صفحه 514 از 589 نخستنخست ... 14414464504505506507508509510511512513514515516517518519520521522523524564 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,131 تا 5,140 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. موردی که میخوام بپرسم شاید یه خورده متفاوت باشه.

من استاد راهنمای ارشدم، خودش ارشد و دکترا آمریکا بوده با یه استاد ایرانی سرشناس. من به استادم گفته بودم که در مورد من با ایشون صحبت کنه. ایشون چند سالیه موقتا مرخصی گرفتن و حتی اسمشون هم الان در سایت دانشگاه نیست (دلیلشو نمیدونیم). خلاصه گفته بودن که درگیر شرکتشون بودن، پروژه مناسب برای من دارن ولی وقت نداشتن پروپوزال بنویسن برای گرفتن گرنت. گفته بودن فلانی اگه میتونه self-funded باشه، شانس هست که واسه پاییز 2017 دانشجوی من بشه.

خلاصه من بعد مدتی شخصا بهشون ایمیل زدم و ایشون نوشتن:

Unfortunately, I still do not have any news on funding for next year. If something positive develops, I will make sure to notify you right away

باز بعد چند هفته که gre رو دادم، بهشون ایمیل زدم و ضمن اعلام نمره ام، صریحا ازشون پرسیدم بهم بگن آیا کوچیکترین شانسی هست برای کار کردن باهاشون، تا من در مورد اپلای این دانشگاه تصمیم بگیرم. ایشون جواب دادن:

Congratulations on your GRE! Unfortunately, no new grants have been received at Univ. FOLAN yet, and it is very unpredictable. So, I recommend that you also apply to other institutions as well.
    Thank you very much again for your interest

خب من از جوابشون برداشت کردم که میگن اپلای کن. ولی خب با توجه به ایمیلهای قبلی، بعید میدونم فاند داشته باشن. از طرفی اپلیکیشن فی دانشگاه هم بالاست و ددلاینش هم 1 ژانویه است. و در ضمن تنها دلیل من برای اپلای این دانشگاه، این استاد هست و الا تمایلی به اپلای ندارم. خلاصه تصمیم گرفتم مجددا صریح ازشون بپرسم دانشجو میخوان یا نه برای سال بعد.

حالا به نظرتون این متن خوبه؟ میترسم حالت بدی داشته باشه و مثلا استاد با خودشون بگن اصلا میخوای اپلای کن میخوای نکن! شاید هم پرسیدن این موضوع، یه چیز کاملا عادی باشه از نظر اساتید اونجا. لطفا راهنمایی کنین، منتظرم. ممنون.

Dear Prof. ABCDE

First of all, I wanted to wish you and your family a great and happy new year
    .

I'm sorry if I'm bothering you with my occasional emails, but regarding a possible PhD admission at Univ. FOLAN for Fall 2017, I wanted to ask you again about whether you have any open positions. I only ask out of my sincere enthusiasm for working under your supervision
    .
    I completely understand what you said previously about the unpredictability of the current grant situation at Univ. FOLAN
    .
    However, to be honest, I cannot apply to too many institutions, so I have to prioritize based on my resources and the chance of admission
    .

Therefore, if I wait passionately to hearing from you about a possible opportunity (for Fall or even Spring 2017), and if something positive develops after Univ. FOLAN deadline of Jan 1st, can I still apply to Univ. FOLAN ? Again I do not want to lose any chance of being your PhD student
    .
    It'd be so kind of you to guide me about this issue
    .
    I greatly appreciate your time and consideration
    .

