صفحه 6 از 75 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 750

موضوع: سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

من آلمانی بلد نیستم. جایی هم داره که بشه متن سایت https://studieren.de/ رو انگلیسی کرد؟

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط sweetnemesis نمایش پست ها
    من آلمانی بلد نیستم. جایی هم داره که بشه متن سایت https://studieren.de/ رو انگلیسی کرد؟
    https://studieren.de/study-in-germany.0.html

Junior Member

سلام دوستان،
    کسی میتونه در رابطه با HZB من رو کمک کنه؟ تو لیست اپلای آنلاین این گزینه باید مشخص بشه.
    مثلا با مدرک کارشناسی مواد، HZB معادلش چی میشه ؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Zabi نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    کسی میتونه در رابطه با HZB من رو کمک کنه؟ تو لیست اپلای آنلاین این گزینه باید مشخص بشه.
    مثلا با مدرک کارشناسی مواد، HZB معادلش چی میشه ؟
    ممنون
    میشه همون مدرک پیش دانشگاهی ما.برای معدل هم معدل پیش دانشگاهی بزنید.

Junior Member

سلام دوستای گل...
    این اولین پست من توی فرومز هستش اگر جایه اشتباهی دارم میذارم یا اینکه تکراریه ببخشید منو... می خواستم اطلاعات بروز بگیرم.
    راستش من تحقیق کردم کلی تو این سایت و دیدم که فعلا اکثر دانشگاه های آلمان هزینه ی تحصیل رایگانه و هزینه های زندگی پای خودمونه که طبق چیزی که من در آوردم 8000 یورو در ساله...
    من الان ترم دوم مکانیک دانشگاه آزادم... برنامه دارم که حتما برای فوق برم آلمان... می خواستم بدونم به عنوان یه راهنمایی از الان چه کارایی باید انجام بدم تا مقدمات رفتنم رو تا سه سال دیگه فراهم کنم؟
    آیا اگر بخوام با ویزای تحصیلی برم نیازی هستش که اول سربازیمو برم و بعد اقدام کنم؟ دارم برای کلاس آلمانی از الان ثبت نام می کنم... انگلیسی هم مشکلی ندارم وقتش بشه برای تافل اقدام می کنم.
    با اینکه سه سال در پیش دارم می خوام بدونم چه کاری می تونم از الان بکنم... نمی خوام بذارم دیر بشه و بگم اه حیف شد کاش اون موقع این کارو می کردم.
    و در آخر اینکه احتمال میدید شرایط آلمان تا سه سال دیگه هم همین طور باشه؟
    اگه جایی رو هم اشتباه کردم منو صحیح کنین. مرسی :*

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط emad297 نمایش پست ها
    سلام دوستای گل...
    این اولین پست من توی فرومز هستش اگر جایه اشتباهی دارم میذارم یا اینکه تکراریه ببخشید منو... می خواستم اطلاعات بروز بگیرم.
    راستش من تحقیق کردم کلی تو این سایت و دیدم که فعلا اکثر دانشگاه های آلمان هزینه ی تحصیل رایگانه و هزینه های زندگی پای خودمونه که طبق چیزی که من در آوردم 8000 یورو در ساله...
    من الان ترم دوم مکانیک دانشگاه آزادم... برنامه دارم که حتما برای فوق برم آلمان... می خواستم بدونم به عنوان یه راهنمایی از الان چه کارایی باید انجام بدم تا مقدمات رفتنم رو تا سه سال دیگه فراهم کنم؟
    آیا اگر بخوام با ویزای تحصیلی برم نیازی هستش که اول سربازیمو برم و بعد اقدام کنم؟ دارم برای کلاس آلمانی از الان ثبت نام می کنم... انگلیسی هم مشکلی ندارم وقتش بشه برای تافل اقدام می کنم.
    با اینکه سه سال در پیش دارم می خوام بدونم چه کاری می تونم از الان بکنم... نمی خوام بذارم دیر بشه و بگم اه حیف شد کاش اون موقع این کارو می کردم.
    و در آخر اینکه احتمال میدید شرایط آلمان تا سه سال دیگه هم همین طور باشه؟
    اگه جایی رو هم اشتباه کردم منو صحیح کنین. مرسی :*
    اول باید تصمیم بگیرید به چه زبانی میخواید درس بخونید، اگر آلمانی میخواید که باید B2 داشته باشید که وزارت علوم بهتون معافیت تحصیلی بده و مجبور نشید سربازی برید، اگر میخواید انگلیسی بخونید هم که آیلتس یا تافل. البته میتونید هردو مدرک رو هم از الان شروع کنید به گرفتن و مطمئن باشید به درتون میخوره در زندگی آلمان.
    مهم ترین کاری که باید بکنید، واقعا مهم ترین، واقعا واقعا مهم ترین، اینه که معدلتون رو بالای 16 نگه دارید تا از هر جا خواستید بتونید پذیرش بگیرید.
    شرایط همینه، من فک نمیکنم تغییر زیادی بکنه. یعنی خیلی حساب کتاب شده است همه چی.

