صفحه 547 از 589 نخستنخست ... 47447497537538539540541542543544545546547548549550551552553554555556557 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,461 تا 5,470 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام. آیا در جریان دریافت ادمیشن با اساتید هم مکاتبه جدی مثلا در خصوص محتوای پروژه دکتری یا پروپزالتان داشتید؟QUOTE=Noushiiiin;2528251]سلام دوستان. من از دانشگاهی در هلند پذیرش گرفتم اما برای اسکالرشیپ دیر اقدام کردم و از دستش دادم. خانمی که نتایج اسکالرشیپ رو برای من فرستاد به من گفت که رزومه و نتیجه ی مصاحبت خیلی خوب بوده و حتما شانس داری برای سال بعد و گفت که اگه سال دیگه به موقع اقدام کنی من تمام تلاشمو میکنم که بهت بورسیه تعلق بگیره. حالا سوال من اینه که ایا اصلا میشه روی این حرف حساب باز کرد؟ اگه اره من چیکار کنم که تا سال دیگه منو یادش نره؟
    پیشاپیش ممنون[/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology-Genetics Undergaduate, University of Isfahan

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام. آیا در جریان دریافت ادمیشن با اساتید هم مکاتبه جدی مثلا در خصوص محتوای پروژه دکتری یا پروپزالتان داشتید؟QUOTE=Noushiiiin;2528251]سلام دوستان. من از دانشگاهی در هلند پذیرش گرفتم اما برای اسکالرشیپ دیر اقدام کردم و از دستش دادم. خانمی که نتایج اسکالرشیپ رو برای من فرستاد به من گفت که رزومه و نتیجه ی مصاحبت خیلی خوب بوده و حتما شانس داری برای سال بعد و گفت که اگه سال دیگه به موقع اقدام کنی من تمام تلاشمو میکنم که بهت بورسیه تعلق بگیره. حالا سوال من اینه که ایا اصلا میشه روی این حرف حساب باز کرد؟ اگه اره من چیکار کنم که تا سال دیگه منو یادش نره؟
    پیشاپیش ممنون
    [/QUOTE]

نه من برای ارشد اقدام کردم. ولی مکاتبه ای نداشتم با اساتید. فقط یه مصاحبه ی علمی برای اینکه بدونن سطح دانش قبلیم مناسب هست یا نه.

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم رسیده بود بورس شما برای دکتری است و برای همین سوال از اساتید کردم. بدون تردید خانم مورد بحث در گفته اش صداقت داشته و با حسن نیت تمام امکان بورس سال اینده را توضیح داده اند. مطمئن هستم اگر بتوانند حتما شما را در اولویت سال اینده قرار میدهند.
    با اینحال به یکی دو نکته هم توجه کنید. شرایط بورسیه ای که ایشان گفته اند را نمیدانم چون بورسها انواع و اقسام دارند. برای بعضی بورسها دست کمیته انتخاب دانشجو بازتر است و میتوانند با اختیارات بیشتری تصمیم بگیرند برای برخی دیگر شرایط بسیار قانونمندی وجود دارد که باید مو به مو رعایت شود تا بورس اختصاص داده شود. اگر بورسیه شما از سری اول باشد خیلی عالی است و از اختیاراتی که دارند استفاده میکنند اگر از نوع دوم باشد انوقت ممکن است شرایط بورسیه بخواهد شما بار دیگر با متقاضیان سال بعد وارد رقابت شوید.
    اگر نمیخواهید با هزینه خودتان امسال شروع کنید پیشنهاد میکنم از او بخواهید ادمیشن امسال را دیفر کند ولی باطل نکند. به این صورت شما به دانشگاه متصل میمانید ولازم نیست سال آینده اپلیکشن جدید شروع کنید. سال آینده کمیته انتخاب برای بورس پرونده شما را میبیند مکاتبات شما با این خانم را توجه میکند و فکر میکنم این تاثیر مثبت داشته باشد و امید که خود او هم همچنان در جایگاه امسالش باقیمانده باشد.

موفق باشید

نه من برای ارشد اقدام کردم. ولی مکاتبه ای نداشتم با اساتید. فقط یه مصاحبه ی علمی برای اینکه بدونن سطح دانش قبلیم مناسب هست یا نه.[/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوباره فراموش کردم بگویم که اگر تصمیم به دیفر کردن گرفتید و تخواستید با هزینه شخصی امسال شروع کنید به دانشگاه نامه بدهید که برایتان بسیار بسیار مشکل است ولی حالا که بورس انجام نشده سعی میکنید منابع شخصیتان را دوباره بررسی کنید شاید بتوانید با هزینه شخصی شروع کنید. ولی در پایان روزهای فرصت اطلاع دهید که علی رغم همه تلاشها بدون بورس شروع درس برایتان امکان پذیر نیست و باید تا سال دیگر و اختصاص بورس صبر کنید و برای همین disappointed هستید و غیره.... با اینکار دانشگاه اصرار شما را درک میکند و اگر احتمالا کسی بورسیه اش را نگرفت شما مد نظر آنها هستید و همین امسال ممکن است شروع کنید.

موفق باشید و امیدوارم هر چه زودتر اسکالرشیپ مورد نظرتان تایید شود و تشریف بیاورید و شروع کنید.

نه من برای ارشد اقدام کردم. ولی مکاتبه ای نداشتم با اساتید. فقط یه مصاحبه ی علمی برای اینکه بدونن سطح دانش قبلیم مناسب هست یا نه.[/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology-Genetics Undergaduate, University of Isfahan

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوباره فراموش کردم بگویم که اگر تصمیم به دیفر کردن گرفتید و تخواستید با هزینه شخصی امسال شروع کنید به دانشگاه نامه بدهید که برایتان بسیار بسیار مشکل است ولی حالا که بورس انجام نشده سعی میکنید منابع شخصیتان را دوباره بررسی کنید شاید بتوانید با هزینه شخصی شروع کنید. ولی در پایان روزهای فرصت اطلاع دهید که علی رغم همه تلاشها بدون بورس شروع درس برایتان امکان پذیر نیست و باید تا سال دیگر و اختصاص بورس صبر کنید و برای همین disappointed هستید و غیره.... با اینکار دانشگاه اصرار شما را درک میکند و اگر احتمالا کسی بورسیه اش را نگرفت شما مد نظر آنها هستید و همین امسال ممکن است شروع کنید.

موفق باشید و امیدوارم هر چه زودتر اسکالرشیپ مورد نظرتان تایید شود و تشریف بیاورید و شروع کنید.

نه من برای ارشد اقدام کردم. ولی مکاتبه ای نداشتم با اساتید. فقط یه مصاحبه ی علمی برای اینکه بدونن سطح دانش قبلیم مناسب هست یا نه.
    [/QUOTE]

متاسفانه قبل از اینکه پیام شما رو ببینم پذیرشم رو withdraw کردم
    دیگه امکان نداره بتونم دیفر کنم، درسته؟ اگه فرض کنیم من دیفر کرده باشم و اون موردی که شما میگید هم بهشون بگم ولی بازم بهم ندن بورس رو، اینکه من رو برای اسکالرشیپ سال بعد در نظر بگیرن قطعیه؟ چون اینطور بنظر من میرسه که اگر پذیرش رو باطل نکنم یعنی اون رو با همین شرایط پذیرفتم و دیگه برای بورس در نظر گرفته نمیشم...میشه در این مورد هم راهنماییم کنید..ممنونم.

