صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42

موضوع: شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شود)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط saratrkn نمایش پست ها
    اطلاعات مورد نیاز
    بهترین نمره ی زبان : 20
    ریز نمرات
    معدل سال اول:19.93
    سال دوم:20
    سال سوم : 19.97
    سال چهارم هنوز شروع نکردم
    آخرین نمره ی رسمی
    ریاضی:20
    فیزیک:20
    شیمی:19.50
    زیست:20
    زبان انگلیسی:20
    نمره ی آزمون SAT ACT SATII یا هر آزمون قابل قبول دیگر : هنوز ندارم
    سابقه کارها ی فوق برنامه و پژوهشی :
    دانشگاه های مورد نظر: McGill یا هر دانشگاه پزشکی معتبر دیگر

میشه چند تا دانشگاه پزشکی خوب با فاندخوب معرفی کنید?
    دانشگاههای کانادا برای پزشکی از بعد از لیسانس میگیرند نه دیپلم، و بیشترشان هم دانشجوی بین المللی قبول نمیکنند. برای تحصیل پزشکی دنبال کشور دیگری باشید. پزشکی هم فاند نداره.

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شود)

سلام. من یه کم کیسم خاصه.
    دبیرستان و پیش دانشگاهیم رو با نمرات و معدل خوب پاس کردم (ریاضی فیزیک) خب؟؟؟
    لیسانس مهندسی مکانیک تو دانشگاه سراسری قبول شدم و ناگهان به علت پاره ای مشکلات (شما فرض کنید مشکلات مالی خانواده) تحصیلم به بحران خورد....خلاصه اینکه بعد از ۸ سال!!!! لیسانسم رو با معدل ۱۲/۵ به زور تموم کردم... دو سال آخر تحصیلم تو لیسانس برای جبران مافات شروع کردم به یه سری کارهای پژوهشی و در نتیجه یه مقاله ی ISI و دو_سه تا مقاله ی کنفرانسی داخلی و بین المللی منتشر کردم. (خداییش تا بحال چنین موردی دیده بودین؟...)
    در مرحله ی بعدی کنکور ارشد رو ترکوندم و با رتبه ی زیر ۱۰۰ تو رشته ی مهندسی هوافضا در دانشگاه تهران قبول شدم و اینبار خیلی نرمال با معدل ۱۶/۹۳ مدرک ارشدم رو گرفتم و رفتم سربازی و الآن دو ساله که دارم تو صنعت به عنوان مهندس مکانیک کار میکنم.
    حالا...سوال من اینه:
    با معدل پایینی که تو لیسانسم دارم و البته مدت زمان طولانی تحصیلم در لیسانس احتمال اینکه بتونم واسه مستر از یه دانشگاهی پذیرش بگیرم کمه.
    از طرفی با توجه به رقابت شدیدی که تو گرفتن پذیرش تو مقطع phd هست خودم میدونم که شانس پذیرش گرفتنم تو دکترا هم خیلی کمه ( یادم رفت بگم نمره ی آیلتسم هم کافیه: ۶.۵ اورآل)
    به سرم زده با مدرک پیش دانشگاهی و دیپلمم از اول برای لیسانس تو کانادا اقدام کنم. پولش رو هم دارم. نگران نباشین.
    ۱_ آیا به نظر شما دوستان میتونم پذیرش بگیرم تو لیسانس؟ (رشته ی مکانیک یا هوافضا یا اصلا نرم افزار و آی تی)
    ۲_ آیا با این وصف حال پس از گرفتن پذیرش تو گرفتن ویزا مشکلی برام پیش نمیاد؟
    ممنون میشم با دقت تجربیاتتون رو برام بیان کنید. هدفم کلا موندگار شدن تو کانادا بعد از تحصیله.
    تشکر.

