صفحه 1 از 589 123456789101151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Champion

پیش فرض راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

در ابتدا باید بگم که این اطلاعات، تجربیات شخصی منه و لزوما مراحل رسمی یا فرموله شده‌ای نیست.
    برای تماس گرفتن با استاد‌ها به وب‌سایت‌هاشون مراجعه کنید. اگر زمینه کاری استاد چیزی هست که مورد علاقه شماست می‌تونید به استاد ایمیل بزنید. شانس گرفتن RA معمولا وقتی بیشتر می‌شه که شما تجربه انجام کار مشابهی رو داشته باشید و صرف علاقمندی به پروژه همیشه کافی نیست. اگر دوستانی در دانشگاه مقصد دارید حتما با دوستانتون تماس بگیرید و بپرسید که کدوم اساتید fund دارند. این جوری در وقت صرفه‌جویی می‌کنید. طبیعیه که اساتیدی که fund ندارند حتی اگر هم از کار شما خوششون بیاد معمولا نمی‌تونند به شما RA بدهند.
    در ایمیل‌هایی که به استاد‌ها می‌زنید از تجربیات کاری خودتون در صورتی که مرتبطه حتما بنویسید. ضمن این که اگر پذیرش گرفتید حتما این موضوع رو در ایمیل قید کنید. خوبه که اگر وقت دارید یک نگاهی به مقالات اخیر استاد هم بندازید و در ایمیل بگید که با چه قسمت‌هایی از کار آشنا هستید. شانس شما ممکنه خیلی بیشتر بشه در صورتی که ایده‌ای برای ادامه کار یا بهبودش داشته باشید، یا حتی اگر یک سوال خوب در مورد کار بپرسید. ولی در زمینه سوال کردن زیاده‌روی نکنید و سوال‌های روتین نپرسید، چون احتمالا طرف ترجیح می‌ده که اصلا جواب شما رو نده.
    توصیه من اینه که حتما رزومه‌تون رو هم به ایمیل Attach کنید. و در نهایت چند تا نکته مهم:
    ۱. از استادها شنیده‌ام که در فصل پذیرش حدود روزی ۲۰ الی ۳۰ تا ایمیل از دانشجوها دریافت می‌کنند. در نتیجه حتی استاد‌هایی که دنبال دانشجو هستند ترجیح می‌دهند بیشتر از ۳۰ ثانیه برای خوندن ایمیل شما وقت نگذارند. ایمیل رو طوری بنویسید که استاد بتونه در کوتاه‌ترین زمان ممکن با تجربیات شما آشنا بشه. این موضوع در مورد رزومه هم صادقه. بنابراین افتخارات دوران کودکی رو از رزومه‌ای که برای استادها می‌فرستید حذف کنید و سعی کنید رزومه رو تا اونجا که ممکنه خلاصه کنید تا بیشتر کارهای مرتبط با کار استاد و همچنین موفقیت‌های مهم شما توش باشه.
    ۲. به استاد‌هایی که زمینه کاریشون هیچ ربطی به هم نداره ایمیل نزنید! به عبارت دیگه سعی کنید که واقعا به کسانی که به کارشون علاقمندید ایمیل بزنید. استادهای یک دانشکده با هم ارتباط دارند و ممکنه متوجه بشوند که شما به همه ایمیل زدید و فقط هدفتون اینه که به هر قیمتی که شده RA بگیرید.
    ۳. ترجیحا در subject ایمیل به طور صریح به موضوع کاری استاد اشاره کنید و تنها به گفتن این که به زمینه کاری استاد علاقمندید اکتفا نکنید. برای مثال فرض کنید که استادی که می‌خواهید باهاش تماس بگیرید در زمینه Virtual Machine کار می‌کنه:
    Interested in doing research on Virtual Machines می‌تونه subject خوبی باشه. در حالی که Interested in your field of research یا عناوین کلی‌ای مثل این، مناسب نیست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

their babak you guideline are worthwhile. this is probably a good way to approach the professors but as far as i know these days it is hard to get a professors attention merely by email. i myself have acheived good results by calling the professors on the phone. they recieve many emails from a great many applicants and as a result you might try phoning them to show how serious you are.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط zapata
    their babak you guideline are worthwhile. this is probably a good way to approach the professors but as far as i know these days it is hard to get a professors attention merely by email. i myself have acheived good results by calling the professors on the phone. they recieve many emails from a great many applicants and as a result you might try phoning them to show how serious you are.
    اگر در آمریکا باشید، من توصیه می‌کنم که برید دانشگاه و از اساتید وقت بگیرید و باهاشون صحبت کنید، ولی در مورد تلفن زدن مطمئن نیستم که کار درستی باشه. از طرفی ممکنه خوب باشه، از طرفی ممکنه خیلی بد باشه! من به شخصه اگر استاد بودم هر کسی به من زنگ می‌زد اگر بهترین دانشجوی دنیا هم بود دیگه بهش پذیرش نمی‌دادم! تو فصل پذیرش استادها روزی ۲۰ - ۳۰ تا ایمیل می‌گیرند. تصور کنید که به جای ۲۰ - ۳۰ تا ایمیل، طرف روزی ۲۰ - ۳۰ بار فقط از طرف دانشجوهای خواستار پذیرش بهش تلفن بشه! دیگه اصلا به هیچ کاری نمی‌رسه. نظر شخصی من اینه که تلفن زدن یک جور مزاحمت برای استاد تلقی می‌شه و فکر نمی‌کنم خیلی هم خوب باشه.

