صفحه 101 از 589 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    من تو یه رشته ای (غیر از رشته تخصصی خودم) با چند استاد غیر امریکایی ارتباط دارم (هم مصاحبه هم ایمیل). الان میخوام به استادای اون رشته تو دپارتمانهای دانشگاههای امریکا ایمیل بزنم. به ذهنم رسید تو متن ایمیل از این عبارت استفاده کنم:

.I have had some interviews with other prestigious universities/institutes in Europe and Australia in your field of interest ,esme un reshte
    .However, I eagerly prefer pursuing my education in the US universities

به نظر اساتید فن، اینکار باعث میشه که استادا بیشتر توجه کنن؟
    موضوع اینه که شما داری بهش می گی من خیلی جاها می تونم برم اما می خوام بیام آمریکا. خب، سوال اینه که به استاد چه ربطی داره.

ببین، همه چیز در دنیا براساس ارزششون قیمت گذاری می شوند، همینطور رزومه و پرونده شما. شما باید سعی کنی برای رزومه ات ارزش ایجاد کنی و این ارزش اونقدر گیرا باشه که شما رو جذب کنند، بهش می گن ارزش رقابتی. فرض کن همه کسایی که برای این پوزیشن اپلای می کنند رزومه های شبیه دارند، حالا شما چه چیز بیشتری داری که شما رو بگیرند. اینکه می خواهی بری آمریکا دردی از اونها رو دوا نمی کنه، بلکه نشان می ده شما هدفت درس و پژوهش نیست، می خواهی مهاجرت کنی. این موضوع برای هیچ کس جذاب نیست و کسی بهت کمک نمی کنه، جز خانواده یا دوستان نزدیک، یعنی به بقیه ربطی نداره و ارزشی برای بقیه نداره.

شما با گروهی از آدم های خیابان و بی اطلاع طرف نیستی، هر کدوم از استادها برای خودشون آدم پیچیده ای هستند، آی کیوی بالایی دارند که در آکادمیا باقی مونده اند، باید جوری بازی کنی که ببری، نه اینکه در همان اول خودت رو بازنده کنی و بری. این متن نشان دهنده یک تلاش آکادمیک نیست، حس و حال آکادمیک نداره.

به جای این کار ارزش رزومه ات رو جور دیگه ای زیاد کن. مثلا، خودت رو در کار اونها خبره نشون بده، جوری که حس کنند شم به دردشون می خوری. به دردخوردن چیزیه که کسی نمی تونه ازش بگذره. یعنی اگر شما نشون بدی به درد پوزیشنی می خوری، کسی در گرفتن شما شک نمی کنه. به خوبی با نیازهای کار اونها آشنا شو و بهشون نشون بده که کاملا برای نیازشون فیت هستی و اگر باهاشون کار کنی باری از دوششون برمی داری.

خدائیش کسی به خودت بگه "این کار رو به من بده چون هدفم اینه که مهاجرت کنم به شهر ما و گرنه واسه من کار زیاده ها!" چه کار می کنی؟ زمان و پولت رو خرج این آدم می کنی؟

ApplyAbroad Guru

من تو یه رشته ای (غیر از رشته تخصصی خودم) با چند استاد غیر امریکایی ارتباط دارم (هم مصاحبه هم ایمیل). الان میخوام به استادای اون رشته تو دپارتمانهای دانشگاههای امریکا ایمیل بزنم. به ذهنم رسید تو متن ایمیل از این عبارت استفاده کنم:

.I have had some interviews with other prestigious universities/institutes in Europe and Australia in your field of interest ,esme un reshte
    .However, I eagerly prefer pursuing my education in the US universities

به نظر اساتید فن، اینکار باعث میشه که استادا بیشتر توجه کنن؟
    بنظر من وجهه خوبی نداره مگر اینکه استادی از اون دانشگاهها توصیه تون کنه. بیشتر مثل حرف مادرعروس ها میمونه که در جلسه های خواستگاری بگن: این دختر ما بیست تا خواستگار داشته ندادیم ها!

ApplyAbroad Hero

مرسی دوستان.
    نمیدونستم اینقد بده
    چون تغییر رشته میدم بیشتر هدفم این بود که بشون بگم از یه سری *****های اولیه علمی عبور کردم.

