صفحه 556 از 589 نخستنخست ... 56456506546547548549550551552553554555556557558559560561562563564565566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,551 تا 5,560 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    یعنی شما نظرتون این هست که بعد از یکی دوایمیل (اگر استاد با اسم کوچک ما رو خطاب کرد ) با اسم کوچیک استاد رو خطاب کنیم؟
    به نظر خودم هم خیلی جالب نیست اون با اسم کوچک ما رو خطاب کنه (که نشان از راحت بودن و صمیمیت هست) بعد ما اون رو با مثلا دکتر فلانی خطاب کنیم
    به نظر من بهتر است استادتان را همیشه با عنوان مربوطه (دکتر ...) صدا کنید. نحوه خطاب در فرهنگ های مختلف متفاوت است و برای اطمینان بهتر است همیشه یک مقدار محترمانه تر برخورد کنید. قضیه همکار با دانشجو متفاوت است و همکاران همیشه با نام کوچک همدیگر را صدا میزنند.

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان.

یک سوال داشتم: معمولا جوابی در که اساتید میدن (یا مثلا به منشی شون میگن که هاهنگی انجام بده) دانشجو رو با اسم کوچک خطاب میکن. اگر منشی یا coordinator هم داشته با شن خودشون رو با اسم کوچیک خطاب میکنن. مثلا در یکی از موارد (از 1000 موردی که مکاتبه داشتم) استاد گفت که Amanda باهات هماهنگ میکنه. بعد Amanda در ایمیلش استاد رو Lee خطاب میگه.

سوالم اینه که ایا ما هم باید اونها رو با اسم کوچک خطاب کنیم؟ (یه ذره واسه فرهنگ ما عجیب غریبه به کسی که یه ایمیل دادی بعدش با اسم کوچک خطابش کنی، مخصوصا اینکه اون استاد باشه و ما دانشجو)
    سلام
    جناب قلوب اشاره کردند، من هم مجدد تاکید می کنم در این مرحله اساتید را به نام کوچک خطاب نکنید یا حتی منشی یا کردینیتر. موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام. در خیلی فرهنگها بعد از یکی دوتا ایمیل این بسیار متداول است حتی برعکس شاید نشانه رسمی بودن و حفظ فاصله به صورت غیر صمیمانه باشد.

اگر تردید دارید کجا با اسم کوچک کجا با عنوان مکاتبه کنید از عناوین Dr. و Ms ... استفاده بفرمائید.
    موفق باشید
    سلام
    به کار بردن Ms یا Mr در مورد اساتید اشتباه هست. موفق باشید

سلام خدمت همه ی دوستان فروم. ممنون میشم در مورد متن ایمیلم نظر بدید. و سوال دیگه ای داشتم، اینکه لازمه یه توضیح مختصر در مورد رنک دانشگاه و اعتبارش بدم یا خیر؟ ممنون از وقتی که برای خوندن پست گذاشتید. یاعلی

Subject: Prospective Graduate Student Fall 2019
    Text:
    Dr. Forrest,
    My name is Ahmad Alavi. I have received my M. Sc. degree in Electrical Engineering majoring in XYZ from Sharif University of Technology, Iran (Ranked first in the class). I am applying to University of MMM for fall 2019 for PhD in Electrical Engineering. I have read several of your research papers on Xs, Ys and Zs and proudly cited two of them in my thesis. I find your research greatly coincides with my research experiences and interests. I am interested in YYY research area specially working on Xs and Ys and would like to know about research opportunities to work with you.
    Please find my CV attached.
    Looking forward for your reply,
    Regards,
    Ahmad Alavi

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی دوستان فروم. ممنون میشم در مورد متن ایمیلم نظر بدید. و سوال دیگه ای داشتم، اینکه لازمه یه توضیح مختصر در مورد رنک دانشگاه و اعتبارش بدم یا خیر؟ ممنون از وقتی که برای خوندن پست گذاشتید. یاعلی

Subject: Prospective Graduate Student Fall 2019
    Text:
    Dr. Forrest,
    My name is Ahmad Alavi. I have received my M. Sc. degree in Electrical Engineering majoring in XYZ from Sharif University of Technology, Iran (Ranked first in the class). I am applying to University of MMM for fall 2019 for PhD in Electrical Engineering. I have read several of your research papers on Xs, Ys and Zs and proudly cited two of them in my thesis. I find your research greatly coincides with my research experiences and interests. I am interested in YYY research area specially working on Xs and Ys and would like to know about research opportunities to work with you.
    Please find my CV attached.
    Looking forward for your reply,
    Regards,
    Ahmad Alavi

من یکم ادیت کردم باز از اهل فن بیشتر ب پرسید:

