صفحه 52 از 589 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152552 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه نمایش پست ها
    آخه من هنوز لیسانسم تموم نشده،کار تحقیقاتی ندارم ولی به زمینه ی کاریش واقعاً علاقه دارم.به نظرتون بهتر نیست راجع به یکی از مقالاتش که خوندم نظرم رو بگم و بگم که از این قسمت کارت خوشم می آد و چون امکانات اینجا کمه می خوام با شما تحصیلاتم رو ادامه بدم؟
    صرفا ابراز علاقه احتمالا کافی نباشه...و نظر دادن در مورد مقاله اگه مطالعه بصورت جامع باشه میتونه مفید باشه..جامع یعنی نتیجه مطالعات ارائه نظرات بدیع باشه به همراه پشتوانه علمی و عملی
    نمیدونم واستون پیش اومده حالتی که نسبت به یک مطلب نسبتا و نه حتی کامل اشراف دارید در این حالت مباحثه شما با شخص مورد نظر جور دیگری خواهد بود..اساتید معمولا دنبال این حالت هستند
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

Junior Member

سلام دوستان
    من برام یه موقعیت خاص پیش اومده می خواستم باهاتون در میون بذارم و نظرتون رو بپرسم. من چند وقتیه که به یکی از استادهایMIT میل می زنم و ایشون کاملا نظر موافقی داره و حتی به صورت مستقیم بهم گفته که حاضرم خودم برای PHD بگیرمت. منتهی مسئله ای که هست اینه که ایشون زمینه کاریش حساسه(Nuclear). من می خواستم ببینم آیا راهی هست که من بتونم برم و برای ویزا به مشکل نخورم. الان برای فاند میدونم که fellowship بهم تعلق نمیگیره یا باید RA بگیرم یا TA. اگه RA بگیرم که اسم استاد توی I20 و مدارکم میاد و موقعی که برم سفارت میفهمن استادم هسته ای کار می کنه پس مطمئنن reject میشم. در مورد TA شنیدم که اسم استاد تو فرم ها نمیاد. کسی میدنه که TA رو از طرف دانشگاه میدم یا استاد میده؟ یعنی اگه استاده بخواد منو بگیره خودش میتونه از پول خودش TA بده و اسمش هم هیچ جا ذکر نمیشه یا باید مثلا بره با هیئت اساتید صحبت کنه بگه من این دانشجو رو میخوام و TA رو از پول دانشگاه میدن؟ و اصلا استاد این قدر مرام میذاره که بره این کارو بکنه؟!!
    یه نکته ی دیگه. توی همین فروم بعضی بچه ها گفته بودن حتی اگه یه ایرانی بتونه بره آمریکا و زمینه کاریش حساس باشه وقتی که بره اونجا از طرف FBI میان به استاد میگن نمیتونی با این ایرانی کار کنی یا بفرستیش فلان مرکز تحقیقاتی. این مسئله صحت داره؟ مثلا اگه من حتی بتونم پاشم برم آمریکا و با همین استاد، اونجا به مشکل می خورم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad64 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برام یه موقعیت خاص پیش اومده می خواستم باهاتون در میون بذارم و نظرتون رو بپرسم. من چند وقتیه که به یکی از استادهایMIT میل می زنم و ایشون کاملا نظر موافقی داره و حتی به صورت مستقیم بهم گفته که حاضرم خودم برای PHD بگیرمت. منتهی مسئله ای که هست اینه که ایشون زمینه کاریش حساسه(Nuclear). من می خواستم ببینم آیا راهی هست که من بتونم برم و برای ویزا به مشکل نخورم. الان برای فاند میدونم که fellowship بهم تعلق نمیگیره یا باید RA بگیرم یا TA. اگه RA بگیرم که اسم استاد توی I20 و مدارکم میاد و موقعی که برم سفارت میفهمن استادم هسته ای کار می کنه پس مطمئنن reject میشم. در مورد TA شنیدم که اسم استاد تو فرم ها نمیاد. کسی میدنه که TA رو از طرف دانشگاه میدم یا استاد میده؟ یعنی اگه استاده بخواد منو بگیره خودش میتونه از پول خودش TA بده و اسمش هم هیچ جا ذکر نمیشه یا باید مثلا بره با هیئت اساتید صحبت کنه بگه من این دانشجو رو میخوام و TA رو از پول دانشگاه میدن؟ و اصلا استاد این قدر مرام میذاره که بره این کارو بکنه؟!!
    یه نکته ی دیگه. توی همین فروم بعضی بچه ها گفته بودن حتی اگه یه ایرانی بتونه بره آمریکا و زمینه کاریش حساس باشه وقتی که بره اونجا از طرف FBI میان به استاد میگن نمیتونی با این ایرانی کار کنی یا بفرستیش فلان مرکز تحقیقاتی. این مسئله صحت داره؟ مثلا اگه من حتی بتونم پاشم برم آمریکا و با همین استاد، اونجا به مشکل می خورم؟
    سلام
    تا جایی که من از دوستان رفته به آن طرف آب ها شنیده ام ، در پروسه کلیر شدن برادران محترم FBI وظیفه بررسی کامل شما را از هر جهت دارند از جمله دانشگاه،رشته و استادی است که قصد رفتن دارید حالا چه بورس،چه برای TA و یا RA
    ریسک بزرگی است خودتونو دلخوش به این راه میکنین
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ad_fa173 نمایش پست ها
    سلام
    تا جایی که من از دوستان رفته به آن طرف آب ها شنیده ام ، در پروسه کلیر شدن برادران محترم FBI وظیفه بررسی کامل شما را از هر جهت دارند از جمله دانشگاه،رشته و استادی است که قصد رفتن دارید حالا چه بورس،چه برای TA و یا RA
    ریسک بزرگی است خودتونو دلخوش به این راه میکنین
    آخه تا جایی که من شنیدم وقتی TA میگیریم، اسمی از استاد در هیچ جا ذکر نمیشه چون TA رو از طرف دانشگاه میدن البته نمی دونم که استاد هم میتونه TA از طرف خودش بده یا نه؟ خیلی از بچه ها که میرن سفارت و استاد شون مشخص نیست research plan رو خودشون مینویسن. من هم قبل از رفتن به سفارت میتونم یکی بنویسم که موضوع کاری من سیالاتیه و یه چیز ساده بنویسم(البته در صورت مشخص نبودن استاد راهنما)
    حالا بحث من هم همینه اگه استاد بتونه TA جور کنه چون اسمی ازش تو مراحل مختلف نیست(طبق شنیده ها) من شاید بتونم برم ولی اونجا نذارن روی موضوع هسته ای کار کنم. کسی نظری در این مورد نداره؟ تجربه ای نبوده قبلا؟ حتی اگه بتونم برم ولی با این استاده که بهم قول داده نتونم بگیرم ممکنه تو دید استاد نسبت به ایرانیها تاثیر منفی بذاره؟
    واقعا گیج شدم این چند روز موندم این ریسکو بکنم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    کسی جواب منو نداشت بده! اگر کسی می دونه ممنون می شم راهنمایی کنه.
    اساتید روزانه چند ده میل دریافت میکنن و کاملا اگاه هستند که منظور دانشجو از این ای میل چی هستش بنابراین اگر کسی رو بخواد و خودش فاند نداشته باشه در جواب میپرسه که خودت میتونی با هزینه شخصی بیای؟یا میگه من فاند ندارم اما برای بورس دانشگاه اقدام کن ( حتی ممکنه لینک قسمتی از وب سایت دانشگاه که مربوط به این مورد هستش رو ضمیمه کنه)
    پس نه نیاز به جملات خاصی هستش و نه نگران باشین که ایشون منظور شمارو درک کرده یا نه..خیلی ساده و و خیلی کوتاه خودتونو معرفی کنین ( میتونین از نمونه هایی که بچه ها تو پست های قبلی اشاره کردین هم ایده بگیرین) و CV رو هم ضمیمه
    البته توضیحات بالا در مورد پوزیشن دکترا کاملا صادق هستش ولی برای مستر ممکنه کمی متغیر باشه

