صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: ورزش کردن در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ورزش کردن در آلمان

\مشکلی که برخورده ام
    هنوز خونه پیدا نکرده ام و "آنملدونگ" نکرده ام.

گویا برا باشگاه و ورزش حساب بانکی و آنملدونگ می خواد

کسی راهی نداره که بی اون بشه؟

سلام
    یه دوچرخه داخل آلمان
    بخر
    هم ورزشس
    هم پول تاکسی نمیخواد بدی
    هم تماشا

نقل قول نوشته اصلی توسط Aref_ninja نمایش پست ها
    سلام به همه
    من سوالی داشتم در رابطه با کار اما از نوع دیگه ایی که هرچقدر تو موضوعات گشتم چیزی نبود که مربوط به سوالم بشه یا حداقل من ندیدم.
    گفتم سوالم رو اینجا بپرسم که شاید یکی بتونه راهنماییم کنه.

سوالم در رابطه با احاره یک مکان مناسب برای احداث باشگاه ورزش رزمی هستش( مثلا زیر زمین های مناسب اینکار )
    اینطور بگم که من مدرگ مربیگری بین المللی یکی از رشته های ورزشی رزمی رو دارم و میخوام از طریق ویزای ورزشکاری اقدام به مهاجرت به آلمان بکنم. (شهر برلین)
    اما سوالاتی تو ذهنم هست اینکه هزینه های اجاره ی یه جای مناسب برای اینکار چقدره؟
    یا گرفتن یک سانس توی سالن های ورزشی هزینش چقدره؟
    شهریه ی رشته های ورزشی برای کسایی که آموزش میبینن ماهانه چند یورو هستش؟
    آیا با اینکار میشه جوابگوی هزینه های زندگی یه خانواده ی 2 نفره تو برلین رو داد؟
    و ...

