صفحه 566 از 589 نخستنخست ... 66466516556557558559560561562563564565566567568569570571572573574575576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,651 تا 5,660 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام دوست عزیز

شروع خیلی خوبی دارید امید که تا آخر مسیر هم با انرژی و خوشفکری کار بدون مشکل جلوبرود.

من چند نکته دارم که اگر لازم باشد به مرور میگویم. مهمترین در این مقطع به نظرم این است که شما در مکاتبات اینچنینی مستند توضیح دهید که چرا

It is my great honor to pursue my PhD study under your supervision

مثلا بفرمایید کدام کار استاد را خوانده اید و جطور آن مقاله/کتاب/ سخنرانی... روی شما تاثیر داشته است . یعنی در مقوله
    I am personally greatly interested in the " Sustainable Design and Planning ". My previous research experience is in” Study of thermal comfort in vernacular courtyards “

جایگاه استادهدف کجاست؟ اوچطور در باب طراحی پایدار و ....شما را متاثر کرده است.... تیوری خاصی دارند کار عملی قابل ملاحظه ای داشته اند که شما را به سمت ایشان سوق داده؟

جای این قسمت به نظرم خالی است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    سلام دوستان، به نظرتون اين متن براي اولين ايميل به استاد خوبه؟

Dear Dr.

I’m *, Master of Science in Architecture Engineering from University of *, Iran. I am personally greatly interested in the " Sustainable Design and Planning ". My previous research experience is in” Study of thermal comfort in vernacular courtyards “

My experience working with [Energy simulation tools (Envi-Met and Design Builder)], so I am especially intrigued by “ my propozal object*”. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students?

I would like to ask you to let me know if you would consider supervising me throughout PhD. It is my great honor to pursue my PhD study under your supervision.
    The CV is attached to this e-mail. please find attached CV for your perusal. I can be reached anytime via the contact information below. If you want additional details on my work and goal, I will be happy to answer.

Thanks very much for your attention.
    I am looking forward to hearing from you.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

[QUOTE=susighton;2600723]سلام دوست عزیز

شروع خیلی خوبی دارید امید که تا آخر مسیر هم با انرژی و خوشفکری کار بدون مشکل جلوبرود.

من چند نکته دارم که اگر لازم باشد به مرور میگویم. مهمترین در این مقطع به نظرم این است که شما در مکاتبات اینچنینی مستند توضیح دهید که چرا

It is my great honor to pursue my PhD study under your supervision

مثلا بفرمایید کدام کار استاد را خوانده اید و جطور آن مقاله/کتاب/ سخنرانی... روی شما تاثیر داشته است . یعنی در مقوله
    I am personally greatly interested in the " Sustainable Design and Planning ". My previous research experience is in” Study of thermal comfort in vernacular courtyards “

جایگاه استادهدف کجاست؟ اوچطور در باب طراحی پایدار و ....شما را متاثر کرده است.... تیوری خاصی دارند کار عملی قابل ملاحظه ای داشته اند که شما را به سمت ایشان سوق داده؟

جای این قسمت به نظرم خالی است.

پایدار باشdn

ممنونم از شما

Junior Member

سلام دوستان. من دانشجوي سال دوم كارشناسي هستم، داريم رو يه پروژه كار ميكنيم كه هنوز فقط ايده ي اوليش دستمونه. ولي من يه استادي پيدا كردم تو يكي از دانشگاه هاي كانادا كه كاراش مرتبطه با موضوع پروژه ما. چطور بهش ايميل بزنم راجع به كارمون بگم كه علاقه مند بشه؟ اصلا امكانش هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Bjusyna نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوي سال دوم كارشناسي هستم، داريم رو يه پروژه كار ميكنيم كه هنوز فقط ايده ي اوليش دستمونه. ولي من يه استادي پيدا كردم تو يكي از دانشگاه هاي كانادا كه كاراش مرتبطه با موضوع پروژه ما. چطور بهش ايميل بزنم راجع به كارمون بگم كه علاقه مند بشه؟ اصلا امكانش هست؟
    فعلا خیلی زود به نظر میرسه، شما انرژی فکری خودتون رو روی تحقیق تون، معدل بالا و زبان بزارید،
    فکر کردن راجب یک استاد در یک دانشگاه در یک کشور از 2-3 سال جلوتر کمکی بتون نمیکنه...

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آمار اجتماعی- اقتصادی دانشگاه علامه طباطبائی

سلام
    من خیلی دوس داشتم ادامه تحصیل بدم اما به خاطر بیکاری و عدم توجه به فارغ‌التحصیل‌ها در سیستم استخدامی کشور دل‌سرد شدم اما الان قصد اپلای کردن دارم تا بتونم شرایط بهتری رو در گوشه‌ی دیگه‌ای از دنیا برا خودم و همسرم بسازم. از نحوه‌ی اپلای کردن، مکاتبه با استادها و ... هم اطلاع دقیقی ندارم چون تاحالا اصلا بهش فکر نکرده بودم. یه استاد ایرانی توی کانادا پیدا کردم و میخوام بهش ایمیل بزنم اما متن مناسبی به ذهنم نمیرسه. لطفاً راهنمایی کنید.

با تشکر از لطف همگی
    میرحامد هاشمی‌مجد
    hamedhashemi772@yahoo.com

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

متن ایمیل به اساتید به نظرم خیلی خیلی متنوع است و مثل هم مکالمه ای /ارتباطی بستگی دارد که گوینده چه میخواهد بگوید. بنابراین من توصیه نمیکنم شما متنی را از کسی بگیرید چون آن فرد اطلاع از خواسته شما و دلیل شما برای مکاتبه ندارد.

در فروم مکاتبات مختلف را دوستان گذاشته اند که ناظر بر شرایط و دلایل مکاتبه است ولی میتواند سر نخهایی را به لحاظ تکنیکی به شما بدهد.

بنابراین توصیه میکنم با انرژی زیاد و به دور از خستگی و یاس اولا بررسی بفرمایید که در مکاتبه با اساتید چه میخواهید بگویید و بعد هم از نمونه هایی که دوستان گذاشته اند استفاده بفرمایید که برای منظورهای مختلف چه متن و چه تن و چه قالبی را استفاده کرده اند که اگر مناسب دیدید شما هم استفاده بفرمایید.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط MirHamed772 نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی دوس داشتم ادامه تحصیل بدم اما به خاطر بیکاری و عدم توجه به فارغ‌التحصیل‌ها در سیستم استخدامی کشور دل‌سرد شدم اما الان قصد اپلای کردن دارم تا بتونم شرایط بهتری رو در گوشه‌ی دیگه‌ای از دنیا برا خودم و همسرم بسازم. از نحوه‌ی اپلای کردن، مکاتبه با استادها و ... هم اطلاع دقیقی ندارم چون تاحالا اصلا بهش فکر نکرده بودم. یه استاد ایرانی توی کانادا پیدا کردم و میخوام بهش ایمیل بزنم اما متن مناسبی به ذهنم نمیرسه. لطفاً راهنمایی کنید.

با تشکر از لطف همگی
    میرحامد هاشمی‌مجد
    hamedhashemi772@yahoo.com

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

متن ایمیل به اساتید به نظرم خیلی خیلی متنوع است و مثل هم مکالمه ای /ارتباطی بستگی دارد که گوینده چه میخواهد بگوید. بنابراین من توصیه نمیکنم شما متنی را از کسی بگیرید چون آن فرد اطلاع از خواسته شما و دلیل شما برای مکاتبه ندارد.

در فروم مکاتبات مختلف را دوستان گذاشته اند که ناظر بر شرایط و دلایل مکاتبه است ولی میتواند سر نخهایی را به لحاظ تکنیکی به شما بدهد.

بنابراین توصیه میکنم با انرژی زیاد و به دور از خستگی و یاس اولا بررسی بفرمایید که در مکاتبه با اساتید چه میخواهید بگویید و بعد هم از نمونه هایی که دوستان گذاشته اند استفاده بفرمایید که برای منظورهای مختلف چه متن و چه تن و چه قالبی را استفاده کرده اند که اگر مناسب دیدید شما هم استفاده بفرمایید.