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط ad_fa173 نمایش پست ها
    اساتید روزانه چند ده میل دریافت میکنن و کاملا اگاه هستند که منظور دانشجو از این ای میل چی هستش بنابراین اگر کسی رو بخواد و خودش فاند نداشته باشه در جواب میپرسه که خودت میتونی با هزینه شخصی بیای؟یا میگه من فاند ندارم اما برای بورس دانشگاه اقدام کن ( حتی ممکنه لینک قسمتی از وب سایت دانشگاه که مربوط به این مورد هستش رو ضمیمه کنه)
    پس نه نیاز به جملات خاصی هستش و نه نگران باشین که ایشون منظور شمارو درک کرده یا نه..خیلی ساده و و خیلی کوتاه خودتونو معرفی کنین ( میتونین از نمونه هایی که بچه ها تو پست های قبلی اشاره کردین هم ایده بگیرین) و CV رو هم ضمیمه
    البته توضیحات بالا در مورد پوزیشن دکترا کاملا صادق هستش ولی برای مستر ممکنه کمی متغیر باشه
    فکر می کنم منظور منو اشتباه متوجه شدید. بچه ها تو فروم نوشته بودند اگر استاده در جوابت گفت که من فاند ندارم بهش دوباره میل بزن و بخواه که سوپروایزرت بشه تا دانشگاه بهت پذیرش بده. یعنی مثلا بابا دفعه اول نوشته که من خیلی دوستت دارم ولی الان سه تا دانشجو دارم برای مستر و این تعداد زیادیه، حالا اگر یکیشون انصراف داد بهت خبر می دهم تو بیای. حالا من می خوام بهش بگم تو سوپروایزر من شو تا بلکه خودت که پول می گی نداری پس لابد یه کاری کن تا از بین دانشجو هایی که امسال دانشگاه می گیره من رو رد نکنند. یعنی دانشگاه خودش فاند بهم خواهد داد در این صورت و اون حتی اگر سه تا دانشجو هم داشته باشه دیگه لازم نیست تمکن مالی داشته باشه تا منو قبول کنه.

