، موسسات رو چک کنم، فاکلتی رو، واقعا نمیدونم به نظرم اصن عین سایتای کانادا و امریکا شفاف نیستن
    میکلانژ زندگی خودت باش

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    بعضی دانشگاها میزنن که برنامه ی دکترا اراعه میدن در فلان رشته ها که در بیسار دپارتمان قرار داره، بعد وقتی میری دپارتمان مربوطه، میبینی فقط توی رنج کارشناسی و مستر دانشجو قبول میکنن!!!من واقعا سره سایتای دانشگاه های آلمانی گیج میشم، نمیدونم باید قسمت پروژه ها رو ببینم، موسسات رو چک کنم، فاکلتی رو، واقعا نمیدونم به نظرم اصن عین سایتای کانادا و امریکا شفاف نیستن
    برای پذیرش دکتری:

۱. یه سری موسسه تحقیقاتی هست مثل ماکس پلانک و فرانهوفر و ... که اصولا اصلا مستر نمیگیرن. یا دکتری یا پست داک. اینا سایتشون شفافه.
    ۲. اگر دانشگاه میخایین پذیرش بگیرین بهترین جا صفحه خود اون گروه هست. (نه دانشگاه نه دانشکده). سایت خود اون گروه تحقیقاتی که زیر نظر یک استادی داره کار میکنه.

علت اینکه حس میکنین آمریکا و کانادا شفاف تره برای اینه که اونجا شما مثل همه از خود دانشگاه اپلای میکنین. تو آلمان دانشگاه هیچ کاره است. هر کسی رو استاد بگه دانشگاه هم قبول میکنه. سایت گروه یا سایت خود استاد. این دو تا معتبره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)