صفحه 6 از 30 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 294

موضوع: آرشیو شده : اقامت دائم استرالیا بعد از تحصیل ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن اقامت دائم استرالیا بعد از تحصیل

سلام دوستان.برای من سوالی پیش اومده بود فروم رو مطالعه کردم.خواستم ببینم نتیجه ای که گرفتم درسته یا نه!***2 سال ویزای تحصیلی در رشته مورد نیاز اونجا،PR می گیری،بعد از 4 سال اقامت دایم میشه citizenship شد***یعنی پروسه citizenshipi 6 سال طول می کشه؟
    2)اگه 2 سال مستر و بعدش 4 سال phd اونجا بخونی،اونوقت خود به خود سیتیزن میشی؟
    ممنون میشم شفاف توضیح بدین

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esoli نمایش پست ها
    سلام دوستان.برای من سوالی پیش اومده بود فروم رو مطالعه کردم.خواستم ببینم نتیجه ای که گرفتم درسته یا نه!***2 سال ویزای تحصیلی در رشته مورد نیاز اونجا،PR می گیری،بعد از 4 سال اقامت دایم میشه citizenship شد***یعنی پروسه citizenshipi 6 سال طول می کشه؟
    2)اگه 2 سال مستر و بعدش 4 سال phd اونجا بخونی،اونوقت خود به خود سیتیزن میشی؟
    ممنون میشم شفاف توضیح بدین
    برای سیتیزن شدن باید چهار سال استرالیا باشید (البته تا اونجا که یادمه از چهار سال حداکثر یه سال میتونید در خارج از خاک استرایا اقامت داشته باشید).
    تحصیل جزو اون چهار سال محسوب میشه .... پس دوسال بعد از تحصیل میتینید سیتیزن شید (ابته اگه بتونید بلافاصله PR بگیرید) ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    برای سیتیزن شدن باید چهار سال استرالیا باشید (البته تا اونجا که یادمه از چهار سال حداکثر یه سال میتونید در خارج از خاک استرایا اقامت داشته باشید).
    تحصیل جزو اون چهار سال محسوب میشه .... پس دوسال بعد از تحصیل میتینید سیتیزن شید (ابته اگه بتونید بلافاصله PR بگیرید) ....
    دوست عزیز فکر کنم برای سیتیزن شدن 4 سال بعد از PR شدن امکان پذیر باشه.از دوستان دیگه
    که آشنا لر هستند به این مسائل میشه راهنمایی کنید!من به طور شفاف جواب سوال بالام رو نگرفتم.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

دوست عزیز فکر کنم برای سیتیزن شدن 4 سال بعد از PR شدن امکان پذیر باشه.از دوستان دیگه
    که آشنا لر هستند به این مسائل میشه راهنمایی کنید!من به طور شفاف جواب سوال بالام رو نگرفتم.
    شما دو سال تمام وقت در خاک استرالیا واسه تحصیل تشریف دارید !!
    با کسی که به عنوان مهاجرت شغلی میاد اونجا فرق دارید .
    دولت استرالیا این رو به عنوان مزیت تحصیل در این کشور در نظر گرفته .
    میتونید با DIAC در این زمینه مکاتبه کنید ..

لطفا اگر کسی غیر از این شنیده ما رو هم در جریان بذاره
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR نمایش پست ها
    شما دو سال تمام وقت در خاک استرالیا واسه تحصیل تشریف دارید !!
    با کسی که به عنوان مهاجرت شغلی میاد اونجا فرق دارید .
    دولت استرالیا این رو به عنوان مزیت تحصیل در این کشور در نظر گرفته .
    میتونید با DIAC در این زمینه مکاتبه کنید ..

لطفا اگر کسی غیر از این شنیده ما رو هم در جریان بذاره

The residence requirement is based on the time you have lived in Australia and the time you have spent outside Australia.

If you became a permanent resident before 1 July 2007, and apply on or before 30 June 2010, you must:

have been living in Australia for two years as a permanent resident in the five years immediately before applying, including one year in the two years immediately before applying.
    If you became a permanent resident on or after 1 July 2007 you must:

have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying, including one year as a permanent resident, and

not have been absent from Australia for more than one year, including no more than 90 days in the year before applying.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط brown horse نمایش پست ها

The residence requirement is based on the time you have lived in Australia and the time you have spent outside Australia.

