صفحه 589 از 589 نخستنخست ... 89489539579580581582583584585586587588589
نمایش نتایج: از شماره 5,881 تا 5,890 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mining-UT

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام دوستان وقتتون بخیر
    ببخشید نیاز به راهنماییتون داشتم
    یه استاد از آمریکا در جواب ایمیلم گفته که آیا GRE داری و اینکه هفته بعد میتونی بیای زوم برای مصاحبه؟

راستش هنوز GRE ندادم نهایتا بتونم تا یه ماه دیگه امتحان بدم و هم اینکه در مورد مصاحبه آیا من زمان های خالیمو اعلام کنم و پیشنهاد بدم یا بگم هروقت شما دوست داشتی تماس بگیریم
    در مورد متن ایمیل هم اگه بتونید یه کمکی بکنید ممنون میشم چطوری یکم تشکر و با عرض معذرت چاپلوسی کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserolyayi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    ببخشید نیاز به راهنماییتون داشتم
    یه استاد از آمریکا در جواب ایمیلم گفته که آیا GRE داری و اینکه هفته بعد میتونی بیای زوم برای مصاحبه؟

راستش هنوز GRE ندادم نهایتا بتونم تا یه ماه دیگه امتحان بدم و هم اینکه در مورد مصاحبه آیا من زمان های خالیمو اعلام کنم و پیشنهاد بدم یا بگم هروقت شما دوست داشتی تماس بگیریم
    در مورد متن ایمیل هم اگه بتونید یه کمکی بکنید ممنون میشم چطوری یکم تشکر و با عرض معذرت چاپلوسی کنم؟
    سلام دوست عزیز

به نظرم از دعوت استاد اقبال کنید چون پیشرفت مفیدی حاصل شده که پتانسیل این را دارد که واقعا به جای خوبی منتهی شود.

در مورد مصاحبه آیا من زمان های خالیمو اعلام کنم و پیشنهاد بدم یا بگم هروقت شما دوست داشتی تماس بگیریم

به لحاظ جایگاه استادی درست این است که استاد تاریخ را تعیین کنند و شما تا حد ممکن سعی کنید که در همان زمان استاد را ببینید. اگر خیلی مشغول هستید و وفت ندارید یکی دو موعد را پیشنهاد کنید ولی منعطف باشید.

راستش هنوز GRE ندادم نهایتا بتونم تا یه ماه دیگه امتحان بدم + عرض معذرت چاپلوسی کنم؟

من فکر میکنم صداقت و شفافیت بهترین راه باشد. برنامه GRE را به استاد بفرمایید و زمان امتحان را مشخص کنید و بعد اینکه از استاد در چند کلمه تشکر بفرمایید که به نامه شما جواب داده اند و حاضر شده اند برای شما وقت اختصاص بدهند.

سوال شما نیود ولی فکر میکنم بد نباشد تاکید کنم این فرصتها به راحتی به دست نمی اید. کم نیستند دوستان بسیار خوبی که بعد از ماهها هنوز نتوانسته انید مصاحبه بگیرند. فرصت را جدی بگیرید و با دقت و حرفه ای عمل بفرمایید.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

سلام دوستان وقت همگی بخیر

من دانشجوی دکتری در ایران هستم. برای فرصت مطالعاتی میخواستم اقدام کنم، متاسفانه هم به دلیل شرایط ایجاد شده و هم کرونا نتونستم و به دلیل گذشت زمان و تعدادترم های دانشجویی، احتمالا دیگه وزارت حمایت نکنه برای فرصت مطالعاتی. با این وجود نمیخواهم امکان همکاری تحقیقاتی با اساتید خارج از کشور را از دست بدم و اگر ممکنه به صورت ریموت همکاری کنم. به نظرتون چنین درخواستی از اساتید، از طرف دانشجوی دکتری قابل قبول هست؟ برای این حالت همکاری معمولا عنوان ایمیل به چه صورتیه؟ remote visiting student مناسب هست؟
    به طور کلی خوشحال میشم نظرتون را در این مورد بدانم؟

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_si نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت همگی بخیر

من دانشجوی دکتری در ایران هستم. برای فرصت مطالعاتی میخواستم اقدام کنم، متاسفانه هم به دلیل شرایط ایجاد شده و هم کرونا نتونستم و به دلیل گذشت زمان و تعدادترم های دانشجویی، احتمالا دیگه وزارت حمایت نکنه برای فرصت مطالعاتی. با این وجود نمیخواهم امکان همکاری تحقیقاتی با اساتید خارج از کشور را از دست بدم و اگر ممکنه به صورت ریموت همکاری کنم. به نظرتون چنین درخواستی از اساتید، از طرف دانشجوی دکتری قابل قبول هست؟ برای این حالت همکاری معمولا عنوان ایمیل به چه صورتیه؟ remote visiting student مناسب هست؟
    به طور کلی خوشحال میشم نظرتون را در این مورد بدانم؟

ممنون
    سلام دوست عزیز

به صورت ریموت همکاری کنم. به نظرتون چنین درخواستی از اساتید، از طرف دانشجوی دکتری قابل قبول هست؟

صد البته قابل قبول هست. در کلیت مساله اساتید خوب از هر فکر جدید و ایده خوب استقبال میکنند و امادگی دارند که همکاری کنند خودشان یاد بگیرند و کمک کنند که دیگران یاد بگیرند. اگر این همکاری منجر به نتیجه ملموس مثل شکل گیری پروژه ای که مآلا به دریافت فاند منجر شود یا حتی تهیه مقاله مشترک با کیفیت بشود که دیگر بسیار مطلوب هم هست.

این کلیت مساله. ولی اینکه چطور باید تماس گرفت و ارتباط برقرار کرد ؟ با کمی دقت و هوشمندی کار مشکلی نیست. اول باید ایده خوبی برای کار علمی داشت که قاعدتا دانشجوی دکتری این ایده را دارد و موضوع پایان نامه اش است. گام بعدی شناسایی دقیق اساتیدی است -و تاکید میکنم شناسایی< دقیق >- که مرتبط با این ایده هستند... کسانی که روی فکر مشایه کار میکنند یا کرده اند. کسانی که با خواندن سریع نامه شما هم نکته اصلی را به روشنی متوجه میشوند. بهترین منبع ان هم مقاله های انهاست که حالا یا از منظر موضوع یا متد یا هدف و نتیجه با فکر شما نقطه مشترک دارد.

در مجموع به نظرم فکر شما فکر بسیار خوبی است و اگر با دقت و درایت عمل بفرمایید حتما موفق میشوید. خارج از ایران این کار خیلی متداول است. در واقع یکی از کارهای سوپروایزرهای خوب برقراری ارتباط دانشجو یانشان با اساتید و افراد مرتبط است. پیشنهاد میکنم فکرتان را دنبال بفرمایید و به امید خدا نتایج خیلی خوبی خواهید گرفت.

HTH
    ویرایش توسط susighton : November 28th, 2021 در ساعت 03:59 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

سلام دوستان
    من برای درخواست انجام پژوهش، استادی را مشخص کردم که در زمینه مورد نظرم کار میکنه و همچنین طرحی را برای شروع این پژوهش مدنظر دارم. به این معنا که می توانم یک پروپزوال برای همکاری با استاد آماده کنم. تازه میخوام به استاد مدنظر ایمیل بزنم جهت آشنایی با ایشان، به نظرتون در همان ایمیل اول وارد موضوع اصلی بشم و طرحم را مطرح کنم یا فعلا برای اینکه نظرشان در مورد همکاری را بدانم ایمیل بزنم؟
    همچنین برام این همکاری و بدست آوردن تجربه اش خیلی مهمه، یعنی حاضرم چه به صورت ریموت چه ویزیتور کار کنم. اما امکان دریافت بورسیه داخلی برام میسر نشده، چطوری باید در ایمیل درخواست اسکولارشیپ را مطرح کنم؟ یک نمونه متن یا جمله ای که اشاره به این موضوع کنه را لطفا زحمت میکشید بفرمایید؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان
    من برای درخواست انجام پژوهش، استادی را مشخص کردم که در زمینه مورد نظرم کار میکنه و همچنین طرحی را برای شروع این پژوهش مدنظر دارم. به این معنا که می توانم یک پروپزوال برای همکاری با استاد آماده کنم. تازه میخوام به استاد مدنظر ایمیل بزنم جهت آشنایی با ایشان، به نظرتون در همان ایمیل اول وارد موضوع اصلی بشم و طرحم را مطرح کنم یا فعلا برای اینکه نظرشان در مورد همکاری را بدانم ایمیل بزنم؟
    همچنین برام این همکاری و بدست آوردن تجربه اش خیلی مهمه، یعنی حاضرم چه به صورت ریموت چه ویزیتور کار کنم. اما امکان دریافت بورسیه داخلی برام میسر نشده، چطوری باید در ایمیل درخواست اسکولارشیپ را مطرح کنم؟ یک نمونه متن یا جمله ای که اشاره به این موضوع کنه را لطفا زحمت میکشید بفرمایید؟
    خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز

تازه میخوام به استاد مدنظر ایمیل بزنم جهت آشنایی با ایشان، به نظرتون در همان ایمیل اول وارد موضوع اصلی بشم و طرحم را مطرح کنم یا فعلا برای اینکه نظرشان در مورد همکاری را بدانم ایمیل بزنم؟

من فکر میکنم ایمیل اول با کوتاه باشد و از استاد سوال شود که ایا به موضوع علاقه دارند و ایا وقت دارند. موضوع را هم در نهایت یک صفحه پیوست میفرمایید.

دو سه نکته خیلی مهم است.

اول چه در متن ایمیل چه در توجیه طرح کاملا روشن بفرمایید چرا کار با این استاد خاص مهم است. استاد باید متوجه بشوند که با دقت ایشان را انتخاب کرده اید و کارهای ایشان را خوانده اید و میدانید و چه دلیل استاد را برای همکاری مناسب میدانید.

دوم خیلی روشن بفرمایید از استاد چه میخواهید؟ قرار است نقش استاد چه باشد؟ مثلا روی تهیه دیتا با شما کارکنند؟ مسایل تیوریک را همفکری کنند؟ کار شما را بخوانند و رد و قبول اکادمیک برایش ببینند؟ چند ساعت در هفته؟ در چند ماه؟ دقیقا نشان بدهید که برای همکاری برنامه دارید و برای آن کار کرده اید.

به هیچ وجه از اساتید فعلی / دانشگاهتان در ایران بد نگویید بر عکس با احترام از انها یاد کنید. ولی اگر لازم است بنا به رشته و کارتان مثلا اشاره بفرمایید که این ابزارها / امکانات لب در دانشکاهتان کافی نیست. یا کارتان در حوزه ای وارد شده که ان تخصص در بین اساتید دانشگاهتان نیست. یا اساتید دانشگاه ایران روی یک روش خاص تکیه دارند و شما میخواهید با کمک استاد خارجی موضوع را با روش دیگری دنبال کنید.

امید که موفق باشید

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از پاسخ دقیق و راهنمایی تون.
    من دارم یه مقدار بیشتر مقالات این اساتید را میخونم تا با دقت بیشتری ایمیل بزنم.
    مقالات مربوط به موضوعی که در حال بررسی هستم، در لیست نویسندگان دو استاد از داتشگاه مدتظرم هستند که البته یکی از اساتید به نظرم کسی است که بیشتر روی این موضوع خاص تمرکز و فعالیت دارند و مقالات و کارهای ایشان در این مورد بیشتره. اما ایشان استاد سنیور آن دانشگاه هستند، در عین حال استاد دوم که خب تجربه بیشتری دارند رتبه پروفسور دارند در دانشگاه و احتمالا تصمیم فاند با ایشان هست، اگر اجازه کار به عنوان ریسرچر را به بنده بدهند. میخواستم بپرسم به نظرتان من به همان استادی که در موضوع تمرکز دارند ولی سنیور هستند ایمیل بزنم برای آشنایی و شروع کار یا در ابتدا به استاد پروفسور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تازه میخوام به استاد مدنظر ایمیل بزنم جهت آشنایی با ایشان، به نظرتون در همان ایمیل اول وارد موضوع اصلی بشم و طرحم را مطرح کنم یا فعلا برای اینکه نظرشان در مورد همکاری را بدانم ایمیل بزنم؟

من فکر میکنم ایمیل اول با کوتاه باشد و از استاد سوال شود که ایا به موضوع علاقه دارند و ایا وقت دارند. موضوع را هم در نهایت یک صفحه پیوست میفرمایید.