1- Subject: PHD applicant interested in …

Text:
    Dr. Forrest,
    My name is Ahmad Alavi. I have received my M. Sc. degree in Electrical Engineering majoring in XYZ from Sharif University of Technology, Iran (Ranked first in the class), My research interests are included …. I am applying to the University of MMM for fall 2019 for a PhD position in Electrical Engineering. I have read several of your research papers on Xs, Ys and Zs and proudly cited two of them in my thesis as references. I find your research greatly coincides with my research experiences and interests. I am interested in YYY research area specially working on Xs and Ys and would like to know about research opportunities to work under your supervision.
    Attached, Please find my CV.
    I am eagerly looking
    forward for your reply

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    جناب قلوب اشاره کردند، من هم مجدد تاکید می کنم در این مرحله اساتید را به نام کوچک خطاب نکنید یا حتی منشی یا کردینیتر. موفق باشید
    اخه شاید یک جورایی ناسازگاری یا عدم تطابق باشه اینکه شما با اسم کوچک خطاب بشه بعد طرف مقابل رو با اسم فامیل صدا کنی مخصوصا وقتی که تعداد ایمیل های ارسالی بین شما و استاد یا منشی زیاد میشه.
    من واقعا خودم نمیتونم به جمع بندی برسم سر این موضوع. نظر دوستانی که اینجا نظر دادن هم که کاملا متفاوت هست با هم

ApplyAbroad Superstar

سلام تفاوت نظر دوستان به دلیل تجربه ای است که از کشوری که در آن هستند دارند و کاملا هم طبیعی است. شما اگر کشور مقصدتان معلوم باشد تصمیم برایتان راحت تر است.

در انگلستان نامه برگشت استاد به دانشجو به احتمال بسیار زیاد حتی در اولین نامه با اسم کوچک خواهد بود. و احتمالا از Dear و این حرفها هم ممکن است خبری نباشد..Hi Ali...Hi Zoher-e.. یا حتی Ali or Zohr-e بدون هیچ چیز دیگر ... اگر دیدید تعجب نکنید اصلا چیزی به نام بی احترامی در آن وجود ندارد. صمیمت هم ضرورتا نیست. روش مکاتبه است. اینطور مینویسند.

آن قاعده سرانگشتی که اشاره کردم کارگشا ترین است. اگر تردید داشتید البته بسته به اینکه درجه آکادمیک مخاطب چه باشدبروید به سمت .Dr , Mr. Ms Prof. . روشن است اگر کسی حداقل تحصیل دکتری نداشته باشد Ms , Mr... باید برای به کار رود.

البته همه بحث a storm in the teacup هست. خوشبختانه فرهنگ تساهل و تسامح در دنیای دانشگاهی هم رو به گسترش است و اصرار زیاد روی این جزییات احتمالا شما را از کار اصلی که گرفتن پذیرش و ... دور نکند.

موفق باشید

اخه شاید یک جورایی ناسازگاری یا عدم تطابق باشه اینکه شما با اسم کوچک خطاب بشه بعد طرف مقابل رو با اسم فامیل صدا کنی مخصوصا وقتی که تعداد ایمیل های ارسالی بین شما و استاد یا منشی زیاد میشه.
    من واقعا خودم نمیتونم به جمع بندی برسم سر این موضوع. نظر دوستانی که اینجا نظر دادن هم که کاملا متفاوت هست با هم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

نگران نباشید. شما با عنوان خطاب کنید اگر خودش راحت باشه بهتون میگه که با اسم کوچک صدام کن. بخصوص در مورد استادهای با بک گراند مهاجر همیشه از عنوان رسمی استفاده کنید. من تا آخر دوره دکترای خودم استادم را با عنوان رسمی (دکتر ...) خطاب میکردم و او هم مرا با اسم کوچک خطاب میکرد.

Junior Member mparsa01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tissue Engineering

سلام دوستان. میخوام به عنوان visiting research studnet برای دانشگاه UBC اپلای کنم اما خب نوشته که اول باید سوپر وایزر پیدا کنید. سوالم اینه که واسه تماس با سوپر وایزر حتما پروپوزال هم نیازه یا فقط یه درخواست بدم و CV رو بفرستم؟

BSc Student, Biomedical Engineering

ApplyAbroad Superstar

سلام پروپوزال که نه شما الان وسط دوره دکتری هستید قاعدتا. ولی موقع تماس با استاد باید کاملا مشخص بفرمایید اولا ...

راستش من الان امضای شما را ناگهان دیدم که نوشته اید دانشجوی دوره کارشناسی هستید خوب سوال برایم هست که این چطور با visiting research student مطابقت پیدا میکند؟

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsa01 نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخوام به عنوان visiting research studnet برای دانشگاه UBC اپلای کنم اما خب نوشته که اول باید سوپر وایزر پیدا کنید. سوالم اینه که واسه تماس با سوپر وایزر حتما پروپوزال هم نیازه یا فقط یه درخواست بدم و CV رو بفرستم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید