نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
من تو یه رشته ای (غیر از رشته تخصصی خودم) با چند استاد غیر امریکایی ارتباط دارم (هم مصاحبه هم ایمیل). الان میخوام به استادای اون رشته تو دپارتمانهای دانشگاههای امریکا ایمیل بزنم. به ذهنم رسید تو متن ایمیل از این عبارت استفاده کنم:

.I have had some interviews with other prestigious universities/institutes in Europe and Australia in your field of interest ,esme un reshte
.However, I eagerly prefer pursuing my education in the US universities

به نظر اساتید فن، اینکار باعث میشه که استادا بیشتر توجه کنن؟
موضوع اینه که شما داری بهش می گی من خیلی جاها می تونم برم اما می خوام بیام آمریکا. خب، سوال اینه که به استاد چه ربطی داره.

ببین، همه چیز در دنیا براساس ارزششون قیمت گذاری می شوند، همینطور رزومه و پرونده شما. شما باید سعی کنی برای رزومه ات ارزش ایجاد کنی و این ارزش اونقدر گیرا باشه که شما رو جذب کنند، بهش می گن ارزش رقابتی. فرض کن همه کسایی که برای این پوزیشن اپلای می کنند رزومه های شبیه دارند، حالا شما چه چیز بیشتری داری که شما رو بگیرند. اینکه می خواهی بری آمریکا دردی از اونها رو دوا نمی کنه، بلکه نشان می ده شما هدفت درس و پژوهش نیست، می خواهی مهاجرت کنی. این موضوع برای هیچ کس جذاب نیست و کسی بهت کمک نمی کنه، جز خانواده یا دوستان نزدیک، یعنی به بقیه ربطی نداره و ارزشی برای بقیه نداره.

شما با گروهی از آدم های خیابان و بی اطلاع طرف نیستی، هر کدوم از استادها برای خودشون آدم پیچیده ای هستند، آی کیوی بالایی دارند که در آکادمیا باقی مونده اند، باید جوری بازی کنی که ببری، نه اینکه در همان اول خودت رو بازنده کنی و بری. این متن نشان دهنده یک تلاش آکادمیک نیست، حس و حال آکادمیک نداره.

به جای این کار ارزش رزومه ات رو جور دیگه ای زیاد کن. مثلا، خودت رو در کار اونها خبره نشون بده، جوری که حس کنند شم به دردشون می خوری. به دردخوردن چیزیه که کسی نمی تونه ازش بگذره. یعنی اگر شما نشون بدی به درد پوزیشنی می خوری، کسی در گرفتن شما شک نمی کنه. به خوبی با نیازهای کار اونها آشنا شو و بهشون نشون بده که کاملا برای نیازشون فیت هستی و اگر باهاشون کار کنی باری از دوششون برمی داری.

خدائیش کسی به خودت بگه "این کار رو به من بده چون هدفم اینه که مهاجرت کنم به شهر ما و گرنه واسه من کار زیاده ها!" چه کار می کنی؟ زمان و پولت رو خرج این آدم می کنی؟