صفحه 499 از 589 نخستنخست ... 399449489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509549 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,981 تا 4,990 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز توی یه مهمونی آکادمیک بودم. صحبت تماس دانشجوها با استادا بود یه استادی با لحن تحقیر آمیز می گفت من خیلی از این ایمیلا دریافت می کنم که مشخصه طرف می خواد ویزا بگیره بیاد یه جای بهتر، دلمم می خواد کمکش کنم بیاد نجات پیدا کنه ولی نمی تونم. معیارشم برای تشخیص این نوع ایمیل ها این بود که طرف میگه می خواد روی موضوعاتی کار کنه که استاد اصلا در موردش کار نکرده. حتی از حرفاش این طوری برداشت کردم که ایمیل های مربوط به موضوعاتی که قبلا روش کار کرده رو هم در همین دسته قرار میده. چند نفر دیگه هم کم و بیش باهاش موافق بودن. خلاصه توصیه می کنم قبل از تماس با استادا آخرین مقاله هاشونو بخونید. راضی نشید به چشم پناهنده بهتون نگاه کنن. البته پناهنده شدن لزوما بد یا مایه شرمندگی نیست ولی چیزی نیست که شما دنبالش هستید و اگه شما باشید استاد نیست.
    ببخشید من متوجه نشدم، طبق گفته شما استاد ایمیل در مورد همه چیز چه موضوعاتی رو که کار کرده چه نکرده همه رو در دسته ریجکتی قراره داده؟!!!! پس دانشجو در مورد چی باید ایمیل بزنه؟!

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

سلام دوستان. وقتی در ایمیل میگیم فلان مقاله تونو خوندم و به نظرم جالب اومد، واقعا باید از هر استادی یه مقاله ش رو پیدا کرد و خوند و بعد ایمیل زد؟ با وجود این همه استاد و دانشگاه این کار که خیلیییی وقتگیره. از طرفی فکر میکنم بعد از اینکه استاد جواب امیدوارکننده داد بعد برم مقاله رو بخونم، ولی اونجوری هم ممکنه به سادگی مقاله ش پیدا نشه. اشکالی داره فقط یه چیز کلی تر به جاش گفت و فقط بگیم علایق و بک گراند تحقیقاتی من با شما مشترکه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط m0naa نمایش پست ها
    سلام دوستان. وقتی در ایمیل میگیم فلان مقاله تونو خوندم و به نظرم جالب اومد، واقعا باید از هر استادی یه مقاله ش رو پیدا کرد و خوند و بعد ایمیل زد؟ با وجود این همه استاد و دانشگاه این کار که خیلیییی وقتگیره. از طرفی فکر میکنم بعد از اینکه استاد جواب امیدوارکننده داد بعد برم مقاله رو بخونم، ولی اونجوری هم ممکنه به سادگی مقاله ش پیدا نشه. اشکالی داره فقط یه چیز کلی تر به جاش گفت و فقط بگیم علایق و بک گراند تحقیقاتی من با شما مشترکه؟
    پاسخ به جمله ی آخرتون: نه. هیچ اشکالی نداره. همین کار رو بکنید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام، من همین امروز و فردا میخوام ایمیل زدن رو شروع کنم و یک سوال داشتم.

یه تعدادی از اساتید هستن که من برای انجام دادن تز ارشدم یا از مقاله هاشون ایده گرفتم، یا به نوعی از بخشی از نتایجشون استفاده کردم یا حداقل جزو رفرنس های پایان نامه و بخش literature review بودن به دلیل نزدیکی کارشون با کار من.

