صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42

موضوع: شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شود)

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شود)

کاربر گرامی

در این تاپیک اطلاعات رزومه ی خویش را وارد نمایید تا دوستانی که در این مورد تجربه دارند شانس شما برای گرفتن پذیرش را ارزیابی نمایند. توجه داشته باشید برای گرفتن پذیرش از کانادا زبان و معدل از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اطلاعات لازم :

بهترین نمره ی زبان :
    ریز نمرات:
    معدل 4 سال اخر بصورت جداگانه:
    آخرین نمره ی رسمی( ترم اول یا دوم در کارنامه از 20 نمره) در دروس زیر:
    ریاضی:
    فیزیک:
    شیمی:
    زیست:
    زبان انگلیسی:

نمره ی آزمون SATII، ACT،SAT یا هر آزمون قابل قبول دیگر:
    سابقه ی کارهای فوق برنامه و پژوهشی:
    دانشگاه ها و رشته های مورد نظر:
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شو

بهترین نمره ی زبان :20
    ریز نمرات:اکثرا بالای 19 فعلا ندارمشون
    معدل 4 سال اخر بصورت جداگانه:19.50 19.67 19.70 پیش دانشگاهی هنوز نیستم ولی احتمالا 19 به بالا
    ریاضی:20
    فیزیک:20
    شیمی:19
    زیست:20
    زبان انگلیسی:19
    نمره ی آزمون SATII، ACT،SAT یا هر آزمون قابل قبول دیگر:ندادم ولی 80٪ نمره
    سابقه ی کارهای فوق برنامه و پژوهشی:المپیاد فیزیک
    University of Toronto-University of British Columbia رشته ی فیزیک نظری

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شو

درود
    برای رشته ی پزشکی فاند میدن؟ میشه گرفت؟
    من فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم
    مقاله هم دارم،تافلم دارم میگیرم،یعنی دارم ولی میخوام با نمره ی بالای صد بگیرم،تو ایران عزیز خودمون کسایی که کارشناسی ارشد دارنو نمیزارن واسه پزشکی اکنکور بدن یا ثبت نام کنند مگه اینکه برن پردیس.
    به این هموطن خودتون کمک کنید
    سپاسگذارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrokhparsi نمایش پست ها
    درود
    برای رشته ی پزشکی فاند میدن؟ میشه گرفت؟
    من فوق لیسانس مهندسی شیمی دارم
    مقاله هم دارم،تافلم دارم میگیرم،یعنی دارم ولی میخوام با نمره ی بالای صد بگیرم،تو ایران عزیز خودمون کسایی که کارشناسی ارشد دارنو نمیزارن واسه پزشکی اکنکور بدن یا ثبت نام کنند مگه اینکه برن پردیس.
    به این هموطن خودتون کمک کنید
    سپاسگذارم
    فاندی در کار نیست و بعنوان دانشجوی بین المللی هم شانس پذیرش پزشکی از کانادا بسیار بسیار پایین است. قسمت اعظم ظرفیت دانشکده های پزشکی در کانادا محدود به داوطلبان کانادایی یا دارندگان اقامت دائم است و برای همان ظرفیت هم رقابت بالاست.

با سلام به دوستان

بهترین نمره ی زبان : 20
    ریز نمرات:
    تقریبا همش بالای 19(به جز یکی دوتا)
    سال اول:19.76 سال دوم:19.50 سال سوم فعلا نوبت اول:19.46
    ریاضی:
    19.5
    فیزیک:
    19.5 یا 19.75
    شیمی:
    18(بالا میارمش مشکلی نداره برای نوبت دوم)
    زیست:
    19.5
    زبان انگلیسی:
    20

ندارم ولی میتونم نمره خوبی رو کسب کنم.
    Mcgill یا امثال دیگر ---- پزشکی

من الان سوم تجربی هستم دبیرستان سمپاد...
    شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟؟؟ اگه آره شانسی برای گرفتن فاندم دارم؟؟؟

خیلی ممنونم.
    ..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moonga1997 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

بهترین نمره ی زبان : 20
    ریز نمرات:
    تقریبا همش بالای 19(به جز یکی دوتا)
    سال اول:19.76 سال دوم:19.50 سال سوم فعلا نوبت اول:19.46
    ریاضی:
    19.5
    فیزیک:
    19.5 یا 19.75
    شیمی:
    18(بالا میارمش مشکلی نداره برای نوبت دوم)
    زیست:
    19.5
    زبان انگلیسی:
    20

ندارم ولی میتونم نمره خوبی رو کسب کنم.
    Mcgill یا امثال دیگر ---- پزشکی

من الان سوم تجربی هستم دبیرستان سمپاد...
    شانسی برای گرفتن پذیرش دارم؟؟؟ اگه آره شانسی برای گرفتن فاندم دارم؟؟؟

