صفحه 565 از 589 نخستنخست ... 65465515555556557558559560561562563564565566567568569570571572573574575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,641 تا 5,650 , از مجموع 5890

موضوع: راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

سلام دوست عزیز

تبریک برای رسیدن به مرحله مصاحبه و امید که نتیجه بسیار مثبت باشد

در مورد این گفته استاد خیلی کلمه به کلمه آنرا معنی نفرمایید keep in touch keep in touch with me در واقع یک جور معانی متفاوت دارد. مثلا یکی شاید فقط یعنی خداحافظ. همینطوری موقع خداحافظ آدم میگوید keep in touch. یکی دیگر اینکه یعنی خوب کارها تا اینجا خوب پیش رفت حالا ببینیم چه میشود یا تا اینجا مثلا مشکلی نبود. یا الان نمیدانم جواب چه هست ولی بعدا شاید بدانم و اگر تماس گرفتی مبگویم.

منظورم این است که در حالیکه معنی اصلیش همان است که از کلمات برمی آید ولی در عمل میتواند خیلی چیزها باشد. حتی بعضی وقتها در ضمیر ناخودآگاه فرد یعنی اینکه ته دلم میدانم که دیگر همدیگر را نخواهیم دید...آخر یک مهمانی یا سمینار بزرگ هم ادمها این را به هم میگویند. مشترک در همه در این است که در این ملاقات احساس بدی من نداشتم ولی همانطور که گفتم خیلی چیزها از آن در میتواند بیاید.

بنابراین از نظر من شما کار خاصی نباید بکنید تا اینکه جوابها بیاید و نتیجه معلوم شود که امیدوارم خیلی خیلی مثبت باشد

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط goof نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند روز پیش برای یک موقعیت دکتری مصاحبه با اسکایپ داشتم و استادم از مصاحبه راضی بودند و چندین بار در حین انجام مصاحبه به من گفتند که باهاشون حتما در تماس باشم. علاوه بر اون در جواب ایمیل تشکرم هم استاد جواب دادند که ارتباطم رو باهاشون حفظ کنم
    مصاحبه تقریبا 10 روز پیش برگزار شد و دو هفته دیگه هم قرار هست کمیته نتیجه نهایی رو اعلام کنن. در واقع هنوز آفری به من ندادند و من دقیقا نمی دونم چطور باید با استاد در تماس باشم. چون سوال مرتبط به ریسرچ که نمی تونم بپرسم چون هنوز آفر ندادند. سوال الکی هم نمی خوام بپرسم که به عقلم شک کنن. می شه لطفا اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید من رو راهنمایی کنید چون خیلی دوست دارم اونجا پذیرش بگیرم. خیلی ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک برای رسیدن به مرحله مصاحبه و امید که نتیجه بسیار مثبت باشد

در مورد این گفته استاد خیلی کلمه به کلمه آنرا معنی نفرمایید keep in touch keep in touch with me در واقع یک جور معانی متفاوت دارد. مثلا یکی شاید فقط یعنی خداحافظ. همینطوری موقع خداحافظ آدم میگوید keep in touch. یکی دیگر اینکه یعنی خوب کارها تا اینجا خوب پیش رفت حالا ببینیم چه میشود یا تا اینجا مثلا مشکلی نبود. یا الان نمیدانم جواب چه هست ولی بعدا شاید بدانم و اگر تماس گرفتی مبگویم.

منظورم این است که در حالیکه معنی اصلیش همان است که از کلمات برمی آید ولی در عمل میتواند خیلی چیزها باشد. حتی بعضی وقتها در ضمیر ناخودآگاه فرد یعنی اینکه ته دلم میدانم که دیگر همدیگر را نخواهیم دید...آخر یک مهمانی یا سمینار بزرگ هم ادمها این را به هم میگویند. مشترک در همه در این است که در این ملاقات احساس بدی من نداشتم ولی همانطور که گفتم خیلی چیزها از آن در میتواند بیاید.

