صفحه 447 از 589 نخستنخست ... 347397437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457497547 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,461 تا 4,470 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

دوستان من میخوام برای ۲۰۱۶ اپلای کنم ولی هنوز مدرک زبان ندارم. به نظرتون به استاد میل بزنم بگم که میخوام امتحان بدم یا صبر کنم بعد از امتحانم میل بدم؟
    توی رزومه وقتی مینویسم TAباید براش مدرک داشته باشم یا نیازی به اثباتش نیست؟؟
    پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ppooooyyaa نمایش پست ها
    دوستان من میخوام برای ۲۰۱۶ اپلای کنم ولی هنوز مدرک زبان ندارم. به نظرتون به استاد میل بزنم بگم که میخوام امتحان بدم یا صبر کنم بعد از امتحانم میل بدم؟
    توی رزومه وقتی مینویسم TAباید براش مدرک داشته باشم یا نیازی به اثباتش نیست؟؟
    پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون...
    بسته به خودتون داره. میتونید الان توی رزومه تون جلوی سکشن زبان بنویسید Fluent یا اینکه تاریخ امتحان مورد نظرتون رو جلوش بنویسید
    و به استادها ایمیل بزنید،
    یا اینکه بمونید تا نمره زبانتون رو بگیرید و بعد ایمیل بزنید
    اگه عجله دارید و نمیخوایید پوزیشن های پیش روتون رو از دست بدید به هیچ وجه، من خودم مورد اول رو پیشنهاد میکنم بهتون (البته اگه وقت زبان خوندنتون رو نمیگیره و شما رو از هدف اصلیتون دور نمیکنه. چون ایمیل زدن هم خیلی وقت گیره)
    نه قاعدتا نیازی به اثباتش نیست. ولی ممکنه بعدا اون استاد مورد نظر از استادهای ریفرنستو پرس و جو کنه این مورد رو (البته من موردی رو هم یاد دارم که استاد از رفیقم خواسته بود که از استادش بخواد توی متن ریکامندیشن اشاره کنه که این دوست ما برای چه مدتی و چه چیزی TA بوده!)

موفق باشید

Junior Member

سلام
    من در حال ارسال با ايميل به اساتيد هستم. چند سوال داشتم:
    1- در ايميل كامل همه موراد را شرح بدهم و در مورد علايق و كارهاي مشترك با استايد بنويسم؟
    2- لازم است رزومه را در ايميل ضميمه كنم؟
    3- نيازي است مقالات را در ايميل ضميمه كنم؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    با توجه به پست های قبلی که خوندم بیشتر نظر بر این بود که در پاراگراف اول متنی که می خوایم ایمیل کنیم از خودمون و رشته امونو معدل بگیم.
    حالا یه سوال معدل رو باید با چه فرمتی اعلام کنیم مخصوصا برای استرالیا؟ GPA؟ یا معدل رو کیفی بیان کنیم یا کمی؟
    بعد مثلا اگه 3 تا مقاله ISI داریم تو متن هم دوباره اعلام کنیم یا همین که تو رزومه باشه بالاخره دیده می شه دیگه!
    مرسی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab1789 نمایش پست ها
    سلام
    من در حال ارسال با ايميل به اساتيد هستم. چند سوال داشتم:
    1- در ايميل كامل همه موراد را شرح بدهم و در مورد علايق و كارهاي مشترك با استايد بنويسم؟
    2- لازم است رزومه را در ايميل ضميمه كنم؟
    3- نيازي است مقالات را در ايميل ضميمه كنم؟
    ممنون
    دوست عزیز
    1. ایمیلتون باید خلاصه و گیرا باشه. اگه خیلی طولانی باشه و پر از توضیحات استاد نمیخونه معمولا. شما باید توی یه ایمیل خلاصه تمام مواردی که فکر میکنید چشم استاد رو به مانیتور خیره نگه میداره رو بیان کنید. میتونید علایق و زمینه کاری مشترک رو هم بگید اتفاقا. و این کمک میکنه که استاد ایمیلتون رو بخونه. ولی کلا خلاصه و خیلی واضح
    2. بله رزومه تون رو به صورت پی دی اف به ایمیل اتچ کنید. و میتونید ته ایمیل هم لیمک Google Scholar تون رو اگه دارید بذارید.
    3. اصولا نیازی نیست شما این کارو بکنید. ولی مثلا توی مواردی که شما دقیقا کار استاد رو انجام دادید و یا مثلا نتایجتون رو با کار ایشون ولید کردید و یا اینکه مقاله تون جای خیلی خوبی چاپ شده و فکر میکنید میتونه توی ذهن استاد تاثیری داشته باشه میتونید اون مقاله تون رو هم اتچ کنید. البته شما لیست مقاله هاتون رو توی رزومه تون و جایی که چاپ شده آوردید و شاید نیازی نباشه. ولی عرض کردم اگه فکر میکنید مقاله تون با کارهای ایشون خیلی مچه و کمک میکنه روی نظر مثبت ایشون میتونید این کارو بکنید. (البته این نظر منه فقط!)

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sarakorosh نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به پست های قبلی که خوندم بیشتر نظر بر این بود که در پاراگراف اول متنی که می خوایم ایمیل کنیم از خودمون و رشته امونو معدل بگیم.
    حالا یه سوال معدل رو باید با چه فرمتی اعلام کنیم مخصوصا برای استرالیا؟ GPA؟ یا معدل رو کیفی بیان کنیم یا کمی؟
    بعد مثلا اگه 3 تا مقاله ISI داریم تو متن هم دوباره اعلام کنیم یا همین که تو رزومه باشه بالاخره دیده می شه دیگه!
    مرسی
    دوست عزیز
    من پیشنهاد شخصیم رو میدم بازم نظر دوستان رو بگیرید
    من فکر میکنم فرقی نمیکنه شما معدل رو چجوری اعلام کنید. چون یه Out of جلوش میزنید. ولی خب بهتره برای هر جا توی مقیاس خودشون بفرستید و این بهتره مطمئنا. برای استرالیا من فکر میکنم اگه عادی بگید مقلا 17 از 20 کفایت مبکنه. در مورد کیفی و کمی من پیشنهادم کمیه. البته میتونید شاگرد اول بودنتونم مثلا جلوش ذکر کنید
    گفتن تعداد مقاله ها واقعا به خودتون بستگی داره. درسته که شما توی رزومه تون هم این رو آوردید ولی دقت کنید مرحله قبل از رزومه برای چشمهای استاد همون متن ایمیلتونه
    فرض کنیم شما 8 تا مقاله دارین خب مطمئنا این رو باید توی متن ایمیل بگید که چشم های استاد رو گیر بده به ایمیل و باعث بشه استاد به مرحله بعد که دیدن رزومه تونه بره
    من خودم توی متن ایمیل آخرین کار چاپ شده م رو که ایمپکت مناسبی داشت ذکر میکردم.
    هر کسی یه متدی داره
    و شما ممکنه با گفتن عدد 3 این تلاش رو بکنید
    در کل 3تا ای اس ای خوب داشتن کم نیست و به نظر من میتونه توی متن ایمیلتون بهش اشاره بشه
    البته این پیشنهاده فقط!

موفق باشید

Junior Member ipot آواتار ها

سلام دوستان من یه cover letter اماده کردم. در انتها چن تا سوال داشتم. مرسی به خاطر راهنمایی

Dear Professor………
    This is ………..from IAU university, Iran. I hold a D.V.M degree. I am considering applying in …………..’s (PhD or MSc) program and would be interested joining your research program.
    I found your paper …………… on your website…………….. . I was fascinated by (results. Etc.). Especially (relate it to your background and interests and briefly plug your work.) You can find my CV in the attachment.
    I would like to ask you whether there is any available (PhD or MSc) position in your group in 2016 and whether I have the chance to join your group.
    I would highly appreciate it if you could review my attached CV and let me know your opinion.
    .In advance I really appreciate your consideration and I look forward to hearing from you.

Sincerely
    XXXXXXXX

1. تو 2 جا اشاره کردم به cv کدوم رو حذف کنم؟یا لازم نیس
    2. چه title ای واس email بزارم؟
    3. آیا بهتره بعد از پاراگراف 2 نظر خودم در مورد مقاله استاد بگم با یه همچین جمله ای I believe your result is even more important than your paper implies, since it can be extended
    4.در پاراگراف اخر در مورد فاند هم چیزی بپرسم یا تو mail اول از این حرفا نزنم
    در اخر نظرتون در مورد این letter بگین و چطور باید improve شه
    سپاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ipot نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه cover letter اماده کردم. در انتها چن تا سوال داشتم. مرسی به خاطر راهنمایی

Dear Professor………
    This is ………..from IAU university, Iran. I hold a D.V.M degree. I am considering applying in …………..’s (PhD or MSc) program and would be interested joining your research program.
    I found your paper …………… on your website…………….. . I was fascinated by (results. Etc.). Especially (relate it to your background and interests and briefly plug your work.) You can find my CV in the attachment.
    I would like to ask you whether there is any available (PhD or MSc) position in your group in 2016 and whether I have the chance to join your group.
    I would highly appreciate it if you could review my attached CV and let me know your opinion.
    .In advance I really appreciate your consideration and I look forward to hearing from you.

