من در نامه هام به استادها که تقريبا خوب جواب گرفتم اينجوری عمل کردم:

1. يک پاراگراف 2-3 خطی ، اسمتون، مدارکتون با معدل، تز فوق ليسانستون و اينکه چند تا مقاله داريد.
2. يک پاراگراف کوتاه 2-3 خطی ديگر در مورد Research Interest هاتون و اينکه در اين زمينه تا حالا چه کارهايي کرده ايد. (اگر اسمتون توی وب سايت معتبری اومده و يا اينکه online resume ای در جای معتبری داريد در اين پاراگراف حتما آدرسش را بدهيد)
3. يک پاراگراف 2-3 خطی در مورد اينکه اين استاد رو چه جوری پيدا کرديد و چرا علاقمنديد باهاش کار کنيد.

نکته 1: شديداً از تعريف و تمجيد الکی از استادها و حرفهای متواضعانه که در ايران مده خودداری کنيد که حالشون از اين کارها به هم می خوره
نکته 2: حتماً رزومه تون را attach کنيد و در پاراگراف دوم قيد کنيد که رزومه تون attach شده
نکته 3: اگر نکته جالبی در وبسايت يا مقالات آن استاد توجهتان را جلب کرده به صورت P.S. به استاد بگيد.

در مورد انتخاب subject نامه هاتون هم حتماً دقت کنيد و قبلش حتماً وبسايت استاد رو ببينيد. مثلاً يکی از استادهايي که من بهش Email زدم توی صفحه وبسايتش گفته بود که subject رو Matrix بگذاريم!!! (برای اينکه ببينه دانشجو قبل از email زدن وقت گذاشته وبسايتش رو درست بخونه يا نه!!)
در صورتی که چيزی در وبسايتش قيد نشده بود چيزی مرتبط با topic ای که علاقمنديد در موردش با آن استاد کار کنيد بگذاريد. ( subject را جالب انتخاب کنيد.)