بنابراین از نظر من شما کار خاصی نباید بکنید تا اینکه جوابها بیاید و نتیجه معلوم شود که امیدوارم خیلی خیلی مثبت باشد

HTH
    خیلی ممنون از جوابتون و انرژی مثبتتون

سلام دوستان. من باز هم سوال دارم. در حال حاضر، من از دو استاد در دانشگاه های مختلف تاییدیه ی اولیه برای پروپوزال گرفتم و البته هر دو گفتن باز هم اصلاح شده رو براشون بفرستم تا کم کم بهترش کنیم و برای اپلای آماده بشه. حالا می خواستم ببینم آیا اخلاقی هست که من وقت هر دو استاد رو بگیرم؟ ولی خب، با توجه به اینکه هنوز در هیچ کدوم از دانشگاهها وارد مرحله ی رسمی اپلای نشدم، از طرفی میگم شاید بهتر باشه شانسم برای هر دو رو نگه دارم. اگر نظرتون رو بفرمایید خیلی ممنون میشم.
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

دوست عزیز، به نظر من ایمیلتون کلاً بد نیست و البته چند غلط گرامری داره. من یه نمونه که خودم باهاش جواب گرفتم تا این مرحله، میذارم ا
    Dear Dr. XXXXX,

My name is xxxx. I finished LLB and LLM of xxxxxin Iran in (year). I am considering applying to XXXX University for a PhD program and would very much like to join your research team.

During working on my research projects, I found few of your papers including 'xxxxxxxxxx'. It gave me new ideas, especially about the xxxxxxxx. I am also working on a research subject about xxxxxxxxxx. I am willing to examine it from xxxxxx perspectives and I would be grateful if you accept to be my supervisor.

I have attached my CV to the email. Should you need additional information, I would be happy to provide all in detail.

Thank you for your time and consideration. I look forward to hearing from you.

Yours sincerely,
    (name)
    سابكلاس٥٧٣ متاهل، لاج پرونده: ٢٨ جون، فايل نامبر:١ جولاي، مديكال: ١ آگوست، انجام مديكال: ١٣ آگوست. ،شروع ترم: ٢٤ اكتبر دانشگاه QUT،گرنت ويزا:١٦ سپتامبر٢٠١٣

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اگر اساتید در یک دانشگاه هستند یا احتمال میدهید با هم در تماس قرار بگیرند احتمال از دست رفتن اعتمادشان به شما هست. و نتیجه و عکس العملها واقعا خیلی هم گاهی ناخوشایند است.
    از نظر من در شرایطی مثل این بهترین روش صداقت و شفافیت است. روشن به اساتید شرایط را بفرمایید که به دلایل مختلف از جمله احتمال پذیرش نگرفتن از دانشگاهشان/ویزا نشدن از کشورشان/.... همرمان با چند دانشگاه و استاد وارد تعامل شده اید.

همکاری با چند استاد همرمان غیر مرسوم نیست ولی اگر روابط با استاد طوری پیش برود که شایبه ایجاد کند که شما فقط و منحصرا با او کار میکنید ولی بعد معلوم شود اینطور نبوده برای هر کس منجمله اساتید ناخوشایند است.

بنابراین پیشنهاد میکنم از اول روشن و صادق به هر دو استاد فعلی یا اساتید بعدی که با آنها در تماس قرار میگیرید بفرمایید که در هر حال حاضر چند دانشگاه را هدف گرفته اید تا احتمال اینکه امسال دست کم از یکی از انها پذیرش شوید و فاند بگیرید و ویزا شوید افزایش پیدا کند.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من باز هم سوال دارم. در حال حاضر، من از دو استاد در دانشگاه های مختلف تاییدیه ی اولیه برای پروپوزال گرفتم و البته هر دو گفتن باز هم اصلاح شده رو براشون بفرستم تا کم کم بهترش کنیم و برای اپلای آماده بشه. حالا می خواستم ببینم آیا اخلاقی هست که من وقت هر دو استاد رو بگیرم؟ ولی خب، با توجه به اینکه هنوز در هیچ کدوم از دانشگاهها وارد مرحله ی رسمی اپلای نشدم، از طرفی میگم شاید بهتر باشه شانسم برای هر دو رو نگه دارم. اگر نظرتون رو بفرمایید خیلی ممنون میشم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام و تهنیت

