صفحه 65 از 75 نخستنخست ... 155556575859606162636465666768697071727374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 750

موضوع: سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    ۱- از طرف دانشگاه خیر. از طرف سفارت یه کم باید انگیزه نامه ی بهتری بنویسین. ولی هستن کسایی که با سن شما میان. چیز عجیبی نیست.
    ۲- نمیشه جواب کلی داد. سفارت همه چیو با هم در نظر می گیره و قبول یا رد می کنه. فقط من توصیه ام اینه که دقیقا همون ارشدی که تو ایران خوندینو نخونین. در این صورت شانس بهتری خواهید داشت. که به نظر میاد شما هم همین کارو دارین می کنین.
    ۳- اگر برای مستر آلمانی می خواین ایمیل زدنی نیست. هر گروهی خودش زده چه مدارکی لازم داره. معمولا حداقل ب۲ می خوان برای زمان اپلای. اما چک کنین ببینین اگر مدارکشون رو دارین بفرستین.
    ۴- باید ببینین برنامه تون چیه. تا کی می خواین ب۲ رو بگیرین. کلاس فشرده میرین یا معمولی و غیره. شما حساب این رو بکنین که تا ددلاین دانشگاهایی که مد نظرتون هستن باید مدارکو براشون فرستاده باشین و جزو این مدارک ب۲ ی آلمانی هست که شما باید زمان لازم برای آمادگی امتحان و دادن امتحان و اومدن نتیجه رو هم لحاظ کنین.

با تشکر از شما...

یه چندتا سوال دیگه هم داشتم اگه مشکلی نیست :
    1-بعضی دانشگاهها هم من شنیدم ب1 براشون کفایت میکنه درسته ؟
    2- معمولا جواب پذیرش ها چند ماهه میاد؟
    3- من با توجه به اینکه مدرک آیلتس دارم اگر بشه میخوام برای فاخ شوله های آلمان برای ترم تابستان اقدام کنم؟ به نظرتون شانسی دارم؟
    4- در سایت daad بعضی از رشته ها جلوی tuition fee زده none ، این به این معنی هست که اون دانشگاهها شهریه ندارن؟
    5- از کجا میتونم بفهمم که کدوم دانشگاههای آلمان رایگانه و کدوم پولی؟

خیلی ممنون...واقعا نامبروان هستی دمت گرم

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    با تشکر از شما...

3- من با توجه به اینکه مدرک آیلتس دارم اگر بشه میخوام برای فاخ شوله های آلمان برای ترم تابستان اقدام کنم؟ به نظرتون شانسی دارم؟
    4- در سایت daad بعضی از رشته ها جلوی tuition fee زده none ، این به این معنی هست که اون دانشگاهها شهریه ندارن؟

۱- شاید تک و توک باشه. ولی تا حالا به چشم من نخورده.
    ۲- خیلی بستگی به دانشگاه داره. معمولا مثلا اواخر جولای دیگه آخرین ددلاین هاست. دیگه نهایتا اواسط سپتامبر همه جوابا رو میدونن. اما در کل کاملا گروه محوره. بعضی گروه ها یه دور نتیجه ها رو اعلام می کنن. فیدبک می گیرن که چند نفر میان و کیا نمیان (مثلا از دانشگاه دیگه ای هم پذیرش داشتن و گفتن نمیایم) بعد یه سری دیگه نتایج رو بررسی می کنن. بنابراین بستگی داره شما مدارکتونو کی فرستاده باشین و با کدوم گروه بررسی بشین. بعضی ها هر از گاهی کمیته میذارن و نتیجه های همونایی که اومده رو اعلام می کنن. منتظر نمیشن همه بیاد.
    ۳- از چه نظر شانسی دارین یا نه؟ از نظر رزومه تون که من چیزی راجع بهتون نمی دونم. اما در کل ترم تابستون متقاضی کمتری داره و رقابتش کمتره. البته از طرفی معمولا تعداد ورودی های تابستون هم کمتره یه مقداری.
    ۴- کلا به جز بادن وورتمبرگ سایر ایالت ها هنوز شهریه ای نذاشتن. اما شما سایت خود دانشگاه رو چک کنین دقیق. دااد اصلا آپدیت نیست، حتی ددلاین هاشم آپدیت نیست. بر اساس اطلاعات دااد اقدام نکنین. حتی مدارکی که لازم داره هم آپدیت نیست! من دیده ام که مثلا پروگرمی رو نوشته نصف انگلیسی نصف آلمانی اما وقتی میری تو سایت دانشگاه الان همه اش آلمانی ارائه میشه.
    ۵- تو ۴ جواب دادم. البته همه ی دانشگاه یه administration fee دارن که شهریه نیست. اما خب باید پرداخت کنین دیگه.

