صفحه 521 از 589 نخستنخست ... 21421471511512513514515516517518519520521522523524525526527528529530531571 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,201 تا 5,210 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام. دوستان من کلا دو تا دانشگاه از جاهایی که اپلای کرده بودم هنوز جواب ندادن و عملا دیگه از امسال ناامید شدم با اینحال میخوام آخرین شانس هام رو هم امتحان کنم. لطفا کمکم کنین.

ببینین یکی از این دو دانشگاه باقیمونده، به توصیه جدی یکی از اساتیدش اپلای کردم. منتها بعد از اپلای این استاد گفت پوزیشن ندارم و الان هم که بعد از 2-3 ماه بهش ایمیل زدم مجددا گفت پوزیشن ندارم و عذرخواهی کرد.

یک استاد دیگه در این گروه هست که اتفاقا کارش هم مرتبط با منه. من خیلی دوس دارم این دقیقه نود بهش ایمیل بزنم و شاسمو امتحان کنم منتها مشکل اینه که در sop فقط اسم اون استاد اولی که پوزیشن نداره رو آوردم.

حالا چیکار کنم به نظرتون؟ این عملا آخرین تیر ترکشم برای امساله. به دپارتمان هم که ایمیل زدم گفتن دیگه همین روزا نتایج رو اعلام میکنن. در واقع فرصت خیلی کمی دارم برای تماس با استاد دوم.

لطفا راهنمایی کنین که چطوری این موقعیت رو به قول فرنگی ها هندل کنم.

خیلی ممنون.
    سلام

الان به جرات می توان گفت که تقریبا وضعیت تمامی پوزیشن ها برای سال اکادمیک بعد مشخص شده است. محتوای نامه انگیزشی که قابل تغییر است دوست عزیز!. اگر برای شما فاند مهم نیست چند تا از مقالات استاد مورد نظر را بخوانید و در اون زمینه ها ابراز علاقه به همکاری با استاد بکنید. احتمال زیاد شانس شما برای قبول شدن بیشتر می شود.

اگر برای شما فاندمهم است توصیه می کنم مستقیم برای پوزیشن ها موجود اقدام کنید و سپس دنبال مکاتبه با استاد باشید.

موفق باشید

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    با توجه به شرایط نظر من اینه که صادقانه واقعیت رو بگید.
    این که اپلای کردید و استادی که باهاش در ارتباط بودید گفته پوزیشن نداره. ولی کارتون به این استاد نزدیکه و علاقه‌مندید باهاش کار کنید.
    نکته‌ی اصلی اینه که کار این دو نفر طبعاً باید به هم نزدیک باشه اگه هر دو به شما مرتبطن. اگه زیاد نزدیک نیستن باید توجیه کنید که بستگی داره موضوعات چی باشن و ارتباط چطوری باشه.
    و بعد این که فراموش نکنید استادها با هم در ارتباطن. اگه قبل از اپلای امیدواری داده و بعدش گفته که پوزیشن ندارم که خب می‌شه الان بگید از اول تمایل به کار با هر دو نفر داشتید ولی اول با اون استاد ارتباط برقرار کردید و چون امیدواری داده بوده باهاش ادامه دادید. هم‌چین چیزی. ولی اگه از اول هم امیدواری خاصی نداده این طوری نمی‌شه گفت.
    در کل تلاش زائد هم برای توجیه نداشته باشید. واقع‌گرایانه برخورد کنید. شرایط غیر قابل درکی نیست.

نهایتاً هم به نظرم زیاد امیدوار نباشید چون تصمیم‌ها قاعدتاً تا الان گرفته شده.
    ولی مهم‌تر از اون، ناامید هم نباشید. حداقلش می‌‌تونه باعث دیده شدن شما توسط اون استاد بشه که لااقل شاید شما رو برای Waiting List توی ذهنش داشته باشه. فرصت رو از دست ندید و سریع‌تر اقدام کنید.