نحوه شروع آشنا شدن با اساتید و مدیریت روابط به شکلی که هم منجر به نتیجه بشود و هم برای دانشجو سازنده باشد خیلی مهم است.
    مثلا بعضی از دوستان معتقدند در ایمیلهای اولیه باید بیشتر زمینه چینی کرد و اگر استاد تشانه های تمایل نشادن دادند کم کم خواسته ها را مطرح کرد. مثلا دانشجو در ایمیلهای اولیه بیان نمیکند که تصمیمش را نهایی برای کار دکتری با یک استاد گرفته است. بلکه اینطور شروع میکند که نیت ادامه تحصیل برای دکتری دارد و الان در این مرحله در حال تماس با اساتید و بررسی فرصتهای بالقوه است. کارهای خیلی از اساتید را خوانده و با آنها در تماس است از جمله استاد مورد خطاب که فلان کتاب/مقاله/سخنرانی/... او حاوی نکاتی بوده که با افکار دانشجو نزدیک است و اینکه آیا استاد فرصت دارند به او کمک کندتا دانشجو افکارش برای پروپوزال /پروژه دکتری تکمیل کند؟

با این روش ورود دانشجو هم از کمکهای استاد بهره مند میشود- یعنی اگر استاد تمایل نشان دادند- در عین اینکه خودش را خیلی پابند نکرده و فرصتهای دیگر را برای خودش باز نگه داشته و هم اینکه واقعا بعضی از اساتید وقتی به آنها گفته میشود من کارهایت را خوانده ام وارد فاز امتحان گیری از دانشجو میشوند که چقدر راست میگوید - بعضی نه همه- که برای دانشجوی تازه کار کمی ناخوشایند است. بعضی از اساتید - به خصوص آنها که در اسیا هستند یا آسیایی هستند- با شنیدن اینکه دانشجو میخواهد با آنها کار کند چنان خودشان را بالا مفروض میکنند و طوری پاسخ میدهند که انگار درابرهایند و دست نایافتنی....و دانشجو پایین و مستحق.... خلاصه روابط شکل خیلی مثبتی از اول ممکن است نگیرد و روابط دراز مدت را هم متاثر کند

بنابراین تجربه و توصیه من- به قول این خارجیها humble opinion - شروع با نامه های ملایم غیر قطعی در عین حال حاکی از اطلاعات خوب دانشجو است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط asal7119 نمایش پست ها
    دوست عزیز، به نظر من ایمیلتون کلاً بد نیست و البته چند غلط گرامری داره. من یه نمونه که خودم باهاش جواب گرفتم تا این مرحله، میذارم ا
    Dear Dr. XXXXX,

My name is xxxx. I finished LLB and LLM of xxxxxin Iran in (year). I am considering applying to XXXX University for a PhD program and would very much like to join your research team.

During working on my research projects, I found few of your papers including 'xxxxxxxxxx'. It gave me new ideas, especially about the xxxxxxxx. I am also working on a research subject about xxxxxxxxxx. I am willing to examine it from xxxxxx perspectives and I would be grateful if you accept to be my supervisor.

I have attached my CV to the email. Should you need additional information, I would be happy to provide all in detail.

Thank you for your time and consideration. I look forward to hearing from you.

Yours sincerely,
    (name)

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام و تهنیت

نحوه شروع آشنا شدن با اساتید و مدیریت روابط به شکلی که هم منجر به نتیجه بشود و هم برای دانشجو سازنده باشد خیلی مهم است.
    مثلا بعضی از دوستان معتقدند در ایمیلهای اولیه باید بیشتر زمینه چینی کرد و اگر استاد تشانه های تمایل نشادن دادند کم کم خواسته ها را مطرح کرد. مثلا دانشجو در ایمیلهای اولیه بیان نمیکند که تصمیمش را نهایی برای کار دکتری با یک استاد گرفته است. بلکه اینطور شروع میکند که نیت ادامه تحصیل برای دکتری دارد و الان در این مرحله در حال تماس با اساتید و بررسی فرصتهای بالقوه است. کارهای خیلی از اساتید را خوانده و با آنها در تماس است از جمله استاد مورد خطاب که فلان کتاب/مقاله/سخنرانی/... او حاوی نکاتی بوده که با افکار دانشجو نزدیک است و اینکه آیا استاد فرصت دارند به او کمک کندتا دانشجو افکارش برای پروپوزال /پروژه دکتری تکمیل کند؟

با این روش ورود دانشجو هم از کمکهای استاد بهره مند میشود- یعنی اگر استاد تمایل نشان دادند- در عین اینکه خودش را خیلی پابند نکرده و فرصتهای دیگر را برای خودش باز نگه داشته و هم اینکه واقعا بعضی از اساتید وقتی به آنها گفته میشود من کارهایت را خوانده ام وارد فاز امتحان گیری از دانشجو میشوند که چقدر راست میگوید - بعضی نه همه- که برای دانشجوی تازه کار کمی ناخوشایند است. بعضی از اساتید - به خصوص آنها که در اسیا هستند یا آسیایی هستند- با شنیدن اینکه دانشجو میخواهد با آنها کار کند چنان خودشان را بالا مفروض میکنند و طوری پاسخ میدهند که انگار درابرهایند و دست نایافتنی....و دانشجو پایین و مستحق.... خلاصه روابط شکل خیلی مثبتی از اول ممکن است نگیرد و روابط دراز مدت را هم متاثر کند

بنابراین تجربه و توصیه من- به قول این خارجیها humble opinion - شروع با نامه های ملایم غیر قطعی در عین حال حاکی از اطلاعات خوب دانشجو است.

پایدار باشید
    بله، صحبت های شما هم درست هستند. من از یکی از اساتید ایرانی شاغل در استرالیا شنیدم که گفتند شخصاً دانشجویی را که از همان اول قصد روشن خود را مطرح نمی کند، نمی پذیرند. ولی کاملاً موافقم که روش ها و نوع شخصیت ها متفاوت هستند.

سلام دوستان لطفا اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه خیلی ضروریه. من اولین باره که میخوام به یه استاد ایمیل بزنم. من یه مقاله از ایشون پیدا کردم که با دانشجوی دکتراشون کار کردن که ارتباط خوبی با کار پایان نامه من داره. حالا با توجه به این مورد و اینکه ایشون 2 تا دانشجوی دکتری میخواد آیا میشه بهشون ایمیل زد؟ توی ایمیل چی بنویسم بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط joonymahshid نمایش پست ها
    سلام دوستان لطفا اگه کسی میتونه من رو راهنمایی کنه خیلی ضروریه. من اولین باره که میخوام به یه استاد ایمیل بزنم. من یه مقاله از ایشون پیدا کردم که با دانشجوی دکتراشون کار کردن که ارتباط خوبی با کار پایان نامه من داره. حالا با توجه به این مورد و اینکه ایشون 2 تا دانشجوی دکتری میخواد آیا میشه بهشون ایمیل زد؟ توی ایمیل چی بنویسم بهتره؟
    شما ترجیحا به چند تا استادی که براتون اهمیت کمتری داره ایمیل بزنین که کلا ارتباطات اینجوری رو یکم تمرین و تجربه کرده باشین- متن ایمیل تون رو هم بزارین اینجا بعضی دوستان می یان کمک تون میکنن.
    بعدا یکی دو هفته دیگه برین سراغ این استاد که اهمیتش براتون بیشتره!

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان، به نظرتون اين متن براي اولين ايميل به استاد خوبه؟

Dear Dr.

I’m *, Master of Science in Architecture Engineering from University of *, Iran. I am personally greatly interested in the " Sustainable Design and Planning ". My previous research experience is in” Study of thermal comfort in vernacular courtyards “

My experience working with [Energy simulation tools (Envi-Met and Design Builder)], so I am especially intrigued by “ my propozal object*”. Is this something that I could explore in a rotation with your lab? Are you currently accepting new graduate students?

I would like to ask you to let me know if you would consider supervising me throughout PhD. It is my great honor to pursue my PhD study under your supervision.
    The CV is attached to this e-mail. please find attached CV for your perusal. I can be reached anytime via the contact information below. If you want additional details on my work and goal, I will be happy to answer.

Thanks very much for your attention.
    I am looking forward to hearing from you.