صفحه 105 از 589 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط ravak نمایش پست ها
    بچه ها من الان دارم اسم استاد ها رو که می خوام باهاشون تماس بگیرم یه جا جمع می کنم (حقیقتا کار طاقت فرساییست!) می خوام بدونم حدودا به چند نفر ایمیل بزنم که جواب بگیرم؟ چون پیدا کردن استاد تو زمینه درسیم زیاد راحت نیست. (رشته ام ریاضی کاربردی تحقیق در عملیاته)

ravak جان اينجا كه صفحه پيشگويي نيست. قطعا آنقدري كه جواب دلخواه بگيري. هرچه بيشتر بهتر.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    بله دوست من گرفتم. اخه یه استادی که director program بود به گفت اپلای کن. اونم نه واسه رشته ای که من بهش میل داده بودم بلکه یه رشته مرتبط که خودش دیرکتورش بود. مثلا تو همچین موردی چقدر احتمال پذیرش بالا میره؟ برای فاند هم یه قولایی داده بود. روی این قولش چقدر میشد حساب کشید؟ مرسی
    ببخشيد دير شد. نميشه گفت حساب كن يا نه. چون مشخص نيست امسال چند نفر براي اونجا اپلاي كنن و وضعيتشون چطوري باشه. اونا هم دنبال مورد هاي خوب هستند. اما اين مورد از تمپلتهايي كه اكثرا دريافت ميكنند بهتره اما بخوبيه فول فاندهاي بدن اپلاي هم نيست.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

دوستان سلام
    من ایمیلی دریافت کردم که استاد گفته بود دقیقا بگو رو چه موضوعی می خوای کار کنی. و فیلد انتخابی منو گفته بود وسیعه و ریز تر بگو. حالا می خوام جوابشو بدم. چون کشور مورد نظر من چند تا دانشگاه محدود داره نمی خوام کیسامو به راحتی از دست بدم و ریسک کنم. الان چند تا سوال دارم:

1: تو وب پیجش دیدم که چند تا پروژه جاری داره که الانم داره روش کار می کنه. آیا خوبه که در راستای اون موضوعات، موضوع بدم به استاد؟ کاملا با اون موضوعات آشنام، منتهی با اون فیلد کلی که تو نامه اول گفتم کمی متفاوته. یا همین موضوع رو ازش سوال کنم که آیا در این پروژه ها نیاز به دانشجو داره من در موردش تز بنویسم؟
    2: یا در همون فیلدی که اول ذکر کردم در مورد موضوعم به تفصیل صحبت کنم؟

با سپاس از صبوری شما

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من ایمیلی دریافت کردم که استاد گفته بود دقیقا بگو رو چه موضوعی می خوای کار کنی. و فیلد انتخابی منو گفته بود وسیعه و ریز تر بگو. حالا می خوام جوابشو بدم. چون کشور مورد نظر من چند تا دانشگاه محدود داره نمی خوام کیسامو به راحتی از دست بدم و ریسک کنم. الان چند تا سوال دارم:

1: تو وب پیجش دیدم که چند تا پروژه جاری داره که الانم داره روش کار می کنه. آیا خوبه که در راستای اون موضوعات، موضوع بدم به استاد؟ کاملا با اون موضوعات آشنام، منتهی با اون فیلد کلی که تو نامه اول گفتم کمی متفاوته. یا همین موضوع رو ازش سوال کنم که آیا در این پروژه ها نیاز به دانشجو داره من در موردش تز بنویسم؟

با سپاس از صبوری شما
    به نظر من صداقت جواب میده اگه اون زمینه که بیشتر توش کار کردی رو بگی حداقل دلایلی داری که بگی چرا بهش علاقه مندی. ولی اگه فکر می کنی خودتو می تونی تطبیق بدی با زمینه های اون استاد خیلی راحت بگو که آشنایی داری و علاقه داری منتهی باید دلیلی هم داشته باشی که اگه پرسید چرا تا حالا روش کار نکردی (مثلا می تونی بگی استادی تو این زمینه نبوده اینجا! البته امیدورام که اینجور باشه). من فکر می کنم فقط و تنها به گرفتن پوزیشن فکر نکنید، واقعا وقتی قراره چند سال و شاید یک عمر باهاش درگیر باشی علاقه مندی خیلی مهمه.

Senior Member aida8404 آواتار ها

دوستان سلام

با سپاس از صبوری شما
    بنظر من اگر به اون زمینه هایی که الان داره روش کار می کنه علاقه دارید حتما همون ها را بگید چون معمولا اساتید گروهاشون را برای پروزه هاشون حاضر میکنن ولی یه مسئله مهم وجود داره. شما باید خیلی تاثیر گذار خودتان را نشون بدید یعنی استاد باید تحت تاثیر شما و دانش و علاقه شما قرار بگیره. خیلی وقتا پیش میاد دانشجو راجب یه فیلد صحبت میکنه و استاد با پذیرش و فاندش موافقت میکنه ولی اصلا اجازه کار روی فیلدشو بهش نمیده و میگه اون باشه برای بعد الان این پروژه ها را داریم.
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

ممنونم دوستان

یه نامه آماده کردم که ابتدا در مورد فیلد مورد نظرم صحبت کردم که چیکار می خوام بکنم. تقریبا یه فشرده ی یک دهمی از پروپوزالمه. و در پاگراف آخر گفتم که من وب پیجتون رو دیدم و موضوعاتی که شما کار می کنید و خیلی خوب می شناسم اگه مایل باشید در این مورد هم می تونم کار کنم.