Sincerely Yours

استادتون گفته گرنت جدیدی نگرفته و با توجه به تلاش نکردنش برای گرفتن گرنت عملا اون جمله it is very unpredictable بار منفی داره. استادا اگه پروپوزالی نوشته باشن و انتظار داشته باشن فاندی بگیرن قاعدتا اینطوری نمیگن.اینکه به دانشگاه های دیگه ای اپلی کنید هم در واقع سرنخ دادن به شماست که انتظار فاند از اینجا نداشته باشید. خودتون هم گفتید که قبلا اشاره کرده به Self fund . این نشونه ها اصولا یعنی رو این دانشگاه حساب نکنید. (این برداشت منه و ممکنه درست نباشه)
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

ممنونم از شما دو عزیز که راهنمایی کردین. حرفاتون رو کامل قبول دارم و برداشت خودمم همینه که ایشون فاند ندارن، منتها من با این جمله مشکل دارم:

So, I recommend that you also apply to other institutions as well

من صریحا ازشون پرسیدم در مورد وضعیت فاندشون بگن که من تصمیم بگیرم اپلای کنم یا نه. هیچ جا ننوشتم میخوام اپلای کنم اینجا. و ایشون جواب بالا رو دادن. خب اگه فاند ندارن چرا نوشتن علاوه بر اینجا جاهای دیگه رو هم اپلای کن؟ به قول iman7 عزیز فقط بحث سرنخ دادنه که انتظاری نداشته باشم از این دانشگاه؟
    من از استاد خودم هم که پرسیدم گفتن خب دکتر که رودربایسی نداره باهات، میتونست راحت و رک بگه نخیر امسال خبری نیست اپلای نکن.

خودمم برداشتم اپلای نکردن بود ولی با همین نیم خط ایشون گیج شدم و به شک افتادم !

اینم بگم که این استاد انتخاب اول من بود در حالت عادی.

نمیدونم شایدم ایشون بد برداشت کردن و فکر کردن من حتما میخواستم این دانشگاه رو اپلای کنم. در صورتی که این دانشگاه غیر از ایشون هیچ نکته مثبتی برام نداره که بخوام اپلای کنم.

بازم ممنونتون میشم اگه نکته ای به ذهنتون میرسه راهنماییم کنین.

We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

ممنونم از شما دو عزیز که راهنمایی کردین. حرفاتون رو کامل قبول دارم و برداشت خودمم همینه که ایشون فاند ندارن، منتها من با این جمله مشکل دارم:

من صریحا ازشون پرسیدم در مورد وضعیت فاندشون بگن که من تصمیم بگیرم اپلای کنم یا نه. هیچ جا ننوشتم میخوام اپلای کنم اینجا. و ایشون جواب بالا رو دادن. خب اگه فاند ندارن چرا نوشتن علاوه بر اینجا جاهای دیگه رو هم اپلای کن؟ به قول iman7 عزیز فقط بحث سرنخ دادنه که انتظاری نداشته باشم از این دانشگاه؟
    من از استاد خودم هم که پرسیدم گفتن خب دکتر که رودربایسی نداره باهات، میتونست راحت و رک بگه نخیر امسال خبری نیست اپلای نکن.

نمیدونم شایدم ایشون بد برداشت کردن و فکر کردن من حتما میخواستم این دانشگاه رو اپلای کنم. در صورتی که این دانشگاه غیر از ایشون هیچ نکته مثبتی برام نداره که بخوام اپلای کنم.

برداشت من هم اینه که در این ای‌میل پیش‌فرض استاد این بوده که شما قصد اپلای داری و می‌خوای بدونی فاند بهت می‌رسه یا نه که پیشنهاد داده جاهای دیگه هم اپلای کنی.
    درسته که تعارفی با شما نداره، ولی این هم در نظر بگیرید که پول Application Fee رو شما پرداخت می‌کنید و اگه برای شما زیاده ممکنه کس دیگه‌ای در جای شما بود و می‌گفت اگه احتمال خیلی کم هم داشته باشه با پرداختش مشکلی ندارم و می‌ارزه.
    نتیجه این نیست که قطعاً فاندی ندارن، ولی احتمالش بسیار کمه و به همین دلیل هم هست که جواب قطعی نمی‌ده به شما. از دید ایشون هم شاید فاند جور شد و در اون صورت مایله با شما همکاری داشته باشه.