ApplyAbroad Superstar

سلام. همه چیز واقعا به شرایط بورسیه و جایگاه این فرد بستگی دارد همانطور که گفتم بورسها شرایط خیلی متفاوتی با هم دارند. با اینحال از آنجا که این خانم به شما قول داده اند علامت مثبتی هست چون معمولا اینجا ها قولی -آنهم کتبی و با ایمیل - نمیدهند که نتوانند عملی کنند. من چون اهل احتیاط هستم کلمه قطعی را سخت قبول میکنم و پیشنهاد میکنم امیدوار باشید و البته برای سال آینده و دانشگاههای دیگر هم از همین الان شروع به کار واقدام کنید. موفق باشید

متاسفانه قبل از اینکه پیام شما رو ببینم پذیرشم رو withdraw کردم
    دیگه امکان نداره بتونم دیفر کنم، درسته؟ اگه فرض کنیم من دیفر کرده باشم و اون موردی که شما میگید هم بهشون بگم ولی بازم بهم ندن بورس رو، اینکه من رو برای اسکالرشیپ سال بعد در نظر بگیرن قطعیه؟ چون اینطور بنظر من میرسه که اگر پذیرش رو باطل نکنم یعنی اون رو با همین شرایط پذیرفتم و دیگه برای بورس در نظر گرفته نمیشم...میشه در این مورد هم راهنماییم کنید..ممنونم.[/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Noushiiiin نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از دانشگاهی در هلند پذیرش گرفتم اما برای اسکالرشیپ دیر اقدام کردم و از دستش دادم. خانمی که نتایج اسکالرشیپ رو برای من فرستاد به من گفت که رزومه و نتیجه ی مصاحبت خیلی خوب بوده و حتما شانس داری برای سال بعد و گفت که اگه سال دیگه به موقع اقدام کنی من تمام تلاشمو میکنم که بهت بورسیه تعلق بگیره. حالا سوال من اینه که ایا اصلا میشه روی این حرف حساب باز کرد؟ اگه اره من چیکار کنم که تا سال دیگه منو یادش نره؟
    پیشاپیش ممنون

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم

کامنت های دوست قبلی در جواب شما واقعا عجیب و غریبه!!!!!
    یعنی چی شما روزهای اخر ایمیل بزنید بگید من نمیتونم پول جور کنم و disappointed هستم !!!!!!
    بورس نوع اول و دوم یعنی چی دیگه!!!!

شما برای یه پوزیشن اپلای کردید
    تاریخ ددلاین اسکولارشیپ رو از دست دادید و اسکولار به فرد دیگه ای تعلق گرفته یا خواهد گرفت

ترم درسی شما از سپتامبر شروع میشه و از حوالی چند ماه دیگه منشی های دانشگاه کارهای ویزا و خونه و اسکان تمام ورودی های ارشد هلند رو شروع میکنن و انجام میدن
    (معمولا کار همگی رو با هم انجام میدن برای هر دانشگاه)
    شما اپلیکیشن رو ویدرا کردی و تکلیف شما معلومه
    یا هزینه ارشد رو داری یا نداری
    اگه داری که باید برای تکمیل روند اپلیکیشنت بعد از اکسپت پول رو تا تاریخ معینی به حساب دانشگاه هلند بریزی . همینطور هزینه زندگیت برای یک سال رو (میتونید توی فروم هلند دیتیل داستان رو بخونید توی کامنت ها)
    و این با ایمیل زدن و اینی که من disappointed شدم و روز اخر شدم و .... تغییری نمیکنه
    اگه هم هزینه براتون پرداختش مقدور نیست خب باید برای اسکولار اقدام میکردید که متاسفانه تاریخ رو از دست دادید

قبل از ویدرا کردن میتونستید یه ایمیلی به منشی یا استاد مربوطه بزنید و بگید که ایا امکانی هست که شما رو با گذشتن ددلای باز در نظر بگیرند یا نه (که احتمالا میگفتن نه). اینم فقط برای اینه که خیالتون راحت باشه که تلاشتونو کردید

الانم چیزی نشده شما یا تا سال دیگه جای بهتری میری یا اینکه سال دیگه که همین چند ماه دیگهست و حوالی اکتبر یا دسامبره (حالا ممکنه دانشگاه به دانشگاه فرق کنه) باز اپلای میکنید و این بار تاریخ ددلاین ها رو از دست نمیدید و شانستونو امتحان میکنید