به نظرتون این باعث دیدگاه منفی در استاد نمیشه که داره به هر قیمتی خودشو غالب می کنه به من؟ یه جور یک بام و دو هوا نیست؟
    بازم ممنون از صبوری شما
    ویرایش توسط marjan912 : June 13th, 2012 در ساعت 12:39 AM

ممنونم دوستان

یه نامه آماده کردم که ابتدا در مورد فیلد مورد نظرم صحبت کردم که چیکار می خوام بکنم. تقریبا یه فشرده ی یک دهمی از پروپوزالمه. و در پاگراف آخذ گفتم که من وب پیجتون رو دیدم و موضوعاتی که شما کار می کنید و خیلی خوب می شناسم اگه مایل باشید در ایم مورد هم می تونم کار کنم.

به نظرتون این باعث دیدگاه منفی در استاد نمیشه که داره به هر قیمتی خودشو غالب می کنه به من؟ یه جور یک بام و دو هوا نمیشه؟
    بازم ممنون از صبوری شما
    بنظرم مسئله خیلی ظریف میشه. منظورم اینه که بین دیدگاه مثبت و منفیش یه تار مو فاصله میشه. ممکنه همون دیدگاهی که گفتید پیش بیاد از طرفی اگه با دقت و خیلی حرفه ای بنویسی ممکنه از flexibility شما خیلی هم خوششون بیاد. ولی اگر نمیتونید این کار را کنید بهتره از اول تصمیمتون را بگیرید و انرژیت را رو همون بگذارید.

رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

راستش مطمئن نیستم بتونم متن نامه رو با اون ظرافتی که شما می فرمایید تنظیم کنم. در کل خیلی بلد نیستم چه جوری رو فکر استاد کار کنم. خیلی وقتا همین ناشیانه عمل کردن، شانسامو از بین برده.
    این همون پارگرافیه که خودم تنظیم کردم در این رابطه:
    Besides, I saw your webpage and knew that you have some current research. I am also familiar with these fields, for example X. If you would like to work in these fields, I can study in these areas too

منتهی می بینید که خیلی راحت و سر راست اصل موضوع رو گفتم و هیچ حرفه ای بودنی درش نمی بینم متاسفانه.

اگه دوستی می تونه در مورد پارگراف آخر که همون ابراز تمایل به کار کزدن در پروژه های جاریه استاده، کمک کنه ممنون میشم راهنماییم کنم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

راستش مطمئن نیستم بتونم متن نامه رو با اون ظرافتی که شما می فرمایید تنظیم کنم. در کل خیلی بلد نیستم چه جوری رو فکر استاد کار کنم. خیلی وقتا همین ناشیانه عمل کردن، شانسامو از بین برده.
    Besides, I saw your webpage and knew that you have some current research. I am also familiar with these fields, for example X. If you would like to work in these fields, I can study in these areas too

منتهی می بینید که خیلی راحت و سر راست اصل موضوع رو گفتم و هیچ حرفه ای بودنی درش نمی بینم متاسفانه.

اگه دوستی می تونه در مورد پارگراف آخر که همون ابراز تمایل به کار کزدن در پروژه های جاریه استاده، کمک کنه ممنون میشم راهنماییم کنم.
    Meanwhile, I found a range of your interests and projects done in your lab in line with mine especially in the fields of ...
    ....
    So, it would be really appreciated if you kindly inform me about your plan to select a graduated student for your current or future related projects.
    به جای نقطه چین موضوعات جزئی مدنظری که جز علائقتون هست و به نوعی مرتبط با موضوعات پروژه هاست و نهایتا یک تا سه مورد هستند رو بیان کنید. هیچ ایرادی نداره که تو ایمیل اول به چیز دیگری اشاره کردید در نهایت می تونید اون چیز رو به عنوان یک گزینه از سه گزینه عنوان کنید اگر خیلی حساس هستید!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

علاوه بر مواردی که دوستمون ذکر کردن راه دیگه ای هم دارید. شما میتونید اون بخش از پروپزالتون را که فرمودید را حتی مفصل تر (البته اگر با تفصیل بیشتر میتونید حس بیشتری منتقل کنید) براش Pdf کنید و attached کنید. بعد تو ایمیلتون همش از اون فیلدی که داره روش کار میکنه بگید و مخش را بزنید (ایمیلتون طولانی نشه البته). اخر سر هم بگید که فیلدی را که اول گفته بودم را براتون attached کردم خوشحال میشم باهاتون در موردشون بحث کنم. حالا ببنید کدوم راه بهتر میتونه با شرایط شما match بشه. موفق باشی