نقل قول نوشته اصلی توسط ipot نمایش پست ها
سلام دوستان من یه cover letter اماده کردم. در انتها چن تا سوال داشتم. مرسی به خاطر راهنمایی

Dear Professor………
This is ………..from IAU university, Iran. I hold a D.V.M degree. I am considering applying in …………..’s (PhD or MSc) program and would be interested joining your research program.
I found your paper …………… on your website…………….. . I was fascinated by (results. Etc.). Especially (relate it to your background and interests and briefly plug your work.) You can find my CV in the attachment.
I would like to ask you whether there is any available (PhD or MSc) position in your group in 2016 and whether I have the chance to join your group.
I would highly appreciate it if you could review my attached CV and let me know your opinion.
.In advance I really appreciate your consideration and I look forward to hearing from you.

Sincerely
XXXXXXXX

1. تو 2 جا اشاره کردم به cv کدوم رو حذف کنم؟یا لازم نیس
2. چه title ای واس email بزارم؟
3. آیا بهتره بعد از پاراگراف 2 نظر خودم در مورد مقاله استاد بگم با یه همچین جمله ای I believe your result is even more important than your paper implies, since it can be extended
4.در پاراگراف اخر در مورد فاند هم چیزی بپرسم یا تو mail اول از این حرفا نزنم
در اخر نظرتون در مورد این letter بگین و چطور باید improve شه
سپاس
دوست عزیز
من نظر شخصیم رو میدم
بازم نظر دوستان رو بگیرید
1. به نظرم اشاره اول میتونه حذف بشه
2. برای تایتل ایمیل پیشنهاد میکنم فروم مربوطه رو توی این لینک ببینید و بخونید. اونجا دید خیلی بهتری پیدا میکنید. این هم میتونه اکی باشه
prospective PhD student- interested in XXX
3. در مورد محتوای جمبه تون نظری نمیدم چون میتونه تخصصی تر هم باشه و به نظرم از دادن یه نظر خیلی جنرال صرف نظر کنید بهتره. ولی اینی که میتونید راجع به مقاله استاد نظری بدید بله میتونید. اتفاقا بد هم نیست که نشون بدید مقاله رو خوندید و به کارشون علاقه مندید. پیشنهادی هم اگه داشته باشین میتونید محترمانه بیان کنید.
4. من پیشنهادم اینه که توی این مرحله اصلا حرفی از فاند نزنید. این مورد رو میتونید توی ارتباط های بعدی در صورت تایید اولیه استاد پیگیری کنید.
5. به نظر من "اگه" نکته مثبت شاخصی دارید میتونید توی متن ایمیل ذکرش کنید. مثلا اینی که شاگرد اول بودید، معدل الف بودید، مثلا 5 تا مقاله دارید یا فلان کارتون توی فلان زورنال معتبر با فلان ایمپکت چاپ ده و یا چیزهایی شبیه به این. این مورد رو به این خاطر عرض میکنم که متن ایمیلتون چیزی داشته باشه که چشم استاد رو گیر بده

موفق باشید