خیلی ممنونم.
    ..
    پزشکی در کانادا از بعد از لیسانس شروع میشه. ولی برای لیسانس احتمالا در رشته های علوم پایه مثل بیولوژی و مانند آنها میتونید پذیرش بگیرید. باید نمره آیلتس یا نافل داشته باشید.
    پذیرش لیسانس مک گیل سخت است ولی تورنتو را احتمالا راحت میتوانید بگیرید. البته اگر بعدا میخواهید پزشکی بخوانید مک گیل انتخاب بهتری است.
    این را هم بخاطر داشته باشید که شهریه مقطع لیسانس در کانادا برای دانشجویان اینترنشنال خیلی بالاست (در مک گیل و تورنتو در حد 30-35 هزار دلار در سال). اسکالرشیپ هم بتوانید بگیرید حداکثر 5-6 هزار دلار در سال را پوشش میدهد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    پزشکی در کانادا از بعد از لیسانس شروع میشه. ولی برای لیسانس احتمالا در رشته های علوم پایه مثل بیولوژی و مانند آنها میتونید پذیرش بگیرید. باید نمره آیلتس یا نافل داشته باشید.
    پذیرش لیسانس مک گیل سخت است ولی تورنتو را احتمالا راحت میتوانید بگیرید. البته اگر بعدا میخواهید پزشکی بخوانید مک گیل انتخاب بهتری است.
    این را هم بخاطر داشته باشید که شهریه مقطع لیسانس در کانادا برای دانشجویان اینترنشنال خیلی بالاست (در مک گیل و تورنتو در حد 30-35 هزار دلار در سال). اسکالرشیپ هم بتوانید بگیرید حداکثر 5-6 هزار دلار در سال را پوشش میدهد.
    ممنون بابت جوابتون

اگه برای رشته های مهندسی اپلای کنم، لازمه دیپلم ریاضی داشته باشم یا با دیپلم تجربی هم میشه؟؟؟
    احتمال پذیرش و فاند در اون صورت چقدر هستش؟مثلا برای UBC یا امثال دیگر...

ApplyAbroad Guru

ممنون بابت جوابتون

اگه برای رشته های مهندسی اپلای کنم، لازمه دیپلم ریاضی داشته باشم یا با دیپلم تجربی هم میشه؟؟؟
    احتمال پذیرش و فاند در اون صورت چقدر هستش؟مثلا برای UBC یا امثال دیگر...
    به نوع دیپلم تون کاری ندارند ولی ممکنه مجبور شوید چند درس تکمیلی بگذرانید. این را هم در نظر داشته باشید که بیشتر دانشگاههای کانادا برای پذیرش لیسانس گذراندن پیش دانشگاهی ایران را میخواهند.

فاندهای لیسانس از نوع اسکالرشیپ و برای همه رشته ها مبالغش معمولا پایین است. (در حد دو سه هزار دلار در سال). بیشترین مبلغی که من دیده ام Major scholarship های مک گیل هستند که مبلغشان ده هزار دلار در سال است و برای اقدام برای آنها باید معدل کلاس 11 و 12 (که فکر کنم سوم و پیش دانشگاهی ایران بشود) بالای 94% باشد. حتی یک چنین اسکالرشیپ عمده ای هم فقط بخشی از مخارج تان را پوشش خواهد داد. روی وب سایت هر دانشگاه اسکالرشیپ های موجود برای دوره های لیسانس را چک کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به نوع دیپلم تون کاری ندارند ولی ممکنه مجبور شوید چند درس تکمیلی بگذرانید. این را هم در نظر داشته باشید که بیشتر دانشگاههای کانادا برای پذیرش لیسانس گذراندن پیش دانشگاهی ایران را میخواهند.

فاندهای لیسانس از نوع اسکالرشیپ و برای همه رشته ها مبالغش معمولا پایین است. (در حد دو سه هزار دلار در سال). بیشترین مبلغی که من دیده ام Major scholarship های مک گیل هستند که مبلغشان ده هزار دلار در سال است و برای اقدام برای آنها باید معدل کلاس 11 و 12 (که فکر کنم سوم و پیش دانشگاهی ایران بشود) بالای 94% باشد. حتی یک چنین اسکالرشیپ عمده ای هم فقط بخشی از مخارج تان را پوشش خواهد داد. روی وب سایت هر دانشگاه اسکالرشیپ های موجود برای دوره های لیسانس را چک کنید.

خیلی ممنونم...
    اقدام پذیرش برای آمریکا راحت تره؟؟؟چه در مهندسی چه در پزشکی؟؟؟مساله فاند گرفتن در آمریکا راحت تر از کانادا هستش؟؟؟شانس من برای آمریکا چطوره؟؟
    و اینکه در آمریکا هم به نوع دیپلم کاری ندارند و باید پیش دانشگاهی رو هم مثل کانادا گذروند؟؟

ApplyAbroad Guru

خیلی ممنونم...
    اقدام پذیرش برای آمریکا راحت تره؟؟؟چه در مهندسی چه در پزشکی؟؟؟مساله فاند گرفتن در آمریکا راحت تر از کانادا هستش؟؟؟شانس من برای آمریکا چطوره؟؟
    و اینکه در آمریکا هم به نوع دیپلم کاری ندارند و باید پیش دانشگاهی رو هم مثل کانادا گذروند؟؟
    مقررات هر دانشگاهی فرق میکنه. برای امریکا تاپیک undergraduate admissions در تالار امریکا را نگاه کنید.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)