Sincerely
    XXXXXXXX

1. تو 2 جا اشاره کردم به cv کدوم رو حذف کنم؟یا لازم نیس
    2. چه title ای واس email بزارم؟
    3. آیا بهتره بعد از پاراگراف 2 نظر خودم در مورد مقاله استاد بگم با یه همچین جمله ای I believe your result is even more important than your paper implies, since it can be extended
    4.در پاراگراف اخر در مورد فاند هم چیزی بپرسم یا تو mail اول از این حرفا نزنم
    در اخر نظرتون در مورد این letter بگین و چطور باید improve شه
    سپاس
    دوست عزیز
    من نظر شخصیم رو میدم
    بازم نظر دوستان رو بگیرید
    1. به نظرم اشاره اول میتونه حذف بشه
    2. برای تایتل ایمیل پیشنهاد میکنم فروم مربوطه رو توی این لینک ببینید و بخونید. اونجا دید خیلی بهتری پیدا میکنید. این هم میتونه اکی باشه
    prospective PhD student- interested in XXX
    3. در مورد محتوای جمبه تون نظری نمیدم چون میتونه تخصصی تر هم باشه و به نظرم از دادن یه نظر خیلی جنرال صرف نظر کنید بهتره. ولی اینی که میتونید راجع به مقاله استاد نظری بدید بله میتونید. اتفاقا بد هم نیست که نشون بدید مقاله رو خوندید و به کارشون علاقه مندید. پیشنهادی هم اگه داشته باشین میتونید محترمانه بیان کنید.
    4. من پیشنهادم اینه که توی این مرحله اصلا حرفی از فاند نزنید. این مورد رو میتونید توی ارتباط های بعدی در صورت تایید اولیه استاد پیگیری کنید.
    5. به نظر من "اگه" نکته مثبت شاخصی دارید میتونید توی متن ایمیل ذکرش کنید. مثلا اینی که شاگرد اول بودید، معدل الف بودید، مثلا 5 تا مقاله دارید یا فلان کارتون توی فلان زورنال معتبر با فلان ایمپکت چاپ ده و یا چیزهایی شبیه به این. این مورد رو به این خاطر عرض میکنم که متن ایمیلتون چیزی داشته باشه که چشم استاد رو گیر بده

موفق باشید

ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    یک سوال از خدمت دوستان دارم
    من پارسال اقامت کانادا رو دریافت کردم و برگشتم (در حال حاضر ایران هستم) و تصمیم دارم سال آینده برای همیشه به کانادا برم امسال هم تصمیم دارم برای دکترا دانشگاه تورنتو اقدام کنم خدا رو شکر رزومه خوبی دارم سوال من اینجاست که در ایمیل ارسالی به اساتید عنوان کنم که مقیم کانادا هستم؟ یعنی در ابتدا ایمیل عنوان کنم یا در انتها؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید به امید موفقیت دوستان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi_gh نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خسته نباشید
    یک سوال از خدمت دوستان دارم
    من پارسال اقامت کانادا رو دریافت کردم و برگشتم (در حال حاضر ایران هستم) و تصمیم دارم سال آینده برای همیشه به کانادا برم امسال هم تصمیم دارم برای دکترا دانشگاه تورنتو اقدام کنم خدا رو شکر رزومه خوبی دارم سوال من اینجاست که در ایمیل ارسالی به اساتید عنوان کنم که مقیم کانادا هستم؟ یعنی در ابتدا ایمیل عنوان کنم یا در انتها؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید به امید موفقیت دوستان
    عنوان کردنش مثبت هست در کل چون با توجه به تفاوت شهریه و امکان اقدام بعدی برای برخی انواع اسکالرشیپ استاد ممکن است اولویتی در شرایط نزدیک قایل شود هرچند به این مفهوم نخواهد بود که برای رقابت پذیری رزومه و ترجیح آکادمیک شما برای پذیرش مزیتی ایجاد کند ولی به هر حال تاثیر مثبتی بر بررسی پرونده خواهد داشت. البته مساله مهم عدم حضور شما در کانادا در حال حاضر و در طی پروسه پذیرش است که با توجه به این امر توضیح آن نیز بایستی در متن شما مشخص گردد چه اینکه امکاناتی نظیر مصاحبه حضوری یا نظایر آن در این شرایط اصولا مشابه دانشجوی اینترنشنال مهیا نخواهد بود.
    اینکه کجای متن ذکر کنید به ساختار متن برمیگردد ولی عموما در بخش مشخصات فردی رزومه و یا در معرفی کوتاه ایمیل جای دهید. خیلی هم نباید فوکوس شود و در حد اشاره کافی است به گونه ای که هدف خاصی از تلقین آن به ذهن مخاطب به جز ارایه اطلاعات برداشت نشود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"