If you became a permanent resident before 1 July 2007, and apply on or before 30 June 2010, you must:

have been living in Australia for two years as a permanent resident in the five years immediately before applying, including one year in the two years immediately before applying.
    If you became a permanent resident on or after 1 July 2007 you must:

have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying, including one year as a permanent resident, and

not have been absent from Australia for more than one year, including no more than 90 days in the year before applying.

ممنون از پاسخ دقیقتون

همونطور که نوشته شده واسه کسانی که بعد از ۲۰۰۷ به اصطلاح PR میشن باید :
    have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying, including one year as a permanent resident,
    ممنون

Junior Member

پس شد همون که فکر می کردم یعنی 2 سال ویزا تحصیلی->اقامت دائم->بعد از 4 سال امکان سیتیزن شدن هست=>پروسه 6 سال میشه.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پس شد همون که فکر می کردم یعنی 2 سال ویزا تحصیلی->اقامت دائم->بعد از 4 سال امکان سیتیزن شدن هست=>پروسه 6 سال میشه.
    والا چه عرض کنم !!
    ضمن ابراز شگفتی از نتیجه نهایی توسط شما فکر کنم با یه وکیل مهاجرتی خبره صحبت کنید بهتره ....
    برداشت بنده و سوالاتی که قبلا از DIAC پرسیده بودم اینه که پروسه ۴ ساله کلا ... که دو سال تحصیل شما همون دو سال اول این مدت حساب میشه (یعنی کل پروسه = ۴ سال ).

مجددا این تکه از متن رو عینا کپی میکنم :
    have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying, including one year as a permanent resident

همونطور که مینید نوشته including one year as a permanent resident

نه four year as a PR .... حالا دیگه برداشت مفهوم با شماست.

برای اطمینان بیشتر از وکیل بپرسید
    ویرایش توسط vahidR : November 2nd, 2009 در ساعت 04:08 AM
    ممنون

یک سوال اینجا مطرح میشه:دوستانی که می خوان از داخل خاک بعد از تحصیل اقدام کنن برای مهاجرت که یعنی درواقع onshoreمیشه میتونن استرالیا رو بعد از درخواست دادن ترک کنن و وقتی اقامت اومد برگردن؟مثلا تو این مدت برن سربازی؟
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

Junior Member

• این در جواب بحث سیتیزن شدن است و ربطی به موضوع تاپیک ندارد

• have been living in Australia on a valid Australian visa for four years immediately before applying, including one year as a permanent resident, and
    • not have been absent from Australia for more than one year, including no more than 90 days in the year before applying.

توجه کنید:شما باید 4 سال در استرالیا با ویزای معتبر زندگی کرده باشید بلافاصله قبل از اینکه درخواست بدید,که یک سال آن باید اقامت دائم PR باشد,و بیش از تر 1 سال غیبت نداشته باشید و در سال آخر نباید 90 روز بیشتر غیبت داشته باشید.

تفسیر بنده:
    1-شما باید 4 سال با هرگونه ویزای معتبر ((ویزای دانشجویی معتبر است)) در استرالیا اقامت داشته باشید.
    2-اگر منظورش از ویزای معتبر همون PR بود دوباره نمی گفت که از 4 سال 1 سالش باید ویزای PR داشته باشید.
    3-شما باید حتما یک سال اقامت دائم PR داشته باشید.((4 سال تحصیل با ویزای دانشجویی منجر به سیتزن شدن نمی شود))
    4-در آن 4 سال می توانید 1 سال غیبت کنید.
    5-در سال آخر حق غیبت بیشتر از 90 روز را ندارید.

نتیجه کلی: 2سال تحصیل با ویزای دانشجویی + 1سال اقامت دائم + شرایط دیگر ((اعم از 90 روز در سال آخر و ....))= سیتیزن شیپی= داشتن پاسپورت استرالیایی

فکر نکنم دیگه ابهامی مونده باشه

منبع:http://www.citizenship.gov.au/applyi...al_app_process
    ویرایش توسط ramin_s : November 2nd, 2009 در ساعت 11:08 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)