در هر حال، این ایمیل (فارغ از نحوه‌ی بیانش، صرفاً مضمون کلیش) کاملاً اضافیه و قطعاً جوابی بیش از این دریافت نخواهید کرد. مگه این که چند ماه بگذره و برای ترم بعد بخواید مجدد بپرسید فاند جور شده یا نه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

ApplyAbroad Guru

بنظر من بیش از حد روی معنای این جمله خاص نباید تاکید کرد. طبعا وقتی شما سه بار با این استاد تماس رفتید تعبیر ایشون اینه که شما قصد اپلای برای این دانشگاه را دارید. تعبیر بنده هم از ایمیل های شما همین بود.

با سلام
    دوستان من متاسفانه هیچ متن خاصی ب ذهنم نمیرسه
    نمیخوای از تمپلیت های متداول هم استفاده کنم
    کسی هس که بتونه به من کمک کنه ؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من متاسفانه هیچ متن خاصی ب ذهنم نمیرسه
    نمیخوای از تمپلیت های متداول هم استفاده کنم
    کسی هس که بتونه به من کمک کنه ؟

ممنون

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به هر حال هر متنی که شما بنویسید برای این مورد تقریبا محتوا و چهارچوبش معلوم و واضحه
    حالا اینکه استایل نوشتن رو بر اساس علم زبان انگلیسی خودتون بخوایید تغییر بدید یه داستان دیگه ست
    منظورم اینه استفاده از تمپلیت ها اصلا بد نیست چون کلیت داستان همونیه که توی تمپلیت ها نوشته شده
    حالا کسی چند جمله ش رو بالا و پایین میکنه و یا از دایره لغات دیگه ای استفاده میکنه
    شما نمونه های خارجی رو هم نگاه کنید (نمونه هایی که توسط ادم های نیتیو نوشته شده و توی گوگل میتونید به راحتی پیداشون کنید) تقریبا توی همین فضای تمپلیت های معمولیه
    به نظرم متن مهمه ولی شاید مهم تر از متن نحوه شناسوندن خودتون توی همون چند خط ایمیل به طوری که نظر استا رو جلب کنیده
    مهم اینه پروفایل استاد رو خونده باشید و نکات مشترک حودتون و استاد رو بهش اشاره کنید
    مهم اینه به استاد بفهمونید که نمیتونه گزینه بهتری از شما رو پیدا کنه و شما گزینه ای هستی که باید رزومه تو حتما بخونه و نگاه کنه
    مهم اینه که مقاله استاد رو خونده باشی و اگه نکته خاصی به پروژه اخیرش مربوط میشه و شما توش اکسپرتی یا اینکه با بک گراند علمیت نزدیکی داره رو پیدا کنی و بهش اشاره کنی توی متن ایمیلتون
    . چیزهایی ازین دست.....

در کل چهارچوب کلی ایمیل ها تقریا یکی (عرض کردم تقریبا).... و فکر میکنم مدیریت اینکه به چه نکته هایی و در چه حد و روی چه موضوعاتی اشاره کنید و بلدشون کنید مهمه و شاید برگ برنده شما باشه