موفق باشید.
    سلام و خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون و وقتی که گذاشتین.
    راستش من اول به همین استادی که الان میخوام بهش ایمیل بزنم ایمیل زدم و چون جواب نداد به اون یکی استاد ایمیل زدم که گفت اپلای کن ولی بعدش گفت پوزیشن ندارم.
    حالا به نظر شما، همچین چیزی بنویسم خوبه:

"صادقانه بگم که قبل از اپلای، زمینه تحقیقاتی شما و دکتر فلانی از همه بیشتر نظرمو جلب کرد و با علایق خودم مطابقت داشت و بنابراین ابتدا با شما تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم و بنابراین با دکتر فلانی تماس گرفتم و ایشون هم به صورت جدی تشویق به اپلای کردن اما الان پوزیشن ندارن. این شد که الان مجددا با شما تماس میگیرم"

من نگرانیم اینه که روحیات اونا رو نمیدونم و اینکه مثلا این استاده با خودش نمیگه حالا که به قول فروشنده ها همه دورهاتو زدی تازه یاد من افتادی اونم دقیقه نود؟ یا همون استاد اول که پوزیشن نداره اگه این ایمیل رو ببینه نمیگه عه پس من اولویت دوم تو بودم از اون اولش؟ خلاصه اینطور ملاحظاتی میاد تو ذهنم که مرددم کرده.

نظرتون چیه؟
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

مگه نمی گید تنها تیری هست که دارید؟! می خواید همون تیر رو با در نظر گرفتن این ملاحظات از دست بدین؟! خوب سریعتر اقدام کن.
    تنها یه موردی که من قبلا چندین مورد گفته بودم و اگه دقت کرده باشید در به کار بردن ادبیات نگارشی هست که من توجه خاصی به اون می کنم.
    لطفا هر چی می نویسید همون عبارت "صادقانه بگم" ابتدا رو بردارید، چون این تصور دوگانه و binary رو به وجود میاره که "مگه احتمال دیگه ای هم جز صداقت وجود داره؟!" یعنی شما باید این اصل رو take it for granted کنید که دارید صادقانه به بیان خواسته تون می پردازید و در اینصورت دیگه نیاز به بیان این حرف در یه محیط اکادمیک و در این تماس نیست.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام و خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون و وقتی که گذاشتین.
    راستش من اول به همین استادی که الان میخوام بهش ایمیل بزنم ایمیل زدم و چون جواب نداد به اون یکی استاد ایمیل زدم که گفت اپلای کن ولی بعدش گفت پوزیشن ندارم.
    حالا به نظر شما، همچین چیزی بنویسم خوبه:

"صادقانه بگم که قبل از اپلای، زمینه تحقیقاتی شما و دکتر فلانی از همه بیشتر نظرمو جلب کرد و با علایق خودم مطابقت داشت و بنابراین ابتدا با شما تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم و بنابراین با دکتر فلانی تماس گرفتم و ایشون هم به صورت جدی تشویق به اپلای کردن اما الان پوزیشن ندارن. این شد که الان مجددا با شما تماس میگیرم"

من نگرانیم اینه که روحیات اونا رو نمیدونم و اینکه مثلا این استاده با خودش نمیگه حالا که به قول فروشنده ها همه دورهاتو زدی تازه یاد من افتادی اونم دقیقه نود؟ یا همون استاد اول که پوزیشن نداره اگه این ایمیل رو ببینه نمیگه عه پس من اولویت دوم تو بودم از اون اولش؟ خلاصه اینطور ملاحظاتی میاد تو ذهنم که مرددم کرده.

نظرتون چیه؟

با استادی اسکایپ داشتم قرار بود فایلی بهم ارسال کنه الان 6 روزه جواب میلم رو نداده بهش ریمایندر دادم که میلم رو بخون هنوز ج نداده نمونه میلی دارید؟

سلام به همه دوستان.
    من به استادی ایمیل زدم . استاده گفته که فعلا پوریشن نداره اما اشاره به بورسیه دد و اکساندر کرده . دد که الان پوزیشن برای ایران نداره. الکساندر رو سر در نمیارم چه جوریه. میخوام بهش بگم چه جوری برای این بورسیه ها اقدام کنم چون من از اینا سر در نمیارم . به نظرتون خوبه یا نه . لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه متن ایمیلم چی باشه بهتره .متن ایمیلی استاد فرستاده اینه:
    Currently, I have no internal or third party funded PhD position I could offer.
    The only chance would be a stipend, either from your home country or via the Alexander von Humboldt foundation or the DAAD.
    Would that be an option for you?

رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistry2014 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    من به استادی ایمیل زدم . استاده گفته که فعلا پوریشن نداره اما اشاره به بورسیه دد و اکساندر کرده . دد که الان پوزیشن برای ایران نداره. الکساندر رو سر در نمیارم چه جوریه. میخوام بهش بگم چه جوری برای این بورسیه ها اقدام کنم چون من از اینا سر در نمیارم . به نظرتون خوبه یا نه . لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه متن ایمیلم چی باشه بهتره .متن ایمیلی استاد فرستاده اینه:
    Currently, I have no internal or third party funded PhD position I could offer.
    The only chance would be a stipend, either from your home country or via the Alexander von Humboldt foundation or the DAAD.
    Would that be an option for you?
    سلام

به نظر من اینطور پاسخ بدهید.

"امکان پرداخت هزینه ها به طور شخصی را ندارم. می خواهم از طریق بورس داد یا الکساندر برای گرفتن فاند اقدام کنم ولی با پروسه اپلای کردن اشنایی ندارم. لطفا من را برای اقدام برای این بورس ها راهنمایی کنید."

ارادت

رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    با استادی اسکایپ داشتم قرار بود فایلی بهم ارسال کنه الان 6 روزه جواب میلم رو نداده بهش ریمایندر دادم که میلم رو بخون هنوز ج نداده نمونه میلی دارید؟
    سلام

در عنوان ایمیلی که می فرستید بنویسید:

"مصاحبه اسکایپ-نام ان فایل". بعدا موضوع را در ایمیل توضیح بدهید. اگر باز هم جواب نداد به منشی گروه ایمیل بزنید از ایشان سوال کنید که استاد در حال حاظر دپارتمان است یا خیر. اگر بود ایمیل را برای منشی ارسال کنید.

ارادت

این متن خوبه به نظرتون ؟
    . At the moment I do not have a scholarship from Iranian universities. However, I am interested to apply for different available scholarships. I will be grateful if you provide me with additional information, for example how can I apply for mentioned scholarship, that I can possibly obtain. Therefore, I can apply and hopefully I will get a scholarship and will be able to join your group.

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

به نظر من اینطور پاسخ بدهید.

"امکان پرداخت هزینه ها به طور شخصی را ندارم. می خواهم از طریق بورس داد یا الکساندر برای گرفتن فاند اقدام کنم ولی با پروسه اپلای کردن اشنایی ندارم. لطفا من را برای اقدام برای این بورس ها راهنمایی کنید."

ارادت

Junior Member

سلام. در ایمیل اول به اساتید فقط لازمه رزومه را ارسال کنیم؟ و نیازی به توصیه نامه اساتید نیست؟
    برای متن ایمیل چه توصیه دارید که تاثیر گذار باشد؟

رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistry2014 نمایش پست ها
    این متن خوبه به نظرتون ؟
    . At the moment I do not have a scholarship from Iranian universities. However, I am interested to apply for different available scholarships. I will be grateful if you provide me with additional information, for example how can I apply for mentioned scholarship, that I can possibly obtain. Therefore, I can apply and hopefully I will get a scholarship and will be able to join your group.
    سلام

جمله اخر از "بنابراین" به بعد را حذف کنید. "به طور مثال"در جمله یکی مانده به اخر اضافی است. شما علاقه مند به دریافت بورس نیستید بلکه نیازمند به ان هستید و بدون ان نمی توانید تحصیل کنید(هزینه های شخصی را می توانید بدهید ولی دانشکاه را خیر). برای بورس گرفتن بایستی قاطع باشید نه علاقه من به دریافت ان!.

ارادت