صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن در دانشگاه های آمریکا و کانادا (مقطع لیسانس)

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن در دانشگاه های آمریکا و کانادا (مقطع لیسانس)

سلام

در این تاپیک به بررسی مدارکی می پردازیم که برای اپلای کردن در دانشگاه های آمریکا و کانادا جزء ضروریات هست. همچنین هر سوالی که در مورد آماده سازی این مدارک ممکن است پیش بیاید در این تاپیک پرسیده می شود. لطفا اگر جواب سوالتان را در این تاپیک نیافتید و از طریق دیگر به جواب رسیدید با توجه به اینکه اطلاعات در مقطع لیسانس خیلی کم است، پاسخی که یافته اید را در این تاپیک و در جواب سوال خودتان به اشتراک بگذارید تا دوستان بعد از شما منبعی از اطلاعات برای استفاده داشته باشند.

ممنون
    سایمون
    ویرایش توسط Mechatronic : August 13th, 2014 در ساعت 10:17 PM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن در دانشگاه های آمریکا و کانادا (مقطع لیسانس)

بابا الان سال 2015 هست. تا الان حتما یه نفر از اعضای این فروم تونسته تو یکی از دانشگاهای آمریکا برا لیسانس قبول شه. لطف کنه به صورت خلاصه بگه چی کار کرده که ما استفاده کنیم.
    منم هر جا می رم یه حرفیه. مثلا الان دارم با common app صحبت می کنم، که انگار اصلا ترجمه مدارک رو لازم نداره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن در دانشگاه های آمریکا و کانادا (مقطع لیسانس)

سلام من چند تا سوال داشتم.ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه
    1-از زمانی که اپلیکیشن یک دانشگاه رو پر میکنیم چقدر وقت داریم تا مدارکمون رو ارسال کنیم؟کی باید برای ترجمه مدارک و ریکامندیشن ها اقدام کنم؟تمام پروسه حدودا چقدر وقت میگیره؟من امسال کنکور دادم و احتمالا قبول نمیشم برای همین فقط یک سال وقت دارم.
    2-برای حمایت مالی وضعیت مالی فرد رو نظر میگیرن؟
    3-اگر کمک مالی دریافت شه مثل دانشگاه های دولتی اینجا باید متعهد باشیم که اونجا بمونیم و کار کنیم؟و بعد تحصیل به ما سیتیزن شیپ میدن؟
    4-برای مطالعه هرکدوم از آزمون هایی که باید بدیم چند ماه لازمه حدودا؟
    5-منابع این آزمون ها البته به جز تافل چین؟
    6-به نظر شما کدوم ایالت آمریکا برای یک زندگی کم خرج ولی شاد مناسبه؟من خودم نیویورک رو دوس دارم ولی کمی پرخرجه و فکر نکنم خانواده برای تفریحم هزینه کنن.
    7-دانشگاه های آمریکا از چه رنکی به بعد نیازمند مطالعه خیلی خیلی فراوان نیستن؟البته من جز دانش آموزای خوب بودم و نمیخوام خیلی سطح پایین باشه.
    8-و با توجه به اینکه این مراحل خیلی سختن و من فقط معدلم 19 بوده و زبانم برای تافل حدود 70-80 هست به نظر شما این آزمونا رو موفق میشم و اصلا ارزش تلاش داره؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان. من دارم براي اين دانشگاه اپلاي مي كنم كه تو فرم اپلاي گفته همچين چيزي رو اپلود كنيد:
    International applicants may upload copies of financial documents to provide evidence of having secured sufficient funding for at least the first year of graduate study
    الان من چي كار بايد كنم؟ ضمنا شما مي دونيد اين دانشگاه نمره زبان غير رسمي رو قبول مي كنه يا نه؟

Junior Member

سلام
    ببخشید این سوال من خیلی فوریه
    لطفا زود جواب بدین
    دانشگاه کوئست کانادا بورسیه میده واسه مقطع لیسانس
    توی مدارکش غیر از روزومه دوتا نامه میخواد
    http://www.questu.ca/scholarships.html
    Students wishing to apply for scholarships must complete the Scholarship Application Form and submit a résumé, along with two recommendation letters. Your résumé should clearly outline your experiences and achievements. This May include employment, volunteer work, gap year projects, awards, hobbies, skills and so on

میشه لطفا راهنمایی کنید این نامه ها چیه و از کجا باید بگیرم???

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار فردوسی مشهد

سلام،
    دوست من امتحان آیلتس شو پایین تر از حداقل شد و مجبوره دوباره امتحان بده، که جواب آیلتس میفته واسه یه مدت بعد از ددلاین،
    1. چیکار کنه که ددلاین رو از دست نده؟
    2. میتونه بگه نمره شو بعد از ددلاین میفرسته؟ قبول میکنن؟

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط Voila نمایش پست ها
    بابا الان سال 2015 هست. تا الان حتما یه نفر از اعضای این فروم تونسته تو یکی از دانشگاهای آمریکا برا لیسانس قبول شه. لطف کنه به صورت خلاصه بگه چی کار کرده که ما استفاده کنیم.
    منم هر جا می رم یه حرفیه. مثلا الان دارم با common app صحبت می کنم، که انگار اصلا ترجمه مدارک رو لازم نداره.

