صفحه 68 از 75 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 750

موضوع: سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

سلام میبخشید دوستان من چندتا سوال در مورد پذیرش در مقطع دکترا (رشته مهندس مواد یا مکانیک) در دانشگاه های آلمان دارم ممنون میشم پاسخ بدین:

1. دانشگاه های آلمان هم مانند امریکا ابتدا باید به استادها ایمیل بزنیم و استاد پیدا کنیم؟ (چون راستش به سختی میشه استاد و ایمیلشونو تو سایت دانشگاه های آلمانی پیدا کرد!)
    2. زبان دروس و دانشگاه انگلیسی هست یا آلمانی؟ و آیا مدرک زبان آلمانی الزامی هست؟
    3. ددلاین بیشتر دانشگاه ها برای پاییز 2019 کی هستش؟
    4. برای اپلای ریکامندیشن لتر الزامیه؟ اگر آره چند تا؟
    5. کدوم دانشگاه های آلمان راحت تر به ایرانیا پذیرش میدن همراه با فول فاند؟ (البته رنک های خوب)
    6. آیا در تلگرام لینک مربوط به گروه تحصیل در آلمان وجود داره؟
    7. آیا برای پذیرش دکترا هم نیاز به تمکن مالی هست؟ و اگر آره چقدر؟
    8. وقت سفارت حدودا چه مدت طول میکشه؟ و آیا نیاز هست برای تسریع در وقت سفارت از یکی از کشورهای همسایه اقدام کرد؟

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط aaarash66 : February 17th, 2019 در ساعت 10:39 PM

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

پیش فرض پاسخ : سوالات و شرایط اولیه جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان (پست اول خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط aaarash66 نمایش پست ها
    سلام میبخشید دوستان من چندتا سوال در مورد پذیرش در مقطع دکترا (رشته مهندس مواد یا مکانیک) در دانشگاه های آلمان دارم ممنون میشم پاسخ بدین:

1. دانشگاه های آلمان هم مانند امریکا ابتدا باید به استادها ایمیل بزنیم و استاد پیدا کنیم؟ (چون راستش به سختی میشه استاد و ایمیلشونو تو سایت دانشگاه های آلمانی پیدا کرد!)
    2. زبان دروس و دانشگاه انگلیسی هست یا آلمانی؟ و آیا مدرک زبان آلمانی الزامی هست؟
    3. ددلاین بیشتر دانشگاه ها برای پاییز 2019 کی هستش؟
    4. برای اپلای ریکامندیشن لتر الزامیه؟ اگر آره چند تا؟
    5. کدوم دانشگاه های آلمان راحت تر به ایرانیا پذیرش میدن همراه با فول فاند؟ (البته رنک های خوب)
    6. آیا در تلگرام لینک مربوط به گروه تحصیل در آلمان وجود داره؟
    7. آیا برای پذیرش دکترا هم نیاز به تمکن مالی هست؟ و اگر آره چقدر؟
    8. وقت سفارت حدودا چه مدت طول میکشه؟ و آیا نیاز هست برای تسریع در وقت سفارت از یکی از کشورهای همسایه اقدام کرد؟

با تشکر فراوان
    1.بله باید استاد پیدا کنید. ایمیل تمام اساتید تو سایت دانشگاه هست و سایت همه دانشگاه ها تا حدی نسخه انگلیسی هم داره. اولش سخته اما کم کم راهشو یاد میگیرید باید خوب بگردید
    2.برای دکترا اگه استادتون بتونه انگلیسی صحبت کنه نیازی به مدرک زبان آلمانی نیست و شما برای دکترا تقریبا اصلا سر کلاس نمیرید !
    3. دکترا ددلاین نداره هر موقع بیایین شروع میکنین
    4.برای دکترا همه چیزززز به خود استادی که پیدا میکنید بستگی داره. برای رزومتون خب بهتره.
    5.دکترا فول فاند نداره تو آلمان و دانشگاه اصلا فاند نمیده ! شما یا قرار داد کاری میبندین تو دکترا با استادتون تو پژوهشگاهی که قراره کارکنین , یا بورسیه دااد DAADمیگیرید . برای بورسیه دااد دو تا ریکامندیشن لتر احتیاج دارید
    6.نمیدونم !
    7.اگه قرارداد باهاتون نبندن و بورسیه هم نگیرید بله. باید سالی 8000 یورو داشته باشید و با خودتون بیارید. بستگی به شهر این پول ممکنه بلوکه بشه
    8.برای دکترا شما میتونید وقت اضطراری بگیرید تو چند ماه ویزاتون میاد. سفارت کشور همسایه اصلا منطقی نیست و نه نمیشه ! شما باید از دانشگاه کشور همسایه هم پذیرش داشته باشید که ویزا بگیرید. بماند که بعد که اومدین المان ویزاتون تمدید نمیشه و ... !!!