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش در دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس (لطفا طبق فرمت اطلاعات داده شو

با سلام
    بهترين نمره زبان : ١٩/٥
    ريز نمرات : همه نمره هام بالاي ١٦ هست
    معدل ٤ سال اخر بصورت جداگانه : سال اول ١٩/١٥ - سال دوم ١٨/٩١ - سال سوم ١٧/١٧ سال چهارم رياضي فيزيك : ١٥/٨٠
    اخرين نمرات رسمي در دروس زير :
    ديفرانسيل ١٢/٥
    هندسه ١٧
    گسسته ١٧/٥
    فيزيك ١٤/٥
    شيمي ٢٠
    زبان ١٥/٢٥
    نمره ازمون ايلس : ٧
    سابقه ي كار فوق برنامه و پژوهشي : حمايت از كودكان كار
    دانشگاه و رشته هاي مورد نظر : در رشته ي كامپيوتر علاقه دارم ادامه تحصيل بدم در يكي از كالج هاي كانادا
    ممنون ميشم اگه بگين كه من ميتونم با اين نمرات از يكي از كالج هاي كانادا پذيرش بگيرم يا نه ؟؟؟
    با تشكر

Junior Member

سلام وقتتون بخیر

🔹بهترین نمره زبان:۱۹
    🔹ریز نمرات:همگی بالای۱۷هستند.
    (درواقع همگی بالای ۱۷هستند)
    🔹معدل:همه ی سال ها یامعدلم ۱۹وخورده ای بوده یا۱۸.۹۷
    🔹پیش دانشگاهی معدلم۱۶وخورده ای شد.
    🔹مدرک ایلتس:ریدینگ:۶ اسپیکینگ:۶
    لیسنینگ:۶ رایتینگ:۶ اور:۶
    🔸مایلم پزشکی بخونم در کبک
    ومدارکم رو برای دانشگاه های مک گیل وکنکوردیا
    برای یک سری از رشته های ساینس ارسال کردم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوي سال اخر علوم ازمايشگاهي دانشگاه علوم پزشكي شاه

بهترین نمره ی زبان :20
    ریز نمرات:اکثرا بالای 18
    معدل 4 سال اخر بصورت جداگانه:19.50 19.67 19.70 پیش دانشگاهیي 19.34 بالا
    آخرین نمره ی رسمی( ترم اول یا دوم در کارنامه از 20 نمره) در دروس زیر:
    ریاضی:19
    فیزیک:19
    شیمی:19
    زیست:18.5
    زبان انگلیسی:19
    نمره اي : IELTS 6.5
    من ديپلم را در سال 2014 گرفتم الان دانشجوي ليسانس علوم ازمايشگاهي هستم مي توانم براي مقطع ليسانس رشته هاي كامپيوتر يا حسابداري پذيرش از كانادا بگيرم؟
    با تشكر

Junior Member

سلام دوستان اطلاع دارند که میشه مدرک فوق دیپلم رو ارایه داد به جای مدرک دیپلم؟

Junior Member

با سلام
    بنده دانشجوی ترم 2 دانشگاه تهران هستم، رشته ی مهنندسی کامپیوتر، به خاطر کرونا این ترمم شاید یکم بد بشه معدلم،
    میخواستم برا کانادا اپلای کنم، خودم بچه که بودم چند سالی اونجا تحصیل کردم و حتی ویزا دارم (سیتیزن هستم) و زبانم هم خیلی خوبه (نیتیو اسپیکر محسوب میشم)
    میخواستم بدونم شرایط معدل برای مقطع فوق برا من چجوری میشه؟
    و اینکه شانس پذیرش دارم؟ اقدامات لازم چیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sadra15 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده دانشجوی ترم 2 دانشگاه تهران هستم، رشته ی مهنندسی کامپیوتر، به خاطر کرونا این ترمم شاید یکم بد بشه معدلم،
    میخواستم برا کانادا اپلای کنم، خودم بچه که بودم چند سالی اونجا تحصیل کردم و حتی ویزا دارم (سیتیزن هستم) و زبانم هم خیلی خوبه (نیتیو اسپیکر محسوب میشم)
    میخواستم بدونم شرایط معدل برای مقطع فوق برا من چجوری میشه؟
    و اینکه شانس پذیرش دارم؟ اقدامات لازم چیه؟

معدل دیپلم تون چیه؟ نمره زبان هم لازم دارید.

