صفحه 576 از 589 نخستنخست ... 76476526566567568569570571572573574575576577578579580581582583584585586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,751 تا 5,760 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush_IM نمایش پست ها
    سلام، وقتتون بخیر ، عذر میخوام،یک سوال داشتم، من ایمیلایی که به اساتید میزدم داخلشون درباره زمینه تحقیقاتیشون و کاری که میخوام تو ارشد بکنم صحبت میکردم، ولی دوستام گفتن خیلی طولانیه، برداشتم حذف کردم اون قسمت ها رو الان کلن در حد سه خط شده، که تو خط اول میگم من کیم و معدلم چند شده و از کدوم دانشگام، تو خط دوم میگم برای این میل زدم ببینیم پوزیشنی دارید برای ارشد، خط سوم سایت شخصیم رو گذاشتم و تشکر کردم و رزومه و ریز نمراتم رو اتچ کردم؟ به نظرتون این روش بهتره یا همون روش قبلیم که درباره زمین تحقیقاتی اساتیدم میگفتم؟ چون میگفتن دوستام خیلی زیاد میشه نمیخونن استادا، در حالی که کلن شمردم 150 کلمه میشد اون ایمیل قبلیام، ممنون میشم راهنماییم کنید تو این زمینه
    بنظرم حتما حتما در حد یکی دو جمله به زمینه های کاری استاد اشاره کنید و بگید خودتون علاقه دارید تو این زمینه ها کار کنید و پروپوزال بدید.

Junior Member

سلام. یک سوال در مورد مکاتبه داشتم. من با یک استاد مکاتبه و اینتریو داشتم ازم خواستن تا اپلای کنم. پذیرشم اومد ولی بدون فاند که از استاد دلیل رو پرسیدم گفتن دارن روش کار میکنن و ازم چند هفنه مهلت خواستن.
    الان بعد از 3 هفته میخوام مجددا به استاد ایمیل بزنم. ایا کاری درستی میکنم یا باز صبر کنم؟
    برای متن ایمیل هم آیا این نوشته مناسب هست یا نه؟
    Dear Professor ...
    I hope this meets you well. Considering our previous correspondence, I am sending you an email again to inquire about the possibility of getting financial support for my case.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای دریافت پذیرش و موفقیت تا این مرحله. امید که فاند هم از راه برسد و به زودی به درس و مشق مجدد مشغول شوید.

از دید من ضرورتا دیر نشده است به خصوص اینکه استاد حتما دارند پیگیری میکنند برابر قولی که به شما داده اند و به خاطر پذیرشی که دانشگاه آفر داده است.

در هر صورت نامه نوشتن هم ایرادی ندارد. پیشنهاد میکنم نامه را کمی غیر فرمال تر تهیه بفرمایید. حالت اداری نامه دادن زمینه را اداری و غیر دوستانه میکند و استاد را در موقعیتی قرار میدهد که ایشان هم فرمال جواب بدهند در حالیکه ایشان دوستانه قصد کمک دارند و دارند مساله شما را پیگیری میکنند و مسولیتی رسما ندارند که مکاتبات بورس را انجام دهند.

امید که خبرهای خوب به زودی برسد و شما اینجا به اطلاع دوستان برسانید. هر موفقیت که بچه های انجمن به دست می اورند باعث افزایش روحیه همه دوستان میشود و احساس امیدواری القا میکند که با زحمت و درس خواندن و پیگیری پذیرش در دسترس است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط NeDa87 نمایش پست ها
    سلام. یک سوال در مورد مکاتبه داشتم. من با یک استاد مکاتبه و اینتریو داشتم ازم خواستن تا اپلای کنم. پذیرشم اومد ولی بدون فاند که از استاد دلیل رو پرسیدم گفتن دارن روش کار میکنن و ازم چند هفنه مهلت خواستن.
    الان بعد از 3 هفته میخوام مجددا به استاد ایمیل بزنم. ایا کاری درستی میکنم یا باز صبر کنم؟
    برای متن ایمیل هم آیا این نوشته مناسب هست یا نه؟
    Dear Professor ...
    I hope this meets you well. Considering our previous correspondence, I am sending you an email again to inquire about the possibility of getting financial support for my case.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام به همگی
    من این ایمیلو امروز از یه استاد گرفتم:
    your research is interesting and would be adequate for a PhD in our university.
    Nevertheless, in this moment we do not have open positions.
    I will inform you about new opening in the future.
    من باید تو جوابش چی بگم؟ بپرسم که حدودا تا کی باید وایسم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soofia_ch نمایش پست ها
    سلام به همگی
    سلام
    نه نگید تا کی صبر کنم چون اگه معلوم بود بهتون میگفت
    فقط تشکر کنید و بگید منتظر میمونید تا موقعیت مورد نظر فرا برسه و در اخر هم بگید باعث افتخاره که بتونم در اینده به تیم تحقیقاتی شما ملحق بشم