Junior Member

سلام
    من مهندسي برق تا مقطع كارشناسي خوندم و الان ميخوام بدونم اولين قدم براي اپلاي كدرن چي هستش؟
    عده اي ميگن يوني اسيست ولي خوب من متوجه شدم كه براي اپلاي كردن از اين روش قبلش بايد مداركتون توسط سفارت تاييد شده باشه! و اينكه ميگن واسه اينكه مدارك ببري سفارت بايد وقت گرفته باشي و ايميل پذيرش داشته باشي! من الان كمي گيج شدم واقعا لطف بزرگي ميكنيد اگر كه راهنمايي كنيد.

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

نقل قول نوشته اصلی توسط aghulagh نمایش پست ها
    سلام
    من مهندسي برق تا مقطع كارشناسي خوندم و الان ميخوام بدونم اولين قدم براي اپلاي كدرن چي هستش؟
    عده اي ميگن يوني اسيست ولي خوب من متوجه شدم كه براي اپلاي كردن از اين روش قبلش بايد مداركتون توسط سفارت تاييد شده باشه! و اينكه ميگن واسه اينكه مدارك ببري سفارت بايد وقت گرفته باشي و ايميل پذيرش داشته باشي! من الان كمي گيج شدم واقعا لطف بزرگي ميكنيد اگر كه راهنمايي كنيد.
    بله بهتون درست گفتن. البته همین اول راه که تازه دارید شروع میکنین اطلاعات جمع کردن من بهتون توصیه میکنم به حرف بقیه توجه نکنید و خودتون سایت دانشگاه ها رو بخونید تا مطمئن بشید.
    به هر حال
    شما باید مدارکتون رو ترجمه و تایید سفارت کنید و بعد تو سایت اونی اسیست اپلای کنید و اون مدارک رو اپلود کنید. بعدش هم باید همه مدارک رو به خود اونی اسیست تو المان با پست ارسال کنید. اینم بدونید که هر دانشگاه فقط 2 رشته میتونید اپلای کنید . دانشگاه اول 75 یورو و از دوم به بعد 30 یورو.
    ایمیل پذیرش نمیخواد تایید مدارک. فقط ایمیلی میخواد که نشون بده شما با دانشگاه برای اپلای مکاتبه کردین. نمیشه ایمیل پذیرش داشته باشین بعد اپلای کنین که پذیرش بگیرین !!!
    به یه دانشگاهی که علاقه دارید ایمیل بزنید و بگید میخوام برای این رشته اپلای کنم باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید و جواب میدن بهتون. همین ایمیل و جواب رو پرینت بگیرین برای تایید مدارک ببرید.
    یکم بیشتر فروم های اپلای رو بخونید اطلاعات بیشتری دستتون میاد این پروسه خیلی روند عادی داره و پیچیده نیست

Junior Member

سلام من ميخوام براي مستر اپلاي كنم، چه مداركي رو نيازه كه تاييديه بگيرم از سفارت؟
    با تشكر فراوان از كمك دوستان

Junior Member

دوستان عزیز برادرم امسال دوم تجربی هست و تیزهوشان میخونه و تمایل داره بره آلمان قبل اینکه سربازی بره.دوستان چکار میتونم برای برادرم انجام بدم؟از کجا شروع کنم؟
    ممنون میشم بگین