مدارک مورد نیاز هر دانشگاه متفاوت هست و مطمئن ترین کار اینه که وبسایت هر دانشگاهی که تصمیم دارید اپلای کنید رو جداگانه چک کنید و اگر سوالی دارید بهشون ایمیل بزنید ولی مدارک که اینجا لیست شده لیست استاندارد مدارکی هست که اکثر موسسه ها می خواهند:

1. مدرک بانکی با پول کافی
    2. تافل یا آیلتس
    3. SAT / ACT
    4. ترجمه و اصل کارنامه ی دبیرستان
    5. ترجمه و اصل مدرک high school diploma
    6. essays
    7. Common App application
    8. School application which can be found on their website
    9. application fee - به کارت برای پرداخت آنلاین نیاز خواهید داشت

و بعد از دریافت پذیرش هم ازتون یه سری مدارک دیگه مثل کپی پاسپورت میخوان که i-20 صادر کنند.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط peneli نمایش پست ها
    سلام من چند تا سوال داشتم.ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه
    1-از زمانی که اپلیکیشن یک دانشگاه رو پر میکنیم چقدر وقت داریم تا مدارکمون رو ارسال کنیم؟کی باید برای ترجمه مدارک و ریکامندیشن ها اقدام کنم؟تمام پروسه حدودا چقدر وقت میگیره؟من امسال کنکور دادم و احتمالا قبول نمیشم برای همین فقط یک سال وقت دارم.
    2-برای حمایت مالی وضعیت مالی فرد رو نظر میگیرن؟
    3-اگر کمک مالی دریافت شه مثل دانشگاه های دولتی اینجا باید متعهد باشیم که اونجا بمونیم و کار کنیم؟و بعد تحصیل به ما سیتیزن شیپ میدن؟
    4-برای مطالعه هرکدوم از آزمون هایی که باید بدیم چند ماه لازمه حدودا؟
    5-منابع این آزمون ها البته به جز تافل چین؟
    6-به نظر شما کدوم ایالت آمریکا برای یک زندگی کم خرج ولی شاد مناسبه؟من خودم نیویورک رو دوس دارم ولی کمی پرخرجه و فکر نکنم خانواده برای تفریحم هزینه کنن.
    7-دانشگاه های آمریکا از چه رنکی به بعد نیازمند مطالعه خیلی خیلی فراوان نیستن؟البته من جز دانش آموزای خوب بودم و نمیخوام خیلی سطح پایین باشه.
    8-و با توجه به اینکه این مراحل خیلی سختن و من فقط معدلم 19 بوده و زبانم برای تافل حدود 70-80 هست به نظر شما این آزمونا رو موفق میشم و اصلا ارزش تلاش داره؟
    با تشکر
    1. معمولا از یکسال قبل از زمانی که تصمیم دارید درستون رو شروع کنید باید به فکر اپلای بیفتید.
    2. دانشگاه به دانشگاه متفاوت هست.
    3. بستگی به نوع Financial assistance داره، مثلا اگر TA/RA باشید در طول تحصیل با استاد کار خواهید کرد، اما هیچکس به شما citizenship نخواهد داد.
    4. بستگی داره الان در چه سطحی هستین.
    5. https://collegereadiness.collegeboar...navid=sat-nsat
    6. همه جای نیویورک گرون نیستش، مثلا من Buffalo زندگی میکنم هزینه ها به نسبت پایین تر هست.
    7. ..... خیلی رک میگم، شما اگر نیومده سوالت اینه که کدوم دانشگاه ها نیاز به مطالعه فرآوان ندارن، همون ایران بمون.
    8. 70 برای تافل خیلی پایین هست. بستگی داره چقدر "تلاش" کنی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Armaghan67 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دارم براي اين دانشگاه اپلاي مي كنم كه تو فرم اپلاي گفته همچين چيزي رو اپلود كنيد:
    International applicants may upload copies of financial documents to provide evidence of having secured sufficient funding for at least the first year of graduate study
    الان من چي كار بايد كنم؟ ضمنا شما مي دونيد اين دانشگاه نمره زبان غير رسمي رو قبول مي كنه يا نه؟
    حساب بانکی در ایران یا امریکا میخواهند که نشون بده از نظر مالی میتونید خودتونو ساپورت کنین.

"این دانشگاه"؟؟ کدوم دانشگاه؟ بطور کلی برای همه ی دانشگاه ها باید بطور رسمی نمره رو بفرستید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط bitaso نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید این سوال من خیلی فوریه
    لطفا زود جواب بدین
    دانشگاه کوئست کانادا بورسیه میده واسه مقطع لیسانس
    توی مدارکش غیر از روزومه دوتا نامه میخواد
    http://www.questu.ca/scholarships.html
    Students wishing to apply for scholarships must complete the Scholarship Application Form and submit a résumé, along with two recommendation letters. Your résumé should clearly outline your experiences and achievements. This May include employment, volunteer work, gap year projects, awards, hobbies, skills and so on

میشه لطفا راهنمایی کنید این نامه ها چیه و از کجا باید بگیرم???
    از استاد یا معلم یا مدیر یا رئیس، کلا کسی که بتونه از شما به خوبی صحبت کنه و تجربه ی کار با شما رو داشته باشه.

من وقتی اپلای کردم از 2 تا از معلم هام نامه گرفتم + مدیر مدرسه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)