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام,

به صورت اخلاقی باید با استاد راهنما یا هر کسی که مسول مقاله ها هست در مورد فرستادن اون ها صحبت کنید و به عباراتی اجازه بگیرید.
    در مورد سؤال اولتون من فکر میکنم میتونید در متن ایمیل بگید که مقاله ها سابمیت شده و اگر علاقه مند بودن میتونید فایل انها را بفرستید. اگر استادی با دیدن ایمیل شما و مطالبی که براش میفرستید ابراز علاقه کرد, بعد بفرستید. اینطوری برای استاد مشخص میشه که شما واقعا مقاله ها را سابمیت کردید و آماده ارسال هستند. اما فرستادن مقاله های چاپ نشده برای افرادی که ممکن هست حتی جواب ایمیل شما را هم ندن, فکر نمیکنم کار مناسبی باشه.
    در مورد سایت دانشگاه هم فکر نمیکنم بارگذاری مقاله های چاپ نشده منطقی باشه.
    شما حتما در رزومه ذکر کنید اسم مقاله ها و اینکه سابمیت شدن. اصولا مقاله سابمیت شده را اعلام نمیکنن در رزومه به کجا سابمیت شده اما شما اگر دوست دارید میتونید بنویسید برای کجا سابمیت شده. نکته دیگه اینکه اگر مقاله شما از مرحله سابمیت گذشته و در مرحله بررسی هست حتما این مطلب را در رزومه ذکر کنید (under review).
    یک نکته دیگه اینکه اگر استادی به کار شما علاقه مند باشه و دوست داشته باشه اطلاعات بیشتری از کار و مقاله های شما داشته باشه, احتمالا از شما نخواهد که مقاله چاپ و پذیرش نشده را براش بفرستید. تجربه هایی مشابهی که من دیدم این هست که استاد در این گونه موارد, مصاحبه میکنه (Skype or ...) و حضوری در مورد اینکه چه کاری کردید و چه نتیجه ای گرفتید سوال میپرسه.

البته نظر دیگر دوستان را هم جویا بشید
    موفق باشید

یک راه حل برای مشکلی که شما مطرح کردید اینه که مقالات را در
    ArXiv
    قرار بدهند و لینک مربوطه را برای اساتید ارسال کنند. به این ترتیب ترس از سرقت علمی مطلب پایلیش نشده هم از بین میره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون
    در صورتیکه یک استاد پاسخ داد. ساختار میل بعدی باید چگونه باشد؟؟. فرضا میل من این بود
    Dear Prof .....
    .......This is Arash Poursadrollah, a graduate student of structural engineering in

Best Regards,
    Arash poursadrollah,
    M.Sc. Student of Structural Engineering,
    Civil Engineering Department,
    University of Mohaghegh Ardabili,
    Ardabil, Iran
    دیگر نیاز نیست خودمو معرفی کنم و تنها جواب نامه را بنویسم؟ در انتها اطلاعات تحصیلی را مانند بالا باید بنویسم؟

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام. من دو سه ماه پیش به استادی ایمیل زدم و ایشون هم نوشت رزومه nice داری و بکگراندت برای علایق فعلی من مناسبه. منتها فاند نداشت و گفت منتظر اعلام نتیجه پروپوزال هاییه که نوشته. ولی نوشت حتما تشویقت میکنم اپلای کنی.

حالا من اپلای کردم و میخواستم بهش اطلاع بدم، چطوری بنویسم؟ ایمیل جدید بزنم، یا همون ایمیل خودش که نوشته بود اپلای کن رو reply کنم؟ اگه ایمیل جدید زدن بهتره، عنوانش چی باشه؟

ممنون.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Senior Member Simplex آواتار ها

سلام. من دو سه ماه پیش به استادی ایمیل زدم و ایشون هم نوشت رزومه nice داری و بکگراندت برای علایق فعلی من مناسبه. منتها فاند نداشت و گفت منتظر اعلام نتیجه پروپوزال هاییه که نوشته. ولی نوشت حتما تشویقت میکنم اپلای کنی.

حالا من اپلای کردم و میخواستم بهش اطلاع بدم، چطوری بنویسم؟ ایمیل جدید بزنم، یا همون ایمیل خودش که نوشته بود اپلای کن رو reply کنم؟ اگه ایمیل جدید زدن بهتره، عنوانش چی باشه؟

ممنون.
    به عنوان یک اصل کلی، پیشنهاد می‌کنم همیشه ریپلای کن، مگر اینکه موضوع خیلی جدیدی رو می‌خواهی شروع کنی.
    توی نامه اول یک تشکر کوتاه و ساده بگذار. بعد بگو که می خواهی آپدیتش کنی، و بگو که اپلای کردی. اگر شماره پرونده ای یا کدی از اپلیکیشن داری، بد نیست اون رو هم بنویسی.