حالا چه طوری ازش اینو بخوام؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

من میخوام با یکی از اساتید خارجی برای تیحقیقات ارتباط برقرار کنم . میخوام تا یک سالی که مونده تا apply کنم با یکی از اساتید خارجی مقاله بدم . بنظرتون ایمیل چی بدم بهشون ؟
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    فکر می کنم منظور منو اشتباه متوجه شدید. بچه ها تو فروم نوشته بودند اگر استاده در جوابت گفت که من فاند ندارم بهش دوباره میل بزن و بخواه که سوپروایزرت بشه تا دانشگاه بهت پذیرش بده. یعنی مثلا بابا دفعه اول نوشته که من خیلی دوستت دارم ولی الان سه تا دانشجو دارم برای مستر و این تعداد زیادیه، حالا اگر یکیشون انصراف داد بهت خبر می دهم تو بیای. حالا من می خوام بهش بگم تو سوپروایزر من شو تا بلکه خودت که پول می گی نداری پس لابد یه کاری کن تا از بین دانشجو هایی که امسال دانشگاه می گیره من رو رد نکنند. یعنی دانشگاه خودش فاند بهم خواهد داد در این صورت و اون حتی اگر سه تا دانشجو هم داشته باشه دیگه لازم نیست تمکن مالی داشته باشه تا منو قبول کنه.

حالا چه طوری ازش اینو بخوام؟
    با توجه به اینکه اکثر دانشگاه برای مستر فاند نمیدن یا پارشیال میدن ،اگه این دانشگاه مد نظر شما فاند میده حتما تو قسمت How to apply یا مشابه این عنوان توضیح داده از چه طریق و بعد ازچه مراحلی سوپروایزر رو انتخاب کنین ( ممکنه خودشون پیشنهاد بدن بعد از پذیرش و یا شیوه های دیگه)..به هر حال اگر توضیح نداده خیلی ساده بگین من قصدم پذیرش و استفاده از بورس هستش که این نیاز به معرفی سوپروایزر داره و برای من افتخار خواهد بود که شما سوپروایزر من باشی....یه چیزی تو این مایه ها و البته مختصر و مفید

Member
    رشته و دانشگاه
    بیولوژی دانشگاه تهران

ضمن تشکر از راهنمایی دوستان،من 2 تا سوال دارم:اول اینکه به استاد بگیم vacancyداره یا نه کافیه یا حتماً در مورد فاند در اولین ایمیلی که به استادان می زنیم صحبت کنیم؟دوم اینکه وقتی یه استاد می گه اپلای کن از طریق دپارتمان یعنی ok من تو رو میخوام و vacancyدارم یا یعنی دست من نیست با دپارتمان تماس بگیر،آخه یه استاد بهم گفت از طریق دپارتمان اپلای کن ولی نگفت منو می خواد یا نه ولی یکی دیگه دقیقاً ذکر کرد که نمی تونه مستقیم دانشجو بگیره و باید با دپارتمان تماس گرفت.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه نمایش پست ها
    ضمن تشکر از راهنمایی دوستان،من 2 تا سوال دارم:اول اینکه به استاد بگیم vacancyداره یا نه کافیه یا حتماً در مورد فاند در اولین ایمیلی که به استادان می زنیم صحبت کنیم؟دوم اینکه وقتی یه استاد می گه اپلای کن از طریق دپارتمان یعنی ok من تو رو میخوام و vacancyدارم یا یعنی دست من نیست با دپارتمان تماس بگیر،آخه یه استاد بهم گفت از طریق دپارتمان اپلای کن ولی نگفت منو می خواد یا نه ولی یکی دیگه دقیقاً ذکر کرد که نمی تونه مستقیم دانشجو بگیره و باید با دپارتمان تماس گرفت.
    یکی از استادا هم دیروز همچین جوابی به من داد!
    اینها جواب جنرال هست و هیچ تضمینی برای فاند و involve شدن تو ضمینه ی تحقیقاتی استاد نیست
    جواب سوال اولت: خیر، در ایمیل اول نباید به فاند اشاره کنید صرفا معرفی خود و ضمینه های کاری و...