صفحه 575 از 589 نخستنخست ... 75475525565566567568569570571572573574575576577578579580581582583584585 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,741 تا 5,750 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام مجدد، عذرخواهی می کنم که دیر جواب میدم، درگیر بودم به شدت و تو ذهنم بود که اولین فرصت این کار رو انجام بدم، ببینید ایمیل زدن رو تازه شروع کردم و نحوه متن ایمیل رو هم با سرچ کردن توی همین فروم نوشتم. بنابراین با همین اطلاعات موجود دوستان در صورتی که وقت بذارن میتونن یه متن ایمیل خیلی خوب بنویسن
    خب اولین کاری بچه ها پیشنهاد کرده بودن و منم سعی کردم رعایت کنم این بود که یه متن کلی برای همه نمیفرستم، هر استادو جدا بررسی میکنم ، زمینه کاری و مقالات و ریسرچگیت و خلاصه هرچی که ازش بتونم پیدا کنم و چک میکنم. حتی خیلی مهمه که بررسی کنید استاد توی این سالهای آخر تو چه زمینه ای داره کار میکنه. چون به نظر من ممکنه 20 سال پیش روی یه موضوعی خیلی کار کرده باشه و کلی هم مقاله داشته باشه ولی الان زمینه کاریش عوض شده باشه، مثلا همین ایمیلی که من گرفتم دو تا مورد خاص داشت. یکی اینکه استاد فیلد کاریش تقریبا مشابه بود و من رفتم توی مقالاتش سرچ کردم و شبیه ترین اونا رو بررسی کردم و توی متن ایمیلمم نوشتم که فلان مقالاتت تحت تاثیرم قرار داده و دومم اینکه گفتم اساتید ارشدم هر دوشون اونجا درس خوندن و اونا منو تشویق به ادامه تحصیل در این دانشگاه کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اولا به شما تبریک میگویم.این ایمیل خیلی از دید من مثبت است و استاد به نظر کاملا تحت تاثیر قرار گرفته اند. چنین پاسخ مثبتی خیلی متداول نیست. ملیت استاد را میدانید؟
    تبریک مجدد. این پاسخ در اولین ایمیل بود؟ اگر در مورد خودتان و محتوای ایمیل بنویسید دوستان میتوانند از تجربه شما استفاده کنند.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من واسه یه استاد ایمیل زدم و CV پیوست آن بود بعد یک هفته گفت ریزنمراتتم بفرست و فرستادم الان بعد دو هفته جوابی نگرفتم به نظر شما پیگیری بزنم ؟ و متنش چی بنویسم ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خیلی متشکرم بابت به اشتراک گذاری تجربه خودتان.

از دید من نکات خیلی خوبی را برای استفاده دوستان دیگر اشاره کرده اید. مثلا دقت در کارهای اخیر و اینکه استاد در طول زمان مسیر کارهایشان عوض میشود نکته بسیار مهمی است که دانشجو بای توجه کند و خودش را در واقع relevant به علایق فعلی استاد بکند طوری که استاد بخواهند او را به کار بگیرند.

باز هم تشکر میکنم و امیدوارم که بقیه مسیر را هم با موفقیت طی بفرمایید و برای سپتامبر برسید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mea88 نمایش پست ها
    سلام مجدد، عذرخواهی می کنم که دیر جواب میدم، درگیر بودم به شدت و تو ذهنم بود که اولین فرصت این کار رو انجام بدم، ببینید ایمیل زدن رو تازه شروع کردم و نحوه متن ایمیل رو هم با سرچ کردن توی همین فروم نوشتم. بنابراین با همین اطلاعات موجود دوستان در صورتی که وقت بذارن میتونن یه متن ایمیل خیلی خوب بنویسن
    خب اولین کاری بچه ها پیشنهاد کرده بودن و منم سعی کردم رعایت کنم این بود که یه متن کلی برای همه نمیفرستم، هر استادو جدا بررسی میکنم ، زمینه کاری و مقالات و ریسرچگیت و خلاصه هرچی که ازش بتونم پیدا کنم و چک میکنم. حتی خیلی مهمه که بررسی کنید استاد توی این سالهای آخر تو چه زمینه ای داره کار میکنه. چون به نظر من ممکنه 20 سال پیش روی یه موضوعی خیلی کار کرده باشه و کلی هم مقاله داشته باشه ولی الان زمینه کاریش عوض شده باشه، مثلا همین ایمیلی که من گرفتم دو تا مورد خاص داشت. یکی اینکه استاد فیلد کاریش تقریبا مشابه بود و من رفتم توی مقالاتش سرچ کردم و شبیه ترین اونا رو بررسی کردم و توی متن ایمیلمم نوشتم که فلان مقالاتت تحت تاثیرم قرار داده و دومم اینکه گفتم اساتید ارشدم هر دوشون اونجا درس خوندن و اونا منو تشویق به ادامه تحصیل در این دانشگاه کردن