Junior Member

well, that could be right. i have had a positive feedback regarding that. actually, in many occfassions thet were delighted to hear i was so interested i called them and didn't just send them e-mail. many told me we recieve numerous emails from people and most of them are general emails which the students have sent to a group of professors not only one! it seemes kind of marketing to them!
    by the way, babak can you give me some feedback regarding a specific dilemma i am confronting .actually, i did my MSc in sweden and now i have an offer of permanent employment from Ercisson which entitles me to apply for a permanent residence in sweden. on the other hand, i have a funded phd admission at Colorado State University starting in january. i really don't know which onechose. how is the job market in US with a phd in ECE from a university like CSU (it is in the top 50-55
    what is the opportunity one can continue to stay and live in states after graduation specially considering iranian citizenship!?

Friends
    please guide me about my problem that i dont know how to manage it.
    i want to khow if i should ask the professors openly about the research assistant or not
    i have heard that we must not ask them at first about the money because it might bother them.
    but how we could be sure of their acceptance
    ?
    there are some of my received emails in the page without any clear acceptance,because
    i used in my first emali some ordinary request like "i would like to participate in your research group" and many of them declared that they dont have a research group!is it possible?!
    regards

دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

فكر مي‌كنيد زماني كه به اساتيد mail مي‌زنيم، بايد نكات منفي مثل معدل پايين رو هم بگيم كه استاد بدونه وضعيت آدمو يا فقط از خودمون تعريف كنيم و بگيم كه به موضوع تحقيقاتش علاقمنديم؟

wow.oops
    Guest

اصل وکالت رو نمی دونم. ولی cv تو attach کن. کارایی که کردی و interest ها رو بگوخیلی هم خلاصه. بذار خودش قضاوت کنه.

من يك سئوال داشتم. وقتي به استاد نامه ميفرستم چقدر بايد وارد جزئيات interest ها بشم. يعني چقدر در اون مورد حرف بزنم براش؟ تو رشته من(كامپيوتر) مثلا من به Software Cost Estimation Methods
    و Agile Software Development Methodologies
    علاقه دارم. ولي واقعا نمي دونم به غير گفتن اسمشون چي چيزاي ديگه اي بگم. مثلا فكر نمي كنم يه بخش از ايميل اينطوري باشه چون خيلي كليه درسته؟

With rapidly growing and volatile Internet Softwares as well as the advent of mobile application environment, the eager business community, more than any time, is in need of lighter weight along with faster and nimbler software development methodologies. Open Source Software Development as an Agile Software method is one of my most favorite topics and I believe much work can be done in this area.

من اصلا نمي دونم چي بايد بنويسم و ممنون ميشم اگه كسي كمك كنه

Senior Member

شما بايد صفحه reseach استادي که مي خواي بهش mail بزني رو خوب بخوني. توي اونا معمولا کاراشون و پروژه هاي که دارن و موضوعات research شون ، اومده. با توجه به اون، موضوعي که خودتم علاقه داري يک جوري بيان کنين که به کار اونام ربط داشته باشه. من به شخصه کار شما رو متوجه نمي شم. ولي ميدونم که حتما بايد کار استادا رو خوب نگاه کنين. هممون مي دونيم که کارا اينقدر وسيع هستن و خيلي از کارا بسيار ريز هست. نمي شه شما بگي من به فلان چيز علاقه دارم و همونو بيان کني. بهتره که موضوع مورد علاقت رو به زباني که به زبان تحقيق اون استاد نزديکه بيان کني و خوب واسه هر mail هم بايد تغيير کنه.
    مثلا من ديدم که يک research interest ميگذارن توي پروفايل ولي توي صفحه اصلي research به زبان ديگه اي اون رو بيان مي کنن و با خوندن اون تازه مي شه متوجه شد که منظورشون از فلان موضوع، کدوم بخششه.
    موفق باشين.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nice_Guy
    مثلا فكر نمي كنم يه بخش از ايميل اينطوري باشه چون خيلي كليه درسته؟

With rapidly growing and volatile Internet Softwares as well as the advent of mobile application environment, the eager business community, more than any time, is in need of lighter weight along with faster and nimbler software development methodologies. Open Source Software Development as an Agile Software method is one of my most favorite topics and I believe much work can be done in this area.

من اصلا نمي دونم چي بايد بنويسم و ممنون ميشم اگه كسي كمك كنه
    سلام. بله درسته. این کلیات رو خود استاد خیلی بهتر از من و شما میدونه. باید سریع بری سر اصل مطلب. خودت رو اگر بذاری جای استادی که یک عالمه دانشجوی ریز و درشت و سیاه و سفید! داره و ممکنه یک روز در میون وقت کنه که در عرض نیم ساعت 20 تا ایمیل بخونه، اون وقت فکر کنم متوجه بشی که بهتره چی بنویسی. حد اکثر اکثر به نظر من 10 خط کافیه.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد