سلام،

مگه نمی گید تنها تیری هست که دارید؟! می خواید همون تیر رو با در نظر گرفتن این ملاحظات از دست بدین؟! خوب سریعتر اقدام کن.
تنها یه موردی که من قبلا چندین مورد گفته بودم و اگه دقت کرده باشید در به کار بردن ادبیات نگارشی هست که من توجه خاصی به اون می کنم.
لطفا هر چی می نویسید همون عبارت "صادقانه بگم" ابتدا رو بردارید، چون این تصور دوگانه و binary رو به وجود میاره که "مگه احتمال دیگه ای هم جز صداقت وجود داره؟!" یعنی شما باید این اصل رو take it for granted کنید که دارید صادقانه به بیان خواسته تون می پردازید و در اینصورت دیگه نیاز به بیان این حرف در یه محیط اکادمیک و در این تماس نیست.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
سلام و خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون و وقتی که گذاشتین.
راستش من اول به همین استادی که الان میخوام بهش ایمیل بزنم ایمیل زدم و چون جواب نداد به اون یکی استاد ایمیل زدم که گفت اپلای کن ولی بعدش گفت پوزیشن ندارم.
حالا به نظر شما، همچین چیزی بنویسم خوبه:

"صادقانه بگم که قبل از اپلای، زمینه تحقیقاتی شما و دکتر فلانی از همه بیشتر نظرمو جلب کرد و با علایق خودم مطابقت داشت و بنابراین ابتدا با شما تماس گرفتم ولی جوابی نگرفتم و بنابراین با دکتر فلانی تماس گرفتم و ایشون هم به صورت جدی تشویق به اپلای کردن اما الان پوزیشن ندارن. این شد که الان مجددا با شما تماس میگیرم"

من نگرانیم اینه که روحیات اونا رو نمیدونم و اینکه مثلا این استاده با خودش نمیگه حالا که به قول فروشنده ها همه دورهاتو زدی تازه یاد من افتادی اونم دقیقه نود؟ یا همون استاد اول که پوزیشن نداره اگه این ایمیل رو ببینه نمیگه عه پس من اولویت دوم تو بودم از اون اولش؟ خلاصه اینطور ملاحظاتی میاد تو ذهنم که مرددم کرده.

نظرتون چیه؟