HTH
    سلام مجدد
    ممنونم از راهنمایی شما
    آیا امکانش هست متن ایمیل مورد نظرمو اینجا به اشتراک بذارم و شما دوستان اونو اصلاح کنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام به همگی
    همون طور که قبلا هم گفتم، یه استاد ایرانی که زمینه‌ی کاری مشابه با هم داریم در کانادا پیدا کردم. هنوز شرایط اپلای کردن رو برا خودم فراهم نکردم (مثل آزمون زبان و ...) الان میخوان بهش یه ایمیل بزنم و بگم خیلی خوشحال میشم بتونیم با هم یه مقاله مشترک بنویسیم و ...
    متن ایمیل رو به‌ورت زیر آماده کردم
    از دوستان محترم خواهش میکنم در مورد محتوای ایمیل نظر بدن آخه اولین بار هس که دارم ایمیل رسمی میزنم.

Hello Dr.***
    My name is Mir Hamed Hashemi Majd and I'm a graduate of Allameh tabataba'i university in master's degree in socioeconomic statistics. My paper was published by journal Statistical Computation and Simulation in 2018 (https://doi.org/10.1080/00949655.2018.1446212) I'm currently studying and writing two other papers about developing and increasing the efficiency of RSS by making some changes in its structure.
    I have read some of your papers like *** and I found a lot of things in common. I'm really interested in your research and I would be proud to work with you on scientific and practical development of RSS. If you have time, I 'd love to discuss this with you by email or by phone.

My thesis topic: Robust Extreme Ranked Set Sampling; Supervisor: Dr. Aliakbari Saba from Statistical Research and Training Center and Advisor: Dr. Navvabpour from Allameh tabataba'i university.
    My profile on Researchgate: https://www.researchgate.net/profile...d_Hashemi_Majd
    My WhatsApp and Telegram number: ****
    Thanks for your time. I hope to hear from you soon.

Sincerely
    Mir Hamed Hashemi Majd

پیش فرض پاسخ : نحوه تماس گرفتن با اساتید در مورد RA

نقل قول نوشته اصلی توسط ouldoozbk نمایش پست ها
    من در نامه هام به استادها که تقريبا خوب جواب گرفتم اينجوری عمل کردم:

1. يک پاراگراف 2-3 خطی ، اسمتون، مدارکتون با معدل، تز فوق ليسانستون و اينکه چند تا مقاله داريد.
    2. يک پاراگراف کوتاه 2-3 خطی ديگر در مورد Research Interest هاتون و اينکه در اين زمينه تا حالا چه کارهايي کرده ايد. (اگر اسمتون توی وب سايت معتبری اومده و يا اينکه online resume ای در جای معتبری داريد در اين پاراگراف حتما آدرسش را بدهيد)
    3. يک پاراگراف 2-3 خطی در مورد اينکه اين استاد رو چه جوری پيدا کرديد و چرا علاقمنديد باهاش کار کنيد.

نکته 1: شديداً از تعريف و تمجيد الکی از استادها و حرفهای متواضعانه که در ايران مده خودداری کنيد که حالشون از اين کارها به هم می خوره
    نکته 2: حتماً رزومه تون را attach کنيد و در پاراگراف دوم قيد کنيد که رزومه تون attach شده
    نکته 3: اگر نکته جالبی در وبسايت يا مقالات آن استاد توجهتان را جلب کرده به صورت P.S. به استاد بگيد.

در مورد انتخاب subject نامه هاتون هم حتماً دقت کنيد و قبلش حتماً وبسايت استاد رو ببينيد. مثلاً يکی از استادهايي که من بهش Email زدم توی صفحه وبسايتش گفته بود که subject رو Matrix بگذاريم!!! (برای اينکه ببينه دانشجو قبل از email زدن وقت گذاشته وبسايتش رو درست بخونه يا نه!!)
    در صورتی که چيزی در وبسايتش قيد نشده بود چيزی مرتبط با topic ای که علاقمنديد در موردش با آن استاد کار کنيد بگذاريد. ( subject را جالب انتخاب کنيد.)
    سلام و وقت بخیر
    ممنون از مطالب مفیدتون
    منظورتون از P.S. چی هست؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان
    یکی از استادهای مقطع ارشدم حاضر شده یه ایمیل معرفی به یه استاد در کشور مورد نظرم بفرسته. خواستم یه سری اطلاعات در مورد این نوع ایمیل بدونم. آیا این ایمیل هم باید مختصر باشه؟
    لطفاً راهنمایی کنید
    با تشکر