شما لطف دارین
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

با تشکر از شما...

جواب همه سوالات شما در سایت دانشگاه مقصد موجوده.
    با ب1 به کسی پذیرش قطعی نمیدن.
    جواب پذیرش حداقل 3 هفته در بهترین شرایط.
    سایت daad به روز نیست خیلی. سایت خود دانشگاه رو باید مدنظرقرار بدین.

سلام خسته نباشید
    من چند سوال درمورد تحصیل در رشته دندان پزشکی در آلمان داشتم
    1. کسی که سال آینده دیپلم می گیره میتونه از الان برای دانشگاه اقدام کنه یا باید مدرک دیپلم رو داشته باشه؟
    2. اگر برای apply اول نیاز به داشتن دیپلم هست من شنیده ام که سفارت برای دوسال آینده وقت میده در این صورت چیکار باید کرد؟
    3. برای apply حتما باید در کنکور شرکت کرد یا بدون کنکور هم میشه اقدام کرد؟
    4. به جز آلمان کشور دیگه ای که رایگان باشه رو پیشنهاد میکنید؟ (با یادگیری زبان مشکلی ندارم)
    5. اینکه اگر تنها مدرک سال آخر تجربی باشد و مدرک دو سال قبل ریاضی باشه مشکلی پیش نمیاد؟
    6. واسه رشته دندان پزشکی دانشگاه ها آزمون برگزار میکنن؟
    7.من شنیدم که شرط معدل هست. سوال اینکه معدل مدارس ایران رو قبول دارن؟
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

نقل قول نوشته اصلی توسط heydarbozorg نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من چند سوال درمورد تحصیل در رشته دندان پزشکی در آلمان داشتم
    1. کسی که سال آینده دیپلم می گیره میتونه از الان برای دانشگاه اقدام کنه یا باید مدرک دیپلم رو داشته باشه؟
    2. اگر برای apply اول نیاز به داشتن دیپلم هست من شنیده ام که سفارت برای دوسال آینده وقت میده در این صورت چیکار باید کرد؟
    3. برای apply حتما باید در کنکور شرکت کرد یا بدون کنکور هم میشه اقدام کرد؟
    4. به جز آلمان کشور دیگه ای که رایگان باشه رو پیشنهاد میکنید؟ (با یادگیری زبان مشکلی ندارم)
    5. اینکه اگر تنها مدرک سال آخر تجربی باشد و مدرک دو سال قبل ریاضی باشه مشکلی پیش نمیاد؟
    6. واسه رشته دندان پزشکی دانشگاه ها آزمون برگزار میکنن؟
    7.من شنیدم که شرط معدل هست. سوال اینکه معدل مدارس ایران رو قبول دارن؟
    با تشکر
    شما حتی اگر دانشجوی دندان پزشکی باشید باید یکسال کالج را بگذرونید و نیاز به داشتن مدرک زبان المانی دارید و بعد از ان با توجه به نمره کالج ممکن است قبول شوید

Junior Member

با سلام.
    اساتید گرامی ، کسی میتونه راهنمایی جامع بکنه بابت گرفتن وقت سفارت ؟!؟
    منظورم این هست که اگر مثلا کسی بخواد برای ترم زمستان که ددلاینشو مثلا زده ماه اکتبر پذیرش بگیره ، وقت سفارت رو برای کی رزرو کنه ! خود پروسه ی کارهای سفارت چقدر زمان میبره !؟ یا چقدر حداکثر چقدر طول میکشه تا دانشگاه جواب بده و بعد از اون چقدر زمان داریم کارهامون رو به اتمام برسونیم. گرفتن وقت از سفارت به معضل جدی ای تبدیل شده.
    دوستانی که تجربه دارن در این زمینه ممنون میشم تجربشون رو در اختیار ما هم قرار بدن و راه و روشی بزارن جلومون.