Junior Member

سلام
    سوالی که من داشتم اینه که آیا در حین تحصیل هم میشه برای اپلای مقطع مستر اقدام کرد؟ من ترم آخر کارشناسی هستم و حدود 6-7 ماه دیگه درسم تموم میشه .اگه کسی تجربه ای داشته ممنون میشم بگه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط spzahra نمایش پست ها
    سلام
    سوالی که من داشتم اینه که آیا در حین تحصیل هم میشه برای اپلای مقطع مستر اقدام کرد؟ من ترم آخر کارشناسی هستم و حدود 6-7 ماه دیگه درسم تموم میشه .اگه کسی تجربه ای داشته ممنون میشم بگه.
    سلام
    بالقوه میشه. ولی باید با دانشگاهتون مکاتبه کنین قبلش. چون خیلی ها میگن جزو مدارکی که لازم دارن ترجمه ی اصل مدرک کارشناسی هست + ریزنمرات که شما اولی رو ندارین و دومیتون هم کامل نیست. تو این شرایط معمولا اگه شرایطتون خیلی خوب باشه می تونین پذیرش بگیرین. یعنی مثلا معدلتون اگه ۱۸ باشه، خب طرف میگه این اون یه ترم قرار نیست خیلی معدلشو کم کنه. معقوله که واقعا بررسیش کنیم ولی اگه معدلتون ۱۵ باشه، احتمالا کارتون سخت تر میشه. چون آدمای زیادی هستن با شرایط مشابه که مدارکشون هم کامله.
    بعضی ها هم مستقل از اینکه شرایطتون چیه، میگن فقط باید تمام مدارک کامل باشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan3832 نمایش پست ها
    دوستان عزیز برادرم امسال دوم تجربی هست و تیزهوشان میخونه و تمایل داره بره آلمان قبل اینکه سربازی بره.دوستان چکار میتونم برای برادرم انجام بدم؟از کجا شروع کنم؟
    ممنون میشم بگین
    تا جایی که میدونم ایشون باید مستقیم دانشجو بشن (مگر اینکه زیر ۱۸ سال باشن وقتی درسشون) وگرنه باید برن سربازی.
    بنابراین برای اولین قدم باید برای ویزاشون اقدام کنن چون الان وقتا نزدیک دو ساله شدن. یه جوری زمان بندی کنین که اون زمانی که مثلا پنج شیش ماه به شروع کلاساشون هست تو آلمان وقت سفارتشون باشه تقریبا. یعنی مثلا اگر حساب می کنین و می خواین ایشون برای اکتبر ۲۰۲۱ اقدام کنن، یه جوری برای ویزا اقدام کنین که حدود می ۲۰۲۱ وقت ویزاشون بشه. سایت سفارتو چک کنین و ببینین تقریبا باید براشون اقدام کنین.
    آلمانی رو هم همین الان شروع کنن و د اس ها رو قبل از اتمام تحصیلشون بگیرن که مستقیم پذیرش کالج بگیرن و پذیرش کلاس زبان و مشروط و اینا نباشه. تو ایران بهتر می تونن آلمانی یاد بگیرن و هزینه اش هم کمتره.
    ددلاین های کالج ها رو هم نگاه کنن و طوری اقدام کنن که تا زمان وقت مصاحبه ی سفارتشون حتما پذیرششون دستشون باشه چون اگر وقت سفارت رو نرین بعد تایه مدت حق وقت گیری مجدد ندارین و اگر هم بخوان دوباره وقت بگیرن،‌باید دو سال باز تو صف باشن. پس بهتره همه چی رو خیلی با دقت چک کنین و تو زمان مناسبش اقدام کنین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

دوستان من تزم آخر کارشناسی هستم در نتیجع مدرک کارشناسی نئارم که ترجمه کنم و برای پذیرش اقدام کنم . آیا امکان گرفتن پذیرش با ریز نمرات هست ؟؟؟

به دانشگاه ایمیل زدمو پرسسدم ولی هنوز جواب نداده ( تقریبا 5 روز پیش )

ممنون ار پاسخگوییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)