با استاد مربوطه یا منشی International office هم برای اینکه ارتباطتتون از دست نره میتونید سال دیگه که ایمیل میزنید و اپلای میکنید توی نامه موتیویشن لتر یا اس او پی ذکر کنید که شما پارسال هم ادمیشن گرفتید و فقط به خاطر از دست دادن تاریخ ددلاین و اسکولار نتونسنید به هدفتون برسید
    سالیانه میدونید چند نفر برای همون خانومی که باهاش صجبت کردید مدرک میفرستن ؟
    ایشون اگه استاد بوده که خب میتونید اکادمیک باهاشون در ارتباط باشید
    اگه هم منشی International office بوده (که من فکر میکنم این مورده) سال دیگه توی مدارک اپلای داستان امسال رو ذکر کنید و نعیتا به خودشم یه ایمیل جداگانه بزنید برای اینکه خیالتون باز راحت باشه که هر کاری میشده کردید

الانم نگران نباشید و به هدفتون برای اپلای های دیگه برسید
    شما وقتی از اول بدون فاند رفتن براتون مقدور نبوده الان نباید خیلی ناراحت باشید چون تلاشتونو کردید و به هر دلیلی نشده و سال دیگه افدام میکنید

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Noushiiiin نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از دانشگاهی در هلند پذیرش گرفتم اما برای اسکالرشیپ دیر اقدام کردم و از دستش دادم. خانمی که نتایج اسکالرشیپ رو برای من فرستاد به من گفت که رزومه و نتیجه ی مصاحبت خیلی خوب بوده و حتما شانس داری برای سال بعد و گفت که اگه سال دیگه به موقع اقدام کنی من تمام تلاشمو میکنم که بهت بورسیه تعلق بگیره. حالا سوال من اینه که ایا اصلا میشه روی این حرف حساب باز کرد؟ اگه اره من چیکار کنم که تا سال دیگه منو یادش نره؟
    پیشاپیش ممنون
    سلام
    نه نمیشه حساب باز کرد. چون سوال دوم وابسته به پاسخ مثبت سوال اول هست پس نباید سوالی باشه. ولی اگر سوال دوم مستقل مطرح کرده بودید جواب این بود: "هیچ کار" و سال بعد اگر مایل بودید مجدد اپلای کنید. موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان میگم یکی از اساتید تو کانادا بهم اکی داده که اپلای کنم
    میگم درسته ازش بپرسم چقدر میتونی بهم فاند بدی
    یا منتظر نتایج رسمی باشم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mdr9 نمایش پست ها
    سلام دوستان میگم یکی از اساتید تو کانادا بهم اکی داده که اپلای کنم
    میگم درسته ازش بپرسم چقدر میتونی بهم فاند بدی
    یا منتظر نتایج رسمی باشم
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

منظورتونو از نتایج رسمی متوجه نشدم ...
    شما برای اسکولارشیپی اپلای کردید ؟
    اگه اپلای کردید که خب باید منتظر بمونید به قول خودتون تا نتیجه اسکولارشیپ بیاد
    اگه منظورتون خود اپلای بوده خب وقتی که خود استاد بهتون گفته اپلای کنید شما میتونید ازش در مورد سرس های مالی هم بپرسید (محترمانه و اینکه چه مواردی وجود داره) که استاد احتمالا از شما میخواد واسه اسکولارشیپ ها اپلای کنید
    یا اینکه اگه فاند شخصی داشته باشه بهتون میگه که میتونه ساپورتتون کنه یا نه..

در نهایت باز من سوالتون رو خیلی خوب متوجه نشدم
    در کا پرسیدن در مورد ساپورت مالی از استاد هیچ ایرادی نداره و به هرحال شما باید بدونید که شرایط چه جوریه واستون
    ولی اینجوری نپرسید که چقدر میتونی بهم فاند بدی. به نظرم میتونید اینجوری بپرسید که ایا این پروژه ساپورت مالی داره یا نه...یا چیزی شبیه به این

حالا باز نظر باقی ببینید چیه

موفق باشید