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soofia_ch نمایش پست ها
    سلام به همگی
    دوست عزیز این جواب جواب امیدوارکننده ای نیست و تقریبا میشه گفت نه مودبانه از جانب استاد است.
    منتها شما میتوانید ضمن تشکر بگید که من منتظر خبر شما میمونم. و همزمان دیگر کشورها و دانشگاههای مختلف دیگر را مدنظر قرار دهید تا بتونید جایی پذیرش با فاند بگیرید.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک برای دریافت پذیرش و موفقیت تا این مرحله. امید که فاند هم از راه برسد و به زودی به درس و مشق مجدد مشغول شوید.

از دید من ضرورتا دیر نشده است به خصوص اینکه استاد حتما دارند پیگیری میکنند برابر قولی که به شما داده اند و به خاطر پذیرشی که دانشگاه آفر داده است.

در هر صورت نامه نوشتن هم ایرادی ندارد. پیشنهاد میکنم نامه را کمی غیر فرمال تر تهیه بفرمایید. حالت اداری نامه دادن زمینه را اداری و غیر دوستانه میکند و استاد را در موقعیتی قرار میدهد که ایشان هم فرمال جواب بدهند در حالیکه ایشان دوستانه قصد کمک دارند و دارند مساله شما را پیگیری میکنند و مسولیتی رسما ندارند که مکاتبات بورس را انجام دهند.

امید که خبرهای خوب به زودی برسد و شما اینجا به اطلاع دوستان برسانید. هر موفقیت که بچه های انجمن به دست می اورند باعث افزایش روحیه همه دوستان میشود و احساس امیدواری القا میکند که با زحمت و درس خواندن و پیگیری پذیرش در دسترس است.

پایدار باشید
    ممنونم بابت راهنماییتون. همونطوری که گفتین نامه رو از حالت رسمی در آوردم و به استاد ایمیل زدم. و خوشبختانه جواب مثبت ازشون گرفتم. فقط در اخر ایمیلشون یه سوال در مورد بعد از فارغ التحصیلی ازم پرسیدن.
    Yes! I am now positive to provide you at least two-year financial support. Several things I need to make upfront.

First, we have a qualifying exam that involves thermodynamics and HVAC system problems for the mechanical option or the photometry and flux calculations for the lighting option. I hope you could start learning and preparing that. The exam will be at the end of your first academic year. The student will have another chance or directly drop to the M.S. program if failed; meanwhile, the financial support will be not continued until you pass the exam.

Second, our group has some requirements for publication and research works. I will not require too much in your first year but rather make some required expectations in the next several years about the publication and research works. I think this will be also valuable to you. If you are supported by a project, sometimes you may be pushed by me… sorry about that, because the founder’s report deadline pressure will be on me.

Third, we don’t suggest the student take another degree/graduate certificate in other programs at the same time unless the research project needs you to do that. Similarly, unless the financial support is suspended, we don’t recommend you to take internships. The financial support basically covers your summer.

Neda, one last question I think I forgot to ask. What is your long term career goal after the Ph.D. graduation from a U.S. university?