Junior Member

Smile پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    ۱- شاید تک و توک باشه. ولی تا حالا به چشم من نخورده.
    ۲- خیلی بستگی به دانشگاه داره. معمولا مثلا اواخر جولای دیگه آخرین ددلاین هاست. دیگه نهایتا اواسط سپتامبر همه جوابا رو میدونن. اما در کل کاملا گروه محوره. بعضی گروه ها یه دور نتیجه ها رو اعلام می کنن. فیدبک می گیرن که چند نفر میان و کیا نمیان (مثلا از دانشگاه دیگه ای هم پذیرش داشتن و گفتن نمیایم) بعد یه سری دیگه نتایج رو بررسی می کنن. بنابراین بستگی داره شما مدارکتونو کی فرستاده باشین و با کدوم گروه بررسی بشین. بعضی ها هر از گاهی کمیته میذارن و نتیجه های همونایی که اومده رو اعلام می کنن. منتظر نمیشن همه بیاد.
    ۳- از چه نظر شانسی دارین یا نه؟ از نظر رزومه تون که من چیزی راجع بهتون نمی دونم. اما در کل ترم تابستون متقاضی کمتری داره و رقابتش کمتره. البته از طرفی معمولا تعداد ورودی های تابستون هم کمتره یه مقداری.
    ۴- کلا به جز بادن وورتمبرگ سایر ایالت ها هنوز شهریه ای نذاشتن. اما شما سایت خود دانشگاه رو چک کنین دقیق. دااد اصلا آپدیت نیست، حتی ددلاین هاشم آپدیت نیست. بر اساس اطلاعات دااد اقدام نکنین. حتی مدارکی که لازم داره هم آپدیت نیست! من دیده ام که مثلا پروگرمی رو نوشته نصف انگلیسی نصف آلمانی اما وقتی میری تو سایت دانشگاه الان همه اش آلمانی ارائه میشه.
    ۵- تو ۴ جواب دادم. البته همه ی دانشگاه یه administration fee دارن که شهریه نیست. اما خب باید پرداخت کنین دیگه.

شما لطف دارین

چندتا سوال دیگه راجع به اپلای و دانشگاههای آلمان داشتم :

1-بنده چندتا دانشگاه مطابق رشته ام در daad پیدا کردم که پذیرش به زبان انگلیسی می دهند و شهریه ای هم ندارند. با توجه به اینکه آیلتس 6 می خواهند و من دارم آیا میتونم برای ترم تابستان آینده اپلای کنم؟(شنیده بودم پذیرش به زبان انگلیسی تو بیشتر دانشگاهها پولیه)

2-مدرک آیلتسم را باید براشون پست کنم یا فقط آنلاین آپلود میشه؟

3- بنده مدارکم را ترجمه کردم(یک سری) و می خواهم پنج سری کپی بگیرم و برای تایید ببرم سفارت. برای اپلای اول باید مدارک اسکن شده آپلود بشه و بعد مدارک کپی تایید شده پست بشه؟ درسته؟ خود اصل مدرک ترجمه شده که نیازی به پست کردنش نیست؟

4-بعضی دانشگاهها علاوه بر CV و Motivation Letter ، توصیه نامه هم می خواهند، این موارد اجباریه؟

5-از کجا بفهمم که اپلای یک دانشگاه مستقیمه یا یونی اسیست؟

بسیار بسیار از لطف شما ممنونم
    ویرایش توسط gidlio : August 21st, 2018 در ساعت 02:07 PM

ApplyAbroad Superstar

چندتا سوال دیگه راجع به اپلای و دانشگاههای آلمان داشتم :

1-بنده چندتا دانشگاه مطابق رشته ام در daad پیدا کردم که پذیرش به زبان انگلیسی می دهند و شهریه ای هم ندارند. با توجه به اینکه آیلتس 6 می خواهند و من دارم آیا میتونم برای ترم تابستان آینده اپلای کنم؟(شنیده بودم پذیرش به زبان انگلیسی تو بیشتر دانشگاهها پولیه)

2-مدرک آیلتسم را باید براشون پست کنم یا فقط آنلاین آپلود میشه؟

3- بنده مدارکم را ترجمه کردم(یک سری) و می خواهم پنج سری کپی بگیرم و برای تایید ببرم سفارت. برای اپلای اول باید مدارک اسکن شده آپلود بشه و بعد مدارک کپی تایید شده پست بشه؟ درسته؟ خود اصل مدرک ترجمه شده که نیازی به پست کردنش نیست؟

4-بعضی دانشگاهها علاوه بر CV و Motivation Letter ، توصیه نامه هم می خواهند، این موارد اجباریه؟