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به نظرم پیگیری الان ایرادی ندارد. بفرمایید که چون پاسخی از ایشان نگرفته اید این نامه را مینویسید و اگر استاد اطلاعات دیگری هم لازم دارند شما استقبال میکنید که بفرستید. و بعد اینکه دانستن تصمیم استاد مهم است چون شما در پروسه تصمیمگیری و اپلای برای شروع دکتری در سال دیگر هستید و میخواهیداز فرصتهای دیگر را هم استفاده کنید.

به نظرم همیشه یک حد میانه در این دست نامه ها باید نگه داشت. نه استاد را به سجاف و گوشه برد نه اینکه رها کرد. واقعیت این است که دانشجوی خوب نهایت خواسته اساتید است و اگر دانشجوی خوبی پیدا کنند تمام تلاششان را برای جذبش انجام میدهند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mshab نمایش پست ها
    سلام
    من واسه یه استاد ایمیل زدم و CV پیوست آن بود بعد یک هفته گفت ریزنمراتتم بفرست و فرستادم الان بعد دو هفته جوابی نگرفتم به نظر شما پیگیری بزنم ؟ و متنش چی بنویسم ؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان
    جواب ایمیل یکی از اساتید به من اینه:

We are always looking for bright motivated individuals for our graduate program. At this time, the best course of action is to complete an application - we are now considering applications for September 2020. This will provide you with an opportunity to tell us about yourself and also for us to assess your qualifications as well as synergies between your interests and our specialty areas. A completed application is also the best way for us to compare your qualifications and interests to those of other applicants. Please note that the application process is very competitive, with only the top applicants being admitted into our program. All graduate students that we admit into our program receive a research stipend/scholarship. The value and timeline associated with the stipend/scholarship depends on the successful applicant’s qualifications and interests.
    Please contact our Graduate Secretary (......) requesting information regarding application. I am also including below some information provided by our graduate secretary.
    I look forward to seeing you completed application and thanks again for your interests in our program.
    Regards

به نظر تمپلت می یاد ولی یه نیم ساعتی طول کشید تا دوباره ایمیلشو باز کرد و جواب داد (چون ایمیل ترکرم اکتیوه متوجه شدم که فورا جواب نداد.)
    نظرتون جیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zari1991 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جواب ایمیل یکی از اساتید به من اینه:

We are always looking for bright motivated individuals for our graduate program. At this time, the best course of action is to complete an application - we are now considering applications for September 2020. This will provide you with an opportunity to tell us about yourself and also for us to assess your qualifications as well as synergies between your interests and our specialty areas. A completed application is also the best way for us to compare your qualifications and interests to those of other applicants. Please note that the application process is very competitive, with only the top applicants being admitted into our program. All graduate students that we admit into our program receive a research stipend/scholarship. The value and timeline associated with the stipend/scholarship depends on the successful applicant’s qualifications and interests.
    Please contact our Graduate Secretary (......) requesting information regarding application. I am also including below some information provided by our graduate secretary.
    I look forward to seeing you completed application and thanks again for your interests in our program.
    Regards

به نظر تمپلت می یاد ولی یه نیم ساعتی طول کشید تا دوباره ایمیلشو باز کرد و جواب داد (چون ایمیل ترکرم اکتیوه متوجه شدم که فورا جواب نداد.)
    نظرتون جیه؟
    همونطور که خودتون گفتید: تمپلیت، و گفته اپلای کن تا بررسی کنم. اگر رزومه تون به این دانشگاه میخوره میتونید اپلای کنید.