دو سه نکته خیلی مهم است.

اول چه در متن ایمیل چه در توجیه طرح کاملا روشن بفرمایید چرا کار با این استاد خاص مهم است. استاد باید متوجه بشوند که با دقت ایشان را انتخاب کرده اید و کارهای ایشان را خوانده اید و میدانید و چه دلیل استاد را برای همکاری مناسب میدانید.

دوم خیلی روشن بفرمایید از استاد چه میخواهید؟ قرار است نقش استاد چه باشد؟ مثلا روی تهیه دیتا با شما کارکنند؟ مسایل تیوریک را همفکری کنند؟ کار شما را بخوانند و رد و قبول اکادمیک برایش ببینند؟ چند ساعت در هفته؟ در چند ماه؟ دقیقا نشان بدهید که برای همکاری برنامه دارید و برای آن کار کرده اید.

به هیچ وجه از اساتید فعلی / دانشگاهتان در ایران بد نگویید بر عکس با احترام از انها یاد کنید. ولی اگر لازم است بنا به رشته و کارتان مثلا اشاره بفرمایید که این ابزارها / امکانات لب در دانشکاهتان کافی نیست. یا کارتان در حوزه ای وارد شده که ان تخصص در بین اساتید دانشگاهتان نیست. یا اساتید دانشگاه ایران روی یک روش خاص تکیه دارند و شما میخواهید با کمک استاد خارجی موضوع را با روش دیگری دنبال کنید.

امید که موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خواهش میکنم کار مهمی نبود.

از دید من حتما فقط با یکی از اساتید دپارتمان/دانشکده شروع بفرمایید نه با هر دو یا کسان دیگر تواما. دلیل هم این است بسیار احتمال دارد استاد ایمیل شما را برای همکارانش فوروارد کنند و نظر بخواهند و اینکه اساتید ببینند همه از یک نفر نامه مشابه دریافت کرده اند مناسب نیست. اینرا از سر تجربه میگویم

از دید من از استاد بالاتر شروع بفرمایید و در ایمیل بگنجانید که اگر به هر دلیل ایشان خودشان نمیتوانند شما را به اساتید دیگر معرفی کنند. اساتید محترم و استخوان دار اگر پتانسیلی ببینند حتما کمک میکنند. اگر جواب نگرفتید بعد مدتی به استاد بعدی نامه بدهید و به شکلی هم مطرح کنید که با استاد اول تماس داشته اید.

امید که این زحمات نتیجه بدهد و موفق باشید.

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از پاسخ دقیق و راهنمایی تون.
    من دارم یه مقدار بیشتر مقالات این اساتید را میخونم تا با دقت بیشتری ایمیل بزنم.
    مقالات مربوط به موضوعی که در حال بررسی هستم، در لیست نویسندگان دو استاد از داتشگاه مدتظرم هستند که البته یکی از اساتید به نظرم کسی است که بیشتر روی این موضوع خاص تمرکز و فعالیت دارند و مقالات و کارهای ایشان در این مورد بیشتره. اما ایشان استاد سنیور آن دانشگاه هستند، در عین حال استاد دوم که خب تجربه بیشتری دارند رتبه پروفسور دارند در دانشگاه و احتمالا تصمیم فاند با ایشان هست، اگر اجازه کار به عنوان ریسرچر را به بنده بدهند. میخواستم بپرسم به نظرتان من به همان استادی که در موضوع تمرکز دارند ولی سنیور هستند ایمیل بزنم برای آشنایی و شروع کار یا در ابتدا به استاد پروفسور؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence

سلام خدمت دوستان
    تشکر از راهنمایی های شما.
    من متن ایمیلی که مدنظرم هست را قراردادم برای نظرخواهی دوستان و نمونه ایمیل. خیلی به جزئبات موضوع مدنظرم اشاره نکردم و در حد چند خط توضیح دادم که در چه بخشی میخواهم کار کنم فقط. به نظرتان ریزتر بشم و متن طولانی تر بشه مشکلی نیست؟
    برای اشاره به همکاری با بقیه استادها هم همه جا اشاره کردم که میخواهم با شما و همکارانتان کار کنم. خوبه؟
    همچنین به نظرتان 20 ساعت وقت در هفته براشون قابل قبوله؟
    ببخشید برای نوع همکاری به صورت ریموت و یا اسکولارشیپ از کشور میزبان هم در پرانتز فقط اشاره کردم

Dear Prof. ...

I am a Ph.D. candidate in computer engineering from .... I am working on my thesis on “...”, with a published journal and two ongoing papers. Until now, I have analyzed datasets of real-world jobs (e.g., Google cluster) and synthetic workflows using algorithmic techniques. However, I would like to extend my research on challenges of ....
    I have studied some papers of you and your co-authors on this topic and found them very interesting and close to my research areas. I am keen to collaborate with you and your team to know this topic and extend my research experiences on theoretical and experimental aspects. As a Ph.D. candidate, I will do my best in this collaboration, working about 20 hours a week. Since it is expected to defend my thesis. at the end of 2022, I can collaborate for up to 6 months. I would like to work with you and your team as a visiting researcher (in-person with scholarship or remotely), please.
    The attachment is my resume.
    Please feel free to contact me for more information.

Thank you
    sincerely yours

Junior Member simahmt آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    wood science & technology

سلام خدمت دوستان
    تشکر از راهنمایی های شما.
    من متن ایمیلی که مدنظرم هست را قراردادم برای نظرخواهی دوستان و نمونه ایمیل. خیلی به جزئبات موضوع مدنظرم اشاره نکردم و در حد چند خط توضیح دادم که در چه بخشی میخواهم کار کنم فقط. به نظرتان ریزتر بشم و متن طولانی تر بشه مشکلی نیست؟
    برای اشاره به همکاری با بقیه استادها هم همه جا اشاره کردم که میخواهم با شما و همکارانتان کار کنم. خوبه؟
    همچنین به نظرتان 20 ساعت وقت در هفته براشون قابل قبوله؟
    ببخشید برای نوع همکاری به صورت ریموت و یا اسکولارشیپ از کشور میزبان هم در پرانتز فقط اشاره کردم

Dear Prof. ...

I am a Ph.D. candidate in computer engineering from .... I am working on my thesis on “...”, with a published journal and two ongoing papers. Until now, I have analyzed datasets of real-world jobs (e.g., Google cluster) and synthetic workflows using algorithmic techniques. However, I would like to extend my research on challenges of ....
    I have studied some papers of you and your co-authors on this topic and found them very interesting and close to my research areas. I am keen to collaborate with you and your team to know this topic and extend my research experiences on theoretical and experimental aspects. As a Ph.D. candidate, I will do my best in this collaboration, working about 20 hours a week. Since it is expected to defend my thesis. at the end of 2022, I can collaborate for up to 6 months. I would like to work with you and your team as a visiting researcher (in-person with scholarship or remotely), please.
    The attachment is my resume.
    Please feel free to contact me for more information.

Thank you
    sincerely yours
    سلام. ساختار متنتون خوبه کلا. من اول ندیدم که برای فرصت میخواین برین میخواستم بگم جزئیاتو ننویسین ، ولی هر چیزی که باید راجعش بهش اطلاع پیدا کنن رو نوشتین. به نظرم یه جمله رو فقط حذف کنین، اون که نوشتین مقالشونو خوندین. چون زیاد فرقی نمیکنه( از این نظر که متن یکم کوتاه میشه که بهتره). در کل خوبه . قسمت سابجکتم حتما بنویسین که visiting student هست موضوع ایمیل.