بسیار بسیار از لطف شما ممنونم
    ۱- چیزی که شنیدین صحیح نیست. دانشگاه های بادن وورتمبرگ ولی شهریه دارن، مستقل از زبون رشته. شما هر ترم برای همون ترم می تونین اپلای کنین. یعنی نمی تونین الان مدارکتونو بفرستین بگین بی زحمت دو ترم دیگه مال منو بررسی کنین. ضمنا اطلاعات دااد صحیح نیست. به سایت دانشگاه مراجعه کنین. اکثر جاها آیلتس ۶.۵ می خوان.
    ۲- تو سایت هر گروهی توضیح دادن. تمام مدارک رو باید تا ددلاین مشخصی براشون پست کنین. اما بعضی ها یه پیش اپلای آنلاین هم دارن البته.
    ۳- شما از اون ۵ سری ای که تایید می کنین حداقل یه سری رو باید برای خود سفارت نگه دارین تا جایی که یادمه. محض احتیاط یکی دیگه شو هم نگه دارین. گاهی بعضی از دانشگاها میگن باید مدارکتون تایید سفارت شده باشه. در اون صورت اگر ۵ تاتونو قبلا تموم کرده باشین بدونین که هزینه ی تایید سفارت خیلی بیشتر از ترجمه است.
    برای ارسال مدارک به دانشگاها تمام مدارک باید ترجمه ی رسمی شده باشن و مهرهای لازم رو داشته باشن. اکثر جاها ولی تایید سفارت رو نمی خوان.
    می تونین به دارالترجمه از اول بگین مثلا ۵ سری ترجمه می خواین. این طوری سری دوم به بعد رو یه مقداری ارزون تر حساب می کنن. در هر صورت برای دانشگاها باید اصل بفرستین. حالا یا کپی تایید شده توسط سفارت (که یه جور کپی برابر با اصله) یا اصل ترجمه.
    ۴- بله. به نظر میاد شما هنوز سایت هیچ دانشگاهی رو چک نکردین! دو تا رو چک کنین دستتون میاد. خب اگر شما رزومه تونو نفرستین و ندونن شما چیکار کردین و انگیزه نامه ننویسین و ندونن اصلا چرا می خواین برای اونا اپلای کنین به نظرتون چرا باید به شما پذیرش بدن؟ در واقع بر اساس چی پذیرش بدن؟! باید همه ی مدارکتونو با هم بذارین توی یه پاکت و براشون پست کنین تا همه چیتون با هم بررسی بشه و با دیگران مقایسه بشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان . منb1 دارم. برای مستر مکانیک می خوام اپلای کنم .به دلیل عوض شدن پی دی اف سفارت احتمالا وقتم میشه توی مهر. ولی من هنوز پذیرش ندارم. دو تا سوال دارم:
    1- آیا دانشگاهی هست که الان توی شهریور به من پذیرش بده یا همه ددلاین ها تموم شده؟
    2- اگه پذیرش نداشتم برم سفارت یا کلا کنسلش کنم؟

سلام
    میخواستم برای پذیرش مستر دانشگاه های آلمان اقدام کنم اما چون متاهلم میترسم برم اونجا با کار پاره وقت دانشجویی نتونم خرج زندگی رو تامین کنم.کسی اطلاعی داره در این زمینه.especial عزیز تو این پیج ها متوجه شدم اطلاعات شما زیاده اگه جوابمو بدید ممنون میشم
    رشتم مهندسی برق قدرت از دانشگاه سراسری با معدل 15.88 ،مقاله ندارم.پنج سال از فارغ التحصیلیم میگذره.زبان انگلیسیم خوبه ولی مدرک ندارم آلمانی هم بلد نیستم ولی اگه بدونم امکانش هست هر دو رو میخونم و مدرک می گیرم.شانس پذیرش دارم؟
    سه سال سابقه کار تو اداره برق رو دارم
    پشتوانه مالی خوبی ندارم
    کسی میدونه چقدر پول میخواد؟
    اون 8 هزار یورویی که بلوکه میشه رو نمیشه قرض گرفت بعد رفت آلمان از بلوکی که در اومد پس داد.البته برای خانومم باید پول بلوکه کنم.اونم با این وضعیت قیمت ارز....
    از همه دوستانی که اطلاعی دارن و جواب میدن خیلی خیلی سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)