در ایمیل زدن به این اساتید، بعد از معرفی و ذکر این مطلب که در فلان زمینه ها باهاش علایق مشترک دارم، میخوام یه جمله اضافه کنم که مطلب بالا رو برسونه. این دو جمله خوبه به نظرتون ؟

برای استادی که از کارش استفاده کردم یا ایده گرفتم:
    In addition, I have used part of the results published in your previous work, “PUBLICATION” (YEAR), in conducting my M.Sc. thesis

برای استادی که کارش جزو رفرنس هام بوده:
    In addition, I have used one of your previous publications, “PUBLICATION” (YEAR), as a reference in my M.Sc. thesis

خیلی ممنون.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

دوستان،
    یه استادی حول و حوش سه چهار هفته پیش بعد از رد و بدل کردن چند ایمیل از من یکی از مقاله هام و اس او پی من رو گرفت که بخونه. بعد از اون دیگه ازش خبری نشده. به نظرتون چه جوری می‌تونم باهاش مجددا ارتباط برقرار کنم و ببینم نظرش در نهایت چی بوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Cotton_Fields نمایش پست ها
    دوستان،
    یه استادی حول و حوش سه چهار هفته پیش بعد از رد و بدل کردن چند ایمیل از من یکی از مقاله هام و اس او پی من رو گرفت که بخونه. بعد از اون دیگه ازش خبری نشده. به نظرتون چه جوری می‌تونم باهاش مجددا ارتباط برقرار کنم و ببینم نظرش در نهایت چی بوده؟
    به ایشون میل بزنید و ازشون سوال کنید که آیا وقت کردند مقاله و SOP شما را نگاه کنند و نظرشان چیست. با این مضمون :
    Dear Prof XXX

Once again I want to thank you for your kind considerations during our previous talk. I am writing in order to follow up any recommendations regarding my circumstances and whether you had the chance to take a look at my paper and SOP that I sent to you on …th. I would be more than happy to address any further questions you might have regarding my research and academic background.
    Thanks again and looking forward to hearing from you.
    Sincerely,

YOUR NAME

Junior Member

یکی از اساتید دانشگاه تورنتو به شدت زمینه کاریش با من مشترکه، اما ظاهرا این ترم مرخصیه.من میخواستم بهشون ایمیل بزنم و قرار حضوری باهاشون بذارم! حالا چیکار کنم؟ ایمیل بزنم؟ در مورد قرار حضوری چیزی بگم؟ به نظرتون استادی که مرخصیه اصلا ایمیل جواب میده؟

Senior Member kran آواتار ها

دو سه هفته پیش به یه استاد ایمیل دادم راجب به پذیرش و نظرش مساعد بود حتی چندین ایمیل راجب به نوشتن پروپوزال و فاند رد و بدل کردیم. اما چون استاد مسافرت بود گفت الان تو مرخصیم بعد که برگردم خودم بهت ایمیل میدم.
    برای اپلای واسه فاند حدودا 12 روز دیگه باقی مونده میترسم نرسم پروپوزال رو باهاش بنویسم. چون موضوع رو اوکی کرردیم فقط مونده بنویسیم.
    به نظرتون بهش ایمیل بدم که داره ددلاین تموم میشه؟ چی بهش بگم که مودبانه باشد و کارم هم پیش بره؟

ممنون

Junior Member

من کلی از صفحات این پیج رو خوندم ولی متوجه یه موضوعی نشدم.
    اگه ممکنه یکی راهنمایی کنه که تو این ایمیل اولی که به اساتید میزنیم، SOP هم لازمه براشون ضمیمه کنیم یا نه؟
    ممنون

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jajass نمایش پست ها
    من کلی از صفحات این پیج رو خوندم ولی متوجه یه موضوعی نشدم.
    اگه ممکنه یکی راهنمایی کنه که تو این ایمیل اولی که به اساتید میزنیم، SOP هم لازمه براشون ضمیمه کنیم یا نه؟
    ممنون
    نه، شما یه رزومه طبق استانداردهایی که تو این فروم امده تهیه بفرمایید. بعد یک ایمیل شسته رفته که شامل مختصری از research interest شما باشد رو برای استاد ایمیل میکنید.در مورد محتوای ایمیل: معمولا تمپلیتهای فروانی برای این کار هست اما سعی کنید تمپلیت رو براساس رزومتون مودیفای کنید.
    یادتون باشه که محتوای ایمیل باید خلاصه و کامل باشد چون تو این فصل ایمیلهای فراوانی دست اساتید میرسند که فرصت مطالعه ایمیلهای طولانی را ندارند.
    نظر سایر دوستان رو هم بررسی کنید اما بنده فکر میکنم در حد 3 و حداکثر 4 خط برای مکاتبه کافی است.

موفق باشید.