ApplyAbroad Guru

مرسی دوستان.
    نمیدونستم اینقد بده
    چون تغییر رشته میدم بیشتر هدفم این بود که بشون بگم از یه سری *****های اولیه علمی عبور کردم.
    اگه بعدا در مصاحبه از شما پرسیدن برنامه هاتون چیه یا به جز اینجا برنامه دیگه ای هم دارید یا نه می تونید این رو بگید ولی من هم بقیه موافقم که نیازی نیست خودتون همون ابتدا بگید با بقیه هم دارید مصاحبه می کنید و بهتون کمک نمی کنه.
    ویرایش توسط S03 : May 30th, 2012 در ساعت 09:07 PM

دردر ابتدا از همه کسانی که به دوستان خود در امر پذیرش گرفتن کمک میکنند ،تشکر میکنم .
    من قصد اپلای کردن در رشته مکانیک برای Fall 2013 دارم از دانشگاه های کانادا .
    می خواستم بپرسم که مکاتبات ر از چه زمای شروع کنم ؟ از الان مکاتبات را اگر شروع کنم ،حفظ ارتبط با استاد تا زمان ارسال مدارک (DEADLINE ) کار سختی به نظر میرسه . بهتر نیست مکاتبات رو نزدیک تایم ارسال مدارک شروع کنم که لازم نباشه برای حفظ ارتباط (سوااتی در مورد مقاله هاش ،پروژه هاش ) تلاش زیادی کنم ؟ ( نمره TOEFL و رزومه اماده )
    یا این که تجربیات شما عزیزان نشون میده که هر چه سریع تر اقدام کنم بهتره ؟

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farbod_1989 نمایش پست ها
    دردر ابتدا از همه کسانی که به دوستان خود در امر پذیرش گرفتن کمک میکنند ،تشکر میکنم .
    می خواستم بپرسم که مکاتبات ر از چه زمای شروع کنم ؟ از الان مکاتبات را اگر شروع کنم ،حفظ ارتبط با استاد تا زمان ارسال مدارک (DEADLINE ) کار سختی به نظر میرسه . بهتر نیست مکاتبات رو نزدیک تایم ارسال مدارک شروع کنم که لازم نباشه برای حفظ ارتباط (سوااتی در مورد مقاله هاش ،پروژه هاش ) تلاش زیادی کنم ؟ ( نمره TOEFL و رزومه اماده )
    من جای شما بودم زود اقدام میکردم. نزدیک ددلاین معمولا اینقدر سرشون شلوغ هست که درست جواب نمیدن. بازم دوستان با تجرنه شاید بتونن بهتر نظر بدن
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

سلام
    من یه سوالی دارم که ممنون میشم اگر راهنماییم کنین.
    من در حال حضر فقط نمره آیلتس 7 و CV دارم و میخوام برای Phd استرالیا اقدام کنم. به چند تا استاد ایمیل زدم 4 تاشون هم تا حالا جواب دادن ولی همشون میگن اپلای کن و summary of project بنویس و موضوع هم بهم میدن. ولی من تا 3 هفته دیگه مدارکم آماده میشه باید بهشون چه جوابی بدم که یه وقت نپرن؟آیا با همین مدارک میتونم اپلای کنم؟این summary رو بعد از چه مدت براشون بفرستم خوبه؟ایا وقتی میگن که برای scholsrship اقدام کن یعنی من ساپورتت میکنم؟ ممنون

Member nel_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arch

سلام، ممنون میشم سوال منم جواب بدید.
    برای اینکه در مورد موقعیت خالی دانشگاه ها از استادا سوال کنم و بهش میل بزنم پیشنهاد میکنید چی تو متن میل بنوسم؟ چه طوری بپرسم؟
    یه سایت خوب برای دیدن تمام سریال های انگلیسی زبان به صورت آنلاین http://watchseries.eu/

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nel_m نمایش پست ها
    سلام، ممنون میشم سوال منم جواب بدید.
    برای اینکه در مورد موقعیت خالی دانشگاه ها از استادا سوال کنم و بهش میل بزنم پیشنهاد میکنید چی تو متن میل بنوسم؟ چه طوری بپرسم؟
    اول معرفی کوتاه خودتون: سال چندم مقطع رشته دانشگاه/کشور و بالافاصله این که میخواین اون جا اپلای کنید برای رشته/مقطع و ترم شروع (مثلا spring 2013 یا fall)
    بعد می گین صفحه ی گروه اون استاد رو بازدید کردید و علاقه مند به پیوستن به گروهش هستید. بعد میپرسید که آیا opening خواهد داشت یا نه.
    همین!

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farbod_1989 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    من جای شما بودم زود اقدام میکردم. نزدیک ددلاین معمولا اینقدر سرشون شلوغ هست که درست جواب نمیدن. بازم دوستان با تجرنه شاید بتونن بهتر نظر بدن
    برای Fall 2013 الان خیلی زوده! استاده نمی دونه ترم بعد کی میخواد بیاد تو گروهش چه برسه به یک سال و سه ماه بعد!!
    خیلی زود می خواین ایمیل بزنید، آخر مرداد!