Junior Member

سلام دوستان. چندتا سوال داشتم من برای دانشگاه هایی که ددلاینشون اواخر اسفند و فروردین هست الان دارم ایمیل میزنم دیره؟
    و اینکه متن ایمیلم اینجوری هست میشه دوستان نظرشون رو بدهند در موردش
    Dear Professor
    I graduated from University of ... in ... with a focus on (biodiversity). Your research in the area of……..has been very inspiring to me. It gave me new ideas, especially about the….
    My previous research was about……. Now, I want to do my PhD from …. perspective. I would be really interested in joining you on this line of work.
    I really appreciate it if you could tell me whether there is any chance for me to join your Ph.D. program / pursue my PhD under your supervision.

I have attached my C.V for your consideration.
    I appreciate your time to read this email.
    Best Regards,

اون جاهای خالی رو هم مقالات دو سال اخیر استاد رو میخونم و یه جمع بندی ازش مینویسم تو جاهای خالی که کلا 7 خط میشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط m1993 نمایش پست ها
    سلام دوستان. چندتا سوال داشتم من برای دانشگاه هایی که ددلاینشون اواخر اسفند و فروردین هست الان دارم ایمیل میزنم دیره؟
    و اینکه متن ایمیلم اینجوری هست میشه دوستان نظرشون رو بدهند در موردش
    Dear Professor
    I graduated from University of ... in ... with a focus on (biodiversity). Your research in the area of……..has been very inspiring to me. It gave me new ideas, especially about the….
    My previous research was about……. Now, I want to do my PhD from …. perspective. I would be really interested in joining you on this line of work.
    I really appreciate it if you could tell me whether there is any chance for me to join your Ph.D. program / pursue my PhD under your supervision.

I have attached my C.V for your consideration.
    I appreciate your time to read this email.
    Best Regards,

اون جاهای خالی رو هم مقالات دو سال اخیر استاد رو میخونم و یه جمع بندی ازش مینویسم تو جاهای خالی که کلا 7 خط میشه.

همون ابتدای ایمیل اول دقیق بنویسید که برای چه رشته ای و چه مقطعی و کدام ترم اپلای میکنید، و بگید که دنبال سوپروایزر میگردید. بعد از این وارد موضوع علاقمند بودن به زمینه کاری استاد و بقیه داستانها بشوید.

Junior Member

سلام دوستان
    غروب پنجشنبتون به شادی و سلامتی
    من با یک استاد برای گرفتن فاند دکتری مکاتبه کرده بودم که بعد از دیدن رزومه، پیش پروپوزالم و مصاحبه اسکایپ این ایمیلو برام فرستاد:
    Dear ....

Thank you for speaking with Max and I on video chat today. Please find below the link to information about postgraduate study at Murdoch University including scholarship.

https://www.murdoch.edu.au/study/research-students

If I can be of any further assistance please let me know.

Kind regards
    بنظرتون امیدی به این استاد هست که بتونه کمکم کنه از دانشگاه فاند بگیرم؟
    چون ظاهرا خودش یا فاند نداره یا فاندشو بمن نمیده.
    پیشاپیش از توجهتون سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام، وقتتون بخیر ، عذر میخوام،یک سوال داشتم، من ایمیلایی که به اساتید میزدم داخلشون درباره زمینه تحقیقاتیشون و کاری که میخوام تو ارشد بکنم صحبت میکردم، ولی دوستام گفتن خیلی طولانیه، برداشتم حذف کردم اون قسمت ها رو الان کلن در حد سه خط شده، که تو خط اول میگم من کیم و معدلم چند شده و از کدوم دانشگام، تو خط دوم میگم برای این میل زدم ببینیم پوزیشنی دارید برای ارشد، خط سوم سایت شخصیم رو گذاشتم و تشکر کردم و رزومه و ریز نمراتم رو اتچ کردم؟ به نظرتون این روش بهتره یا همون روش قبلیم که درباره زمین تحقیقاتی اساتیدم میگفتم؟ چون میگفتن دوستام خیلی زیاد میشه نمیخونن استادا، در حالی که کلن شمردم 150 کلمه میشد اون ایمیل قبلیام، ممنون میشم راهنماییم کنید تو این زمینه