اگر کسی هر اطلاعاتی داره که فکر میکنه بدرد من میخوره ممنون میشم که کمکم کنه.
    تو المان ببینین ورزش جایگاه خیلی بالایی داره. هر شرکتی حداقل ماهی چند ساعت به کارمندش مرخصی ورزشی میده. اما باشگاه تجربه محلی زیادی میخواد. باشگاه یک نوع خودکارفرمایی حساب میشه که یکم باید با حساب کتاب اشنا باشین یا سالی تقریبا دو سه هزار یورو به یه شرکت حسابداری بدین که کارهای مالی باشگاه رو براتون انجام بدن. نمیدونم دستمزد شرکتای حسابداری چقدره. ولی حساب کتاب باید داشته باشین و باید دقیق و مستند باشه.
    خیلی از شرکتا تقریبا میتونم بگم ۱۰۰ درصد کارفرماها هر ساله تقریبا هفتاد تا صد درصد هزینه کلی عضویت یه باشگاه ورزشی رو پرداخت میکنن.
    برا همین مشکلی درابطه با درامد نخواهید داشت. خیلیا هستن عضویت باشگاه رو میگیرن ولی شاید سالی پنج بارم نیان که خودم یکی از همین افرادم. چون کارفرمام پولشو میده و از جیب خودم خرج نمیشه. کارفرمام این پولو از مالیات کارفرمایی کم میکنه.
    اجاره ها به صورت سالانه و متر مربع ارزشگذاری میشن. مثلا میتونم بگم اگه یه زیرزمین دویست متری رو اجاره کنین تو محله ی نسبتا مرکزی اخن که نزدیک اتوبوس و تو صد متری ایستگاه راه اهن باشه اجاره تقریبا ۱۰۰تا ۱۵۰ یورو به ازای هر متر در یک ساله. سالنهای ورزشی خیلی شلوغه و اصولا کسی که باشگاه میزنه اصلا دنبال سالنهای ورزشی نمیره.
    اینجا به صورت دوره ایی هست. مثلا یک استاد میتونه تقریبا پنج دوره جداگانه رو تمرین بده. هزینه یه دوره که معمولا پنج ماهه ۱۵۰ یورو هستش به ازای هر عضو. این هزینه ی متوسطه. باشگاهایی هستن ارزونتر یا گرونتره.
    بعدش درامدهای جانبی هستش که خودم اشنایی چندانی ندارم ولی مثلا شهرداری ها یا کرایزها به ازای هر عضو به باشگاه ها کمک میکنه چون حتی تو المان خیلی از باشگاه ها اگه بخوان تنها حق عضویت بگیرن سود نمیکنن هیچی بلکه کلی ضرر میکنن. یا اسپانسرها که بگردین و خیلیا با کمال میل قبول میکنن اسپانسر بشن که شخص باید مدیریت مسابقات رو از قبل بلد باشه که بتونه مسابقات محلی برگزار کنه
    ببینین تو المان درامد یه باشگاه صرفا از عضویت نیستش. چون هزینه سالانه ی یه باشگاه تو یک سال حدودا ۳۰۰۰۰ یورو میشه. همه هزینه ها رو حساب کنی حالا اقساط وام رو حساب نمیکنم چون نمیدونم شما سرمایه رو دارین یا نه.
    وقتی میگیم دو نفر بالغ یعنی درامد دوتاشون باید حدودا شصت هزار یورو باشه که یه درامد معمولیه.
    اگه فرض بگیریم شما بتونی هر تو یه دوره پنج گروه جدا ثبت نام کنی و هر گروه ۲۵ عضو داشته باشه و به ازای هر نفرم ۱۵۰ یورو حق عضویت بگیری جمعا تو یک سال که دو دوره میشه حدودا ۳۷۵۰۰ یورو. این میشه درامد ازحق عضویت اگه یه نفر استاد داشته باشیم. در واقع سالی ۷۵۰۰ یورو براتون میمونه که تمام درامدتونه از حق عضویت. که این مقدار جوابگوی زندگی حتی یک نفر رو نمیده به نظر من.
    در حالی که شما برین خیابون جارو بزنی سالی ۲۰۰۰۰ یورو درامدتونه. برا همینه که اینجا نقش کرایزها یا شهرداریها میاد وسط که تجربه و اشنایی با سیستم میاد وسط. اینجا هست که شما پلن و لیست اعضا و باقی اسناد رو میبری شهرداری و یه درخواست کمک هزینه میدی. نمیدونم چقدر کمک هزینه میده ولی به قدری هست که طرف باشگاه رو نبنده . چون شما قراره درامد داشته باشی و باشگاه پابرجا بمونه. بعدم اسپانسری هستش که شما بعد یک دوره میایی یه مسابقه بین اعضا میزاری و این طرح رو میبری پیش اسپانسرای محلی و کمک هزینه های دیگه از اسپانسر جذب میکنی تا هزینه های مسابقه و باقی هزینه های باشگاه در بیاد. که درامدهای باشگاه حساب میشه. وقتی میگیم باقی هزینه های باشگاه دستمزد خودتون هم هست. چون قرار نیست شما مجانی برا کسی کار کنی. حق شماست که ساعتی ۱۵ یورو دستمزد خودتون رو حساب کنین و بر اساس اون برا خودتون دستمزد رد کنین. برا همین شما سالی ۳۰۰۰۰ هزار یورو هزینه خود باشگاه و سالی حدودا ۴۰۰۰۰ یورو دستمزد خودتون اگه خودتون تنهایی باشگاه رو اداره کنین و دو سه هزار یورو یه شرکت حسابداری میشه هزینه های کلی شما. یعنی درامدتون از باشگاه باید حداقل سالی ۷۵ هزار یورو درامد کلی تون باشه. حالا اگه دو نفر باشین سالی چهل هزار بیشتر باید در بیارین و نفر دوم یعنی شیفتهای بیشتر عضو بیشتر و در نتیجه درامد بیشتر و به همون نسبت مکانی بزرگتر و در نتیجه اجاره و باقی هزینه های بیشتری رو میطلبه. در واقع باشگاه های اینجا تقریبا اینطوری میچرخه. و در واقع اگه برا اومدن میخوایین باشگاه بزنین و با سرمایه خودتون بخوایین باشگاه بزنین خوبه. سختی های خودشو داره. اما به یک اشنا نیاز دارین که با بروکراسی های اداری و این چیزا اشنا باشه. زحمت بیشتر در نتیجه ثمره بیشتری داره. باشگاهایی هستن که درامد اسپانسری شون تو مسابقات به سالی یک میلیون یورو میرسه. این باشگاه ها که شاید اسمشونم نشنیدم اولش با همون ماهی سه هزار یورو سختی کشیدن و بعدم به امروزه رسیدن. مخصوصا بین جامعه مهاجرین که باشگاه و ورزش رزمی طرفدارای خاص خودشو داره و میتوم بگم اینده روشنی داره.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)