Once we two have a mutual understanding about these, I will ask the program director to offer the new letter to you.
    اونطوری که من فهمیدم در این مورد میشه به استاد گفت که هدفم موندن و کار کردن در اونجا هستش. ایا درسته؟ بعدا برای ویزا مشکل ساز نشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنونم بابت راهنماییتون. همونطوری که گفتین نامه رو از حالت رسمی در آوردم و به استاد ایمیل زدم. و خوشبختانه جواب مثبت ازشون گرفتم. فقط در اخر ایمیلشون یه سوال در مورد بعد از فارغ التحصیلی ازم پرسیدن.
    Yes! I am now positive to provide you at least two-year financial support. Several things I need to make upfront.

First, we have a qualifying exam that involves thermodynamics and HVAC system problems for the mechanical option or the photometry and flux calculations for the lighting option. I hope you could start learning and preparing that. The exam will be at the end of your first academic year. The student will have another chance or directly drop to the M.S. program if failed; meanwhile, the financial support will be not continued until you pass the exam.

Second, our group has some requirements for publication and research works. I will not require too much in your first year but rather make some required expectations in the next several years about the publication and research works. I think this will be also valuable to you. If you are supported by a project, sometimes you may be pushed by me… sorry about that, because the founder’s report deadline pressure will be on me.

Third, we don’t suggest the student take another degree/graduate certificate in other programs at the same time unless the research project needs you to do that. Similarly, unless the financial support is suspended, we don’t recommend you to take internships. The financial support basically covers your summer.

Neda, one last question I think I forgot to ask. What is your long term career goal after the Ph.D. graduation from a U.S. university?

Once we two have a mutual understanding about these, I will ask the program director to offer the new letter to you.
    اونطوری که من فهمیدم در این مورد میشه به استاد گفت که هدفم موندن و کار کردن در اونجا هستش. ایا درسته؟ بعدا برای ویزا مشکل ساز نشه؟
    بنظرم درباره اونجا موندن نگید چون شاید استاده میخواد امتحانتون کنه ببینه نظرتون چیه و ببینه شانس ویزا شدن دارید یا نه . چون استادا کاملا به جریان ویزا و محدودیت های ما اگاه هستن.
    بگید میخواید توقف نداشته باشید و در مقاطع بالاتر و پسداک ریسرچ کنید چون بسیار علاقه مند به پژوهش هستید.

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود.

شرایط استاد را جدی مطالعه بفرمایید. ایشان بر این نکات تاکید دارند بنابراین شما باید خیلی با چشم باز و بدون تردید اینطور هستید ولی از باب یاداوری صداقت تعامل بفرمایید. اگر مشکلی جایی میبینید با ایشان در همین فاز مطرح بفرمایید و با همکاری خود ایشان سعی در حل انها بفرمایید. موضوع فاند دوساله را در نظر داشته باشید. میتواند مشکل ساز باشد؟ با استاد صحبت بفرمایید راههای جایگزینی هست؟ ایا فایننسور همکاری دارد ؟ کار تدریس و کمک تحقیقات یعنی وردستی استاد ممکن است اصلا وجود نداشته باشد؟

همانطور که عرض کردم صداقت کلید است و من فکر میکنم صادقانه ترین پاسخ این است که بفرمایید بعد از تحصیل به دنبال بهترین فرصتها برای کار و پژوهش و فعالیت علمی هستید هر کجا که دست بدهد و هرکجا که باشد. این فرصت ممکن است با همان استاد و لب یا در همان دانشگاه یا اساسا شهر و کشور باشد. میتواند جای دیگری از دنیا باشد. میتواند در صنعت باشد میتواند در دانشگاه باشد. البته ملایم تر هم بفرمایید - اگر نظرتان این است - که در حال حاضر فکر میکنید کار با استاد میتواند محدود به این دکتری نباشد و بعد از ان هم در شکلهای مختلف ادامه پیدا کند.

امید که در بقیه مراحل هم موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام. من با یکی از اساتید که بهم اوکی نصفه و نیمه دادم که اپلیکیشن چکلیستم تکمیل شده و در جواب اینو به من گفته :
    ............Dear ,
    I have your e-mail below. I have no news from the granting agencies yet, so we must await further news until I can offer you a position. Please give my best regards to Professor ................ and to Professor................ .
    Let’s keep hoping!
    Yours sincerely,

به نظرتون چجوری محترمانه بپرسم که خب تا کی باید صبر کنم تا مشخص شه که فاند داره یا نه؟