Junior Member

سلام.
    من ترم چهار علوم کامپیوتر علوم تحقیقات می خونم. معدل کلم تا این ترم 16.28 بوده.
    معدل کل دیپلم هم: 18.39
    معدل هر سه سال دبیرستانم هم به ترتیب از اول تا سوم: 19.07 - 18.05 - 18.10
    معدل پیش دانشگاهیم کم شد متاسفانه یه خرده: 12.69

دارم آیلتس می خونم و چون زبانم خوبه حداقل 6.5 میارم به نظر خودم.
    رشته م ریاضی-فیزیک بوده و خیلی هم به برنامه نویسی و علوم کامپیوتر علاقه دارم.
    یک دوره چندماهه کارآموزی کردم در یک شرکت معتبر آی-تی در ایران در یک پوزیشن مرتبط با رشته م در طول همین چهار ترم دانشگاهم.
    قصدم انصراف از رشته م در ایران و گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس رشته علوم کامپیوتره. و هزینه های تحصیل و زندگی رو هم در طول لیسانس می تونم بدم، اما بعدش باید کار پیدا کنم و می خوام بعد از اتمام تحصیل اقامت بگیرم از همین طریق. البته اگر بشه واحد هایی که اینجا خوندم رو تطبیق بدم و ادامه ش رو در کانادا بخونم بهتره اما اگر نشه هم اشکالی نداره، انصراف میدم. امکانش هست این کار که تطبیق بدم؟
    ...
    حالا شانس گرفتن پذیرشم در دانشگاه های تاپ کانادا، دانشگاه های متوسط، و دانشگاه های سطح پایین به ترتیب به چه صورته؟
    و اینکه حتی اگر پذیرش بگیرم آیا شانس گرفتن ویزا دارم؟
    و چه چیز هایی می تونه شانس منو در روند گرفتن پذیرش و ویزا بیشتر بکنه با شرایطی که توضیح دادم؟

یه خرده عجله دارم و ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره در اختیارم بذاره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hfsuny نمایش پست ها
    سلام.
    من ترم چهار علوم کامپیوتر علوم تحقیقات می خونم. معدل کلم تا این ترم 16.28 بوده.
    معدل کل دیپلم هم: 18.39
    معدل هر سه سال دبیرستانم هم به ترتیب از اول تا سوم: 19.07 - 18.05 - 18.10
    معدل پیش دانشگاهیم کم شد متاسفانه یه خرده: 12.69

دارم آیلتس می خونم و چون زبانم خوبه حداقل 6.5 میارم به نظر خودم.
    رشته م ریاضی-فیزیک بوده و خیلی هم به برنامه نویسی و علوم کامپیوتر علاقه دارم.
    یک دوره چندماهه کارآموزی کردم در یک شرکت معتبر آی-تی در ایران در یک پوزیشن مرتبط با رشته م در طول همین چهار ترم دانشگاهم.
    قصدم انصراف از رشته م در ایران و گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس رشته علوم کامپیوتره. و هزینه های تحصیل و زندگی رو هم در طول لیسانس می تونم بدم، اما بعدش باید کار پیدا کنم و می خوام بعد از اتمام تحصیل اقامت بگیرم از همین طریق. البته اگر بشه واحد هایی که اینجا خوندم رو تطبیق بدم و ادامه ش رو در کانادا بخونم بهتره اما اگر نشه هم اشکالی نداره، انصراف میدم. امکانش هست این کار که تطبیق بدم؟
    ...
    حالا شانس گرفتن پذیرشم در دانشگاه های تاپ کانادا، دانشگاه های متوسط، و دانشگاه های سطح پایین به ترتیب به چه صورته؟
    و اینکه حتی اگر پذیرش بگیرم آیا شانس گرفتن ویزا دارم؟
    و چه چیز هایی می تونه شانس منو در روند گرفتن پذیرش و ویزا بیشتر بکنه با شرایطی که توضیح دادم؟

یه خرده عجله دارم و ممنون میشم اگر کسی تجربه ای داره در اختیارم بذاره.
    کسی تجربه ای در این زمینه نداشت؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)