پیش فرض پاسخ : Technische Universität Dortmund

سلام بچه ها. تو سایت برای مستر نوشته none restricted و restricted. یعنی چی اینا
    ویرایش توسط sepidehreg : March 15th, 2015 در ساعت 07:44 PM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1991 نمایش پست ها
    سلام بچه ها. تو سایت برای مستر نوشته none restricted و restricted. یعنی چی اینا
    مفهموم restricted و none restricted یا همون NC و kein NC یا Zulassungsbeschränkt یا Zulassungsfrei یعنی اینکه محدودیت پذیرش وجود داره ( یا نداره) و درواقع برای رشته های restricted تعداد کسانی که اپلای میکنن خیلی بیشتر از ظرفیت رشته است و از بین متقاضیان انتخاب میکنن و اکثر مواقع برای رشته های restricted اول میذارن تا ددلاین بگذره و بعد اینکه همه اپلای کردن پروسه بررسی اپلیکیشن ها رو شروع میکنن. ولی برای رشته های none هرکسی که اپلای کنه شرایط رشته رو داشته باشه با کسی مقایسه نمیشه و جوابش رو سریعتر میگیره.
    ولی فرقش برای خود آلمانی ها خیلی زیاده: خود آلمانی ها برای رشته هایی که NC هست باید اپلای کنند و برای رشته هایی که NC نیست میتونن فقط برن موقع ثبت نام و ثبت نام کنند و نیازی به اپلای نداره.
    برای ما خارجی ها تفاوت زیادی نمیکنه، فقط همون تفاوت مدت زمان جواب دادن به اپلیکیشن فرق میکنه و میتونید تصور کنید برای رشته های none پذیرش گرفتن راحت تره.

البته ممکنه مواردی هم برای دانشجویان خارجی تفاوت داشته باشه، مثلا دانشگاه دورتموند برای رشته های آلمانی اگر NC باشند حتما مدرک زبان DSH2 یا معادل میخواد در هنگام اپلای چون کلاس زبان نداره و برای رشته های غیر NC با مدارک زبان دیگه هم پذیرش میده و تا دو ترم وقت میده خودتون برید یه موسسه ای دانشگاهی جایی مدرک زبان DSH 2 یا معادل رو بگیرید.

سلام دوستان
    من دانشجوی سال 3 فناوری اطلاعات دانشگاه سراسری بودم!
    سال پیش به دلیل برخی مشکلات انصراف دادم ولی هنوز تصفیه نکردم و مدارکم دانشگاهه! الان قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی تو دانشگاهای آلمان رو دارم
    می خوام برای اکتبر 2016 کارامو ردیف کنم و مدرک زبانم رو آماده کنم
    برای درخواست پذیرش از کی باید اقدام کنم؟ و این که برای درخواست حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم یا مدرک برای مرحله آخر مورد نیازه؟
    ممنون

سلام خسته نباشید
    من با یه موسسه اعزام دانشجو صحبت کردم گفتن که پذیرش رو از طریق وکلای مهاجرتی انجام میدن گفتن که با توجه به این که من داروسازی می خوام باید اینجا دانشگاه سراسری یه رشته از شاخه های نزدیک به داروسازی مثلا" پرستاری قبول بشم . بعد گفتن که کل پروسه ی پذیرش 3 ماه طول میکشه 45 روز برای ویزا و 45 روز برای پذیرش به نظرتون این زمان خیلی کم نیست ؟؟!! یا باید همین جوری باشه ؟؟
    بعد گفتن دانشگاه های مدنظرتون رو مثل انتخاب رشته از 1 تا 10 به ما میگید ما طبق اولیت خودتون اقدام میکنیم . گفتن که بعد از کنکور که توی خرداد هست ما باید از ماه آبان کار رو شروع کنیم و از تابستون 2016 میتونم برم سرکلاس ها . حالا اگر زحمتی نیست یه راهنمایی بکنید که صحبت هاشون معقول هست یا خیر.
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)